Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
16. dec 2009

s tym ultrazvukom, vsade sa hovori, ake je to bezpecne, ale ja som mala behom 2 tyzdnov 5 ultrazvukov a podla mna to az take neskodne nie je 😒 ...ono je ine, ked dospelemu cloveku robia ultrazvuk aj pol hodinu a je ine ked mas este len taky zhluk buniek(co je neskutocne citlive na vsetky vplyvy)

mne tiez v 5tt bolo vidiet vak, ale nic v nom a potom som tam chodila ako na klavir, no a tie stresy.....

bud eto tazke, najma prvych 12 tyzdnov

zuztek
16. dec 2009

velvet - presne ako hovoris, kedze som bola doma, tiez som dost pratala a cistila so vselijakymi pripravkami
najhorsie bolo to, ze som nevedela presne kedy sa to stalo, tak som spatne rozmyslala co som ktory den robila, ci som dost jedla, ci som nechodila dlho po vonku, ci som prave v ten den nepila kavu a tak podobne...

lulu - ja ked budem zase tehu, okamzite pojdem k dokymu a potom na PN; ja som si vycitala aj to ze som este 2 tyzdne po zisteni chodila do roboty, a to robim so vselijakymi bakteriami a chemikaliami...

velvet26
16. dec 2009

lulu, aj ja si myslim, ze aj ked sa hovori, ze je ultrazvuk neskodny, tak podla mna tie bunky, ked sa delia tak tam moze zapricinit chybu hocico..ja som mala ultrazvuk v 5 tt. a potom znova v 6 tt..druhykrat by som tak skoro nesla..ak bude naozaj vsetko ok, tie vysledky, tak tak skoro nepojdem..ved nase mamy na ultrazvuku ani neboli, lebo nebol este a sme tu...takze je to zbytocne tak skoro ist..aj ked viem, ze je riziko mimomaternicoveho tehotenstva...no ja ked som ostala tehu, tak som hned citila take mravencenie a pichanie v maternici, vtedy sa to vajicko asi uhniezdovalo, tak to aj potom bude dobry znak, ze je tam, kde ma byt.. 😵

zuztek
16. dec 2009

podla mna ultrazvuk neskodi, ovela horsi je napr. mobil, aj to si vycitam ze som dost telefonovala

zuztek
16. dec 2009

lebo je dokazane ze mobil sposobuje nadory v mozgu, a to preto lebo ziarenie poskodzuje cievy... a ked ho nosis vo vrecku alebo v kabelke, tak ozaruje aj brusko a babatko...

velvet26
16. dec 2009

zuztek, no na druhej strane ako pises, ked chces ist na pn, tak je to dobre potvrdit si, ze je to tak..tiez mam taku dilemu...ze ci ist hned na pn, vtedy som sla hned, mala som aj horucky, nebolo mi dobre a bola som uplne vystresovana a vystavena z prace..tak neviem...ty urcite chod, to je jasna vec, ked mas taku pracu, to by som nevahala..
inak,dnes mi dosla pnka este za ten cas, co som bola doma vyse mesiaca a nejakych skoro 700 eur..to sa mi neoplati chodit ani do prace, nam aj zamestnavatel k pn este doplaca prispevok pri dlhodobej pn, tak uvidim...

lu.lu.
16. dec 2009

ved ja viem, zuztek, aj v skole nam hovorili, aky je uzv super, bez vedlajsich ucinkov, ale podla mna za takychto okolnosti a ked je mu plod vystavovany opakovane, moze aj uskodit 😒

lubkabb
16. dec 2009

baby, ja som počula, že mobily spôsobujú, že sú deti hyperaktívne. Sestra telefonovala celé tehu, bola každý deň na internete (pri prvom bola na rizikovom kvoli práci a pri druhom na materskej) a má 2 zdravé detičky.

velvet26
16. dec 2009

fuuha, s tym mobilom inak,to je dost huste..a podla mna aj pocitace vyzaruju vela zleho, a cely den za pc..hmmm.. 😒

lubkabb
16. dec 2009

mne robili v nemocnici sono tak raz za 4 dni.

lubkabb
16. dec 2009

bolo podozrenie na mimomaternicové, tak preto. V 6tt aj srdiečko krásne bilo a keď ma už chceli pustiť domov, začala som krvácať ☹

velvet26
16. dec 2009

lubi.... 😢 ja som bola v 10 tt... 😔

lubkabb
16. dec 2009

ja prvý krát v 8-9tt a teraz som krvácala v 7tt 😢

lubkabb
16. dec 2009

to som 4 dni v nemocke ležala už len preto, že som podľa nich bola v menštruačnom období a mohla by som špiniť. Čiže len pre istotu. Tak strašne som sa tešila domov a potom v predvečer sa to stalo ☹ 😔

velvet26
16. dec 2009

lubka...to je hrozne...no musime ist dalej, inak to nejde..teba este len vysetrenia cakaju, ze...mozno sa ukaze tam, kde bol problem...

lubkabb
16. dec 2009

Môj pobyt sa tým predĺžil o 3 dni - vieš si to predstaviť a bez návštev. Môjho muža som nevidela vyše 2-och týždňov. Len sme si volali.

lubkabb
16. dec 2009

a tebe sa to kedy stalo?

lubkabb
16. dec 2009

v novembri?

zuztek
16. dec 2009

veru baby, zijeme v dobe kedy nas vsetko ozaruje, ale nie len nas, ale aj nasich partnerov!!!
mam kamosku co robi v centre asist. reprodukcie a hovori ze len strasne tazko hladaju dobrych darcov, ze je to kazdy rok horsie a ze stale musia znizovat limity, aby vobec nejakeho darcu nasli

velvet26
16. dec 2009

no ja som mala missed, nie spontanny, 27.10 to dr. zistil, 4.11 kyret.tieto datumy si budem pamatat asi do konca zivota.. 😖

lubkabb
16. dec 2009

žiareniu sa asi nedá úplne vyhnúť.

zuztek
16. dec 2009

lubka, boze, bez manzela to muselo byt este horsie... lebo cez telefon sa clovek len viac rozcitlivie...

velvet26
16. dec 2009

zuztek, ved to, mozno sa len stalo ze sa pritrafila nejaka menej zdrava spermia...nuz ktovie..

lubkabb
16. dec 2009

no ja si to tiež budem pamätať - krvácala som večer na Mikuláša ☹ To som teda dostala "pekný darček" 😢 😢 😢

velvet26
16. dec 2009

aj ja zas na tu nestastnu sabinku, ked ma meniny som sa to dozvedela, moc som to meno chcela dat, keby to bolo dievcatko... 😖

lubkabb
16. dec 2009

celý ten môj pobyt v nemocnici bez návštev bola hotová nočná mora. A najhoršie boli tie posledné 3 dni. Aspoň som tam mala celý čas na izbe fajn baby, sme sa utešovali navzájom. Jedna potratila v 22 týždni - vlastne porodila dievčatko. Žilo hodinu a 5 minút. Tá baba tam ležala 5 týždňou s nohami hore. Keby ešte 2 týždne vydržala, dievčatko by malo šancu prežiť. Ale tie sestričky boli protivné. Sa im nepáčilo, že musia okolo nej točiť. Dávali jej to jasne najavu. A jedna sestrička ju strašne psychicky deptala. Jej do očí povedala, že chce aby potratila a chcela ju postaviť z postele. Že vraj na nej nikomu nezáleží, len primárovi a vrchnej sestre. Tá sestrička to nemala v hlave v poriadku - v mladosti sama potratila. Už sa na ňu viaceré sťažovali. My sme sa jej normálne báli. Sme si kontrolovali lieky, čo nám nosila. No fakt som si tam zažila strašné veci ☹

velvet26
16. dec 2009

no idem uz radsej spat...nabrat nove sily, energiu....
tak baby bru nocku a len a len pekne sny... 😉

lubkabb
16. dec 2009

Dobrú noc velvet.

zuztek
16. dec 2009

boze, keby mne nieco take povedala sestricka, tak sa idem okamzite stazovat k primarovi aj k riaditelovi... neskutocne...

velvet26
16. dec 2009

jezis lubi, este som si precitala tvoj prispevok, to je ako z hororu ta sestricka,to co je za psychopatku...neskutocne a hrozne..taky clovek tam nema co robit...chudatko ta baba, to si ozaj nezasluzila..a nik si nezasluzi take jednanie, vyhodit ju odtial je malo... 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre