Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
9. dec 2009

no nic to babule...take chvilky slabsie este budu..no viac bude tych stastnejsich..a to urcite coskoro.. 🙂
idem ja uz pomaly spinkat, tesim sa, ze zajtra je uz stvrtok, uz len dva dni do vikendu.. 😉
bru nocku vsetkym a pekne sny..

slnieckokati
9. dec 2009

no ja som dnes tiez velmi tazko predychavala, ked som prisla do nemocnice...tie myslienky ako vzdy, naposledy som sem prisla a babatko bolo este v brusku a vsetko bolo ok a tak... ☹

slnieckokati
9. dec 2009

prave som to iste chcela napisat, akosi ma uz unava chyta. prajem dobru nocky a sladke snicky.

lu.lu.
9. dec 2009

babenky, prisla som sa rozlucit, idem hajat. mne je tiez este skoro kazdy den do placu, ale ako sme uz hovorili, na to len cas a hlavne zdrave babatko pomoze...
tak krasne snicky 😉

ivanap6
10. dec 2009

Ahojte babulky, ozývam sa po dlhšom čase, ale ste toho popísali 🙂
Dnes je to 10 dni čo mám po kyrete. Ako som písala, deň po som už nekrvácala, ale tak na piaty deň som dostala silné sťahy maternice a teraz už cca 5 dní slabo krvácam, občas iba špiním, a sem tam cítim také bolesti ako pri MS. Tuším lu.lu ty si to mala podobné že niekoľko dní po kyrete sa objavilo krvácanie. Aj si mala bolesti? Dúfam, že je to v poriadku, lebo som sa nespojila zatiaľ s dr. a neviem či mám radšej ísť na kontrolu. Mala som zrazeninky tak asi preto ešte krvácam. Inak žiadne problémy, len neobsedím doma, bola som po obchodoch a po vonku troška, dúfam, že nekrvácam kvôli tomu 😒

Ale už sa teším na novú tému ked budeme viaceré tehošky 🙂 micicka, ja by som to s tým testom nevydržala, obdivujem tvoju trpezlivosť, keby bol pozitívny, všetky by nás to potešilo a povzbudilo 🙂 A ak nie, všetko má svoj čas!

janirea
10. dec 2009

ahojtee zienky,,,uff,,,som sa zapotila, kym som vas precitala,,,10 stran,,,ste mi dali zabrat 🙂 ,,,,od soboty som nejak nestihala a v robote je to teraz o nicom, frmol vkuse,,,uz sa tesim na vianoce, bude dovolenka a konecne trochu kludu
A teraz po veceroch odpadnem rovno do postele.

Snazila som sa vybavit tu hemato,,,,tak nakoniec som objednana na 21.12., skor sa mi uz nedala sestricka ukecat 😒 ,,,,no ale aspon predsa
baby, ale chcela som sa spytat, ze co ste na hemato hovorili doktorke, na zaklade coho vam potom navrhla vysetrenie mutacii, trombofil,,,atd,,,,pretoze ja vsetko ostatne ako krvny obraz, toxo, mononukl,,,,atd urobene mam a nechcem, ze by ma doktorka nejakym sposobom odpinkala. Na vymennom listku mam sice napisany MA, mozno sa hlupo pytam, no ale predsa, ked nemam tam ziadnu znamost 😒

A uz som po druhej mrche chvalabohu,,,drzim palceky, aby uz aj vam, ktore cakate v najblizsej dobe uz prisli, aby rychlejsie presli tieto mesiace.

slniecko, do akej exotickej krajiny ty cestujes 🙂,,,no parada Maroko,,,mam tam kamosa, ale v Agadire, tak sondujem ake maju pocasie, ake je more a tak 🙂,,,a tak trosku zavidim, ked tu je uprsane a usmoklene pocasie

ivanap6
10. dec 2009

velvet, až teraz som si všimla IP, asi som bola slepá 🙂
no ja som svadbu ešte nemala, plánovali sme narýchlo kvôli bábu, teraz sa už neponáhlame, ale asi na leto niečo naplánujeme, to bude už isto aj bábo v brušku. Ja som asi divná, ale ja po veľkej svadbe, bielych šatách atd. vôbec netúžim, pre mňa je to skôr stres. S drahým sme spolu 6 rokov, my už sme ako manželia 🙂

Inak dnes som sa bola dať zaočkovať proti sezonnej chrípke, dr. mi síce povedal, že neuškodí, ale podľa neho aj tak nezabráni aby som chripku nedostala, lebo vírus stále mutuje. Ale pol roka by ma mala obchádzať čo je krátko 😖 Ale dala som sa, aspoň znížim pravdepodobnosť.

janirea
10. dec 2009

ivka,,,hlavne sa setri,,,daj svojmu telu cas, kym sa zotavi,,,,ja viem, ze ta mrle uz žerú 😀 ,,,,ja som bola tiez uz nervna, ked som bola na PN,,,,aj som sa potom uz pytala skor do prace,,lebo mi uz bolo strasne dlho

my uz s mm zaciname take male snazilkovanie tento mesiac 😅 ,,,no tak uvidime

cukruska1920
10. dec 2009

Ahojte babulky...som tuuuuu 🙂

micicka
10. dec 2009

ahojte ivanka a janirea, konečne ste k nám zavítali, sa túlate kade tade a na nás nemáte čas 🙂

ivanka šetri sa, boleti môžeš mať aj z toho, že toľko po obchodoch beháš a toľko peňazí míňaš 😉 ja som si bola na 99% istá, že test nebude pozivítny, asi aj tá druhá mrcha sa rozhodla trošku meškať, ale dnes by už fakt mohla prísť 🙂

jani, tak vám teda v snažilkovaní držím palce, nech sa vám to zadarí. a hneď budeme môcť otvoriť tú našu novú témičku. a aj ti trošku závidím, že už más po druhej a idete na to. aj ja by som už chcela a ona nie a nie prísť, potvora 😠
a aspoň že ťa objednali ešte pred vianocami na odber, mohol to byť aj január. ja chcem ísť budúci týždeň, a dúfam, že ma aj hneď zoberú ☹ bude mi to vybavovať známa lekárka, tak snáď ma neodpinkajú až na január. som veľmi zvedavá.

janirea
10. dec 2009

micicka,,,urcite dorazi potvora jedna ,,,mne prisla druha na 29 den a bola uplne normalna, aj bez ibaču som ju zvladla

baby,,ale zase mi strasi v hlave,,,,predtym som bola v teme "september 2009" a podarilo sa mi ako prvej otehu ale aj prva som o mimi prisla, no a teraz mi zase hloda v hlave, ze zacnem prva z tejto temy a co ak...
,,,,NO ŠIBE MI UŽ ASI,,,, 😒 ,,,vidite, a mozem si akokolvek pozitivne hovorit,,,

viete co,,,skalamana som bola z tej hemato,,kazdy den totiz maju moznost dvoch pacientov zobrat bez objednania a prisla som prva, tak som sa hned zapisala,,,,no a sestricka ma odpinkala, ze sice mam pravdu, ale ze ona ma v ten den 25 ludi objednanych a ze neobjednanych neberie (hoci kazdy den ma 25 ludi),,,,tak naco to tam potom ma,,,,ale neskriepila som sa,,,,a vlastne sa nemam ani co cudovat,,,,no ale aspon som sa "vystazovala" vam 😒,,,,,takze len vyuzite co mate znamych lebo inak je to o nicom

cukruska1920
10. dec 2009

jani..hej..je to pravda...ked nemas niekoho za sebou tak si slusne povedane v riti 😒

janirea
10. dec 2009

cukrus,,,presne tak,,,a paradox je, ze mm chodi tam darovat krv,,,uz bol 16x a vtedy mu vedia poslat aj sms, ze ci by neprisiel darovat,,,miesam sice hrusky s jablkami, ale ide o tu istu doktorku,,,,a mm bol tam so mnou,,,, 😒 ,,,no taka som z tade prisla napajedena ,,,,,,joj, nemam vela skusenosti s lekarmi, tak si musim zvyknut

,,,cez znamych som to neriesila pretoze by to hned vedela cela rodina a to nepotrebujem sa zase k tomu vracat

cukrus,,,a ty uz mas aj nejaku liecbu navrhnutu?,,,,ci az potom ked otehu?

lu.lu.
10. dec 2009

cau kocky 😎

ivanka- ja som mala take silne stahy maternice na treti den, vazne to bolo na nevydrzanie asi hodinku, potom to preslo, ja som silno nekrvacala, ale striedavo spinila 18 dni, co je dost. myslim, ze tym ze tam mas zrazeninky,maternica sa to snazi vypudit von. bolesti mas? a je pravda, ze po namahe sa to zhorsi...
ja som chcela po troch tyzdnoch cvicit, uz som ani nespinila a po tom som zacala trosku krvacat, nastastie to hned preslo....takze len tolko,ze telu asi ten mesiac potrva, kym sa vrati do normalu....kedy ides na kontrolu?

janirea- hovor mi o lekaroch- mne na prvykrat odobrali malo krvi, ale dali mi to vediet az po 8 dnoch, tak som tam musela ist zasa, uz im to bude dufam stacit 😠
tebe krv na toxo brali kde? da sa to aj u gynekologa?

a este- uspesne snazilkovanie 😅

cukruska1920
10. dec 2009

jani... to co mam ja sa zacne liecit az hned ako otehotniem...skor netreba

janirea
10. dec 2009

ahoj lu.lu,
ano na gyn. mi brali na toxo, mononukleozu a rubeolu,,,zevraj standard,,,,a okrem toho este stery-chlamidie ze tiez standard,,,a som bola vybavena

cukrus,,,tak aspon ze nemusis nic skor,,,takze uz snazilkujete v plnom prude 🙂 ,,,jooj som rada, ze nie som sama 🙂

cukruska1920
10. dec 2009

jani...hej... len zatial tak pozvolna...ze nesledujem ovulaciu a tak a uvidime kedy sa zadari

lu.lu.
10. dec 2009

diky janirea, tak poviem gyn. nech mi vezme krv na to,kolko si cakala na vysledky?

micicka
10. dec 2009

cukrus, napadlo ma, že kvôli čomu si bola na hemato, keď už vieš kde je problém? či ešte tomajú dôkladnejšie vyšetriť?

micicka
10. dec 2009

janirea inak je to fakt sila s tou tvojou dr. skutočne by mohla privrieť oko, keď toho tvojho tak veľmi potrebujú. si myslím, že to je normálne, keď sa môžem niekomu odvďačiť tým, že mu aspoň takto pomôžem. sila, fakt 😠 a ešte k tomu , šibaniu, myslím, že pred počas prvého tehu ani jedna z nás nemyslela negatívne a aj tak si príroda urobila čo chcela, takže to, že máš teraz obavy je úplne v poriadku.

cukruska1920
10. dec 2009

mici..to co mi vyslo mi robil gynekolog a potom sa posiela este na hematologiu a oni si robia svoje dokladnejsie vysetrenia...tak zato...

janirea
10. dec 2009

toxo do 3 tyzdnov

si viac v kontakte so zvieratami?,,,ja som si myslela, ze uz neviem aku toxo mam, kedze mame troch psov a vsetko bolo v norme. su tam nejake intervaly hodnot, do ktorych by si sa mala zmestit

ivanap6
10. dec 2009

oki, už budem posluchať a radšej nikam pár dni nepôjdem, lebo cítim že naozaj s námahou sa to zhoršuje
lu.lu, no bolesti mám tak raz za dva dni, trvajú cca hodinku, a potom mi zosilnie krvácanie. Na kontrolu mám ísť až po prvej MS, čo bude v januári (dúfam), ale ak sa to nezlepší, tak pôjdem budúci týždeň k mojej gynde.

jani, všetky máme trošku obavy, ale ako mi dnes povedal môj praktický lekár, ked príde správny čas všetko bude v poriadku a telo to zvládne, pozitívne myslieť je polovica úspechu

lu.lu.
10. dec 2009

no janirea, ja som studovala 6 rokov veterinu....tak aj hej, zle zase myslim,ze by som mala mat dost protilatok....

micicka
10. dec 2009

cukrus - jáááj, tak už mi je to jasné 😉

toxo nie je iba od mačiek?

cukruska1920
10. dec 2009

mici...toxo neni len od maciek...moze to byt aj z neumyteho ovocia alebo zeleniny...z nedobre uvareneho masa a tak... ja som to prekonala a tiez netusim kde som to nabrala... ja uz musim mat asi fakt vsetko...no co uz...som pazrava 😝

micicka
10. dec 2009

to fakt, tak to som nevedela ☹ tak ale ja ešte neviem veľa vecí ako tak v poslednej dobe zisťujem 🙂 ale budem vedieť, čo už narobím. som zvedavá kedy sa nakoniec dostanem aspoň na tú hemato.... ale hádam známa niečo vybaví 😵

janirea
10. dec 2009

mici,,,ja sa uz nejdem rozculovat nad tymi lekarmi,,radsej

lu.lu,,,takze ty si MVDr ? 🙂

ono sa vravi, ze je to ochorenie macacieho skrabnutia,,,ale mne povedala dokyna zevraj je to mozne chytit aj od miší, ak nakazia trebars potraviny,,,a co ja viem co vsetko,,,,,,no radsej ani nevediet lebo potom clovek len pátra po vsetkom

ivka,,,to je pravda,,,,len fakt som zistila, ze cim som blizsie k obdobiu kedy mozme znovu zacat snazilkovat, tak mam trochu viac boja,,,,,,ale to bez toho nebude

cukruska1920
10. dec 2009

mici...ked pojdes na hemato tak urcite nie Šimekovi...je to debil....ja chodim Šajgalikovej

janirea
10. dec 2009

baby, ktore ste boli na tej hemato,,,,co ste tam hovorili doktorke?,,resp. co sa vas pytala
blbo sa pytam, ale nie ze ma zase odpinka, ze toto mi netreba a ani toto mi netreba 😠 ,,,,a nakoniec mi spravi len krvny obraz, ktory mam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre