Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

diorka
22. dec 2010

Ahojte baby, ja som dnes bola u mojho dr,, ale len po pnku, tak sa ma len spytal, ci vsetko ok, a ze mam prist 7.1., to mi potom spravi aj sono a povie viac ...
ja si len pamatam, ze ked som mala pred 4r. missed, tak mi moj dr. povedal, ze mozme hned skusat po prvej mrche, len nam to vtedy trvalo rok, ale som zvedava, aky bude jeho nazor teraz 😖

petra53
22. dec 2010

@diorka podľa mňa je to individuálne. Nie len individuálny názor lekára ale ide aj o to, v ktorom rýždni abort bol, priebeh, komplikácie. Treba si to zvážiť... Inak som troška googlila a v zásade vy malo platiť, že missed do 6. týždňa - môže sa začať po prvej mrche, missed do 12tt - po troch mesiacoch a po12tt treba pauzu pol roka až rok. ALe ako hovorím, je to individuálne.

@usjak aj my máme isštrukcie, že otehotniet do pol roka by som vyslovene nemala, pretože by bolo väčšie riziko potratu. A to môj lekár rozhodne nemá nejaké zastaralé názory, je to odborník uznávaný na celom SVK aj v zahraničí. Ja ho počúvnem... AJ keď nakoniec počkám možno aj viac ako rok... 😒 Tiež mi hovoril, že keď baby otehotneli skôr, mali mnoho prípadov, kedy to zasa skončilo potratom, dokonca naposledy vraj jedna mala babatko s razstepom, co pripisovali oslabenemu organizmu, tak neviem... ALe samozrejme su aj kocky, co mali bezproblemove tehotenstva a zdrave babatka. Podla mna je to naozaj individuálne - ved aj na UTZ vedia pozriet v akom stave je maternica 😉 Inak mne pri tomto tehu stale hovoril, ze sa mu moja maternica nezda, staba stielka a tak. Brala som aj duphaston. Babatko sa sice udrzalo, ale neprezilo... 😔

@majaja86 význam kondómov priprisujeme aj otehotneniu, ale aj tomu, ze do prvej mrchy je maternica otvorena a velmi nachylna na zapaly - preto by idealne nebal byt ziadny sex.... 😝 😝 😝 A to, že ti nerobila vyšetrenia je v podstate normálne, väčšina lekárov ich po prvom potrate nerobí (aj keď môj áno), ale aby ti neurobila ani UTZ, to sa mi zdá divné. Ja som bola na kyretáži 9.12. a hneď po týždni ma chceli vidieť - sono (lekár čo mi robil potrat aj môj), našli mi v maternici zrazeninu a dnes večer idem znova na kontrolu. Malo by sa to rozpustiť, ale ak nie, zajtra pojdem znova na čistenie ☹ ☹ ☹ dúfam, že sa rozpustila... ale teda nekrvácam, iba špiním, ale ide zo mňa hocičo 😝 tak mi prosím večer držte palce. Objednaná som o 17.40h 😉

@zuzkahom dakujem, no 26 budem mat v marci 😉 tak dufam, ze toto svoje rozhodnutie nebudem lutovať 😒 ale viac ako rok určite čakať nebudeme... 😉

petra53
22. dec 2010

@lucka1987 inak Luci, už mám kúpený čajík, dnes s ním začnem... dúfam, že to zvládnem, lebo čaje naozaj nemusím... 😉 ale tak rozhodne chcem byť fit 😉

majaja86
22. dec 2010

@petra53 To s tými vyšetreniami mi začína vŕtať hlavou 😒 No ani v nemocnici mi nevraveli, že by ma ešte chceli vidieť, resp. ten lekár, ktorý mi robil kyretáž.... tak ja neviem... je hrozné, že všade je iný prístup v rovnakej situácií 😔 V nemocnici mi totiž nikto NIČ nepovedal ani čo ďalej po zákroku, ako s ďalším otehotnením a pod. ... jednoducho "urobili sme vás tak odchod domov, čo viac chcete, nemáme vám čo povedať" ☹
Ja som tam už totiž nič nemala ale lekár, ktorý ma prijímal na pohotovosti ma dal pre istotu na kyretáž..... už sa ani nedozviem odkedy to bábätko nežilo a možno ani prečo odišlo ☹ (výsledky z histologie ešte nemám a asi ani nič neukážu, kedže som tam už nič nemala)
A tebe dnes držím prstíky, aby to všetko dobre dopadlo 😅

majaja86
22. dec 2010

@petra53 Ahoj chcem sa opýtať aký je to čajík? je na voľný predaj? a koľko stojí? Ďakujem 🙂

petra53
22. dec 2010

@majaja86 ďakujem, večer dám vedieť ako som dopadla 😉 je to alchimilkový čajík, vyrába ho viac výrobcov, najlepší je sýpaný, ja som zaň dala nejak okolo 2€. Je dobrý na ženské problémy, pomáha pri regenerácií maternice a celkovo po operáciách a vraj aj pri otehotnení 🙂

majaja86
22. dec 2010

@petra53 Ďakujem... tak asi si ho zajtra kúpim.... ty teraz už si asi niekde na zákroku... tak dufam, že všetko je ok 🙂

diorka
23. dec 2010

Ahojte baby poradte, ja som bola v piatok na cisteni, do dnes som len spinila a od dnes krvacam, to co? Mam ist za dr., ci ste to mali aj vy?
@petra53 peti, ako si dopadla, myslela som na teba

vivienkatka
24. dec 2010

ahojte kočky prajem vam Krásne Vianoce a dufam a všetkym vam prajem aby sme sa nabuduci stretli vo fore čakame babo este raz krasne vianoce a dakujem ze ste tu

petra53
24. dec 2010

Ahojte babulky, som tu včera nebola, nejak som nestíhala... 😝

@diorka @majaja86 No, čo sa mojej kontroly týka, žiadna sláva. Maternica sa mi nesťahuje a mám ešte stále vnútorné krvácanie (asi v maternici), napriek tomu, že zrazeninky vychádzajú, všetky nie a stále sa tvorie nové ☹ dal mi pichnúť nejakú injekciu na sťahovanie maternice a na krvácanie a na silvestra ráno idem zasa na kontrolu a uvidíme.
Inak ma poslal ešte na vyšetrenia na endokrinológiu, infektológiu a hematológiu - aby sme zistili, prečo som prišla o bábätko. Takže o týždeň uvodíme čo a ako, veľmi dúfam, že tie injekcie zaberú, ale zároveň mám taký blbý pocit, že sa tomu ďalšiemu čisteniu asi nevyhnem... 😒
Inak som si vypýtala aj antikoncepciu, bol aj rád, kým sa dám do kopy by som naozaj nemala otehotniet, ale môžem ju začat brat až tak od druhej menštruácie, od prvej nie 😉 dal mi vaginálne krúžky, ešte som to nemala - ja som brala najprv tabletky a po pôrode som mala Mirenu, tak som zvedavá 😉

Inak vám babuľky všetkým želám krásne a pokojné sviatky a všetko najnajnajlepšie v Novom roku 2011.
Snáď bude pre nás všetky aspoň o niečo krajší a šťastnejší ako ten uplynulý. 😵 😵 😵

rudka
25. dec 2010

Ahojte.
Tak uz si aj ja zial citam clanky o kyrete... v stvrtok (23.12) som bola na zakroku, pustili ma domov hned vecer , uz som nekrvacala. Ale vcera som zase zacala krvacat, nie vela, ale krvacat. Ono slabe krvacanie to je spinenie? Doktor mi povedal ze komplikacie su - silne krvacanie, krvacanie v kusoch, horucka, krcovite bolesti. A chcem sa spytat co to je krvacanie v kusoch, je mi jasne ze ide o zrazeniny - ale v malych kusockoch, alebo vacsie kusy??? Lebo rano ako som bola na wc tak som tam videla kusocky, ale bolo to malicke... tak neviem teraz co robit...aj su tie sviatky... dakujem za akukolvek radu..

dana1972
25. dec 2010

@rudka ahoj, mne kyret robili 10.12. a tiež som len špinila trošička, ale prve dva dni len ked som išla na WC tiež zo mna vypadavali kusočky a 14. ma pustili domov a troška som krvacala tak som volala svojmu DR a povedal že krvacať sa može 7-10 dní a na druhý den to už bolo v pohode...

bosoriak
25. dec 2010

@rudka Ja som tiez trochu krvacala prve 3 dni po zakroku, potom som spinila, potom som po 7 dnoch este trochu zakrvacala a potom uz bol pokoj. Kym nemas teplotu alebo krvacanie ako pri silnom menzese, je to podla mna v poriadku. Kup si vitamin C, baby tu piju alchemilkovy caj, ja som brala wobenzym. Treba tomu telu trochu pomoct. 🙂

petra53
25. dec 2010

@rudka juuuj, to si mala teda veľmi smutné Vianoce. Ja som bola na kyrete ešte 9.12. a včera som to pod stromčekom zasa oplakávala... 😔 😔 😔
Zrazeninky pôjdu von, ale nesmieš silno krvácať čerstvou krvou - to iba na začiatku, mala by si iba špiniť a nesmieš mať teplotu nad 38. Mne povedali, že mi bude veeeľmi zle, lebo sa mi bude zavinovať maternica ako po pôrode a mám sa poriadne nadopovať liekmi od bolesti, ale nič mi nebolo. Dodnes sa mi nestiahla, už som na to v STR dostala aj nejakú injekciu... 😒
Ja mám komplikácie, lebo mi to vnútorne stále krváca a v maternici sa mi robia zrazeniny - stále špiním, postupne idú von, ale neviem, neviem... Lekár sa tváril všeliako... 😝 Ale myslím, že zrazeninky po zákroku ako máš sú v norme...
Inak - lekár mi poslal aj vianočnú sms 😝 ... 😉 aj ma potešil... 🙂

diorka
25. dec 2010

@rudka ahoj rudka, ja som bola 17.12, do 22.12 somlen spinila a od vtedy aj krvacam, nie silno, ale ani slabo, ale beriem to tak, ze je to ok ....
baby, ja mam stale depku, ja si nemozem pomoct .... a najhorsie je, ze dnes som mala taku chut na mm a nic z toho, uz mi zacina sibat, nech uz prejde tych 6 tyzdnov 😝
ako to vsetko zvladate vy?
@petra 53 peti, tak toho tvojho dr. ti mozeme tak akurat zavidiet, ja nepredpokladam, ze ked pojdem na kontrolu, tak ma moj dr. aj niekam na vysetrenia posle, on mi jednoducho povedal, ze sa to stava kazdej piatej

majaja86
26. dec 2010

@petra53 juuuj tak ti prajem, aby to bolo čím skor všetko OK....... 😉

majaja86
26. dec 2010

Dievčatá kto mi vie poradiť.... som už tri týždne po kyrete, doteraz bolo všetko ok, ale zrazu sa cítim akási nafúknuta, bruško mám akési zaoblené, väčšie .... a občas sa stane, že mám slabo ružový výtok (asi 3 dni). Čo to znamená? Môže to nejak súvisieť so sťahovaním maternice, hlavne to nafúknutie? Ako sú teraz sviatky, ale nepatrím k tým, ktorí sa cez ne napchávajú, jem normálne ako inokedy ☹ ĎAKUJEM za každú radu....

marikac
27. dec 2010

@majaja86 ahoj, ja som tiez tri tyzdne po...ale nafuknuta nie som. Nemas ovulku? nahodou....

marikac
27. dec 2010

@diorka ahoj s tym,ze sa to stava kazdej piatej--ja som sa nezmierila a vyziadala si vysetrenia...pre svoju "potrebu" ..nech nemam obavu pustit sa do plodenia a tentokrat to uz bude pod zdr.dohladom lekarky....ma to aj nejake bezvyznamne plus.Ak ta to stve a verim,ze ano....vyziadaj si nejake vysetrenia.

diorka
27. dec 2010

@marikac a na ake vysetrenia ta poslala, a to si prisla za nou s tym, ze chces, nech ti nejake spravi, ci si mala aj konkretnu predstavu, kde ta ma poslat? Lebo mne sa to stalo uz 2x a dost som z toho mimo, stale myslim na to, ze sa mi to moze stat aj nabuduce a normalne sa bojim aj ist do toho, stale mam take cierne myslienky, a ked si predstavim co vsetko horsie sa mi moze este stat, musim sa nejako pozitivne naladit, len neviem ako ☹

diorka
27. dec 2010

ozaj baby, myslite, ze ked zacnem robit brusaky, tak si tym nemozem nejako ublizit, uz mi lezie na nervy to moje brusisko 😖

marikac
27. dec 2010

@diorka ano,citala som vela aj tu na konikovi,co by som mala pytat za vysetrenia-sama lekarka mi vzala krv, este ten den co mi zitili MA a z toho dali robit rozbor...zistilo sa,ze mam velmi velmi malo zvyseny hormon TSH-hormon stitnej zlazy...ale to mohlo byt kludne tym,ze som bola tehotna....ale pre kazdy pripad idem na endokrinologiu....potom idem na hematologiu-za 3 mes. je to povinna prestavaka , aby vysledky boli objektivne....ci nemam nejaku poruchu zrazia krvi,alebo mutacie ....a dalej som si ziadala vysetrenie na chlamydie,ureu a mykoplazmu...a toxoplazmozu.neviem, kolko si od zakroku....tak neviem,reagovat na to cvicenie...ale brucho mam ochabnute aj ja 😠 este je asi skoro u teba na cvicenie.

majaja86
27. dec 2010

@marikac Noo, tak takáto možnosť ma nenapadla... tak dúfam, že je to len taký dôvod, že to nie je nič vážne 😨 ... a ďakujem za odpoveď 🙂

marikac
27. dec 2010

@majaja86 hm, no ja to tak len odhadujem. Kedy ides na kontrolu?

flowerfairy
27. dec 2010

Ahojte dievcata, tie, ktore ste toto vsetko prezili uz skor, boli ste na nejakych vystereniach, aby sa zistilo, ze ste ok a mozete sa znovu pokusat, alebo ste len pockali 3 mesiace?

My sme este len 3 tyzdne po kyrete, mrcha v nedohladne, ale uz rozmyslam, kedy budeme moct znova skusat. Tak nemam chut cakat, ked citam, ze niektore otehotneli mesiac po. A tiez si hovorim, ze aj tak sa nam to na prvykrat nepodari, tak mozno by sme po mrche mohli skusit.......

Drzim palceky a vela sily vsetkym a v novom roku nech sa vsetky presunieme do nejakej tehulkovskej temy 😉

majaja86
27. dec 2010

@marikac no ja idem až 10.1. k svojej doktorke, pretože ešte som nemala výsledky z histológie a tak mi kázala prísť až po všetkých sviatkoch, pretože teraz v nemocnici nebudu mať veľmi čas.... aby som nešla zbytočne. Ja som už pri nej síce bola 2x od kyretu, ale nerobila mi žiadne vyšetrenia a cítila som sa celkom ok.
Čítam tu že vy riešite rôzne vyšetrenia... mám obavy z toho prečo to moja doktorka nerieši 😒

majaja86
27. dec 2010

@flowerfairy Ahoj ... aj my sme 3 týždne po kyrete... taktiež by sme sa radi snažili čím skôr, ale stále sú obavy. Doktorka mi povedala, že by som mala počkať 3 mesiace, ale že už mala prípad kedy otehotneli skôr a bolo všetko ok.... je ťažké rozhodnúť sa čo bude lepšie... úplne ťa chápem ☹ A po tejto negatívne skúsenosti túžime po bábätku omnoho viac ako predtým.... bolo to totiž naše prvé 😢

mima263
27. dec 2010

baby, aj ja som 3 týždne po - presne ale bohužiaľ mi zostáva jedine IVF-ko

janus32
27. dec 2010

@majaja86 ahoj,ja som sem uz pisala moju skusenost,ale este raz napisem:ja som po tretom kyrete otehotnela hned,ani prva mrcha mi nestihla prist a akurat to sa tam prilepilo 😔 Ja netvrdim,ze to bolo spravne a ze by to tak kazda maminka mala skusat,ja len popisujem moju skusenost 😉 Drzim vam vsetkym palceky a vsetkym vam z celeho srdca doprajem byt tehulky a drzat potom tie krasne uzliky v rukach 😉

majaja86
27. dec 2010

@janus32 Ahoooj... ani si nevieš predstaviť ako tieto slová hrejú a dávajú NADEJ 🙂 ...... no moje odhodlanie isť na to a zároveň obavy sú na rovnakej úrovni... neviem sa rozhodnúť čo by bolo najlepšie. A vám kedy odporúčila doktorka snažiť sa?
Ak sa môže opýtať... to si 3x bola na kyretáž? Aký bol problém?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre