Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

domka28
24. feb 2009

ozaj Jarka ja som mala tiez problem...ako vysvetlim mojej malej ze babatko uz nie je....ked som jej to vysvetlovala tak som sa neudrzala a rozplakala som sa, a ona bola taka zlata...tak ma objala...esteze ze mam ju..

martinka211
24. feb 2009

Ahoj Domka 😉 ako sa citis?este mas teplotu?a peknu fotecku si dala 😵

lucka33
24. feb 2009

ahojte 😉

domka, tak to si natrafila teda na profesionálku, to ti poviem 😠 Ako môže byť jeden lekár a navyše žena! takáto ľadová??? 🙄

jarka4982
24. feb 2009

No,Domka,mne tie vsetky vysetrenia robili v nemocnici.A do nemocnice ma zobreli hned ako mi moja dr zistila ze babo uz nezije,to bol minuly pondelok(inac v stredu predtym mi robila utz a bolo vsetko ok.znamena ze babo zomrelo medzicasom,tj nejak cez vikend ☹ ).Teda poobede ma do nemocnice prijali,urobili mi predoperacne vysetrenia a v utorok o 11h mi robili zakrok.

domka28
24. feb 2009

ahoj Mati...ale uz nemam...uz mi je dlho doma....tak tu vselico citam...ale neviem na co...potom ma clovek len plnu hlavu...a ty ako ? co maly?mate kopu snehu?mala dnes normalne nevladala ist do skolky ze ako sa jej po nom zle ide..

martinka211
24. feb 2009

Ahoj Lucka 😉 som citala,ze mas vsetko v poriadku u doktora to som rada 🙂 a mas pravdu, maj je tu uz coskoro 😵

domka28
24. feb 2009

jarka...no Nitra je Nitra...tu ta na to musi objednat lekar...a to musi aj klamat aby ta dali cim skor 😉

lucka33
24. feb 2009

tak ja som bola poobede u môjho gyn. a ten zisitl, že plod sa zachytil v ľavom vajíčkovode a treba ísť hneď na operáciu, tak ma prijali do nemocky asi o 18,00 potom mi sestrička prišla na izbu urobiť EKG, zobrala krv,zmerala tlak a to bolo všetko,o 22,00 v ten deň ma ešte operovali... Tak to je divné,že v jeden deň robia predoperačné vyšetr. a na druhý deň kyret... Veď to je hazardovanie so zdravím, nie? Veď čím dlhšie sa čaká, tým sa skôr môže aj nejaká infekcia vytvoriť, nie??? 😕

martinka211
24. feb 2009

domka len pekne oddychuj a setri sa 😉 a aj tak je na figu pocasie aspon sa nemusis kazdy den trepat do prace 😉
no chuda dominika ☹
Tomik stale vonku beha po tom najvacsom snehu a ma ho po kolena a potom pisti ked nevie vyjst z neho 😀

a aby som tu nebola tak od veci,tak mne robili kyret dva krat ☹ 1.krat 3 tyzdne po porode,ked mi nechali v maternici cast prirastenej placenty a takmer som vykrvacala a 2.krat pred tromi tyzdnami ked som mala mimomaternicove ☹

martinka211
24. feb 2009

no ideme my odmetat sneh 😝 pa zatial 🙂

domka28
24. feb 2009

no je to dost mozne s tou infekciou...po zakroku som dostala teplotu na druhy den....a mam antibiotika....inak slova tej lekarky boli ze vsetko ma svoj cas.....krava ked si na nu spomeniem...
inak ked som bola pred pol rokom v nem. - mala som mimomaternicove, tak vsetky vysetr. mi urobili a este v ten den ma vecer robili...ale teraz som normalne nechapala .....

domka28
24. feb 2009

pozdrav Tomiho...a nech sa ti v snehu nestrati 😉 pa

lucka33
24. feb 2009

Ahoj Maťka 🙂 no som rada, teraz som už spokojnejšia, keď mi aj dr. povedal, že je všetko ok, aj keď sa už cítim dobre a nemám žiadne ťažkosti, tak ale dr. je predsa len odborník 😉 Spomínal mi, že tak o 3 mesiace mi môže urobiť HSG (prefuky), aby mi zistil, či mám ten pravý vajíčkovod priechodný, ale ja neviem, nejak nemám odvahu na to vyšetrenie... Niektoré hovoria, že to hrozne bolí, iné zas že ich to nebolelo vôbec, tak neviem... Aj dr. hovoril, že to nie je bolestivé, možno len nepríjemné...
Ale tak uvidím, keď sa nám nebude dlhšie dariť otehu, tak potom to podstúpim, ale zatiaľ to asi nechám na prírodu... Ja som taký bojko, čo sa bolesti týka, aj keď mám už za sebou všelijaké vyšetrenia - od gastroskopie, cez lumbálku až po kyret a laparku 😒

janulcek
24. feb 2009

Ahojček babenky.Twiti,pozerala som tvoju stranku..Velmi pekne.. 😉
Inak,ja som baby prekonala chripku ked som bola tehotna..Počitam že to som už bola 10 dni oplodnena,ked som ju dostala.Som bola ako zdochnuta.No ktovie,veru vela pričin je,prečo sa to mohlo stat.Mne povedali že sa dobre nespojili chormozomy,tak to nemalo šancu a dobre že to tak priroda zariadila,alebo si ti nenašlo miesto v maternici..Tažko povedat.To sa už nikdy nedozviem/e/.
No jarka,ked si spetne spomeniem,aj mna budil ten tlkot srdiečok babatiek.A mne išlo srdce vyskočit z hrude od žialu.A po zakroku rano doviezli na gyn. nakojit babatko,nejaka mamička tam ležala po porode na pozorovani.Ten detsky plač ked ho viezli po tej chodbe,ešte teraz počujem..Plakala som potichu pod perinou tiež. ☹
Ale čo bolo bolo,musime ist dalej anepripominat si tie zle veci..Snad nam to vyjde v tom maji,juni,ked sa začneme znovu snažit.Lenže zajtra bude 7 tyž.a ja som ešte nedostala MS a to chem mat v maji zasebou 4 cyklus.Takymto tempom asi tažko.Už mam nervičky riadne.Co je vela,to je moc!!!

jarka4982
24. feb 2009

Mne,inac v nemocke povedali,ze sa po dvoch cykloch uz maozme zasa snazit a potom som s adocitala,ze vam tu radia pockat 3 cykly.No uvidim co povie moja gynekologicka.

Baby,beriete nieco aj na regeneraciu maternice?Mne radili kyselinu listovu,vitamin E a C (to som videla ze to vsetko obsahuje calibrum babyplan.tak hadam to postaci) a este alchemikovy cajik.

domka28
24. feb 2009

....ja mam kupenu aj kys. list., aj calibrum baby...jedna lekarnicka mi povedala ze si mam dat 2 tyzdne teraz pauzu a potom kludne zacat brat to calibrum...tak uvidim
...ozaj chcem sa spytat som 7 den po kyrete a zacala som zase trochu krvacat...stalo sa to uz niektorej z vas? mne sice doki povedal ze mam nieco este v maternici a bud to zmizne same alebo musim ist na docistenie...takze je mozne ze to odchadza same? nema niektora s tym skusenost?

martinka211
24. feb 2009

NO tak sneh poodmetany 😉 aj sme sa na sankach presli po dedine 😀 ,Toamsko sa napapal ja som este torticku urobila z kyslej smotany a uz zaspinkal tak ja teraz budem trosku oddychovat tu 😀

jarka4982
24. feb 2009

Domka,mne na poslednej vizite povedal lekar ze je normalne ak prestaneme krvacat a potom po niekolkych dnoch zacneme znovu.Tak je to u teba asi ten pripad.
Ja som mala po porode ten problem ze mi zostala zrazenina v maternici a davali mi aj infuzku aj "vcelicku" a nic.Upozornili ma ze ak zacnem velmi krvacat mam sa vratit do nemocnici,ale ak nie,ze to potom odide pri prvom menzese.Tak to aj bolo a ziadne problemi som nemala ani som nemusela ist na docistenie..
Dufam,ze aj u teba bude vsetko ok.

domka28
24. feb 2009

🙂 tak to si ma potesila ...dufam ze to bude ok, lebo v pondelok chcem ist uz do prace...a dufam ze uz nebude sneh, bude svietit slniecko 😉 ale asi len v mojom sne...ale uz aby skoncila tato pochmurna zima....

lucka33
24. feb 2009

aj vám to už lezie na nervy - toto počasie? Mne hrozne, každý deň pribudne halda snehu, veď ho už ani nie je kam odhadzovať, pri cestách a chodníkoch sú kopce snehu, na parkovisku kaša, už nech sa oteplí, roztopí sa to a vyjde slniečko. Už sa teším na jar, ako bude krásne všetko pučať a zelenieť... 😵

Maťka, ty sa ale narobíš pri tom odmetaní snehu, to máš ako takú rozcvičku,čo? 😉 Malinkému sa páči na sánkach? 😵

janulcek
24. feb 2009

Jarka,tu už bolo tolko verzii od doktorov popisanych že kedy sa zažat znovu snž.že až..Takže neviem.Mne povedal jeden doktor,3-4 menštr.cykly.Potom dalši,pol roka.Potom moj doktor,že to sa berie podla toho aky bol plod velky..potom kolke baby ostali po 1-2 Ms a v pohode porodili...Mne kazal doktor brat vit.ako kys.listovu,E-čko aspon mes.pred planovanim.Takže určite to tak spravim.Aj alchemilka je dobra na zahojenie a posilnenie maternice.Pijem ju..Vitaminy nikdy neuškodia..Len ktovie či pomožu!!???!!!

martinka211
24. feb 2009

domka Ilko hlasil oteplene na buduci tyzden 😉 inak to by bolo super keby ti to odislo samo a v piatok ti doktor povie,ze je vsetko ok 😵

jarka,ja som si obcas citala temu chceme druhe babo vo februari a tam som videla,ze pises,a je mi velmi luto,ze vam to nevyslo ☹

jarulai
24. feb 2009

babulky, myslíte, že by som mala už teraz užívať femibion?

domka28
24. feb 2009

pocuvaj mati to mas namiesto posilovanie...na jar budes mat take svaly 😵 ...ozaj vcera sme boli u pekneho zubara...chuda Nika trhal jej zub... ☹

lucka33
24. feb 2009

jaru, podľa mňa stačí tak mesiac pred začiatkom snaženia, skôr to asi nemá význam, lebo vitamíny sa z teba vyplavia aj tak... Škoda peniažkov...

jarka4982
24. feb 2009

Martinka,hej pisavala som tam a teraz ma osud priviedol do tejto temy ☹

Aj ja sa pridavam k vam s nazormi o zime.Uz nech je jar...Dufam ze nam aspon slniecko trosku zdvihne naladu...

jarulai
24. feb 2009

lucka, mne zostal ešte ked som ho brala ako tehu. po zákroku som prestala v presvedčení, že netreba

domka28
24. feb 2009

inak na calibre je pisane ze sa moze brat aj pred zacatim planovania...tak to asi nie je na skodu brat ich nie?

martinka211
24. feb 2009

Aj ja uz chceeeem jar 🙂 inak takto pred rokom me mali 16 stupnov 😵 sme sa boli korculovat amaleho som mala v klokanke 😵

Luci no veru narobim sa,ono by to ani tak nevadilo to odhadzovanie len tak raz za den by stacilo,ale ked to tu nestaci 😝 inak ma vcera strasne boleli krize,tak neviem ci ma neofuklo 😝 a Tomasko mi pomaha,ja odhazdem sneh a on mi da dalsi na chodnik 😀 a na sankach moc nevydrzi on by len behal stale 😉

domi aj mna boli zub 😝 keby mam takeho zubara ako Nika hned k nemu idem 😵

lucka33
24. feb 2009

jaru tak si ho odlož a začni užívať ten mesiac pred... Ale tak to je môj názor, rozhodni sa, ako ty chceš. Ja som tiež brala kys.listovú a teraz ju neberiem, zostalo mi asi pol balenia a začnem to užívať až pred snažením mesiac...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre