Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bublinka11
9. jún 2010

Kocky ja dnes 38 DC a stale nic...merala som par krat aj teplotu, cize po kyrete ovu nebola...ani netusim, kedy sa MS uraci... ☹

lilik15
10. jún 2010

Babky je to tu dnes prisla v plnej krase MS presne po 5tyzdnoch od Kyretu...som rada konecne ale brucho ma boli...ale neva hlavne ze prisla

danula2
10. jún 2010

dievcata kolko ste po kyrete krvacali, ja uz krvacam, i ked podstatne slabsie ako na zaciatku 12ty den
je to v poho?

floskula
10. jún 2010

danula, ja som mala po kyrete prvu MS uplne klasicky tak, ako aj vzdy predtym. cize ked je to uz teba dlhsie, nez si zvyknuta, zavolaj svojmu gynekologovi a porad sa s nim, ako to riesit a preco to tak mas.

mariro
10. jún 2010

danula 2- ja som krvacala asi 16 dni,stale malu slipovu vlozku som musela mat,resp. len spinila,teraz som uz 3-4 dni konecne uz bez krvacania,skratka je uz cisto 🙂 ,myslim, ze je to individualne a asi aj podla mesiaca v ktorom sa zakrok robil.Ja som bola v 12.tyzdni. Na MS este len cakam.

bublinka11
10. jún 2010

Danula ja som spinila po kyrete a presne tyzden po som zacala aj krvacat, ale bolo to len 1 dnove slabsie krvacanie a potom zase len spinenie. Spolu asi 2 tyzdne, potom to preslo.

mariro
10. jún 2010

bubinka takto nejako som to aj ja mala ,ako to opisujes i Ty 🙂

mariro
10. jún 2010

prepac...bublinka....pismenko mi uskocilo z tvojho mena 🙂

janirea
10. jún 2010

ahojte dievcata,
ak mozem, pridala by som moju skusenost
citam vas uz dost dlho ale neprispievala som

mam skusenost uz s dvomi kyretmi,,,jeden bol v 8tt,,,,a druhy v 20 tt, hned po porode ☹ ,,,,,,ale chcela som, ze v obidvoch pripadoch som po kyrete krvacala cca 1-2 dni a potom do 5 dni slabsie spinenie-cistenie,,,,,,,no a nasledne po 38 dnoch (v oboch pripadoch) presne na den prisla prva mrcha,,,neviem ci nahoda, ale prebiehalo to uplne rovnako,,,takze zrejme zavisi od toho ako sa s tym telo vysporiada, ako nabehne cyklus a podla mna vela zalezi aj od kvality vykonaneho zakroku

danula2
11. jún 2010

janirea,

ak sa mozem spytat v tom 20tt islo o spontanny potrat? ak ano vies aj dovod? ☹

janirea
11. jún 2010

@danula2
nie, bol to indukovany potrat-vyvolany porod,,,,nas chlapcek mal chyby nezlucitelne so zivotom, ktore vznikli pri deleni buniek. Zial dovod "preco" sa zatial nezistil,,,,obaja s manzelom sme zdravi, nenaslo sa zatial nic, co by predvidalo nieco take ani u nas, ani v nasich rodinach,,ci po stranke genetiky, hematologie, endokrinologie,,,atd

danula2
11. jún 2010

@janirea
to mi je luto ☹ ja som mala spontanny potrat v 16tt a porodila som zdraveho chlapceka ☹ stale cakam na vysledky z histologie
uz 17 ty den, nechapem preco to tak dlho trva, je to normalne?

janirea
11. jún 2010

@danula2
boze dani,,,to ma mrzi strasne,,,to by ma ani nenapadlo, ze to moze byt aj takto,,,spontanne a malinky bol zdravy ☹
myslela som, ze spontanne mozu byt len do toho cca 12 tt,,,,takze urcite velmi cakas na tie vysledky
a nerobili ti amniocentezu?

mne vsetko potvrdila prave amniocenteza,,,teda gen. vysetrenie plodovej vody
a zial vysledky histologie nemam ani ja (od 16.4.2010),,,,,a ked som sa bola opytat, tak najprv ma odbili, ze to som prisla skoro, ze to trva v tychto pripadoch dlhsie (4-5tyzdnov) a ked som bola znovu, tak som zostala ako obarena pretoze mi sestricka povedala, ze ich ani nemaju a ani by mi ich nemohla dat, ze potrebujem ziadost, bud ja alebo moj lekar a poziadat si o to,,,ze to podlieha uplne inemu postupu,,,,,,no bohuzila ako hladam, tak hladam, nikde som nic o nejakom postupe nenasla,,,,,tak cakam kym sa vrati moja dr. z dovolenky a pojdem za nou, ci sa to nejak da poriesit ☹

danula2
11. jún 2010

@janirea
bohuzial ano, vacsinou udajne v pripadoch kedy je slaby krcok maternice a dietatko dosiahne urcitu vahu a jednoducho ho neudrzi
mne plodova voda odtiekla doma, lebo nasho chlapceka som porodila doma /nestihla som ist do nemocnice/
no ja dufam ze vysledky naa bud tyzden budu, lebo lekar ma dovtedy nechce pustit do prace

janirea
11. jún 2010

@danula,
tak drzim palce, aby si sa rychlo zotavila z toho vsetkeho,,,,a mohla ist aj skoro do prace,,,tam prides na ine myslienky a bude lepsie, mne to velmi pomohlo, ako som nastupila, pretoze mna tiez nechcela dr. pustit skor ako po sestonedeli

janirea
11. jún 2010

@danula2
jaaj, zabudla som ti tam dat "2-ku" 😅

mariro
17. jún 2010

Baby co to znamena ked robili po kyrete testy a teda dnes som mala uz konecne vysledky a teda ze su negativne,vraj dobre.Som sa pytala ze co to znamena, ze zostatok plodoveho vajca bol negativny,ze tam neboli nejake maligne zalezitosti.....teda som neporozumela tomu...viete mi niektora na to odpovedat???? 🙂

Tesim sa ze to je negativne, co znamena dobre ale nerozumiem tomu.

markiza
17. jún 2010

@mariro , v podstate to znamena, ze tvoje tehu skoncilo z neznamych pricin, nestastna nahoda a plod nejavi znamky nejakych patologickych ochoreni a teda sa mozete smelo snazit dalej. aspon mne boli moje vysledky vyzvetlene takto.

mariro
17. jún 2010

jeeeeej no ja som to asi takto nejako pochopila tiez,len som si nebola ista, ci tomu dobre rozumiem......tesim sa velmi , a ked si mi to aj ty potvrdila tak uuuuuuplneeeee az teraz sa tesiiiiiiim 🙂
dakujeeeem

markiza
17. jún 2010

@mariro , drzim palce, aby si bola uspesne tehu co najskor ako sa budes citit pripravena... u mna je to trosku ine, sice vysledok mi povedali rovnaky, ale moc mu po troch zamlknutych tehu neverim.

mariro
23. jún 2010

no a kde ste vsetky zmizli? 🙂
Uz som konecne vcera dostala prvu mrchu po kyrete 😉 😉 😉 a teda presne na cas po 4 tyzdnoch.Tak sa tesim 🙂 .A teda mozeme zacat so snazenim 🙂 .

janirea
23. jún 2010

ahoj mariro,
tak super, ze dosla takto nacas,,,,,ja mam prave druhu mrchu
my si este musime pockat so snazenim

mariro
23. jún 2010

@janirea - no mne lekar povedal ze mozeme hned po prvej,tak uvidime co nam cas prinesie.Hlavne ze mam vsetky vysledky v poriadku a mozeme sa snazit a kedy pride vtedy bude.Verim ze sa to podari. 🙂
A tebe urcite tiez.Drzim palceky. 😉

mariro
23. jún 2010

@janirea - a ozaj, uz mas tie vysledky z histologie? Pisala si ze este si ich nemala.Ja som mala kyret 20.5. a vysledky som mala minuly tyzden 17.6.,a teda boli negativne.

janirea
23. jún 2010

@mariro,,,dakujem 🙂 ,,,,snad uz bude dobre a nic zle sa uz nezopakuje
zelam, aby sa vam skoro zadarilo 🙂
no a tu histologiu stale nemam 🙄 😖 ,,,som z toho znechutena, ze preco sa k vysledkom nemozem dostat,,,,sestricka bola zo mna viditelne nervozna naposledy, ked som sa na to pytala,,,,(obhanala vkuse dookola, ze to bolo v 20 tt, tak tam su ine pravidla)

mariro
23. jún 2010

@janirea - no je to mozne , ze ma pravdu,predsa to boklo uz vyssie stadium tehotenstva, urcite dostanes svoje vysledky,asi to naozaj trva dlhsie.A to ze si znechutena , ti verim,clovek je nervozny ,neisty....niet sa co cudovat

janirea
23. jún 2010

@mariro,,,,uz som to chcela nechat aj tak,,,,ze nepatrat po tom,,,,pretoze mi robili amniocentezu a ta potvrdila diagnozu,,,,,ale niekedy mi to neda,,,potom rozmyslam a vselico si namyslam,,,,a tak dookola,,,,,
keby som to mala, pozrela by som si to a uzavrela kapitolu,,,,takto ma to stale drzi 😖

mariro
23. jún 2010

@janirea -hmm mas pravdu,ale skus to brat tak , ze tie vysledky ktore dojdu budu uz len bodkou a zavries kapitolu,lebo aj tak uz nic nezmenis.Sakra su to veci, ktore nedokazeme ovplyvnit.Skus to uzavriet hlavne kvoli sebe,nech si v pohode ,nech sa ti poriesi co mas aby si mohla zostat zasa tehotna.

Pre mna to bol tiez sok ked mi povedal lekar v 12t ze plod nejavi znamky zivota ,ze sa zastavil v 9,5 tyzdna....a predtym som mala zdrave dvojcata,sice pred 15 rokmi,tak co uz. A mne teda nikto nepovedal dovod ,preco sa mi to stalo.Vysledky su neg. ja som zdrava ,tak to neriesim.Priroda zrejme zauradovala,vie co robi .

janirea
23. jún 2010

@mariro
ano, mas pravdu,,,inac sa to neda ani brat, pretoze cloveka by asi porazilo, keby sme nad tym rozmyslali vkuse.
Nam tiez povedali, ze to bola nahoda,,,uplne volna a nicim neviazana,,,ci na mna alebo na manzela,,, aj po vsetkych tych vysetreniach,,,co som velmi rada, len sa aj bojim,,,a kedze este dietatko nemame, tak je to o to horsie

no snad sa nejak dopracujem k tym vysledkom a bude bodka za vsetkym

mariro
23. jún 2010

@janirea -urcite sa to podari,usmej sa a uz na to nemysli...bud pekna ,usmiata a pripravena na novu "fazulku"...tes sa z toho co pride...minulost nezmenime 😉
Aj ja sa tak utesujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre