Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

sharlotta
14. apr 2010

To je to, ze nemozem. Hadam sa nic nedeje. Cez vikend budem lezat a potom uvidim. Snad to bude lepsie.

mscat
14. apr 2010

ahojky

sharlotta:děkuji 🙂

no a to tvé krvácení a bolesti.

já krvácela-špinila dlouho.asi 3 týdny..spíš teda špinila.krvácela jsem tak první dva dny.
bolesti jsem neměla.jen hned po zákroku..pak už sem tam jen jak na ms.
pokud bys měla i zvýšenou teplotu,tak by se tam mohl začít zánět.takto to snad bude normální..jen tě to víc bolí.já během těch tří týdnu -tři dny zakrvácela,že jsem myslela že je to ms.ale to bylo asi jen dočištění.tak odpočívej a dávej na sebe pozor.a kdyby se ti to nezdálo zavolej radši dr ano,at něco nezanedbáš 😉

meilai
14. apr 2010

ahojte 🙂
som tu nova ale len tolko by som, sharlotta: ja som 6. tyzden po kyretazi a bolo to ok, ani som nekrvacala, napriek tomu minuly tyzden sa mi zacal zapal a vyzera ze sa dostal az k vajecniku. a bez teploty !!! iba bolesti. tak to nepodcen radsej, priznaky mame kazda ine, lebo SME ine 😒

kattikina
14. apr 2010

ach konecne som dostala mrsku na 35 den po kyretazi som taka rada 🙂

jkc3000
15. apr 2010

Ahojte, mna to asi len caka. Dnes som bola u doktorky, ktora v plodovom vajici nevidela plod. Ak o tyzden bude vysledok rovnaky, budem musiet ist na zakrok... Bolo to moje prve tehotenstvo po 2,5 roku snazenia.

hiva
15. apr 2010

jkc....hlavu hore....este nic nie je stratene....v ktorom tyzdni by si mala byt?....mozno to bolo este prilis skoro aby bolo vidiet plod 😉...nevesaj hlavu 😉

lenkasop
20. apr 2010

Ahojte,
dlho somtu nebola. Prvú MS po kyrete som dostala v nedeľu,po 6týždňoch a fakt si ju "užívam" ☹ Je dobre silná ☹

kattikina
20. apr 2010

lenasop tak si ju uzi ☹ ja som si ju uzila ale v pohode ja som mama klasicku ako vzdy

janka0025
22. apr 2010

ahojte. Tak ja začínam od pondelka snažilkovať...... 😀 😀 😀 neskutočne sa teším........ako vy?

luga
22. apr 2010

ahojte, ja idem "do druheho kola" so snazilkovanim - prve nevyslo 😝 ... a myslim, ze ich bude este dost 😀
janka, zelam vela uspechov 😉

jika80
22. apr 2010

caute baby
my sme chceli zacat tento tyzdnom so snazilkovanim, ale dnes som bola na vysetreni so stitnou a nieco tam nie je v poriadku a s najvacsou pravdepodobnostou to i bola pricina, preco sme prisli o babo, tak musime vyckat pokial budu vysledky z rozboru krvi a budeme vediet viac
drzim moc pasticky, aby ste mali co najskor 2 // 😉

sharlotta
23. apr 2010

Ja este cakam na mrchu. Dufam, ze ju dostanem po 4 a nie 6 tyzdnoch. 😠

janka0025
26. apr 2010

takže sa začíname celkom rozbehávať so snažilkovaním...dúfam, že to vyjde už čoskoro, mne a samozrejme aj vám všetkým....vypočítala som si, ak by to hneď vyšlo, tak keďže mám mms presnú ako hodinky, tak 2 dni pre svadbou by som mala dostať mms, a ak nedojde, tak v deň svadby budem na 100 % najšťastnejším človekom....ale dohodli sme sa s budúcim manželom, že si to necháme len pre seba, aspoň do 3 mesiaca....joj, ja už snívam 😝 ....

sharlotta
26. apr 2010

Janka, aj ja mam mrchu uplen presnu, ako hodinky a ked sme zacali snazilkovat, tak 2 mesiac mi meskala 2 dni, co sa mi nestalo mozno 6 rokov. Tak som sa tesila a nic ☹ A inak teraz ako na potvoru, ked nemozem, tak mam strasnu chut 😅 Uz nech ta mrcha pride....Este minimalne dva tyzdne 😒

hiva
27. apr 2010

no my snazime teraz uz tiez 😀 😀 😀 ...akurat som 4 dni po ovulke, takze o 10 dni sa uvidi 😅 ...keby nam to vyslo uz teraz, tak predpokladany termin porodu by vysiel presne rok po tom, co som bola na kyrete 😅

hiva
27. apr 2010

drzim Vam vsetkym palce a snad sa nam vsetkym coskoro zadari a uspesne to dotiahneme do konca 😉 😵

martina.jar
28. apr 2010

Ahojte dievčatá.
Chodím na túto stránku sa pozerávať,čo nové,ale reagujem tu prvýkrát. Potrebujem pomoc. Nechce sa mi čítať tých 186 strán tak je dosť možné, že sa budem pítať to isté.
Je to normálne? Mne sa už zdá, že nie.
29.01.2010 som bola na kyretáži. Po kyretáži som krvácala asi hodinu, potom už vôbec nie. Potešila som sa, že ma skvelo spravili lebo ma upozorňovali, že to može krvácať ja zopár dní. Po mesiaci v marci - 2,3,4. som mala krče ako keď máte dostať menzes(s pravého vaječníka). Po troch dňoch to prešlo a menzes som nedostala. O mesiac to isté, to bolo 31,1,2 apríla menštruačná bolesť z pravého vaječníka, ale zas bes menzesu. Teraz to mám zas druhý deň a stále nič. Jasné, že medzi tým som bola už 7 krát u gynekológa a on mi aj po sone, ktoré mi vždy robí povie, že je to v poriadku a každú chvílu sa to rozkrváca. Pred 3,5 týždňom mi pichal aj injekciu na spustenie. A stále nič.
Po akej dobe po kyretáži ste dostali menzes a je to podľa Vás normálne?

matamm
28. apr 2010

Ahoj Martina.jar ja som po kyretáži dostala menzes za cca 30 to bol jediný mesiac kedy som nemala ani ovuláciu a mala som tiež hrozne krče a dosť silné krvácanie také som nemala niekoľko rokov a test si neskušala či nie si náhodou tehotná ked si toľko nemala menzes poznám niekoľko párov čo sa im podarilo hned otehotnieť a nemali po kyretáži žiadny menzes. dufam že som ti trošku pomohla. pekný den maťa

martina.jar
28. apr 2010

Tehotná niesom na 100%. Gynekológ mi bral krv a robil testy a z manželom si dávame aj veľmi pozor a po zákroku sam sa úplne otočila a s prepáčením sex mi vôbec nechutí.

janka0025
29. apr 2010

ahojte.
Sharlotta, akonáhle nedôjde, tak hned si urobím test, aby ma náhodou mms neprekvapila počas obradu 😀 Akosi sa spolieham nato, že už nedôjde, keďže sa nám zadarilo na prvýkrát otehotnieť, ale samozrejme viem, že to nemusí byť aj tento prípad...no ved uvidím...ale kebyže sa tam ukáže // tak aj kebyže bude hodina pred obradom, hned vám napíšem...... 😉 určite budem mať veľkú chuť niekomu to vykacať a komu nému ak nie Vám? hehe

martina.jar. ja som dostala mms 30 dní od kyretu a odvtedy je bezproblémová .... Ale boli tu aj baby, čo ju nemali takmer 3 mesiace a nakoniec sa spustila...vraj to môže byť aj preto, že sliznica bola moc oškrabaná, alebo také niečo....pokiaľ ti doktor urobil všetky potrebné vyšetrania, tak musíš asi len čakať....ale normálne to určite nieje, držím palce

lelecka213
29. apr 2010

Ahojte dievcatá... Tak, rozširujem rady tých, ktoré prišli o babatko a podstupili tento zakrok... Bola som v 8-9 tt a v pondelok som isla na beznu kontrolu, no oznamili mi, ze srdiecko nebije... ☹ ☹ ☹ Vsetko sa udialo strasne rychlo. V ten den sa spravil este jeden ultrazvuk, no aj ten to potvrdil, v utorok rano pre istotu este jeden, no a v utorok vecer som uz bola doma po zakroku. Stale mam pocit, ze sa mi to iba sniva a zobudim sa, no ubehli 3 dni a bohuzial, stale prezivam tuto hroznu nocnu moru... Plakat uz nevladzem a zmierit sa s tym asi nedokazem nikdy. Problemy som nemala ziadne, ak neratam tehotenske nevolnosti, no zaroven som bola trosku nachladena, kychala som a sem tam aj pokaslievala, ale to som pripisovala alergii, ktorou v tomto obdobi kazdorocne trpim. Netusim, co som spravila zle, kde nastala chyba, co sa vlastne stalo, ze to takto dopadlo ☹ ☹ ☹ Zajtra idem ku svojmu doktorovi a dufam, ze bude empaticky, lebo mam plnu hlavu otazok, na ktore cakam odpovede. Zaroven vsak viem, ze sa asi nikdy nedozviem, co bolo pricinou toho, ze sme o babatko prisli. Bolo to moje prve tehotenstvo, ani sme sa nejako nesnazili, chceli sem zacat na babu pracovat az v jeseni a ono nas prekvapilo uz koncom marca, kedy sme zistili, ze cakame. Neskutocne sme sa tesili.... a teraz placeme...

janka0025
29. apr 2010

baby, ktorý DC máte ovulku? Ja si nemeriam BC a nemám ani testovacie prúžky, spolieham sa na to pero, kde sa sliní...raz sa mi to podarilo a podla toho mi vychádza že mám 12 - 14 deň po msm podla toho mi aj ukazujú tie kalendáre na nete, že by som mala mať ovulku.....čítala som som, že pokial mám žena pravdilenú ms, tak by tá ovulka mala byť v strede cyklu.....Ako ste na tom vy?

martina.jar
ešte ohladom tej nechuti, tak nečudujem sa ti, pretože aj u mna nastal tento problém, prejde aj mesiac a mi nič....Posledných pár dní ho ale doslova prenasledujem, veď tiež chce bábo,tak nech si ho splodí... 😀 berieme to momentálne s humorom....

janka0025
29. apr 2010

lelecka123
ver, že si nič zlé nespravavila...stáva sa to, a bohužial poväčšine prípadov nikto nevie prečo...každá z nás prešla obdobím, keď sa obvinovala....bohužial toto je vec, na ktorú nikdy nezabudneme, ale naučíme sa s tým žiť....je to ešte moc čerstvé, tak sa poriadne vyplač a vydrž ten prvý mesiac....bude dlhý a ťažký, ale s prvou ms ti príde aj ďalšia nádej, ver mi...držím palce

jkc3000
3. máj 2010

Na konci apríla som bola na kyretáži, toto je link na môj príspevok: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/missed-abortion-viii/

Všetkým želám veľa šťastia v budúcnosti.

markiza
3. máj 2010

baby, je mi tak luto, ze tu pribudaju stale nove a nove nestastne maminy, viem presne ako sa citite ☹ hnev, vycitky, pocity nespravodlivosti a strach... ale aj ked to tak kratko po strate vytuzeneho dietatka nevyzera, bude to lepsie a preboli to aspon trosku. verim, ze sa vsetky dockame zdravych babatiek vtedy ked budeme na to opat pripravene.
ja uz som vam sem myslim pisala, ked som este netusila, ze aj moje piate tehu skonci tretim zamlknutym tehotenstvom... nechapem preco musite takmer vsetky do jednej podstupovat cistenie maternice, ked je iste, ze priroda by si vo vacsine pripadov so vsetkym poradila sama. preco vas lekari trapia este pobytom v nemocnici a naslednym kyretom?! sama z vlastnej skusenosti viem, ze to ide aj inak a priala by som moznost vyberu aj vam. moc moc vam drzim palce do dalsich tyzdnov a mesiacov, nech sa vase tuzby po detickach naplnia cim skor. 😵

hiva
4. máj 2010

markiza....dakujem z apodporu a verim, ze aj ty sa coskoro dockas vytuzene tretieho babatka 😉

co sa tyka kyretaze, alebo cakanie kym si telo same poradi, ja som jednoznacne za kyret....a sama viem, ze pre mna bol kyret ovela lepsia moznost.....po tom ako mi doktor povedal, ze moje babatko uz vo mne nezije sa mi zrutil svet....na kyret som isla hned na druhy den rano.....ale ta noc a neustale myslenie na to, ze babatko je vo mne mrtve bol strasny....vkuse som si to predstavovala....a pre mna bolo vykupenim, ze hned na druhy den som sla na kyret a mrtve babatko zo mna vybrali.....nevedela by som si predstavit, ze by som s nim v bruchu chodila este dlhsie.... uz jedna noc bola na mna privela 😉....je jasne, ze pokial o tom nevies, ze babatko nezije, je dobre ak sa samo odplavi, ale akonahle sa dozvies tu spravu, je to potom uz skor o psychickej "pohode" ako o fyzickom zdravi 😉....teda aspon u mna to tak fungovalo😉 ...a navyse moje baabtko bolo vraj mrtve uz skoro 2 tyzdne a podla doktora je nebezpecne nechavat to vnutri.....predsa len, kruto povedane, je to uz len "biologicky odpad" ktory ak sa neodplavi sam, zacne sa rozkladat a moze sposobit vaznejsie problemy....preto si myslim, ze je lepsie dat to prec co najskor.....ved ktora z nas by chcela riskovat zapal maternice pripadne nejake ine problemy ☹ .... pokial u teba vzdy odislo same, super.....ale ja osobne som za kyret vdacna 😉

janka...tak ako ste dopadli? 😉 😵

markiza
4. máj 2010

Hiva, urcite k nam tie babatka opat coskoro pridu a zostanu a narodia sa zdrave 😵

vidis, ty si to citila takto, ja opacne, pri poslednom tehu nam na prvom uzv koncom 13tt povedali, ze babatku nebije srdiecko od 10tt+4, ten den si opat raz zapamatam (19.4), opatovny uzv v nemocnici nasu nocnu moru potvrdil, lekarka navrhla cistenie na 25.4 ale s moznostou pockat tyzden na spontanne riesenie... pretoze uz 2x predtym som presla tym istym rozhodla som sa pockat... osobne pre mna bolo prijatelnejsie pockat a rozlucit sa s babatkom osamote, nasledujuce dni som hladila "mrtve" brusko, moje podvedomie sa neustale tocilo okolo neho, ale nie v negativnom slova zmysle... prislo mi to prirodzenejsie a humannejsie voci mne samej, predstava, ze ten maly cvrcek pojde v nemocnici zo mna po kuskoch ma desila viac ako samotny fakt, ze si to odstojim doma. samorejme v pripade nejakych komplikacii, silneho krvacania by som naklusala do nemocnice. gumkacik odisiel 24.4., ja som sa vratila do nemocnice rano 25.4, urobili mi sono, v maternici boli len ojedinele krvne zrazeniny, na stahovanie maternice som dostala kvapky, ktore sa na svk pouzivaju vo forme injekcie a isla som domov.... po piatich dnoch som sa opat vratila na uzv kontrolu, maternica podla lekara perfektne cista a stiahnuta... a ja som pri tom vsetkom nestasti vdacna za to stastie, ze som na cistenie nemusela. myslim, ze by zeny mali mat moznost volby. nemam absolutne ziadne bolesti, krvacanie bolo dokonca slabsie ako pri ms, len trvalo viac dni (9). urcite by sa vela zien v tvojej, mojej situacii rozhodlo rovnako, cim skor neuspesne tehotenstvo ukoncit, ale je ich vela aj takych, pre ktore je samotne cistenie trauma.... z akehokolvek dovodu. zapal maternice riskujes aj pri kyrete, aj vtedy mozu v maternici zostat zvysky, dokonca sa musi kyret zopakovat... vsetko ma dve strany a my by sme mali mat moznost volby...

hiva
4. máj 2010

markiza....plne suhlasim....moznost volby by mala byt 😉 ....kazda to citime inak a kazdej to aj inak vyhovuje.....ja som bola rada za kyret....ale myslim si, ze keby som bola chcela, urcite by ma doktor nenutil....dalo by sa to odlozit o tyzden - dva neskor 😉

...inak plne chapem aj tvoj pristup 😉

janka0025
5. máj 2010

ahojte. tak ja som taktiež rada, že hned ako to zistili už riešili aj kyret, pre mna by ta druha možnosť bola ovela horšia....ale určite by sme mali mať na výber, pretože nie každá berie kyret rovnako.....ja som vedela už deň pred tým, ako zistilo sono, že moje tehotenstvo sa skončilo, a tých pár hodín do rannej vyzity a následne čakanie na kyret boli hrozostrašné...ulavilo sa mi, konečne som vedela na čom som....trápenie začalo zase až doma ...

ahoj hiva....tak dúfam, že sa zadarilo, aj ked sme neboli práve vzorný snažilkujúci 😅 Práve ten týždeň sme mali kopec práce a nejako sme nestíhali, aj ked sme si predtým povedali, že "zamakáme"....ale po príchode domov sme nevládali ani žiť...ale dúfam že to stačilo....je mi jasné, že robiť si teraz test je ešte zbytočné, no našťastie mám kopec starostí so svadbou, takže dni rýchlo ( až moc) ubiehajú...všetko sa ukáže deň pred svadbou....kiež by to bol vďaka // skutočne najšťastnejší deň mojho života...svadobný deň je podla mna len jeden z mnohých krásnych a to najkrajšie prichádza až potom....to som pochopila až po kyrete.....
a ako ste na tom ty? čo tvoja zdrav. stránka?

hiva
6. máj 2010

ahoj jani....tak drzim palce, aby sa zadarilo.....nam prve snazenie nevyslo....uz opat mrchujem.....ale som aj celkom rada, lebo vyzera to tak, ze mi nieco nasli na hematologii.......volala som kvoli vysledkom, lebo este stale mi neprisli....oni ich uz mali a vraj su uz aj na ceste ku mne (posielaju ich postou domov) ....no a sestricka mi iba stihla povedat, ze trombofiliu nemam ale ze je tam nejaka porucha neviem coho a ze budem musiet ist na dalsie vysetrenia 😒 ...tak uvidime....snad uz mi pridu tie vysledky a budem trosku mudrejsia 🙂

janka...drzim palce, nech to klapne a nech mate uuuuzasnu svadbu v "trojici" 😉 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre