Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

zuzanahor.
2. mar 2010

Ahoj,toto presne povedal gynek.aj mne. Pri prvom potrate sa neskuma pricina,proste stalo sa ☹
Je dobre pockat aspon tie 3 mes.nech sa ti da maternica do poriadku.

hanka321
2. mar 2010

Veru, ak by som chcela dalšie bábatko, asi by som tiež trošku počkala..
Ale včera to bol riadny zaberák, čakať na výsledky v chodbe plnej tehotných báb s materskými knižkami, cez dvere bolo počuť, ako nejakému bábenku sledujú tlkot srdiečka.. som tam revala, hádala sa, tresla dverami (po 45min.čakania na rad som sa v ambulancii dozvedela, že moje výsledky sa stratili a mám prísť možno pozajtra, možno v piatok.. a o 10 min. sa našli.. ja mám proste štastie..)
vždy, keď trošku rozdýcham, že už máme bábo v nebíčku, sa buď zjaví na ulici tehotná, alebo zapnem telku a v nej sa rozoberá význam cvičenia v tehotenstve alebo otvorím časopis a tam je článok o móde v tehotenstve..

zuzanahor.
2. mar 2010

hanka aj u mna to tak bolo, akoby sa vrece roztrhlo z tehotnymi a babetkami ☹ vsetky prezivame to iste,je to tazke,kto to neprezil nepochopi 😢
konecne uz presli 4 mes.bola som na kontrolu,dal mi gynek.lieky a mozeme sa zacat snazit o mesiac 😉

mafynka
2. mar 2010

ahojte kocky,,je tu niekto??

janka0025
2. mar 2010

ahojte mne sa stávalo to isté a aj teraz kade chodím tak samá tehulka....bud som si ich od určitého obdobia začala viac všímať, alebo je ich fakt viac.....ale niekedy to ani mne neurobí dobre.....

hiva tak sa teším spolu s tebou, tak dúfam, že od budúcej ms začnete.....my čakáme už na 100 %....len nikdy som nemala taký strach pri sexe, aby som neotehotnela....som sa normálne bála a prvýkrát s mojim nastávajúcim sme boli v strehu.. 😀

dilema
2. mar 2010

hiva..no na hemato trochu trvaju tie vysledky... ale drzim palceky... 🙂

janka0025
2. mar 2010

hanka 321 mne nezisťovali nič, ano krv mi nebral.....

hanka321
3. mar 2010

Taký môj súkromný postreh - na jar sa zdá, že sa s tými tehulkami roztrhlo vrece, ale podla mňa je to len preto, že cez zimu si brušká schovávali v kabátoch a to na nich až tak nebolo vidieť, ale len čo sa po oteplení odložia kabáty, je to hneď rozpoznateľné a človek len krúti hlavou, že kde sa ich toľko odrazu vzalo.
Ale každej držím palce, nech bábätká v brušku pekne rastú, aj vám k výsledkom aj k snažilkovaniu.

matulka1323
4. mar 2010

Ahojte, pret tyzdnom som bola na cisteni,babatko sa prestalo vyvijat. Zaujimalo by ma ci vam doktor robil nejake vysetrenia,preco,sa to vlastne stalo.Ja som vlastne uz druhy krat potratila,po prvom ni nerobil ziadne vysetrenia,tak by ma zaujimalo,ci bude doktor nieco robit koli tomu aby zistil pricinu

luga
5. mar 2010

matulka , je mi luto, ze si to musela uz dvakrat prezit ☹
a poradim ti, pytaj si vysetrenia- doktorov vacsinou treba nakopnut, nenechaj sa "uchlacholit" (niektori sa nechytaju ani ked potratis trikrat)... ja som potratila prednedavnom prvykrat a niektore vysetrenia som si vypytala ...

skipppy
5. mar 2010

Ahojte!Chcela by soms a opytat na jednu vec.Bola som na kyretazi 27.1 kvoli missed abort ☹ a nikto nam nepovedal ze kedy mozme zacat so sexom,no a mali spolu sex akurat v tych dnoch kedy by mala byt ovulacia.bola som teraz u doktora a ten mi povedal,ze sliznicu mam vysoko,ze by mala do par dni prist mrcha,ale este nic a take krce abolesti v bruchu som mala uz skoro tyzden a pol dozadu.Presne take ake som mala,ked som bola tehotna.Kred mi robil sono,tak sa mi tam na jedno miesto dlllho pozeral a ja som si tam vsimla nieco,bol to taky tien neviem.Tak moja otazka znie,ze ked je sliznica tak vysoko,mozem byt tehotna?Moze sa stat,ze tam doktor nic este nevidel,lebo fakt som na pochybach?dik

luga
5. mar 2010

skipppy, myslim, ze mozes byt tehotna - a presne, na ultrazvuku v takom skorom stadiu nemusi byt este nic vidiet ...

skipppy
5. mar 2010

luga...dakujem za informaciu.teraz mam fakt strach.Lebo pocula som take ze po mesiaci zena otehotnela a zase potrat,ale aj take ze nepotratila,ale sa narodilo zdrave babätko.Tychto par dni bdue strasnych ach jooo 😒

luga
5. mar 2010

skipppy neboj, potratit-nepotratit mozes rovnako, ako ktorakolvek ina zena .... pokial si predtym nepotratila v nejakom vyssom stadiu gravidity, tak by to tvoja maternica mala zvladnut .... nazory na to, kedy po potrate otehotniet sa veeeelmi lisia ....

sisa2
5. mar 2010

skippy tehotna mozes byt a presne ako pises, lekvos este v tomto stadiu nemusel nic vidiet, este je moc skoro. a neboj, osobne poznam 3 baby, ktore po kyrete nedostali ani tu prvu MS. posledna bude kazdu chvilu rodit, tie dve pred nou uz maju doma svoje zdrave uzliky, tehotenstvo mali bez problemov.
drzim palce!

sisa2
5. mar 2010

jaj babule, mrzi ma, ze tu stale vidim nove a nove tvare ☹ je mi to moc moc luto!

matulka - zalezi od doktora, vacsinou vraj nic neriesia, kym sa nestane 3x, co je podla mna uz fakt brutal. mne stacilo raz a dufam, ze si tym nebudem musiet nikdy viac prejst.
pytaj sa na vysetrenia, ako pise luga, mas na ne podla mna narok.

luga, janka, hiva ... babule ako sa dari???

luga
5. mar 2010

sisa, ahoj, veru, je to smutne, ze tolko zien musi prist o babatko ☹ ... sucitim, je to strasne
ja sa mam dobre - dnes -zajtra cakam ovu a mam silne pokusenie ju vyuzit 😅 ... ako si na tom ty?

sisa2
5. mar 2010

ahoj luga, veru je to strasne. neviem, ci toho vzdy tolko bolo, ale mne sa zda, ze teraz uz pomaly nie je zena, co by si tym nepresla ☹ ☹ ☹
super, ze ovu! ja by som sa snazila ju vyuzit. u nas ktovie, kedy bude. netusim, ako sa mi teraz zasa natiahnut cykly. dnes som 13DC, zacala som aj merat BT zasa, tak uvidime. ale zaciname tento mesiac opat snazilkovat 😵

luga
5. mar 2010

mavas dlhe cykly?
no, ja som povodne chcela hned do toho vhupnut, lenze mi vysla pozit. listerioza a tak to radsej nebudem riskovat, kym sa toto nevyriesi - akurat dnes som bola na kontrolnom odbere, tak uvidime, co z toho bude ....

jika80
5. mar 2010

ahojte babky
tak ja si prave vybavujem vselijake vysetrenia a je to boj, lebo som "len" po prvom MA 😠 prave som 22DC od kyretu a vooobec netusim, kedy mi pride mrska, ani neviem, ci bola vobec ovu, ale nejako tusim, ze toto bude dlhy cyklus 😖

luga
5. mar 2010

jika, mi hovor 🙄 ... vsetky vysetrenia, co mi zatial moja dr. spravila, som si vypytala ja ... a to som bola v pondelok na preventivke a myslela som, ze ked mi bude brat cytolku, tak vezme rovno aj stery na chlamydie a ine potvorky a ona to nevzala (a pritom sme sa o tom este na predchadzajucej navsteve rozpravali ) ... dnes ked mi brala krv, tak som si myslela, ze by mohla spravit HP (nam sa podarilo otehu az na strnasty cyklus) a stitnu zlazu a tak som sa spytala aspon na tu stitnu a to povedala najprv, ze sa neda - ale potom to nakoniec spravila a na HP som uz nemala sil sa pytat ... takze pockam nejaky mesiac-dva a potom k nej nabehnem, ze to chcem riesit - uz akoze neplodnost 😒
ja som dostala ms na 22. den od kyretu, tak drzim palce, nech aj tebe rychlo pride ... a myslim, ze ja som ovulku do prvej ms nemala ...

jika80
5. mar 2010

luga - tak to mas super, ze aspon nejako reagovala, moja ma iba prezrela na ultrazvuku a tym sa moja kontrola po kyrete skoncila, ziadne odbery, no proste nic
tak sa snazim teraz vybavit si aspon stitnu a hematologicke, ale zatial ziadny uspech

luga
5. mar 2010

ved ja sa nejako extra nestazujem, viem, ze niekto by ma poslal kade lahsie s mojimi prosbami, ale aj tak ... preco sa nemozu trochu angazovat ti lekari ? preco to vsetko beru na lahku vahu? ... ved nemusia spravit hned vsetky vysetrenia, co sa daju, ale aspon nejake zakladne ... zabilo by ich to?

sisa2
5. mar 2010

luga - ja som mavala vzdy dlhe a nepravidelne cykly, moj max. bol 72 dni. teraz po kyrete som vdaka vyvolavacke dostala mrchu na 68 den 😖 takze vobec netusim, ako na tom budem. zacala som brat sarapis, vraj by to trochu mohlo upravit cyklus, tak som zvedava.
tebe drzim palceky na kontrolne odbery!!!

jika - toto ma neskutocne vytaca, ked povedia, ze sme len po prvom MA. vrrr, si myslim, ze uplne staci aj ten jeden, viackrat to absolvovat naozaj nechcem ☹
drzim palceky!

jika80
5. mar 2010

to mas uplnu pravdu
asi by mali zazit ten strach, co my zazivame, ze ci bude dalsi krat vsetko v poriadku, ci sa to nezopakuje ☹

sisa2
5. mar 2010

veru jika. ja naozaj nikomu neprajem nic zle, ale pri takychto reciach by som to tym ludom asi aj dopriala. aby vedeli, o com hovorime, coho sa bojime, co prezivame. ja viem, ze sa to casom spravi, ze to nebude az tak boliet. ale momentalne este v takom stave nie som a sice su to v mojom pripade "uz" takmer 3 mesiace, stale myslim na to, co by bolo, keby to nebolo, ake by som uz mala brusko, ze by uz babatko kopkalo 😢 ach jo, nebudem tu radsej depkosit.

jika80
5. mar 2010

sisa - tiez zazivam ako kazda z nas to iste, rozmyslam, ake velke by som uz mala brusko, v ktorom tyzdni by som prave bola a je to strasne ☹ a lekari sa tvaria tak, ze ved to je normalne, stava sa to casto 😠

luga
5. mar 2010

sisa, dakujem, tiez dufam, ze to bude ok
a s tymi tvojimi cyklami sa nic neda robit?
pocity mam uplne rovnake, akurat vcera som mm vravela, ze uz by som bola v ... ach jo, no nic, musime ist dalej, ze? 😅

sisa2
5. mar 2010

presne. ked toto pocujem, ze to je normalne a stava sa to casto, tak ma zdviha zo stolicky 😠 😠 😠

mafynka
5. mar 2010

ahojte babulky,,nove tvaricky vidim ☹ babky mrzi ma,cim si musite vsetky prechadzat,,,ja sa snazim nemysliet na to,,ale neda sa to,,,uz je tu marec,,moje babo sa malo narodit v tychto dnoch,,.inak na 23DC som mala take slabulinke spinenie,,a potom nic,,doteraz iba biely vytok,,robila som aj testik v utorok,ale negativny

ako sa ostane mavate??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre