Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

anabela21
5. okt 2010

@janus32 Ahoj, no ako citam, nie som uplne sama ☹ Vytrpela si si teda...ja neviem, ci by som este jeden missed abort zvladla... Momentalne som 2 tyzdne po .... Mala som ist na histologiu po vysledky, no nemam cas z prace, skocim buduci tyzden, som zvedava, co tam bude, neocakavam nic zvlastne. Zistila som si v BA moznosti genetickeho vysetrenia z krvi, chcem tam ist koncom mesiaca, ale kazdy mi vravi, ze nech sa na to vykaslem, ze aj tak to nebude tym, co si myslim na zaklade internetu. Takze uvazujem... Cakam na prvy menzes a potom mam ist k doktorovi, momentalne som sa psychicky pozbierala aspon ako-tak, ale stale nenavidim tehotne zeny, ktore stretavam☹ zacinam sa dostavat do fazy, ze napriek odvahe ist do toho hned, zacinam mat strach, aby sa to cele nezopakovalo... Fakt neviem, casu vela nemam, mam 38 rokov .... Asi mi nikto neporadi, len sama sa musim rozhodnut... Asi musim chvilu pockat, neviem.... je to strasne ..... dnes som mohla byt na konci 3.mesiaca ...☹☹

janus32
5. okt 2010

@anabela21 ahoj,ja mam sice o par rokov menej,ale ano,uzila som si uz dost.No aj tak som odhodlana este raz to skusit.Tiez nerozumiem preco sa to stalo,ved ziadne zdravot.problemy nemam.A to posledne tehu je vlastne zazrak.4septembra som potratila,este som nemala ani jeden menzes a otehotnela som a podarilo sa-mam 3rocnu Emku.Ja viem,ze to bolo velke riziko,ale som stastna ze sa tak stalo.Neviem co bude dalej,ak sa mi podari otehotniet-co teda nieje moj problem-skor udrzat tehu.tiez mam strach,obavy,ale risknem to-naposledy,potom uz viac nie,lebo po zdrav.stranke je to asi zataz na telo.Drzim ti palce,aby sa podarilo a ozvi sa kedykolvek.Ahoj

juliana30
5. okt 2010

Ahoj @janus32,chcem sa ťa spýtať,píšeš,že si otehotnela ešte skor,než ti prišiel menzes.To ma zaujalo,ja som bola 31.8 na kyret a ešte stále nemám mrchu,tak som z toho na nervy,lebo už chcem strašne robiť miminooo 🙂 .Čo ti povedal lekár,keď si hneď otehotnela?Ja mám tiež strach,že sa to zopakuje,no každopádne chcem veľmi bábo.Baby kedy vám potom prišiel menzes?Nikdy som naň toľko nečakala ako teraz.

janus32
5. okt 2010

@juliana30 Ahoj,poslala som ti IP

brita
5. okt 2010

@anabela21 Ahoj Anabela, viem akos a citis,ja prezivam to iste. Som dva tyzden po kyrete -missed abort v 10 tt a tiez by som rada isla do IVF znova cim skor, ale musim pockat, kym sa maternica da do poriadku. MS zatial nemam, vraj moze prist tak do 6 az 8 tyzdnov.ked vidim tehotnu, je mi zle ☹ Je to velmi tazke, ale ostava nam dufat ze dalsi pokus vyjde.

heveri35
5. okt 2010

@juliana30 ahoj,ja som bola na cisteni7.9 a menzes som dostala za 3 tyzdne 28.9,a teraz sa uz budeme snazit dalej,snad to vyjde.

janus32
6. okt 2010

@heveri35 drzim palce 🙂

juliana30
6. okt 2010

@heveri35,tak to máš super,ja už som 5 týždeň po,a stále nič :(.Tak džím palčeky,nech to čím skor vyjde 🙂

heveri35
6. okt 2010

@janus32 dakujem 🙂

heveri35
6. okt 2010

@juliana30 dakujem a tiež ti drzim palce a uvidiš ešte si budeme pisat,ale v inej teme,napr.spoločný termín august 2011 🙂 .To by bolo super.

juliana30
6. okt 2010

@heveri35 , Tak to by bolo ozaj super,bodaj by si mala pravdu 😀

anabela21
6. okt 2010

@brita @janus32. Ahojte, no ja som sa ani nedostala vobec k intimnostiach...som kratko po kyrete a vraj by sa nemalo do prveho menzesu .... priznam sa, ze ani na to nemam chut ... som nejaka rozladena, verim, ze sa to spravi. Cakam na prehliadku na gynde a uvidim, fakt teraz neviem, kedy sa na to dam. Nikdy zivote nerobim veci na hranu, ale tu asi bez risku sa neda☹ Rozmyslam, ci si nedat antikoncepciu aspon na 3-6 mesiacov, dat sa psychicky dokopy... Lebo ay by sa mi teraz podarilo otehotniet, viem, ze sa zbesniem od nervozity a asi by som si domov kupila sono a sledovala sa 2x za den, ci bije srdiecko ...:.( Zaujimave je, ze mne vobec nebolo ani raz zle, co som bola tehotna, akurat tlak v bruchu a prsia sa zvacsili .. Pri prvom tehotenstve som bola zelena do piateho mesiaca .... Moja babka vravievala, ze ked nie je zle v tehotenstve, tak to nie je dobre .... Nebude na to cosi pravdy ? Tebe bolo blbo alebo nie ? Kamoska potratila rovnako ako ja pred polrokom, rovnako jej nic nebolo len odrazu bum-krvacanie a koniec .... Ona sa snazi uz 4. mesiac a nic..ma rozhadzanu ovulaciu, no tak som zvedava, ako to vypali u mna ☹

brita
6. okt 2010

@anabela21 Do prvej menzes sa skutocne styk nedoporuca. To preto, aby si nedostala do maternice nejaku infekciu.
Ja idem zajtra na krv, aby mi odmerali, ako mi kleslo hcg, musi vraj az do negativnej hodnoty. Vies, ja neverim tomu, ze komu nie je v tehotenstve zle, tak je to zle znamenie. POznam vela kociek, co im vobec nebolo zle a maju pekne deticky. Vsetko je individualne, verim tomu. Ja som uz lekara v centre poziadala nech mi pozrie termin na IVF, chceli by sme hned zaciatkom roka ist opat do toho. Dovtedy sa snad dam opat dokopy a skusime stastie. 😉

anabela21
6. okt 2010

@brita no ja sa na IVF necitim, bud to pojde normalnou cestou alebo sa zmierim s tym, ze uz dieta nebude, nastastie som s manzelom za jedno v tom. Poznam par bab, co aj 3x boli na IVF a neuspesne a jedna skoncila na psychiatrii... Ono je to naozaj inividulane vsade. Stale verim, ze ked som uz jedno dieta mohla mat, tak snad sa nakoniec aj na mna stastie usmeje, ale momentalne sa zmietam vo vsetkom, chce to cas. Mne doktor kazal prist az po prvom menzese, takze snad hcg mi kleslo, necitim vobec nic, v podstate som po kyrete spinila snad 4 dni a koniec. Nic ma neboli, fyzicky sa citim dobre, psychicky naopak .... Najhorsie pre mna je stretavat kolegynu, ktora oznamila, ze je tehotna a ked som zistila, ze by sme skoro rovnako rodili, je mi nanic... je to nespravodlive, ona ani nechcela, pritrafilo sa a je z toho dost nestastna, ale zvyka si... Najviac ma sokuje fakt, ze strasne vela bab zaziva missed abort alebo potratia do 3. mesiaca ....

brita
6. okt 2010

@anabela21 Chapem ta, ze nad IVf nerozmyslate. My inu cestu bohuzial nemame, ale to by som nebrala tragicky, ide o to, aby to uz konecne vyslo. Ja som mala 3 IUI a 4 IVF vsetky neuspesne. Stale si hvoorim, ze si musim zachovat zdravy rozum,lebo od tej psychiatre clovek fakt nema takto daleko, to mas pravdu. 😒 Ja ked sa vratim teraz po PN do prace, budem sa divat na kolegynu, ktora je teraz v 7. mesiaci a jej sa tiez zadarilo ani nevie ako a este nechceli 😖 , takze viem, o com presne hovoris. Ja to psychicky riesim tak, ze sa kamaratim s dvoma kolegami, s ktorymi chodim na obedy a tak sa uspesne vyhybam zvedavym zenskym otazkam. Chlapi su ini, je mi s nimi fakt lepsie. 🙂 Oni to tie baby nemyslia zle, ale mne to zle robi. 😠
Vies moja, je to tazke. Ja nemam ziadne deti a velmi by som chcela spon to jedno. Ale co sa da robit. Bud budem bojovat alebo plakat v kute. Tak ja idem radsej bojovat dalej.Co ine mi zostava. Raz to predsa vyjst musi. Drzim palceky. 😉

janus32
7. okt 2010

@anabela21 Anabelka chce to svoj cas.Hlavne zalezi na tebe ako sa ty citis.Ked niesi ty este po psychickej stranke pripravena,tak sa trosku zregeneruj,dopln si sily,aby ste este mohli bojovat s prirodou.Nalad sa na ine myslienky a nechaj plynut cas.Antikoncepciu by som ti neodporucala,myslim,ze tvoje telo vie ako sa zariadit,netreba ho momentalne trapit s hormonami.Dietatko pride,ked to budes najmenej cakat.tak vela uspechov a hlavu hore 🙂 myslim na teba aj na vsetky snazilky 🙂

zuzana36
7. okt 2010

ahojte,
aj ja sa k vam hlasim, som 23 dni po cisteni, tiez zamlknuty potrat. uz som po fyz stranke v pohode a myslim, ze aj popsych. stranke, len niuekedy to na mna dolahne. citam vas tu a aj ja som mala rozne pocity a preto ta
@anabela21 chapem. ver tomu, ze cas vsetko zahladi. ja som po potrate vobec nepripustala, ze by niekedy este raz a teraz sa nemozem dockat kedy konecne budeme moct .my sme na miminko cakali necele 2 roky a v3 mesiaci sme on prisli. prve dve tehu bolo pre mna ako prechadzka peklom a to 3 tehu som ani nevedela, ze tehu som, tak mi bolo dobre. mala som kopec energie.
drzim vam palce dievcata a zelam vam, aby nas zle uz obchadzalo

betty26
18. okt 2010

Ahojte v piatok mi robili kyretáž mala som Missed aborion ☹ .Strasne som sa tesila ze som tehotná bolo to moje 1 tehu.Chcem sa vás opítat ci aj vás bolelo v podbrusku?dakujem

matrixmia
18. okt 2010

to je mi luto, ja idem zajtra na kyret (MA) a to uz 2x toho roku, po prvom kyrete ma nebolelo vobec nic, niekde v tejto diskusii radili baby pit alchemilku na cistenie maternice, pripadne si vo vyhladavani daj alechemilka a objavia sa Ti k tomu veci, ak Ti to neprejde alebo sa to bude zhorsovat urcite chod k Dr., po kyrete by sa aj tak malo ist do troch dni na kontrolu na gyndu, drz sa

betty26
18. okt 2010

dakujem,je mi to lúto a drz sa zajtra.A dúfam že najblišie sa nám to už podarí 🙂 A kolko si caka po 1kyrete kym si otehotnela mne povedal Dr.že pol roka ale chcela by som skor po takom 4 mesiaci

mariro
18. okt 2010

ahojte ,som tu uz davno nebola,mozno ani nebudete niektore vediet ,ze som tu svojho casu pisala,ale pre povzbudenie vas vsetkych....v maji som mala kyret -zamlkly potrat a teraz po 4 mesiacoch som opet tehotna a verim a dufam ze tentoraz to bude OK. 😉
Tak nezufajte ,viem co prezivate ...prezila som si to tiez, ale po smutku prisla i radost ktoru prezivam a prajem Vam ju vsetkym....pride to urcite

zufalka
18. okt 2010

ahojte,som týžden po MA ,prišla som o mimi v 14 týždni a stále mám bolesti v brušku,dokonca aj ked ležím...je to normálne? A stále ma velmi bolia prsia,vobec to neustupuje..

anabela21
19. okt 2010

@mariro Ahoj , no tak to srdecne gratulujem, ja som prave mesiac po zakroku, prv som mala velu chut ist do toho, no momentalne som v depke a vobec sa na tehotenstvo necitim.... Ale ako vidim, asi sa treba pozitivne pozerat na zivot, mozno sa aj na mna stastie usmeje. Momentalne som mozno trochu nervozna, lebo sa mi nerozbehol este cyklus, stale cakam na menzes, uz som aj v podbrusku par dni citila ako keby to malo prist a nic... Ty si o kolko tyzdnov nabehla na cyklus ? Potom sa chystam k doktorovi na kontrolu a vobec, neviem, na com som .... Stale ma hlavne po veceroch chytaju depresivne nalady, no bodaj by som o par mesiacov pisala taketo mile spravy. Velmi Ti drzim palce, opatruj sa🙂

mariro
19. okt 2010

@anabela21 - cyklus mi nabehol na 33 den od kyretu,a tie stavy...no co ti poviem...bolo mi tazko ,ale brala som to tak, ze to sa uz neodstane a ked budem smutna budu smutni vsetci okolo mna,tak som sa nejako z toho dostala a teda vravela som si ze ved mame pred sebou dalsie pokusy 😉 .Nehladaj dovody preco sa tak stalo....jednoducho sa to stalo a hotovo,tvoje telo vie co robi a skus mu doverovat. 😉
Urcite to pride. 😉

betty26
19. okt 2010

Mariro gratulujem 🙂

Zufalka ja som bola v piatok a aj ja mám bolesti v podbrušku a niekedy ma tak silno aj pichne.Neviem či je to normálne mna prsia nebola.Dúfam že to nie je nič vážne ja som bola včera u svojho gynekológa ale ten sono nemá tak ma len prstami vyšetril ale nepovedal mi nič len sa ksichtil a predpísal mi antibiotiká.Ale nezdá sa mi že bi mi to nejak pomáhalo ☹ najradšej bi som išla na sono

matrixmia
20. okt 2010

@betty26 ako som to ratala otehotnela som cca po 7 mesiacoch, Dr.povedala, ze odporuca 6 mes. cakat, ja som ten cas ve,lmi neriesila...skor som pobehala endokrino a hematologiu a potom to nejak tak vyslo...na www.najmama.sk som nasla clanok z vyskumov v UK o prestavke, nazory sa roznia, zalezi co povie lekar, kt. pozna tvoj stav a tiez ako sa citis, vseovecne odporucaju pockat 3 cykly...je to rozne

matrixmia
20. okt 2010

@mariro gratulujem...nech Vam to ok ubieha

betty26
21. okt 2010

ahojte chcem sa ešte opítat ze ako dlho ste krvacali po kyrete ja uz 6 dni ale nie velmi niekedy troska spinim a niekedy tam mam krv ale nie tak ako pri menstruacii.Bolesti uz take nastastie od vcera nmam.Je to normalne?
Ma stym niekto skusenosti?dakujem za odpoved

betty26
21. okt 2010

martixmia dakujem

matrixmia
23. okt 2010

ahojte, ako sa mate babule ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre