Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lenkasop
7. mar 2010

tun1ska...
toho sa bojím aj ja. Dokonca jedna kamoška je tehotná, čaká druhé je v 12tt (tuším), prvé má o dva týždne staršie ako je moja Kika. Hrozne jej to želám, ale nezvládam jej radosť, že ona je tehu a my sme o bábetko prišli. Štvrtok,keď som začala špiniť,mi volalaže má snímok 7cm bábetka,aby som sa prišla pozrieť. Vždy,keď mi zazvoní mobil,bojím sa aby to nebola, nezvládla by som to a nechcem jej kaziť radosťz jej tehu ☹ ☹

lenkasop
7. mar 2010

luga.... toxoplazmu som bola pri prvom tehu pozitívna - mala som ju asi kedysi v detstve -nebola akútna. No a aj ja som dosť v kontakte so zvieratami - mám koňa, a chodíme na farmu, takže....Popýtam sa doktora a uvidím. Nevieš, či sa v krvi nájdu stopy ochorenia aj po dlhšom čase?

Aj ja som chcela byť kedysi veterinárkou -všetky možné zvieratá smesosestrami ťahali domou 😀

lenkasop
7. mar 2010

mafynka....po akom čase ste sa opäť snažili?

luga
7. mar 2010

lenka, podla toho akeho ochorenia - ked myslis infekcneho, tak ano - protilatky
ved skoro vsetky deti tahaju domov zvieratka, my sme takisto "pomahali" vtacikom a jezkom a ked sa naslo maciatko - booooze 😀

lenkasop
7. mar 2010

Mačky,tak to bola moja úchylka - naši na chate ich majú, aj zajace,kozy,psov.... celkovo zvieratá sú moje.
Neviem, kde by som sa mohla nakaziť, nebola som tam....ale vírusy sú potvory,sú všade.....

luga
7. mar 2010

leni, ja si nemyslim, ze zvieratka su az take nebezpecne 😒

lenkasop
7. mar 2010

Veď ani ja,iné veci sú horšie, niekedy sú zvieratá čistotnejšie 😉

Ani neviem,kedy sa človek po kyrete začať snažiť, nie že by som sa do toho hrnula, ale čítala som rôzne názory.

lenkasop
7. mar 2010

Luga.....dá sa vôbec zistiť, čo bolo príčinou potratu? Hľadám rôzne články,zisťujem, chcela by som to proste vedieť

luga
7. mar 2010

aj su rozne nazory - mne povedali, ze podruhej mrske uz mozeme - ja by som kludne aj hned, nevidim v tom problem
niekomu vraveli, ze az po polroku

lenkasop
7. mar 2010

tebe zistili, prečo?

luga
7. mar 2010

to si mi dala tazku otazku - myslim, ze da sa zistit skor to, ze u teba nieco nie je ok a to mohlo sposobit potrat - ale velmi tazko ti na sto percent niekto povie, ze to ten potrat aj sposobilo .... samozrejme nepocitam to, ked sa zisti, ze u babatka boli vyvinove poruchy

luga
7. mar 2010

nie, nezistili ...

luga
7. mar 2010

akurat listerku mi zistili malo pozitivnu, tak sa to "dovysetruvava" ... ale mne zase az tolko vysetreni nerobili 😅

lenkasop
7. mar 2010

tak to som zvedavá, čo povie doktor na tie testy. kedy ti ich začali robiť, teda ako dlho po potrate?

luga
7. mar 2010

bola som asi dva tyzdne po kyrete, ked som bola u gyndosky a vtedy mi vzala krv na zoonozy - ale to som jej povedala, ze chcem a potom po mrske som bola u nej zase - na prehliadke, preventivke a to sme sa dohodli na kontrolnych odberoch a som ju poprosila aj rovno tu stitnu zlazu vysetrit ... a este vselico ine by som chcela, ale to jej budem davkovat postupne, ked sa mi nepodari otehotniet do dvoch mes. 😅

lenkasop
7. mar 2010

To tak vyjde aj mne,tie dva týždne. tak sa popýtam

luga
7. mar 2010

potom daj vediet, ako si dopadla ... a kedy ides?

sjuzi
7. mar 2010

Leni, mne sa to stalo skoro presne pred rokom, po 3 mesiacoch sme sa mohli začať snažiť, ale dali sme si väčšiu pauzu, lebo som sa na nové tehu nejako necítila a mali sme aj nejaké zdr.problémy, čo sme museli preliečovať... Takže jedno s druhým... 😉 Od jesene ale už riadne snž... tak dúfam, že sa snáď podarí... 😉

S tými kamoškami, to je presné... ja som z toho stále smutná, mám to pred očami, viem, že oni za to nemôžu, ale ja sa ani nemôžem tešiť z ich bábätiek... našťastie obe bývajú v iných mestách ako ja, takže sa vídame sporadicky... a bohužiaľ sme obmedzili aj akosi tel. kontakt... nezvládala som to... 😔 😅 A popravde potrebovala som sa nejako logicky obklopiť ľuďmi, čo sa zaujímajú o totálne iné veci, než o tehotenstvo... Začala som chodiť pravidelne cvičiť... alebo len tak s kamoškou na vínko, kávu a to pravidelne každý týždeň si beriem "dovolenku" od rodiny... inak by som sa zbláznila, keby som bola len s malým doma...
Teraz po roku, to už tak nebolí samozrejme, hrany sa otupili, ale i tak sa obávam, či nebudem pri ďalšom tehu príliš sústredená na seba a príliš sa sledovať... no uvidíme, všetkým kočkám želám zdravé a pohodové budúce tehuľkovanie a hlavne, aby ho dotiahli do šťastného konca... 😉

A ešte som Ti chcela napísať, že mám pocit, že som to všetko brala oveľa bolestnejšie a citlivejšie najmä preto (každý si myslí, že je to poľahčujúca okolnosť, veď už mám jedno dieťatko), lebo už viem, aké je to držať čerstvo narodené bábätko v náručí, ako vonia, aký je to prekrásny a ničím neopakovateľný pocit, aké je to vidieť, ako rastie, mení sa... a to všetko som si pri tomto nešťastnom tehotenstve už reálne predstavovala. Preto ma to tak strašne bolelo... lebo som o to prišla...
(Týmto som sa samozrejme nechcela dotknúť bezdetných snažiliek, takto to cítim.)

sjuzi
7. mar 2010

Ja som si inak tiež vyčítala všetko, bola som od začiatku permanentne chorá, dokonca ešte som nevedela, že som tehotná, som brala antb... potom o mesiac chrípka, potom som zistila, že mi po 1. pôrode nepichli tú injekciu anti-RH (lebo som neg.krv.RH faktor, mm pozit.). Ale mohlo vraj kľudne ísť o nejakú genetickú poruchu, zlé vajíčko... proste niečo, čo sa nedá ovplyvniť... 😔

lenkasop
7. mar 2010

Už som sa tešila, neviem prečo- nebola som chorá,cítila som sa super,len som bývala unavená, nebolo mi zle, proste nič.
Tiež to tak cítim ako ty, viem,každí ma chce utešiť, ale nijak mi to nepomáha, nechcem na to myslieť, ale stačí len nejaký podnet a je to tu znova.

janka0025
7. mar 2010

ahoj Leni, je mi to moc ľúto....Ohľadom toho ďalšieho snažilkovania je to fakt rôzne...Hádam sa nenájdu dva rôzne názory...mne povedal, že pol roka, ale to dodržať určite nemienim...V Máji svadba a hned potom sup na snazilkovanie...keby som nemala svadbu začneme aj skor.....Mne nezistoval nič...nebral mi krv, len ma zdola skontroloval a naposledy vzal výter...chcela som, aby mi vzal krv na toxu, mám zverinec doma, ale šokoval ma tým polrokom, tak som aj zabudla.....a teraz to neriešim....

výčitky bude mať asi každá z nás.....ked som nevedela, že som tehu, preložila som 5 kubíkov dreva, mala alkoholický víkend ( silvester) , nedostatok spánku, cigarety....určite to urobilo svoje.....ale sebaobvinovaním nič nezmením.....
jediné pozitívum ( ak sa to dá vôbec tak nazvať) čo mi z toho celého vyplýva je, že som radikálne zmenila svoj životný štýl, žiadne cigarety, alkohol, káva, kopec vyprážaných.....vyhýbam sa miestam, kde sa to konzumuje, snažím sa jesť vela ovocia a zeleniny.....

hanka321
7. mar 2010

Presne toto riešim každý večer.. Výčitky svedomia, že celé som to akosi zapríčinila ja.. Lebo som taká nekonečne sprostá.. Že som sa málo šetrila, lebo som bola "hrdinka".. Jedno tehotenstvo (a rok a pol ročného synčeka) už mám za sebou, a tak som už nebola taká úzkostlivá a opatrná..
Bola som hlupaňa sprostá a nepočúvala som intuíciu, keď som cvičila gravid-jógu podľa knihy a toho, čo si pamätám z tehu-jogy spred dvoch rokov. Niektoré cviky sa mi teraz intuitívne zdali dosť náročné na tehotenstvo a napriek tomu som ich cvičila..
Ešte bývame dosť odrezaní od ľudí a ja nešoférujem, takže párkrát v týždni som sa nadrapovala s kočíkom po schodoch pred domom a hore-dole do trolejbusu..
Minulý týždeň pred zaspaním som si dokonca zrekonštruovala, prečo a ako som asi potratila.. MA som mala v 13týždni, ale bábo podľa UZV odišlo už v 9tom týždni. A to som akurát v tom týždni mala jeden brutál zaberák-deň, kedy som ráno šla na kramáre na krv, potom so synom vedľa na kožné, stadiaľ naspäť do nemocky na EKG a stadiaľ ešte s mamou do Ikea a Avionu, naspäť busom a trolejbusom, v kočári samozrejme nákupy.. Jasné, že nie 10kilové, iba pár drobností, ale už toho bolo naozaj dosť, som sa v tom buse vtedy normálne skoro rozplakala, že som uťahaná ako kôň a ešte ma čaká hodina cestovania a nadrapovania s kočárom..
Vtedy som to brala tak, že ma každý - napr. svokra aj mamina - ubezpečovali, že zdravá žena v tehotenstve nejakú záťaž zvládne, moja babka porodila počas 5 rokov 4deti a to sa ešte starala o vinohrady, takže tá o námahe počas tehotenstva vie svoje .. A my naozaj bývame na takej samotke, že som si nevedela predstaviť sedieť pári mesiacov sama doma na zadku, alebo sa hrávať s malým iba u nás na dvorčeku..
Teraz by som dala neviem čo za to, aby sa čas dal vrátiť späť a ja by som sa spred domu ani nepohla.. a po kyretáži musím absolvovať takú istú samotku, len z oveľa smutnejšieho dôvodu..
Neviem, ako sa s tým vyrovnať, lebo samozrejme, keď o tých výčitkách niekomu poviem, hneď ma začne presviečať, že za to nemôžem - lekár má podozrenie na uterus bicornis, takže to mohlo súvisieť s tým, manžel to odbaví, že sa nemám zbytočne týrať hrabaním sa v minulosti, ale mne je to všetko strašne ľúto..

skipppy
8. mar 2010

No ahojte kocky,vc era som si robila test a vysiel pozitivne,este pockam do buduceho t&zdna a pojdem k dokimu,toho aj porazi,ze mesiac po kyrete som tehotna,teda ak je to pravda,ale test asi neklame 🙂 ale bojim,bojim,aby to aj vydrzalo az dokonca.

tremonti
8. mar 2010

ahojte,skippy gratulujem a obdivujem ze hned po kyrete vam to vyslo.
chcem sa opytat som 10 den po MA,tedaaa po zakroku a este stale aj ked len slabo krvacam,je to normalne abo mam radsej zajst k dokimu?

jika80
8. mar 2010

ahojte
skipppy - gratulujem a hroooozne moc drzim palceky, aby to tento krat bolo s dobrym koncom 😵
tremonti - ja som krvacala, resp. spinila 11 dni, ale niekde som citala, ze do 2 tyzdnov je to normalne
ja som konecne dnes po 24 dnoch od kyretu dostala vysledky z histologie a ako u väcsiny mi povedali, ze pricina nezistena 😖 tak budem dufat, ze to vsetko bola jedna velka nahoda a ze sa to uz nezopakuje

tremonti
8. mar 2010

jika mi mame nase babo nie na histole ale na genetike,sme si vybavili takze este musimcakat tri tyzdne na vysledky som zvedava ze co nam vyjde dufam ze vsetko buide okej.

skipppy
8. mar 2010

Kocky dakujem velmi pekne,budem vyskakovat 2 metre,ked to vyjde,ach jo,tyzden je este dlha doba.A zaujimave je ze ked som bola na sone pre dtyzdnom,tak doki tam nic nevidel,ale ja hej,videla som tam taky tien,aj on na to tak dlhsie pozeral,ale nic nepovedal,tak asi to vtedy ani nemohlo byt este vidno.LEbo podla mojich vypoctov som vtedy bola ,ak som teda tehotna v 4tt aj 5 dni.tak uvidime.

luga
8. mar 2010

skipppy, super, gratulujem a nech je tentokrat "na konci" zdrave mimi 😉

skipppy
8. mar 2010

luga.......dakujeeeeem,v to dufam aj ja 🙂

mafynka
8. mar 2010

😀 skippy, tak bat sa budeme obe 😀 gratulujeem

niekto sa pytal,ze kedy sme sa zacali snazit,po troch mesiacoch,,ale vyslo to az teraz po 5 mesiacoch

teda tento mesiac tomu bude pol roka,,a doki ma chcela napchavat clostylbegitom,,ale ja som ju predbehlaaaaa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre