Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jankageo
25. feb 2009

Aj moj ma dve deti - dospele - ale tuzi este mat - zatial jedno a uvidime neskor. Strasne chcel dvojicky, aj ked v rodine ziadne nemame a ani z jeho strany a ja som cakala dvojicky. To som neverila, ked mi to lekar povedal 🙂
Tak uvidime. Sme velmi podobni a ja mam uplne iny pohlad na vychovu deti, ako mala jeho prva zena a preto sa rozhodol, ze dietatko chce. Povedal, ze ho chce iba preto, ze ja budem matkou. Je to uzasne, ked to povie muz, ktory uz nema 20.

Mojej sestre aj svagrinej sa narodili deti do noveho domu. Sestre druhe a brat uz mal dve, tretia - Dominika sa narodila do noveho domu. Bude to tak aj u vas 🙂 uvidis 😅

domka28
25. feb 2009

bodaj by si mala pravdu 🙂 to by bol super darcek na 30, nabuduci rok mame kolaudovat...a ja mam v lete 30,tak mi muz hovoril ze dostanem n a30 kluce od domu...ze to hocikto nedostne....no akeby mame babo...tak mam darcek aj ja pre neho 🙂

martinka211
25. feb 2009

domka tak ti prajem nech ti to na 30-ku vyjde a nech si stastna 😵

domka28
25. feb 2009

diky Mati 😅 , ale vyzera to az moc ruzovo..ta predstava toho roku....takze sa radsej budem drzat pr zemi....

martinka211
25. feb 2009

no nikdy nevies 😉 ale jedno viem urcite ze urcite budes mat krajsiu 30-ku ako ja ☹

domka28
25. feb 2009

hmm...mozno....po tom vsetkom co sa deje okolo nas a nam....tak len mozno..... 😉

jankageo
25. feb 2009

berme to tak, ze kazdy clovek v zitote prezije nieco dobre a nieco zle. My sme si to svoje zle uz prezili a caka nas uz len to dobre.
Takze domka ........ bude dom a babatko 🙂

domka28
25. feb 2009

takze urcite ano...myslime pozitivne......nemoze byt cely rok taky ako zaciatok...mozno sa to zle co malo byt pocas celeho roka vyburilo na zaciatku a bude teraz uz len slnko svietit.....a do konca roka sme vsetky co sme tu opat tehu 😉

jarulai
25. feb 2009

baby, jasné, že nás už čaká len to dobré. čo si to my nezaslúžime? ale zaslúžime...a všetky 🙂

twiti
25. feb 2009

Ahojte babenky naplno s vami suhlasim 🙂 Do konca roka sme tehulky 🙂
Mam na vas jednu otazocku boli ste niektora na hcg odber po kyrte?

jarulai
25. feb 2009

ja som nebola. mne dokonca hcg odber nerobil nikto ani ked som bola tehu. doki mi tehu potvrdil len vnútorným sonom.

jankageo
25. feb 2009

twiti
ja som nebola, teda aspon zatial nie, som 9 dni po. Ale pokial viem, nic lekarka nespominala. Preco? Myslis, ze to je dolezite?

twiti
25. feb 2009

Ja sama neviem ale mne ho robil doki a teraz som tam volala ze ako to dopadlo a vravela sestricka ze mam to mierne zvysene, a ze to pomaly klesa a aby som pre istotu prisla na kontrolne hcg zajtra tak mam nejake obavy dufam ze to nebude nic zle 🙂
Lebo ja sa citim dobre aj po zakroku som sa citila uplne v poho 🙂

jarulai
25. feb 2009

twiti, neboj, to je normálne, že ho máš ešte mierne zvyšené. po kyrete to pomaly klesá. určite to nič nebude 😉

janulcek
25. feb 2009

K tej krvi.Napriek tomu že maju pary rovnaku krvnu skupinu,žena by mala mat tušim neg.ak ma pozitiv,vtedy je problem,ale neviem aky.Aj ja mam s manželom rovnaku krvnu skupinu,ale ja mam naštastie 0neg.a on 0 pozitiv.Tušim tak by to malo byt,žena vždy neg.

twiti
25. feb 2009

Dakujem jarulai 🙂 trocha si ma ukludnila.Je mozne ze sa mi tym oddiali mrcha? ked ho mam mierne zvyseny?
Vy ste neboli ani jedna na hcg? 🙂

janulcek
25. feb 2009

Inak,ja neviem prečo mne doktor krv na to hcg..Co to vlastne znamena ked je to stale vysoke??Neznamena to že sa ešte v tele niečo nachadza,teda v maternici???

jarulai
25. feb 2009

janulcek, pozerala som to teraz na nete - práveže negatívny rh faktor u matky može byť problém. lebo ked má mimi pozitív a matka negatív - matkino telo tento faktor nepozná a považuje ho za cudziu látku v tele a automaticky začína proti mimi bojovať ☹ a netvrdím to preto, že ja som pozitív. ale že je to dnes velmi zriedkavé, že by mohli kvoli tomuto nastať problémy v tehu, nakolko sa včas zisťuje krvná skupina a podajú potom nejakú injekciu. takže neboj 😉

janulcek
25. feb 2009

Aha,tak je to naopak..tak žena ma mat pozitiv.vždy.Dobre,dik že si to uviedla na pravu mieru.. 😉

twiti
25. feb 2009

Ja zasa viem tak ze ak ma zna,- tak to nie je velmi dobreeeeee,muz moze mat hocico ale ak ma zena,- tak potom jej telo mimi vnima ako nejaky bacil alebo ako by som to povedala a prirodzene proti nemu bojuje brani sa tomu,preto zeny s takou krvou musia brat nejakee injekcie alebo co. 🙂
To bol pripad mojej kolegyne. Ona musela v tehotenstve brat nejake injekcie aby nepotratila tym ze sa organizmus branil plodu 😨
Neviem ci som to dobre vysvetlila.
Tak sa mi to zda no niesom si istaaaaaaaa,muism sa s nou porozpravat a potom vam poviem lepsie ako to je. Viem ze ona mala taky problem 🙂

janulcek
25. feb 2009

No tak potom aj ja mam pozitiv.nie neg.Lebo viem že krv mam ok.čo sa tyka skupiny

jankageo
25. feb 2009

toto som nasla k Rh faktorom

skrátka Rh označuje Rh faktor – antigén, ktorý sa nachádza na červených krvinkách. Konkrétne pod týmto názvom rozumieme stav, keď erytrocyty matky tento antigén na svojom povrchu nemajú /sú Rh negatívne/, otec dieťaťa a potenciálne aj dieťa tento antigén na povrchu červených krviniek majú/sú Rh pozitívni/. Keďže organizmus matky tento antigén nepozná, imunitný systém ho rozoznáva ako niečo cudzie a po vzájomnom stretnutí začína proti nemu produkovať protilátky. Tento jav nazývame izoimunizácia, protilátky môžu prechádzať cez placentu k plodu, cielene poškodzovať jeho červené krvinky proti ktorým boli vyrobené.

Každej Rh negatívnej budúcej mamičke sa v tehotenskej poradni počas tehotnosti tri krát kontroluje prítomnosť možných protilátok.

jankageo
25. feb 2009

takze to potvrdzuje toto, co pisala twiti

jarka4982
25. feb 2009

Baby,k tej krvnej skupine:ked maju baba a chalan rovnaky RH faktor,tak to neni problem.Ale ak ma jeden z nich negativ a druhy pizityv,tak sa moze vyskytnut problem.Ale nie vzdy:ak babatko ma RH faktor rovnaky ako matka,tak problem nieje ziadny.Ale ak sa u babatka vyvinie opacny RH faktor ako ma matka,tak sa v tele matky zacinaju tvorit protilatky.A vtedy vznika problem.To sa sleduje potom v tehotenstve odbermi krvy.a po porode matka v tom pripade musi dostat REGU inekciu.Alebo po zakroku aky my mame za sebou.Ja som tiez dostala inekciu preventivne,lebo je manzel pozitivny a ja som negativna a este sme nevedeli ake babo malo krvicku,tak mi inekciu dali preventivne.Matusko ma rovnaku krvicku ako ja,tak som po prvom porode nemusela ziadnu inekciu dostavat,lebo sa protilatky v tom pripade netvoria.

jarka4982
25. feb 2009

Vidim ze ste niektore uz o tomto popisali 🙂

twiti
25. feb 2009

Takze tak je to 🙂

jarka4982
25. feb 2009

Zhruba,ano 🙂

Ale mne sa rotilatky netvorili,tak som koli tomu nepotratila 😒

jankageo
25. feb 2009

predstavte si, ze ja zatial vobec neviem svoju krvnu skupinu. Narodila som sa v r. 1978 a vtedy novorodencom povinne krvne skupiny nezistovali. Zacali to az niekedy v 80-tych rokoch. Neviem presne. A keby som to bola zistovala sama, tak za to platim. A vzdy mi lekarka vravela, ze ked budem tehotna, zistia mi to zdarma. No len dodnes som sa nedockala odberov v 16 tt. Tak si myslim, ze ked pojdem na hematologiu, tam vsetko dozenu - okrem tych 14 testov, co tam vraj robia, tak bude predpokladam krvna skupina aj Rh faktor 🙂

jarka4982
25. feb 2009

jankageo,je to divne,ze ti hned na zaciatku tehotenstva nezistovali krvnu skupinu 😕

Mna sa hned na zaciatku prveho tehu lekarka pytala na krvnu skupinu aj mna aj mnazela,len my sme obaja boli dobrovolni darcovia,tak sme ju uz vedeli.Ale jednej mojej kamoske zistovali hned ako prvyraz otehotnela.

jarulai
25. feb 2009

twiti, to je presne ono. ale neviem, či je to nebezpečné aj ked je matka pozitívna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre