Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

velvet26
13. dec 2009

snazilka, hej, mam uz viacmenej vsetko, este chce mm na vianoce nejake lapacky na ruky, co sa pouzivaju pri tom bojovom umeni, co chodi, tak vyberie si sam a ja mu ich zaplatim..
este som mu kupila sveter vo 4you a pyzamo..

snazilkant
13. dec 2009

no a ja tomu mojmu ani len netusim ale , asi nieco budem musiet vymysliet.
mam chut plakat, mam nejaku depku

velvet26
13. dec 2009

moja...hm..neplackaj...aj mne je tak vsetko luto.. ☹
ked som balila tie darceky, tak ma tak napadlo, ze ktovie, co mi tak rodicia daju pod stromcek, kebyze sa to nestane, tak urcite nieco pre babatko...ach jaaaaj.. 😢

snazilkant
13. dec 2009

veru.... neviem idu sviatky a vsetko mi je luto... presne aj ja som nadtym premyslala
ja premyslam ze ake uz by som mala brusko ... no uz sa tesim na januar idem k dr. a ak povie ze vsetko ok tak ideme nato ... uz teraz sa tesim uz chcem byt tehu

velvet26
13. dec 2009

veru, ako pises, mna to iste napada..ze co by bolo, 😅 ake brusko a tak...no uz s tym ozaj nic nenarobime...musime ist dalej..a ty ked uz zacnes v januari, ved to mas uz za par dni..tak to ti rychlo vsetko ubehne..ty si uz kolko mesiacov po? uz zacinam stracat prehlad, ze ktora kolko..

lu.lu.
13. dec 2009

ahojte kocky 🙂

my mame tiez viacmenej vsetko na vianoce, dnes som polovicu aj zabalila.......maly, sikovny, vcera nechtiac nasiel jednu hracku schovanu pod postelou, tak nam trvalo ho pol hodiny presvedcit, ze to nie je pre neho, ale ze mozno mu jezisko take iste donesie, ked bude vediet, ze sa mu taka paci 😀

inak, ja zacinam sa trosku obavat navstevy mojho lekara, ze co mi povie...... my sme sa totiz od kyretu este nerozpravali, tak som zvedava, co a ako....a ci som vobec v poriadku 😖

velvet26
13. dec 2009

lulu...podla mna si urcite v poriadku..ved si bola na sone a ta zrazeninka ti teraz uz urcite pri menzese vysla..neboj sa...pojdes tu na slovensku na kontrolu?
a maly je zlaty...urcite sa bude tesit, ked tu hracku najde pod stromcekom.. 😉

velvet26
13. dec 2009

mozem sa spytat taku vec? ked ti teraz prisla menstruacia, nemala si taku hustu tmavu krv najprv a az potom redsiu svetlejsiu? lebo ja som tak mala po tej vyvolavacke..

lu.lu.
13. dec 2009

hej velvet,chcem ist k lekarovi buduci pondelok,ked uz budem doma....
my sme pred chvilou dopisali cca 50 vianocnych pohladnic, ktore Leon berie do skoly pre deti a ucitelky, tu je taky zvyk, ze si davaju navzajom pohladnice, tak som rada,ze to je hotove, normalne ma ruka bolela,ja som mena vypisovala a on sa podpisoval 🙂

velvet26
13. dec 2009

to je pekny zvyk, tak to potom aj on asi 50 pohladnic od ostatnych deti dostane, co.. 😅

lu.lu.
13. dec 2009

praveze, u mna je to cele take divne- vo stvrtok trochu krv- celkom svetla,v piatok len spinenie a az vcera na vecer som zacala krvacat, ale normalne svetla krv, ziadne zrazeniny, nic. a ani silne to nie je. 😒

lu.lu.
13. dec 2009

no, nebudeme ich mat kde davat 😅

velvet26
13. dec 2009

lulu...podla mna je to ok..a ta zrazeninka sa ti mohla skvapalnit aj u mna to tak bolo..tak neboj, hlavne, ze prisla...
ja si vycitam trochu tie vyvolavacky,mala som to asi nechat na prirodu, len dr. hovoril, ze treba aby to islo von..hm...no sestricka mi hovorila, ze je to normalne, ze to vyjde same...no a potom si vyber.. 😠

snazilkant
13. dec 2009

no ja som po cca v jaunari bude 5 mesiacov ... tak som zvedava ze ako budem po zdravotnom stave

velvet26
13. dec 2009

snazilka, tak to uz by ste mohli..super, drzim ti palceky, nech vam to hned vyjde.. 😉

lu.lu.
13. dec 2009

velvet, to si vobec nevycitaj. ja by som sa tiez zlakla a doktor vie, co robi, neboj 😉 mozno by si mala vacsie komplikacie, kebyze to nechas na prirodu.... ja som tiez rozmyslala, co by sa stalo, kebyze nejdem na kyret, ci by sa spustil potrat sam 😢 .......

lu.lu.
13. dec 2009

snazilka 5 mesiacov, to uz musite byt nedockavi a nazhaveni,ze? 🙂
a mas nejake zdravotne problemy?

velvet26
13. dec 2009

lulu..to ten kyret, to je jasne, to muselo byt...a aj v tvojom pripade, potrat by sa pustil, no mohla by si vykrvacat, mne tak povedal, ze by sa mohlo stat nieco so zrazanlivostou krvi...

lu.lu.
13. dec 2009

hej, problemy so zrazanlivostou, infekcia.....ale,co robili zeny,ked este nebol ultrazvuk? ako vedeli, ze potratili? mozeme byt radi,ze zijeme v tejto dobe

snazilkant
13. dec 2009

lu.lu
tak tomu ver keby som mohla tak hned by som uz chcela babo,
no ked som bola tehu tak som mala na zadnej strane maternice myom, tak snad uz tam nebude
inak vsetko ok... tak snad sa nam aj tak podari ako prvy krat

lu.lu.
13. dec 2009

ved to snazilka, ja sa tiez trochu obavam koli tej "ranke", ci sa nezvacsila a asi si chcem dat zase urobit cytologiu.......neviem, bojim sa ☹

lenkka81
13. dec 2009

Velvetka, som po MA presne 56 dni, tj.8týždnov...Aj som mala strach, lebo vela tu citam o tych zrazeninách tak som k lekarovi radsej isla, aby ma pozrel, robil mi sono a povedal ze ta sliznica uz je zvacsená ze uz urcite menzes dojde. Povedal, ze tak cca 14 dni...Ale som taká vylakaná, lebo v stredu som sa nejak neovladala...a ak som mala nahodou ovulaciu, preboha, tak som mohla kludne to...a uz som z toho nervná. Tak verím ze to bude ok 🙂 Ale lekára som sa pýtala ze co ak by sa nahodou stalo ze by sa otehotnelo v pribehu prvých dvoch mesiacov po zakroku a pytala som sa ze ci je to nejaký tragedia a povedal ze nie..Tak uz nech sa robí co chce. Lu.lu volala som ohladom tych hemat, vysetr do toho martina a bola by ma objednala uz na bud, týžden, ale konzultovala som si to s mojou lekarkou a povedala mi, ze ta lekárka viac sa sustreduje na anemickost, tak radsej idem normalne do nemocnice a hotovo.

velvet26
13. dec 2009

babulenky, urcite to bude ok.... 😉

snazilkant
13. dec 2009

lu.lu
musime verit, ja chodim kazdy mesiac na odber krvy beru mi HcG
aby potom vedela dr. porovnt s mojim ak budem tehu, je velmi zlata tak snad sa podari
uz nech je januar 4.1. pojdem na odber 11.1 odletim do Prahy a 14.1 pojdem na kontrolu, a potom snad budeme mat zelenu 🙂

a popritom beriem femibion 800, ktore mi odporucila dr. a ako som citala tak su dobre

lu.lu.
13. dec 2009

lenkka- na anemiu? to je zvlastne, mne hovorili, ze robia uplne vsetko, co sa krvi tyka....

as tym moznym tehotenstvom, podla mna by to bolo znamenie, ze to tak ma byt....priroda si to zariadi po svojom 🙂 ....
velvet a ty ani nahodou by si nemohla byt tehu? 😉

my uz konecne po tejto mrske mozeme sa tulit, priatel sa tesil skoro viac ako ja, ked mrska prisla 😀

lu.lu.
13. dec 2009

ale snazilka-hcg mas nulove,nie? ci to berie krv, kebyze si nahodou tehotna uz teraz, aby hned vedela??

velvet26
13. dec 2009

lenka, ja si myslim, ze ak by si otehotnela aj teraz nic sa nedeje, som citala vela pribehov bab, co otehotneli skoro hned po kyrete, ani im menzes prvy nedosiel a uz maju zdrave babatka.. 😵
a tu vyvolavack ti daval tento tyzden? nevies presne, co ti to pichal,ako sa to vola, pichal ti tu injekciu do zadku? mne pichal dva krat ergometrin a to do zadku..a nic..az na treti krat mi dal ergometrin a este daco na otvorenie krcku a potom to uz slo, no to bolo len dva tt. od kyretu..tak o tie dva tt. to mam asi posunute.. 😒 co myslite vy?

velvet26
13. dec 2009

lulu..no teoreticky by som aj mohla byt tehu, no prakticky nepredpokladam...davali sme si pozor..
a to tvoj priatel na teba skoci ako taky drak...po takej abstinencii...uz sa urcite aj ty tesis, ze? 😉
my sme prvykrat skusili tri tt.po..

snazilkant
13. dec 2009

lu.lu
tak niejako mi to vysvetlovala . tak uz presne neviem

no tehu mi zakazala do kontroly neze zakazala ale radsej aby sme pockali ako keby sme si to mali zopakovat

lu.lu.
13. dec 2009

velvet- podla mna to mas isto koli tomu posunute, najma ak mas normalne pravidelny cyklus. je to isto riadna davka hormonov a ked si tri dostala, tak to telo isto popletie 😒

velvetka- ty budes uz mat buduci tyzden vysledky z niecoho?ja chcem v utorok volat, dufam uz budu 🙂 ...a v poriadku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre