Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

rena
7. jan 2011

@solinkarka kedsom bola v nemocnici tak jedna pani ten caj pila pocas tehotenstva ja som jej vravela ze sa nema pocas tehotenstv pit je to aj na caji v zadu na krabicke.ta to je rozne

evka1984
7. jan 2011

@jarra a tebe niečo zistili?

solinkarka
7. jan 2011

@rena no uz nech si robi kazdy ako sam chce, uskodi len sama sebe..

jarra
7. jan 2011

@rena ak je v niečom problém tak na genetike to zistia, ale treba si vybaviť aj hematológiu (zlá krvná zrážanlivosť je častá príčina potratov) a ešte endokrinológiu a prípadne aj imunológiu.

evka1984
7. jan 2011

@rena no mne to tak vysvetlili že väčšinou je tá genetická vada na vine... a ked sa nezistí z histologie že v čom bol problém, tak sa to zisťuje všetkými možnými vyšetreniami ale musíš o ne požiadať, aby ťa tam doki poslal. Ak idete na genetiku tak sa tiež pohnete o kúsok dalej a aspon zistíte či ste ok alebo nie.

jarra
7. jan 2011

@evka1984 teraz ešte nemám výsledky, ale ja som mala jeden MA v 2009 a vtedy príčinu nezistili.

rena
7. jan 2011

@evka1984 no ale nic som nenasla ale asi to je tak lebo som mala v sebe este babo co zle vycistili.

jarra
7. jan 2011

@solinkarka alchemilka sa pije na ženské problémy, takže po kyrete sa odporúča na pitie, ale ak ju chceš ďalej piť na podporu ovulácie a následného tehotenstva, tak sa má piť len do ovulky a potom už nie (ak by sa ti náhodou podarilo otehotnieť - lebo alchemilka vyvoláva sťahy maternice a môže v 1. trimestri spôsobiť potrat), ale ak ju piješ na úpravu cyklu a neplánuješ ostať tehu, tak vtedy ju môžeš piť celý cyklus.

evka1984
7. jan 2011

@rena toto tiež nechápem ako môžu zle vyčistiť obsah... somári, ved to nie je sranda. JA som sa dohodla s dokim že ak sa z hist. nič nezistí že ma pošle na hematológiu, aj ked povedal že to bude len medzi nami, lebo na tieto vyšetrenia sa posielajú vraj len ženy ktoré majú za sebou 3 MA. Som mu povedala , žeto je riadne kruté... sa len zasmial nad tým, že to je proste medicína. ☹

cervena_ciapocka
7. jan 2011

@rena Ahoj, prepáč, že sa budem vypytovať, ale keď ti lekár povedal, že tie vady sú nezlúčiteľné so životom, čo to znamenalo? To dieťa ešte žilo a vlastne ti spravili potrat? Alebo už mu ani srdiečko nebilo?

solinkarka
7. jan 2011

@jarra aha dakujem za info 🙂 a urcite planujem byt tehu a dufam ze co najskor 🙂

jarra
7. jan 2011

@evka1984 no ako ktorí, niektorí posielajú aj po dvoch, asi záleží od lekára 😒

jarra
7. jan 2011

@solinkarka ak chceš snažilkovať hneď po prvej mrche, tak ju kľudne teraz pi kým príde a potom už iba do ovulky 🙂

rena
7. jan 2011

@cervena_ciapocka srdiecko nam bilo ale nemal 1 nozicku,srdiecko mal posunute v brusnej dutine,pri moceni nemocil mal slabe pohibi caleho tela a za krkom zahlavku mal visie mnozstvo asi by maloaj downou sindrom

solinkarka
7. jan 2011

@jarra ano ano pochopila som 🙂

evka1984
7. jan 2011

@solinkarka ideš snažilkovať už po prve mrche?

cervena_ciapocka
7. jan 2011

@rena aha 😔 no a keby ti nespravili potrat, tak aká by bola prognóza? Dieťa by po nejakom čase ešte v brušku zomrelo, alebo by zomrelo po narodení? Alebo by mohlo aj žiť ale s ťažkým postihnutím?

jarra
7. jan 2011

@rena to je hrozné, chúďatko 😢

rena
7. jan 2011

@jarra ked som bola na 3d ultrazvuku ma vysetroval asi 1 hodinu a ked to povedala bolo to to najhorsie v mojom zivote tak sme sa tesili .je to to najhorsie co moze zena zazit ten kto to nezazil tak to nepochopi.takze ten alchimelkovi caj mozem pit teraz

solinkarka
7. jan 2011

@rena ach jaj hrozne cosi 😢

rena
7. jan 2011

@cervena_ciapocka povedal lekar ze by som mohla potratit sama v 5 mesiaci

solinkarka
7. jan 2011

@evka1984 ano..nebudeme cakat..aj tak si myslim ze sa nepodari na prvy krat. a nech sa stale co sa ma..budeme len dufat ze sa uz viac nic taketo hrozne nezopakuje

evka1984
7. jan 2011

@rena muselo to byť strašné vypočuť si takéto veci... je mi to veľmi ľúto ☹

jarra
7. jan 2011

@rena kto nezažije nepochopí - to je jasné. Verím, že to musel byť, pre vás veľký šok 😔 Prajem ti skoré, bezproblémové tehu 😉

rena
7. jan 2011

@evka1984 bolo to strasne

evka1984
7. jan 2011

@solinkarka tak odvaha ti nechýba, mne asi hej... ja sa musí dať najprv psychicky dokopy... nejako sa s tým neviem stále vyrovnať. Ale ja asi tie 3 mesiace počkám, ale máš pravdu, ak sa to má stať znova tak sa to stane či budeme čakať alebo nie... treba to skúsiť. Držím ti palce nech to vyjde.

jarra
7. jan 2011

@solinkarka ideš na kontrolu po prvej mrche?

rena
7. jan 2011

@jarra dakujem lekar moj povedal ze to co sa stalo to neznamena ze nebudeme mat zdrave babetko .tak ma povzbudil a verim ze vsetko dobre bude.ale asi sa najskor budeme snazit a 3 mesiace.ako po akej dobe sa budete snazit o babetko

cervena_ciapocka
7. jan 2011

@rena muselo to byť ozaj strašné 😔 dúfam, že sa ťa teraz nijak nedotknem, to naozaj nechcem ... hovorím, len čisto za seba, že ja by som nedokázala ísť na potrat 😔 ale myslím, že obe rozhodnutia sú rovnako ťažké
želám ti veľa síl

solinkarka
7. jan 2011

@evka1984 aj ja sa bojim..nikto mi nepovie na 100% ze uz sa to nezopakuje....ale ako vravis treba to skusat dalej.po psychickej stranke som sa este ani ja s tym nezmierila..obaja sme sa velmi tesili ale treba dat hlavu hore a ist dalej

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre