• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

6. decembra 2016 
no takže sú to pľúcne chlamýdie, a že partner nemusí brať ATB. tak jej teda budem veriť.
22. dec 2009 o 13:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kocky,
tak na hemato som ciastocne vybavena,,,
zatial mam prepisane acidum f. a tbl. Milgamma, ako nahrada krvotvornych vitaminov,,,ze B12 injekcie nerada dokyna vidi u mladych ludi, kym to nie je nutne,,,hmmm, no tak som sa neskriepila,,,ale ze pocas tehu je mozne ze ich budem brat,,,,no a bola som aj u obvodnej,,,,a ta mi navrhla raz za mesiac skontrolovat krvny obraz a zelezo,,,kedze to mi robi šarapatu a nedostatok cervenych krviniek

No a este hemato vysledky dalsie budem mat po sviatkoch,,,lupus koagul. a este nejake dalsie, len nepamatam nazvy ale spominala to tu zuztek tusim,,,a ze by tam uz nemalo nic horsie vyskocit kedze genetika krvi je najdolezitejsia.

Takze som tak zcasti ukludnena a snazilkovat mozme,,,tak aspon s kludnejsim svedomim :slight_smile:

a idem vas precitat :slight_smile:
22. dec 2009 o 13:47  • Odpovedz  • Páči sa mi to
babenky..hlavne teraz 2 dni pred vianocami sa uz nestresujte a uživajte si predvianočnu pohodu. :wink:
22. dec 2009 o 13:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte babule, par dni som tu nebola, dala som si trochu pauzu od netu. dnes som tyzden po, este stale trochu spinim, tak to snad prejde.

baby, na tie hemato vysetrenia vas poslal kto? a na zaklade coho? asi ste sa tu o tom bavili, len som to nezachytila :sweat_smile: ja mam mat medzi sviatkami vysledky histologie, som zvedava, ci budu robit.

micicka - tie chlamydie ti zistili z krvi? ja som ich tiez mala, ale boli mi zistene vyterom a vtedy dostal aj manzel tabletky na preliecenie.
s tym zubom si z teba robia srandu, ze 07.07.??? :confused:
22. dec 2009 o 14:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
uz som vas docitala
velvet, aspon uz vies o co ide a kde mohol byt problem,,,,a lekari skoro vzdy tvrdia, ze kopec zien ma deti s tym istym a ani o nejakej mutacii nevedia,,,ale to je taky slaby balzam na dusu

Ale my mame naskok, kedze o tom uz vieme aspon teda teraz,,,takze poliecime a budu zdrave mimca :dizzy_face:
ja mam mutaciu MTHFR homozygot, co som spominala, to je nieco zase ine ako Leiden
22. dec 2009 o 14:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to
micicka,,,,to myslia fakt vazne, ze ta az tak neskoro objednali s tou osmickou?,,,,to nie je normalne :confounded:
22. dec 2009 o 14:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahoj sisa,
v mojom pripade som si to vybavovala sama cez svoju obvodnu lekarku, ktora s tym nemala problem,,,,a neskor po horsich vysledkoch genetiky krvi ma uz chcel poslat aj moj gynekolog, ale to som uz mala sprievodku od obvodnej.

vacsina bab co je tu si tie vysetrenia vybavuju same a naozaj sa to oplati a je to dobre, aby sme to absolvovali a nedali sa odbit,,,,aj pre vlastny klud
22. dec 2009 o 14:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisa,,,a drzim palceky, nech sa rychlo zotavis,,,aj ja som este tyzden spinila ale uz potom bolo ok
22. dec 2009 o 14:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisa, ano z krvi mi to to zistili, citala som, ze z krvi to je len na zaklade protilatok, ktore telo vytvara, ale ked je to tak, tak asi to mam naozaj. ze su to tie pneumo...neviem ake chlamýdie.

no a ta osmicka :angry: tiez som zostala v takom nemom úžase, že som ani nijako nereagovala, ale asi by som si ani nič nepomohla, pretože tam mala už pekne dlhý zoznam na ten dátum.... a na ten dátum nemôžem byť chorá, nesmiem mať menzes! a keď budem mať, tak ma zase o pol roka objednajú?? no nechápem a neverím tomu, že je toľko pacientov na stomatochirurgiu! som z toho teraz nervavá :frowning2:
22. dec 2009 o 14:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jani dik. tak zbehnem k obvodnej a poprosim ju, snad mi da papier na vysetrenia. i ked dufam, ze to vsetko bola len blba zhoda nahod.
psychicky sa uz davam celkom dokopy, ked si spomeniem spatne pred tyzdnom :frowning2: je fakt dobre, ze uz je to za mnou. snad uz bude len lepsie.

inak co to su tie homozygoty, co vam ponachadzali???? :confused:
22. dec 2009 o 14:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisa, ja som si hemato vybavila po známosti - teda ešte som tam nebola, ale dufam, že januar to istí, teraz mam aj tak cas ked tri týždne budem brat ATB na tie chlamýdie. a aj ostatne baby vybavovali hemato cez znamosti, pretože tam nikto neposle po prvom potrate :angry:
22. dec 2009 o 14:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisa, už bude len lepšie a lepšie, určite ťa ešte veľmi často chytí smútok, prípadne záchvat plaču, ale patrí to k tomu :frowning2: ale postupne sa to bude už len zlepšovať :slight_smile: určite ti tvoje okolie bude oporou a ľahšie cez to zlé obdobie prejdeš :slight_smile:
22. dec 2009 o 14:39  • Odpovedz  • Páči sa mi to
micicka -hm, tak sa skusim popytat na nejake znamosti. clovek by neveril, ze vsade musi niekoho mat, aby sa to pohlo dalej :angry:
kokos, to ako mas zarucit, ze nebudes chora, resp. nebudes mat MS? vsak 7 mesiacov dopredu to akoze co je? neskutocne! a musis ist na stomatochirurgiu? tebe ten zub este vobec nevyliezol?
22. dec 2009 o 14:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisa,,,urcite bude uz len lepsie a lepsie,,,prehupneme sa do noveho roka a zacneme odznova :slight_smile:
homozygot znamena, ze je to zdedene od obidvoch rodicov
heterozygot len od jedneho
ide o trombofilne stavy a rozne mutacie, ktore sa daju zdedit a zistuje sa to genetickym vysetrenim krvi, to ti moze dat urobit aj gynekolog aj hematolog

micicka,,,no a keby ta ten zub zacal boliet,,,tak co? ,,,,vtedy by sa urcite miesto naslo :frowning2:,,,uzas :rolling_eyes:
22. dec 2009 o 14:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
treba s tým ísť na stomatochirurgiu, najprv hovoril dr. že mi to vie urobiť aj ambulantne, ale potom keď som priniesla snímok, tak už len chirurgiu spomínal... zastavím sa ešte dnes u neho, a uvidím čo mi povie. no a ešte mi ponúkol súkromnú stomatochirurgiu vo Zvolene - hodina 200,-EUR :unamused:
jáj jáj, keby nechciem budúci rok otehotnieť, tak by mi to až tak nevadilo, ale takto by som to mala čo najskôr v poriadku.
ona mi tá osmička nevyliezla vôbec von, len na kúsku mám trošku odcerené ďasno, a tým že sa mi medzi 8 a7 dostane potrava, mala som tam už viac krát zápal a teraz sa ten zápal dostal až pod zub na kosť :angry:
22. dec 2009 o 14:51  • Odpovedz  • Páči sa mi to
mici - auuuuu, to boli, len ked to citam :frowning2: tak moc moc drzim palce! ja mam zo zubarov paniku. tiez by som mala ist, ta moja je fajn, ale aj tak sa bojim. od marca mam rozrobeny jeden zub :sweat_smile: ale pokial neboli, tak tam skratka nejdem :pensive:
22. dec 2009 o 15:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
micicka,,,jooj :unamused: toto je trapenie s tymi zubmi,,,no snad sa ti to nejak podari vybavit,,,tie osmicky su uplne zbytocne, len problemove
ja ani len nechcem mysliet na zuby, tiez si velmi klucky so zubarkou nepodavam casto
22. dec 2009 o 15:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
jani - dik za vysvetlenie. pojdem sa teda popytat, ako sa k tomu dostat.

letim domov, teda povybavovat este nejake veci, nech su aj u nas vianoce :dizzy_face:
22. dec 2009 o 15:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no bojim sa toho aj ja, aj keď zo zubárov nemám strach, ale predsa len anestéza, prozpílenie zuby, prípadne vysekávanie a určite aj bolesť potom bude veľká.... ale keby sa mi to aspoň podarilo vybaviť čo najskôr, vydržať to nejako vydržím, len aby to bolo čo najskôr a mohla som to vypustiť z hlavy.
Ďakujem za podporu a budem vás priebežne informovať :slight_smile:
22. dec 2009 o 15:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
vánoce vánoce přicházení, spívejte přátelé :grinning: :grinning:

alebo

rolničky, rolničky....

už majme aj my Vianoce!
22. dec 2009 o 15:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
sisa,,,aj ja som sa tu velmi vela naucila na konikovi a precitala, nastudovala, co baby popisali :slight_smile: ,,,tak sa kludne pytaj, povieme, co vieme :slight_smile:

mici,,,ved to, ze kvoli mimču vydrzime vsetko, len s tymi lekarmi je to niekedy ako v lete na saniach :rolling_eyes:
a ano, daj vediet :slight_smile:
22. dec 2009 o 15:25  • Odpovedz  • Páči sa mi to
micicka :grinning: :grinning:,,,ja si dnes pospevujem cely den s radiom,,,,este ze som sama v kancelarii :grinning:
22. dec 2009 o 15:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ale musim sa uz aj ja rozlucit,,,za chvilku idem dom, tak este kvety poliat, aby uplne neuschli cez sviatky, vsetko vypnut a šmitec na tento rok :grinning:

a pekny zvysok dna este
22. dec 2009 o 15:27  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja pracujem aj zajtra :angry: ale budem len krátko, plánujem (čo mi nikdy nakoniec nevyjde) tak do 10,30. a všetko len kvôli švajčiarom, ktorý všetko na poslednú chvílu objednávajú a myslia si, že mi tu ani vianoce nemáme a makáme nepretržite, čo je aj pravda, ale aspoň na tie vianoce chceme mať voľno!!!
22. dec 2009 o 15:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kocky,
micicka, drzim ti palce so zubami, ja som bola tiez na stomatochirurgii v blave..no robili iny zakrok, netykal sa zubov. pred dvomi rokmi..su tam super odbornici..teda, neviem ci ides priamo tam...to bolo v onkologickom ústave sv. alzbety...no nemala som nic zhubne.nebojte.. :wink:
janirea to MTHFR, ci ako sa to vola ta mutacia je beznejsia v popolacii, som citala ze ju ma vraj kazdy treti clovek, tu moju leidena heterozygotneho kazdy 20 clovek...
inak, pozerala som na tie vysledky, na peciatke je uvedeny nejaky genetik z bratislavy, takze vlastne to geneticke vysetrenie, co mi posielali do blavy z infektologie by malo dopadnut podobne, ved to potom porovnam, som zvedava, ci budu take iste parametre...homocystein mam inak v norme..tak este ze tak...
som z toho stale nejako mimo...
22. dec 2009 o 16:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
no vyzera to tak, že asi pôjdem do zvolena na tú súkromnú kliniku, malo by to byť vybavené do hodiny, čo by ma stálo okolo tých 200,- EUR :unamused: že najneskôr vo februári by ma zobrali "pod nôž", tak asi obetujem tie prachy, na meniny a narodeniny budem chcieť len peniaze :grinning:
idem ešte po nákupoch - pozrieť nejakú tapetu na tie naše opálené dvere, ahojte zatiaľ.
22. dec 2009 o 17:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte kocky mala som par dni od netu oddych tak som vam len chcela popriat pekne Vianoce so svojimi polovickami a rodinkou..:D nech si ich pekne uzijete a naberiete plno pozitivnej energie...:D a dakujem vam velmi pekne za rady co ste mi dali...:D budem sa na vas tesit po vianociach...:D
22. dec 2009 o 19:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
livuska aj Tebe prajem krásne a pokojné vianoce, krásne chvíle strávené s rodinou, veľa zdravia, lásky a šťastia.... a samozrejme, čo najskôr bábätko :slight_smile:
22. dec 2009 o 19:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
livuska, krasne vianoce v kruhu tvojich najblizsich, hlavne vela zdravia, stastia, lasky a splnenych priani... :wink:
22. dec 2009 o 19:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby, tusim som tu sama, ci nie...?
tak ma napadlo, ze tusim kazdej co sme tu na hematologii zistili nejaku tu mutaciu...ten leiden sa vraj vyskytuje najcastejsie a skuma sa aj protrombin, ten mam nastastie negativny, bez mutacie..
takze to, ze mame tu mutaciu na gene znamena vlastne len zvysene riziko a je dobre, ze o tom vieme..
dnes som bola s nasimi aj so svokrovcami na medovinke,som im povedala, ze co mi nasli...ze som to zdedila po 1 z rodicov, ocino to hned pohotovo hodil na mamu, ze to mam po nej... :grinning: lebo babka, jej mama mala trombozu v dolnej koncatine, no babka mala vtedy cca. pred 80 tkou, teraz ma 85 r. a berie lieky na riedenie krvi a je ok..potraty nemala ziadne, ani mama, tak to sa moze aj nemusi prejavit..
aby sme sa teda baby nestretli vsetky v novej teme trombofilia...ja uz som tam.. :unamused:
22. dec 2009 o 20:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok