Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

flowerfairy
17. apr 2011

@katkarv Velmi ma to mrzi a viem, ze ti nepoviem nic, co by ta v takejto situacii potesilo ☹ Neda sa nic robit, len verit, ze nabuduce to uz vyjde....

nat28
17. apr 2011

@katkarv kolko dni si po ovu? Uz tych 14 aspon? Ja ked som bola tehu, test som mala pozitivny az na ten 14 den. Dovtedy nic nie je stratene...

katkarv
17. apr 2011

@nat28 este nie len 10den ale citim ze tehu nebudem,ak ked by som bola velmi rada

mimi1111
18. apr 2011

@katkarv ahoj moja no testovala si????dufam ze ms dobre spravycky 😉

katkarv
18. apr 2011

@mimi1111 len vcera a uz nebudem testovat,pockam si na mrchu aj tak pride ☹

nat28
18. apr 2011

@katkarv nelam palicu prosim ta, to ze nic necitis este vobec nic neznamena a test aj ten najcitlivejsi ti aj tak teraz nic neukaze - mne neukazal ani na 12.den a to som cakala dvojicky, takze pri jednom mimi fakt nemusi nic ukazat este aj dalsie 2 dni...hlavu hore. Ten hore ti isto coskoro posle krasne zdrave babatko, o tom vobec nepochybuj 😉 Drzim velmi palce!

katkarv
18. apr 2011

@nat28 diky za povzbudenie,aj ze mi drzis palce,ale radsej budem mysliet na to ze nic ako by som si nahovarala ze ano a potom by fakt nebolo nic.Ja verim ze raz bude babo len to citim tak ze to nebude tento mesiac a ani mozno buduci ☹

katkarv
18. apr 2011

@nat28 na 12tu idem na hemat.uz maju vysledky tak som zvedava ci mi nieco najdu.

nat28
18. apr 2011

@katkarv raz to ale pride. Nebudem ti pisat take bludy ze vsetko ma svoj cas a ze to nemas silit a nechat to na nahodu, lebo mna samu taketo reci dost vytacaju, hlavne ked obe vieme ake to je ked zena potrati, vtedy ide trpezlivost bokom a clovek na nic ine pomaly ani nevie mysliet 😅. A ked to nevyjde teraz, tak do leta urcite 😉 Ja si stale vsugerovavam, ze v lete na chate s kamaratmi uz budem pit len nealko 🙂 Treba verit.

nat28
18. apr 2011

@katkarv to tim robili testy kvoli tym 2 MA? Tak drzim palce nech to dobre dopadne, aj ked otazne je co je dobre, lebo ak ti nieco najdu, aspon budes vediet preco si potratila, daju ti nejake lieky a mas to v suchu a nemusis sa viac stresovat.

katkarv
18. apr 2011

@nat28 ano,presne tak,mas pravdu vo vsetkom.Trosku dufam ze nieco najdu a ked daju liecbu tak budem kludnejsie ked budem tehu.Urcite ti napisem ako som dopadla 😉

nat28
18. apr 2011

@katkarv napis, budem cakat 😉 drz za!

z.vrablova
18. apr 2011

@nat28 ... nejde o mna... ale o sestru, je stale v nemocnici, v sobotu ju cistili a po kyrete jej uz 2. den mierne stupa HCG... zajtra ju idu operovat, podozrenie na mimomaternicove tehu... ☹
Dakujem za info... dufam, ze sa mola nepotvrdi...

lea1333
18. apr 2011

ahojte babule tak aky ste mali vykend???a co mate nove? 😉

katkarv
18. apr 2011

@lea1333 ja nie pekny,v nedelu mi vysiel negat tehu test ☹ A ty ako si sa mala? 🙂

katkarv
18. apr 2011

@nat28 vysiel mi na hemat.Lupus antikoagulant ale doktorka vravi a vraj to je len hranicne ze to nic,teraz neviem ci je to fakt hranicne alebo to len ona bagatelizuje.

lea1333
18. apr 2011

@katkarv ah....tak to mi je luto ja viem ze sa to lahko hovori ale mozno na to moc myslis ci???aj ja som na to stale myslela a nemohla som ostat tehuotom sa prihodilo nestastie v rodine a ani neviem ako a kedy som ostala tehu no ale bohuzial nedopadlo to dobre ☹ aj mne hovoril nemysli na to...ale im sa to povie...ja mam kamosku co nemohla ostat tehu uz bola objednana na umele oplodnenie a bum zrazu ze ale vy ste tehotna...aj ja cakam na mrchu ako na spasenie a ziadne naznaky ze by mala dojst akurat mam len tvar ako pubertak!!! 😲

katkarv
18. apr 2011

@lea1333 no ta snad ti uz dojde.Ja na to tak nemyslim a mrcha ma prist az vo stvrtok ale v nedelu sme mali vyrocie svadby tak preto som skusila alee ked nebolo nic tak neverim ze este bude ☹

lea1333
18. apr 2011

@katkarv ale bude neboj sa a hlavu hore!mna tiez niekedy chytia stavy a hlavne aj teraz neviem co mam robit lebo ja sa liecim na epilepsiu a jedna doktorka mi povedala ze tie lieky co beriem nie su dobr pre plod a ze mohli aj oni sposobit potrat a zase dve doktorky mi povedali ze mozem ostat tehu v pohode!a ta co povedal aze nie tak mi odporucila ine lieky ale to prestavenie liekou by trvalo rok minimalne!!!a stale nie je vylucene ze by som nemohla aj pri nich potratit a najhorsie je na tom to ze aj keby ma prestavila tak mozem dostavat zachvaty opet lebo teraz som stabilizovana uz 5rok bez zachvatu tuk tuk tuk na hlavu tak ze vobec neviem ci to mam este raz skusit s tymito liekami alebo co mam robit!!!

slavka96
18. apr 2011

@spagetka_ Mam pocit, ze si ja 🙂 Mala som presne taky isty postup ako ty. Spinenie, duphaston a nakoniec velke bolesti a kyret. Tiez sa utesujem tym, ze asi nebolo cosi v poriadku a preto sa to stalo. Inak ten duphaston je strasna hnusoba, ked si precitas pribalovy letak...Nebola som z toho nadsena, ze ho uzivam, Drzim palceky,

flowerfairy
18. apr 2011

@katkarv Ja som nevedela, ze cakas mrchu az vo stvrtok, to este mozno motyka vystreliiii, ci?

@lea1333 Paaani, Lei, nemas to jednoduche, ale ja by som urcite este raz skusila s tymito liekmi. Moja mamka bola neurologicka a mala kopu dievcat co porodili zdrave deticky na liekoch proti epilepsii, ale neviem presne, ake mali a mamka sa uz urcite nebude pamatat. Podla mna to este skus, hadam aj u teba bude fungovat to nepisane pravidlo, ze po potrate sa pomerne skoro dari otehotniet.

flowerfairy
18. apr 2011

@vivienkata Kati, ako si dopadla u gyndosa? Vsetko v poriadku, vsak?
Ja som sa mojej dnes nedovolala, tak hadam nema dovolenku do Velkej noci, ved sa tu osalim! 😝

vivienkata
18. apr 2011

@flowerfairy ahoj no bola som tam hned rano o 7.30 zobral ma ako prvu 🙂 vobec namna nekričal tze som tak skoro ostala tehu 😉 dal mi tabletky potom ma vysetril a na ultrazvuku nebolo este vidno srdiecko je to 4 tt tak nevedel este povedať ci je to zdrave tehu ☹ tak o tyzden sa mi mam prisť ukazať mam sa setriť a nedvihať tažke veci tak teraz len dufam ze bude všetko ok a ty ako ?

lea1333
18. apr 2011

@flowerfairy ano sak ja viem len je viac liekou na epi.a vela lekarov ma vela nazorov!!!a clovek ktory sa v tom nevyzna naozaj nevie co a ako!ale skusim to este raz...a ked to dopadne zle tak uz vieme kde je chyba ☹ ja by som chcela maminu neurologicku mooooooc

lea1333
18. apr 2011

@vivienkata a po akej dobe po kyrete si ostala tehu?

flowerfairy
18. apr 2011

@lea1333 Velmi ti drzim palceky, aby to nebolo kvoli tym liekom a aby sa vam nabuduce podarilo. Ved vidis kolko nas tu je a vacsinou sme zdrave. No tebe by sa mamina neurologicka urcite zisla. ale moja mamka je uz na dochodku a podla prislovia obuvnik chodi bosy ma prave neurologicke problemy.

flowerfairy
18. apr 2011

@vivienkata Super, ze to vyzera nadejne. 🙂 Ja viem, ze sa este neda nic povedat, kym nie je srdiecko. Ake lieky ti dal? Ja sa hadam zajtra dovolam, tak tam skocim.

lea1333
18. apr 2011

@flowerfairy no to sa tak hovori!!!chudatko ale ako sa hovori kazdy si nesieme svoj kriz!!!a ty este nevies ako si na tom co?a ty si kolko po kyrete?

katkarv
18. apr 2011

@lea1333 no ty to mas tazsie ako my.

katkarv
18. apr 2011

@flowerfairy no len cakat ☹ 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre