Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bajonelka
10. jan 2011

@solinkarka ZVLáDNEME 🙂 NEBOJ 🙂

petra53
10. jan 2011

@bajonelka klobúk dolu pred tebou, co si zvládla... držím ti palčeky, aby si bola OK a už iba šťastná, drž sa, veľa síl prajem 😵

Baby, tak ja som ráno volala do Centra a na tú druhú kyretáž som objednaná na stredu ráno o 6.00h ☹ to budem už skoro 5 týždňov od potratu 😔 A zajtra idem o 8.00h na infektológiu a o 10.00h na endokrinológiu. Tak sa bojím, že čo mi nájdu, hrozne sa bojím, čo bude ďalej... 😕 😒

bajonelka
10. jan 2011

@petra53 Dakujem Ti moja, si veľmi zlatá žena 🙂 Milá...vážim si to, aj ja ti prajem hodne síl, a šťastie v živote !!!

bajonelka
10. jan 2011

@petra53 prečo ideš na druhu kyretáž aj mna robili 2x....

jarra
10. jan 2011

@bajonelka ďakujem moja, neboj zvládneme to, ja som tiež až tu zistila koľko báb má podobný osud ☹ Je to smutné, koľko musí žena vytrpieť aby si splnila sen, ale dokážeme to, treba veriť 😉

bajonelka
10. jan 2011

@jarra presne musíme veriť, a musíme amť náádej a veriť že bude všetko dobre a hlavne pozitívne myslieť =)

jarra
10. jan 2011

@petra53 Petuľka neboj, vysledky budú dobré a nič nezistia. V stredu budem na teba veľmi myslieť, dúfam, že už máš všetko zlé za sebou a čaká ťa už len to dobré. Drž sa

solinkarka
10. jan 2011

@bajonelka a co povedal doktor? kolko mate pockat?

solinkarka
10. jan 2011

Baby..myslite ze ked uz niekto ma za sebou MA a oteho znova mali by ju dat na rizikove ako rizikovu pacientku?

bajonelka
10. jan 2011

@solinkarka pol roka moja, a ked máš toto zasebou, taaaak aj ked bude tvoje tehotenstvo prebiehať v poriadku, takkk ta dajú ako rizikovú odzačiatku....

solinkarka
10. jan 2011

@bajonelka myslis? ze hned od zaciatku by som bola rizikova?

bajonelka
10. jan 2011

@solinkarka áno to je normálne,pokial mas za sebou potrat tak na 110% somsi istá, že to tak bude.........

solinkarka
10. jan 2011

@bajonelka neviem niekto vravi ze ano, niekto ze nie

jarra
10. jan 2011

@solinkarka no ja som mala jeden MA v 10/2009 a teraz som nebola na rizikovom, iba som častejšie chodila na ultrazvuk v prvom trimestri, takže si fakt myslím že to fakt záleží na lekárovi..

bajonelka
10. jan 2011

@solinkarka MôJ LEKáR DAVA A MYSLíMSI žE JE TO FAJN....DAVA NA TEBA VASCI BACHA...

simaha
10. jan 2011

Ja som prve dieta potratila a pri druhom ma hned doktorka vypisala na PN ako rizikove tehotenstvo.Vsetko dobre dopadlo a narodil sa nam Syncek. Teraz planujeme dalsie dieta ale kedze som po kyretazi tak musime este pockat. Este dva mesiace a mozeme pracovat na babetku.Len dufam ze to nedopadne ako teraz.

solinkarka
10. jan 2011

@bajonelka moja ku komu chodis? mas dobru gyndosku? bo ja chcem od mojho ist prec je to somar 😠

solinkarka
10. jan 2011

@simaha preco tu mas potom 20tt ked si po kyrete??

petra53
10. jan 2011

@bajonelka ahoj, ďakujem ti, idem na kyret ešte raz, lebo mám v maternici zrazeniny a asi aj zvyšok placenty Som mesiac po potrate a stale mam vysoke HCG a netvori sa mi v maternici ani stiela takže mi nevedia vyvolat ani menzes, kedze je v nedohladne. Inak už skúšali všetko, antibiotiká, injekcie, ale stále sa mi to tam drží, takže to asi bude musieť ísť von takto 😒

simaha
10. jan 2011

Dakujem za upozornenie uz som to zmenila.

petra53
10. jan 2011

@jarra ďakujem mojka, si veeeľmi zlatá 😵

petra53
10. jan 2011

@solinkarka pokiaľ ja viem, tak na rizikové po prvom potrate bežne nedávajú, jedine, že by tam niečo zistili.... 😕

vivienkatka
10. jan 2011

@bajonelka Ahoj je mi to velmi luto čim si prešla. držim ti palce aby bolo všetko v poriadku ,a toho doktora by som niekam nakopala zasluži si to,tebe držim palce nech bude všetko dobre a aby si bola v poriadku čim skor, daj vedieť ako si dopadla u lekara ,a neboj sa bude to dobre

jarra
10. jan 2011

@petra53 nemáš za čo, veď od toho sme tu aby sme si pomáhali a podporovali sa 🙂

flowerfairy
10. jan 2011

@bajonelka To je hrozne, co si si musela prezit, ale urcite uz mas vsetko zle za sebou a bude uz len dobre. ja si to stale hovorim...
@petra53 Velmi ti drzim palce, aby ta dali doporiadku na druhy krat a aby si mohla mysliet uz len na nove tehotenstvo. A vlastne my vsetky 🙂

Obcas sem nakuknem, ale nestiham velmi prispievat. Som mesiac po kyrete, MA v 10 tyzdni, mrcha v nedohladne.
Chcem sa vas opytat, tie, ktore uz mate babatko, nerodili ste niektora sekciou? Nedavno hovorili v telke, ze cisarsky moze skomplikovat dalsie tehotenstvo, tak to ma dost vystrasilo. Dufam, ze to len strasili, aby to nechcel kazdy na poziadanie.
😒

petra53
10. jan 2011

@flowerfairy dakujem 🙂 inak podľa mňa sekcia za MA byť nemôže, skús sa spýtať lekára. Ja som tak zasa uvažovala, či som nemohla prísť o bábätko kvôli Mirene - vnútromaternicovému telesu. Mala ju aj kamoška, keď ju dala von hneď otehotnela ako ja ale o babatko tiež prišla. Tak neviem... 😕 😒 Ma napadlo, keď bolo v maternici to cudzie teleso, či to potom nejak neovplyvnilo tehotenstvo 😒 Inak - aj lekár čo mi robil potrat sa ma potom pýtal na cyklus a ked som povedala, ze som mala Mirenu, povedal "Aha, jasné..." a veľmi záhadne sa zatváril... 😝

vivienkatka
10. jan 2011

@flowerfairy ahoj ja som rodila sekciou a pred mesiacom som prisla o babo v 12tt

flowerfairy
10. jan 2011

@petra53 aha, tak to moze byt, ktovie, mohlo to mat nejaky vplyv. Ja som tiez uvazovala na mirenou, ale chceli sme v dohladnej dobe este babatko, tak som brala len tabletky. Vies, ale vlastne by to bolo svojim sposobom dobre, keby za to mohla mirena, lebo by to znamenalo, ze nemas ine problemy, ktore by to mohli sposobit znovu. Takze nabuduce to vyjde 🙂

flowerfairy
10. jan 2011

@vivienkatka To ma mrzi, dufam, ze sme vynimkou 😒 Ako dlho po sekcii ste zacali snazilkovat? My sme cakali doporucene 2 roky.

vivienkatka
10. jan 2011

no neviem ale my sme tiez cakali skoro dva roky .a tak to dopadlo ako dopadlo ze som z nicoho nic zacala krvacat a prisla som o babo ☹ tak neviem co si mam o tom mysliet

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre