Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janka0025
25. feb 2010

ahojte. tak moj optimizmus dnes zmizol....
Bola som u lekára a vravel, že by sme mali pol roka pauzovať !!!!! 6 dlhých mesiacov.....skoro som odpadla, som sa nezmohla ani na slovo, ....že na jeseň môžme začať a chcel mi dať aj predpísať anti-baby tabletky, čo som odmietla.....spomínal len, že som mala zvýšené cyto, čo môže byť ale z tehotenstva, že nad tým sa veľmi nevzrušuje.....že v Júli mám ísť na kontrolu.....
najhoršie je, že som si začala platiť aj dobrovolné nemoc. poistenie a to z najvyššej sumy, takmer 50 eur mesačne....a keď teraz máme čakať 6 mesiacov, kopec peňazí do vzduchu.....ach...som nešťastná jak zbitý pes ☹ ☹ ☹

luga
25. feb 2010

fuuu, jani, a to preco tak dlho? kvoli cyto vysledkom? ci sa nieco pridruzilo?
ja mam po mrske a tak do toho vhupnem - aj ked nebudem nic silit, lebo mi vysla mierne pozit. listerioza a mam ist este raz na krv bud. piatok, tak nerada by som otehu, kym v tom nebudeme mat jasno ... ale v podstate sa nebojim, ze by sa nam hned zadarilo 😅
no a v pondelok chcem ist teda na preventivku a dohodnut, co dalej ....

sisa2
25. feb 2010

jani ☹ ☹ ☹ to co??? mrzi ma to ☹ nerozumiem tomu, ked si mala zvysene cyto, ale sa tym nezaoberal, tak preco mate tak dlho cakat?

luga tak aj ty uz po mrche? drzim palce pri novom snazilkovani, verim, ze tentokrat to uz bude ok.
ja este mrchujem, ale hadam sa blizim ku koncu 🙂 a to uz je vlastne marec, od kedy mame podla lekvosov zelenu 😀 tak uvidime, co a ako.

hiva
25. feb 2010

janka....nic si z toho nerob....podla na mozte kludne zacat ked ked sa na to budete citit 😉... ved ak ti nenasiel ziadny problem, tak davat pauzu len tak je zbytocne....mozno ked studoval on, odporucalo sa cakat 6 mesiacov....medzitym sa ale zistilo, ze stacia aj 3 mesiace....no ale v podstate ked sa Vam podari, tak vtedy je to dobre....telo samo vie ze co a ako 😉 ...nesmut nad tym....pockaj este jednu mrsku a sup sa na to 😉

ja este stale cakam na mrchu....dnes som 35 den od kyretu...ale podla BT som 9 dni po ovulacii....takze este take 3-4 dni a dufam, ze sa mrchy dockam 😉

a inak co su to tie cytovysledky?...co sa tym sleduje?....viem ze aj mne to robili, len neviem ze co to vlastne je 😅

mafynka
25. feb 2010

jani klud moja,,,aky doktor taky nazor...mne doktor, co mi robil kyret vravel, ze dve mrchy nech prejdu a mozeme ist na to,,co moja nova doki ani pocut,,ta mi rovno do papierov napisala,ze o pol roka clostybegit,,a bla bla bla,,ze ma nechce dovtedy vidiet a potom sa snazit len pod jej dozorom,,a tiez mi chcela nasadit HA,,to som tiez odmietla,,tak sme sa snazili skor,,no a vidis,,uz marec a pol roka za nami,,tak nakoniec este aj jej prianie vyjde,,lebo sa nam nezadarilo,,ale uz pol roka beriem babyplan,,femibion, selen, zelezo,,a tiez si platim dobrovolne nemocenske,,ale to asi len 3 mesiace,,aj ja som mala nejake vysledky na hrane,,ja myslim,ze v pohodke mozete skusat,,alebo sa popytaj aj ineho dokiho na nazor

janka0025
25. feb 2010

jeej, ake povzbudenie tu na mna čakalo.....no nič iné nevravel, len že mesiacov by som nemala otehotnieť a hned na mna išli s tými tabletkami.....Viete čo je aj zlé? Tohto lekára mám vlastne iba dva mesiace, a vybavila mi ho priatelova teta, lebo ona je sestričkou u toho lekára. Je to taká zlá dedinská teta, ktorá ani nevie normálne rozprávať, lebo človek má pocit, že po ňom len kričí...je to taká typická zlá sestrička, čo nemá rada ľudí a nikoho na svete, stále sa len zlostí..... 😀 ale na mna bola milá....ale sa ej normálne bojím, ešte aj na svadbu v Máji je pozvaná. Tak keď by som jej v Máji dobehla, že som tehu, tak by ma asi prerazila....Sa jej fakt bojím.....ale polroka vzhľadom k tomu, že to cito vlastne ani neriešili, (ináč ani neviem, čo to je), tak sa mi zdá prehnané....Nieje to nejaký starý doktor, ale má okolo 45 ? tak ma fakt skoro porazilo....ja som sa v tom šoku nezmohla ani na slovo...

jika80
25. feb 2010

caute baby
ja idem zajtra na kontrolu po dvoch tyzdnoch od kyretu, tak som zvedava, ze ci uz budu vysledky
a ak hej, ci aj nieco povedia
normalne som nervozna
ale aj sa hrozne tesim, bo konecne budem moc mat teplucky kupel a sexik 😀

hiva
26. feb 2010

jika....drzim palce....neboj, vsetko dopadne tak ako chces 😉 ...daj potom vediet ako si dopadla 😉

janka.....kaslat na doktora aj sestricku 😉...ved aj keby si otehotnela, tak s tym uz nic nenarobia....budu sa musiet o teba starat 😉

jika80
26. feb 2010

jani, ked sa bojis toho lekara a sestricky, asi by si ich mala zmenit, ved oni su tu pre teba a nie ty pre nich
drzim palce, akokolvek sa rozhodnes, tvoje rozhodnutie bude spravne 😉

sisa2
26. feb 2010

jika drzim na dnes palceky na kontrolu!!!

jani no asi by som rozmyslala nad zmenou, i ked to zrejme nebude lahke, kedze to je mm rodina ... ale neviem, ci by som chcela byt v takychto stresoch 😖
ja som tiez menila lekara, lebo moja byvala gyndoska bola pani p. fakt bola priserna, zakazdym na mna najacala. a tento lekvos, to mam 100:1, kludny, zlaty, mily, snazi sa, vysvetli. tak som spokojna.

hiva dufam, ze mrcha dorazi tak, ako ju ocakavas 🙂 drzim vsetko, co sa da.
tusim som tu z vas mala najdlhsi cyklus 😔

luga
26. feb 2010

sisa,dakujem ... tak tebe tiez vela zdaru a nech sa vam narodi zdravucke babo na Vianoce 😉

janka0025
26. feb 2010

ahoj jika, tak ako si dopadla?
ďakujem baby, fakt fakt dík....síce sa bojím, ale začneme od druhej ms...ale uvidíme ako sa to bude vyvíjať....síce strašne by som chcela už teraz, ale to by ma asi prizabili...a možno vydržíme aj do svadby, lebo potom by som bola cca 6-7 týždeň a to sa mi zdá až moc velký risk....si neviem predstaviť, že by tesne pred svadbou by sme o to zase prišli....to si nemožeme dovoliť....veď vstúpim na psychiatriu a nie do zväzku manželského......takže nakoniec to vyzerá, že normálne so dáme 3 mesačnú pauzu, porobíme čo ešte treba a potom až začneme snažilkovať....

sorr za rozkecanie, ale nahlas som uvažovala...

luga
26. feb 2010

jani, ja by som to asi ozaj spravila tak, ako si teraz napisala 😉 ... pokojne pockajte do svadby, nic vam neujde, neboj a pre tehu je dolezity najme pokoj, stresy ty, ani babo nepotrebujete 🙂

janka0025
26. feb 2010

dík luga, tiež si myslím..že keď počkáme do dalšej mrchy, tak ešte jeden mesiac už vydržíme určite, veď ten ubehne určite tak rýchlo, ako možno ani nebudem chcieť... 😀 😀 ....ešte pred prvou mrchou som si povedala, že čakať nebudem v žiadnom prípade ....ale teraz keď sa na tom ak zamyslím, neviem či by bolo najlepšie začať hneď....aspoň nie v mojom prípade...a zas mesiac a pol pred svadbou sa začať snažiť...to určite nie....pekne po svadbe môžme začať.....pokial viem, tak vy začínate už teraz.....

luga
26. feb 2010

no, ale som sa rozhodla, ze predsa len este trosku pockame, lebo mi vysla pozit. listerioza - tak chcem, aby sa to doriesilo, lebo neviem, co mam od toho ocakavat ... takze tento mesiac to nejako prehanat nebudeme 😅

janka0025
26. feb 2010

jasne, takže čakáme obidve..

jika80
26. feb 2010

caute
tak uz mam po kontrole, vysledky este nie su, ale podla ultrazvuku je vsetko ok, maternica sa zregenerovala, uz zacal pekne novy cyklus, som kratko pred ovu, tak sa moc vytesujem, ze moje telo funguje ako ma 🙂
lekarka mi povedala, ze v podstate by sme mohli zacat aj hned, ale ze mi odporuca take 2-3 mesiace pockat
a kedze mi to aj so skolickou lepsie vyhovuje zacat sa snazit az troska neskor, rozhodli sme sa, ze zaciname v maji

janka0025
26. feb 2010

jika tak aj ty budeš patriť medzi Májovky? tak asi aj ja.....
Ináč, toto všetko ohladom ovulky, cyklu atd.. ti povedala sama od seba? Lebo mne nič, len že vyzerát byť ok....A potom to cyto....a ešte mi dal vaginálny krém na výtok...a to je všetko....tak teraz neviem, či je fakt odborník, alebo je zvyknutý, že pacientky sa pýtajú samé....

mscat
26. feb 2010

ahojte holky

jakpak se tu máte?dlouho jsem sem nekukala.

janka:i mě dr řekl že půl roku.ale na to mu z vysoka kašlu 😉

a jak je to u vás s ms?...no já jsem ted teda přesně 5 týdnů po..
a zjistila jsem včera že u mě proběhla už i ovulka ..tipuji tak před třemy,čtyřmy dny.... 😅 což mě velmi překvapilo..vypadá to že na 14DC tak čekám příští týden opět menstruaci. 😅

a mám ted teda obavy...protože zrovna v ty dny jsme sexíkovali a ani mě ve snu nenapadlo že bych mohla mít akorát ovulaci. 😅 a my si teda pozor ale nedáváme... 🙂

jika80
26. feb 2010

jani - no nieco povedala ona, na nieco som sa popytala ja 😉 tiez nie je az tak velmi zhovorciva 😀
buduci tyzden sa chcem dat poslat este enokrynologovi kvoli stitnej, ze pri hyperfunkcii dost casto dochadza k potratom a volakedy davno som mala so stitnou problemy, tak si to chcem ist overit - len tak pre istotu

mafynka
26. feb 2010

ahojte kocky

prosim vas,uz treti den mam biely vytok,,a stupnuje sa to,,,uz je to stale na vlozke,,taka biela husta kasicka,,,co to jeeee ☹ ☹

mscat
26. feb 2010

mafynka:....bývá to po ovulaci a nebo při těhu.
ale pokud to teda nezapáchá nebo tak.já mám právě to stejné..ale já jsem čerstvě po ovulce.a měla jsem to vždy po ovulce.

janka0025
26. feb 2010

mafynka aj ja som mala niečo podobné....len sa mi to nestupnovalo, ale mala som to stále....aj po ms....bola som u lek. a dal mi masť
mscat, no pekne....tak žeby ani nedošla ms???? a kedy plánujete začať so snažilkovaním? a nebojíš sa, čo povie gyndoš keď dojdeš skor ako po pol roku s tým, že si Tehotná?

mscat
27. feb 2010

ahojky

janka:no nevím nevím.. 🙂 jen at ta ms raději dorazí...bylo by to velmi brzy mám z toho ted obavy 😅 chci počkat ještě tak celý březen.Jaro nám všem bude na plození přímo stvořené 😵 😀
už se těším 🙂 a co tvá ms??máš?promin nečtu zpětně.a jak se cítíš?už lépe?

janka:začnem určitě ted po této ms co dorazí 🙂 ale však víš...my snažilkujem a nesnažilkujem 🙂 přítel je většinou pracovně pryč takže my sexíkujem když dojede a je chut 🙂 a snad se někdy zase trefíme 😅

hmm a nebojím se co řekne gynekolog 🙂 on mi řekl,že se většinou doporučuje ten půl rok na celé zregenerování toho těla a hlavně prý psychiky ženy po potratu.aby se dala do pořádku.no a já jsem v pohodě a těším se až se někdy zadaří 🙂

vlastně je to jen na tobě kdy se budeš cítit v pohodě a připravená na další snaženíčko 🙂 já nepotřebuji povolení od dr 😉
jasné...kdyby byl nějaký zdrav.problém u mě tak určitě bych vyčkala...ale o ničem nevím 😅

janka0025
27. feb 2010

ahoj mscat...ms už bola, všetko je ok....s nastávajúcim sa to ukludnilo....ja mám pocit, že akonáhle prišla mrcha, tak to zo mna všetko opadlo...zrazu som uplne inak začala zmýšľať a mala som pocit, že prišiel nový začiatok...a určite s tým súvisí aj to, že konečne prichádza jar....len ma trápi, že som strašne pribratá..prestala som definitívne fajčiť a odzrkadlilo sa to na kilách...tak snad sa mi podarí postupne zvládnuť aj to....

dilema
1. mar 2010

ahojte...ja sem k vam tiez tak trochu patrim, cosi som pocitkala..janka to beries naraz aj baby plan aj femibion??? jedno z toho staci... femibion je lepsi + Ecko by som k tomu mozno este 🙂

janka0025
1. mar 2010

ahoj dilema. nie, beriem len babyplan...tuším femibion je na predpis, alebo sa mýlim?

hiva
2. mar 2010

femibion nie je na predpis....je volnopredajny....ale je trosku drahsi....jedno balenie mna stalo 13,50 E 😉 ... je teraz beriem femibion 800 - ten je na planovane tehu a do 12 tt....potom sa berie femibion 400 ....a vraj je femibion lepsi, lepsi moze byt ze zena ma problem ze nemetabolizuje kyselinu listovu a tak obycajny babyplan nepomoze....ale femibion ma aj nejaku inu specialnu latku ktora napomaha spravnemu spracovanie kys. listovej.....ale moc sa v tom nevyznam a ani neviem, ako sa da zistit ci zena spracovne metabolizuje kys. listovu alebo nie....preto som sa j apre istotu rozhodla pre femibion 😉

hiva
2. mar 2010

a este sa idem pochvalit aj Vam....dnes na 40 den po kyrete som dostala menstruaciu 😵 ... a navyse som mala v cykle po kyrete aj ovulaciu.....takze sa vytesujeme a uz sa nevieme dockat, kedy zacneme znovu so snazenim 😵 ...buduci tyzden idem na vysetrenie na hematologiu a podla toho co mi tam povedia mozno zacneme so snazenim uz po dalsej mrche...gynekolog mi kazal prist na kontrolu po druhej MS, takze to uz budem hadama hotove aj vysledky z hemato a ked bude vsetko fajn, zacneme snazit uz po tej druhej MS 😵

hanka321
2. mar 2010

Ahojte, ja som si včera bola pre výsledky a chcem sa spýtať, čo všetko zisťovali vám. Lebo ja v správe od patológa mám napísanú len jedinú strašne znejúcu vetu (v zmysle že patológ skúmal plod) a nič viac. Čo sa má vlastne pri prvom potrate sledovať? Lebo lekár na základe tej jednej vety iba skonštatoval, že sa tam nenašli žiadne škodlivé bunky, a že ďalšie komplikovanejšie vyšetrenia (genetické testy, atď) by sa robili, iba ak by sa situácia zopakovala. A mne tiež lekár vravel, že ideálne je neotehotnieť najbližší polrok, prvé tri mesiace určite nie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre