Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

evitka82
20. feb 2009

ahojte babenky,ja som vcera prisla z nemocky po kyrete ☹ ☹ ☹ nevydrzali sme ani 6 tyzdnov..ale este nemalo srdenko tak lepsie skor ako neskor...to fakt mam cakat 6 tyzdnov na menzes?????????a ako je to so sexom????????dakujem

jarulai
20. feb 2009

evitka, to mi je luto ☹ mne povedala sestrička, že niekto čaká na ms 3, niekto 5 a niekto 6týždnov - teda je to individuálne. a doki mi prísne nakázal abstinenciu v seksíku až do prvej ms - niekto tu písal, že dovtedy je vačšie riziko prenosu infekcie a to predsa nechceme nikto

lucka33
20. feb 2009

ahojte,

evitka ☹ keby sme ťa radšej v inej téme vítali ☹ Súhlasím s jaru, abstinencia do prvej ms a na tú niektoré čakajú aj 8 týždňov... Ale väčšinou príde tak po 4-6 týždňoch. Ja mám dnes presne 6 týždňov, na piaty som dostala ms a dnes idem na prvú kontrolu po operácii (mne robili aj laparku s kyretom, lebo som mala mimomaternicové - 7tt)

evitka82
20. feb 2009

no mne doki povedal ze uz o dva tyzdne bude ovu ze mozem otehotniet a ze ak nechcem tak mam pockat so sexikom... 😒 v pondelok idem na kontrolu...tak mam v tom gulas....

jarulai
20. feb 2009

evitka, každý doki ti asi povie niečo iné. mne v nemocke povedal, že snažiť na plno sa možme už po prvej ms, ale moj doki zase že máme počkať 3mesiace /teda 3cykly/, tak tiež som z toho bola jelen. ale zhodli sa na tej abstinencie do prvej ms.
lucka, držím paste, nech si už OK 😉

lucka33
20. feb 2009

jaru díky 😵

jarulai
20. feb 2009

lucka, potom daj vedieť ako si dopadla, hej? ja som zvedavá na tú moju kontrolu. moj mužík sa jej už nevie dočkať, lebo dúfa, že doki nám povolí už snažilkovať. no nebudem mu brať nádej, ved pojde aj tak so mnou, tak bude vidieť 😉

lucka33
20. feb 2009

jaru,jasné že sa ozvem a podám správu 🙂 Pred šiestimi týždňami som tiež išla takto piatok k dr. ale to som išla rovno do nemocnice... 😔

evitka82
20. feb 2009

tak baby po kolkych MS sa idete snazit???

jarulai
20. feb 2009

ja som mala včera 4týždne, čo som bola na zákroku ☹ také smutné "výročia". musíme s tým prestať, lebo nám šibne 😉
evitka, ja som sa rozhodla, že uvidím, čo mi povie doki - či už je všetko v poriadku, tak ako má byť a potom sme sa s mužíkom rozhodli, že seskíkovať budeme, ale nejak extra si nebudeme dávať pozor a ani sa zvlášť snažiť. ked sa podarí, tak sa podarí. ked nie, tak nie. na plno snažilkovať chceme začať až v tom máji asi - to by už malo byť po 3 ms 😀

lucka33
20. feb 2009

evitka - ja takisto ako jaru, uvidím, čo mi povie dr. A potom, ako nás už poznám, budeme prerušovanú súlož praktizovať bez ochrany... 😉 A potom uvidíme, keďže ideme stavať domček a všetci tu strašia s ťažkou krízou... Drahý ten by chcel kvôli tomu až o rok, lebo sa bojí, že príde o prácu... ale uvidíme 😉

jarulai
20. feb 2009

no moj drahý by chcel aj dnes 😀 my už máme domček prakticky hotový /aj ked roboty tam bude ešte dosť, ale už nie tak o u vás lucka. my už len také že plot, fasádu - takže také veci, bez ktorých možme aj rok ešte v pohode bývať. toto nás tak netlačí/

lucka33
20. feb 2009

jaaj, tak to máte super jaru, to už je nič, to môžete robiť aj "za behu", myslím nasťahovaní... My ešte len začneme na jar, takže preto je to také otázne všetko...Ale siliť nebudem nič, nechám to na osud, lebo keď tlačím na pílu, to potom nemdopadne dobre 😉

jarulai
20. feb 2009

ja blbá - rozmýšlam, že či je to tlačová chyba, že "nemdopadne" až potom mi svitlo 😀 😀
ved mi toto už aj budeme robiť za behu 😀
inak, to máš pravdu, bolo by to náročné stavať s mimi. ale ty by si to iste zvládla, ty si šikulka 😉

lucka33
20. feb 2009

oooo ďakujem jaru 😵 Vieš, pred dvomi rokmi sme prerábali náš dvojizbový bytík - 48m2, čiže maličký a dalo nám to tooooľko roboty a vybavovačiek, okrem toho som mala pred štátnicami, písala som diplomovku, a prepla som svoje sily a možnosti a skončila som v nemocnici... Proste skolaboval môj organizmus, nezvládol toľkú záťaž...
A stavba domu je úplne iné kafe ako prerábka malého bytu, aj keď kompletná, tak nechcem pri tých stresoch byť tehotná a stresovať bábo. Nechcem, aby sa niečo stalo a ja si to potom budem vyčítať... A keby otehotniem, tak potom na všetko ostatné kašlem a drahý by v tom zostal sám a to tiež nemôžem od neho chcieť... Veď je to náš spoločný sen, potom keď budem na materskej, potom sa môže o nás starať 😵 ale takto mu nechcem pridávať starosti...
Tak kvôli tomu asi nebude moc vhodné teraz otehotnieť, ale možno už na jeseň-v zime to bude vhodnejšie a na rok dom dokončíme aj keď budem tehotná a potom aj s bábom 😵
A možno sa to celé zvrtne úplne ináč 😉 Ale veď vieš, ako to chodí, keby všetko vyšlo tak, ako si to naplánujeme... 😔

jarulai
20. feb 2009

lucka, to máš pravdu. sú to dosť stresy okolo takej stavby. veru si neviem predstaviť, že by som bola v tom čase, ked sme začali stavať, tehu. to by som mužíkovi velmi nepomohla. a nemyslím len tým, že som mu nosila obed, ale pomohla som aj s takými ťažkými vecami /teda pre ženy/ ako že - dones mi z hora ešte pár kvádri a podobne. nechcem sa nejako že chváliť, ale aspon som trošku použila tie moje brutálne svaly 😀 . no jednoducho, keby som tehu, bola by to fakt fuška. a aj to ked si predstaviš, že za tých 9 mesiacov sa dom dokončiť nestihne ale pre bábo musíš pokúpiť dosť vecí /z tých vačších položiek napr.kočík/. a pri stavbe je každá korunka - pardon, každý eurik 😀 potrebný. ja viem, keby som bola tehu, tak by som hladela len na to aby bolo babo v poriadku a peniaze by ma asi velmi netrápili. ale aj na toto treba podla mna myslieť 😉

lucka33
20. feb 2009

veď to, že nechcem, aby sa šetrilo ani na dome ani na bábätku, tak radšej postupne 🙂 Jedno po druhom, začneme stavať niekedy v marci a hrubá stavba by mala byť podľa mňa tak v lete hotová a potom keby sa mi podarí otehotnieť niekedy v období od sept. do konca roka, tak za tých 9 mesiacov sa to nejak dokončí alebo to už nebudú až také položky, a budem si môcť dovoliť zostať doma...

A to že bábo je tiež dobrá finančná položka, tak o tom netreba ani hovoriť... Nechápem, prečo je to také drahé, veď hocikto si to dovoliť nemôže... A tie kočíky niektoré že 20-30 tisíc (SKK) 😲 podľa mňa aj 10 tis. je dosť, veď ho využiješ pár mesiacov, max. rok. Potom väčšina detí aj tak nechce byť v kočíku, alebo sa kúpi nejaká bugina... To sú také pálky a o oblečení ani nehovorím, dupačky okolo 300-400 korún... Čo na tom je také drahé???? 😲 A potom, že klesá prirodzený prírastok, no veď bodaj by aj nie.. Takto si každý môže dovoliť nanajvýš 1 možno 2 deti...

jarulai
20. feb 2009

no to je pravda. ale naša tmavšia menšina si može dovoliť aj 14 detí...no to je zase o inom...
inak to máš pekne rozplánované 🙂 ked som teraz zostala tehu, moj mužík sa ma pýta: a čo si budeme dalej želať, ked už máme aj dom, aj bábatko bude? 🙂 no Boh to zariadil tak, aby sme si to bábatko museli želať dalej. aby to nebolo také jednoduché...

janulcek
20. feb 2009

Ahojte lasky.Tu sa zase stavia a bohužial pribudla dalšia neštastna do našho,,klubu" ☹ Evitka,je mi to luto..
Inak fakt,stvba domu je dobry je dobry stresovak.Hlavne ked mate naplanovane niečo robit a pusti sa dažd..alebo ina prirodna ,,katastrofa".A ešte niektore ženy ani nevedia že stavaju dom a niektore pomahaju mužovi ako sa da.Ja som už okolo stavby tolko povybavovala.Lebo manžel robi v zahraniči.Cez tyž.som mu dala navozit material a pod.a cez vikend ked prišiel dom,tak fachčil chudak jak blazen!!!!
Evitka,ja čakam tiež na MS,už mi prešlo 6 tyž./dobre pišem Lucka???skontroluj ma!! 😀 /a ešte nič.Naznaky už su,ako bolenie didikov a bruška,pažravka.Je to vraj individualne kedy žena dostane.A sex???Každy vravi inak.Ja už mam z toho tiež gulaš!!!!! 😠 Ja som sa minule s manželom pokusila,trošku s ochranou.V pohode.Už sa to nedalo vydržat kedže posledny sex sme mali 25.12.08.A z toho kedy je vhodne mat ten sex,mam tiež gulaš...každy napiše,alebo doktor povie inak.My by sme chceli začat pracovat na mimi okolo maja,juna.Nechcem to silit..Trošku pauza,ved to ubehne ako voda..

janulcek
20. feb 2009

Jarulai aj my sme sa vytešovali.Mnažel mal vždy štastie na dobru pracu,ja som tiež vonku dobre zarabala,potom sme začali stavat,to nam ide celkom dobre,potom svadba/štastia kopec/babatko na prvy šup a zrazu bááác.Ako sa nam darilo...tak sa nam začala postupne lepit smola na pety..a to ešte aj manželovi stihli 2 krat zobrat vodicky..Tym sa začalo to neštastie..Clovek nemože mat v živote všetko.

lucka33
20. feb 2009

janul správne, 6 týždňov 😀
a s tou smolou, vieš, ako sa hovorí... keď sa sere, tak sa sere (pardon za výraz), ale bohužiaľ je to tak, že sa to nejak nakopí...

jarulai
20. feb 2009

no ja som tiež behala okolo domu /moj tiež robí v zahraničí/, aj pozemok som kúpila sama /samozrejme, že o nom vedel 😀 /. a potom robil týžden v robote ako kon a týžden makal na dome. a kedže má len 3 bratov a tí sú hrozne zaneprázdnení /asi sami sebou/, tak to všetko robil sám 😠 akurát mu tak pomohol moj ocino, ale kedže ten tiež chodil na týždnovky, občas sa stalo, že sa ani nestretli. ved mi aj kričal na ramená, teraz má zničený chrbát.
janulcek, ked vravíš o tom nešťastí...my sme si s mojím, vtedy ešte priatelom, nažívali ako hrdličky, naše rodiny si super rozumeli, podarilo sa mi v pohode skončiť výšku, drahý mal dobrú robotu - no proste svet gombička. až to bolo také gýčové. jedného dna moj ocino zahlásil: nám je tak dobre, až sa bojím, že sa niečo stane. no a aj sa stalo. 2týždne pred vianocami dostal drahý v robote výpoved a o 9 dní na to mu úplne nečakane zomrela mamina /23.12/ ☹ to bolo podla mna dosť aj na kona.
ale potom sa to zase dalo všetko do poriadku /teda, samozrejme úplne všetko nie.../, mali sme úžasnú svadbu, nasťahovali sme sa do vlastnoručne postaveného domčeka, podarilo sa nám otehu... a potom toto ☹ no verím, že nás zase čaká šťastie a budeme sa tešiť z nášho babatka

lucka33
20. feb 2009

jaru, veď aj my sme sa mali až moc dobre, tak nás muselo niečo uzemniť, aby sme neboli namyslení 😔 Asi sa musia diať popri dobrých veciach aj tie zlé... Taký je život, raz si hore a raz dole...

janulcek
20. feb 2009

Veru,ked si človek mysli že je všetko super a svet sa stane gombičkou..pride taky uder pod pas.Clovek by sa mal asi stavat pokornejšie k životu...Raz je človek hore,raz dole.a tak to asi ma byt....

janulcek
20. feb 2009

No Lucka,tak my sme zase napisali to iste 😀 😀 😀 Ja mam niekedy dost. 😀 😀

lucka33
20. feb 2009

janul a ja že opisuješ 😀

janulcek
20. feb 2009

No figu,odoslala som to a potom sa vratim naspet k teme,už tam bol tvoj prispevok a čitam,čitam.No mna drcne,zas sme napisali to iste!! 😀 😀 😀 😀 😀

lucka33
20. feb 2009

😀 no tak máme rovnaké myslenie, vidiš to 😉 sa hodíme k sebe cica 😉 😀

janulcek
20. feb 2009

😀 😀 😀 super,ked nas manželia opustia začneme si spolu 😀 😀 😀 😀 😀

lucka33
20. feb 2009

no niežeby som ťa chcela odmietnuť, ale radšej neblázni s tým opúšťaním 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre