Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

margetakuska
27. apr 2011

@solinkarka no nebývam presne v za... ale v tepličke nad váhom... no ale ak mi tie tvoje vírusíky pomôžu tak potom som ochotná chodiť za tebou kočíkovať aj do mesta 😀 😀 😀 ty bývaš na solinkách?

solinkarka
27. apr 2011

@margetakuska heh ja tiez nie som priamo zo ZA ale zo Sneznice, smer KNM....vsak na kavicku z drobcami mozme ist do mesta 😀

margetakuska
27. apr 2011

@solinkarka zaujímavé to tvoje meno ma normálne zmiatlo 😀 takže zo snežnice hej? no tak to je super obe blízko mesta tak môžeme potom zbehnúť... teda ja musím byť najskôr tehu... 😀 to je ironia po kyrete už hovorím o ďalšom bábu a ešte k tomu nemám doma manžela 😀 😀 😀 a už to vie tvoj drahý? ako reagoval?

solinkarka
27. apr 2011

@margetakuska n byvala som 22r na Solinkach a potom ma zavialo do Sneznice...drahy o tom vie a je velmi rad ze je taky sikovny 😀 bol prvy kto to vedel 🙂

margetakuska
27. apr 2011

@solinkarka 😀 že zavialo 😀 tak sa teším s vami 😉

mia55
27. apr 2011

@shania31 ahoj a ty uz mas nejake dietatko? V ktorom tt si bola? Mrzi ma to tiez a je to cerstve aj u teba tak sa drz a hlavu hore.musime byt silne. Tak ja neviem ja mam doma 6 mesacnu dcerku a navlacala som ju v kuse kazdy den hore dolu aj to mi urcite nerpidalo vstavanie z postele na ruckach s nou a v podstate permanentny pohyb moc som si neoddychla ☹ prev tehu som mala uplne bezrpoblemove tak si vravim ze som to porste prepiskla a neodhladla svoje sily ☹

mia55
27. apr 2011

dievcata moze sposobit potrat aj navlacanie 8 kg dietata kazdy den?

shania31
27. apr 2011

@mia55
nie, bohuzial nemam ziadne - v 8tt som absolvovala kyret, ale plod pravdepodobne odumrel v 6 tt
veru musime byt silne, aj ked je to tazke 😖

leleh
27. apr 2011

@margetakuska, no boli to moje najhorsie sviatky, som si povedala ze v novom roku zacneme odznovu a vsetko zle som nechala v starom roku... BT som po kyrete nemerala, vykaslala som sa na to iba v polovici tohoto cyklu som zacala 😝 Inak este nie som vydata, sme len zasnubeny zatial, chceli sme sa vziat ale dotoho prislo to rizikove tehu tak sme to odlozili, vezmeme sa az niekedy potom neskor ked uz budeme rodicmi lebo teraz je pre nas prioritou to babo a co sa budem stresovat so svadbou ...takze tak. Inak priatel je prec len na tyzden (akurat ten moj plodny) ale snad sme to stihli 😀
A ktory DC mas ty ovulku ? Lebo ja mam tiez 30 dnove cykly (teda pred tehu tak bolo) ako ty a ovulka byvala na 20ty DC.Teraz nie som si ista celkom. A ty merias BT? Snad nam to coskoro vyde 🙂
@solinkarka tesim sa s tebou a gratulujem, snad ta budeme aj my ostatne nasledovat 😀

leleh
27. apr 2011

@mia55, mohlo to ktomu prispiet a tiez nemuselo, priatelova sestra potratila v 4 mesiaci, vlacila 2-rocneho synceka (ale ci to bol ozaj dovod neviem, to ona si mysli)

margetakuska
27. apr 2011

@leleh verím ti že to boli hrozné sviatky a chápem ako si sa musela cítiť, ja dúfam, že už nikdy nič také nezažijem.. ja som si BT pred kyretom merala pravidelne no a pokyrete som si povedala, že to nechám tak... po prvé manžel tu nie je takže mi to bolo jedno a po druhé sme si povedali, že to necháme tak a keď to má prísť tak to príde.. ja som mávala ovu vždy 15-16DC no teraz fakt netušímˇ, keďže mám ešte len prvú mrchu za sebou a vôbec som sa nejak nesledovala uvidíme, ja teda dúfam, že sa mi cyklus nenarušil.. snáď nie uvidíme kedy teraz dostanem "návštevu" 😀 no s tou svadbou ťa chápem, fakt sú svadba stresy ale nádherné stresy (my sme to obsolvovali v októbri takže to máme v čerstvej pamäti) je to naozaj krásny deň, ale isto nie pre tehotnú 😅 ja som síce vtedy tehotná nebola ale aj tak som mala dosť 😉 tak držím päste nech vám to výjde a potom už len naplánovať svadbu a bude to 😉

usjak
28. apr 2011

@mia55 dakujem. V mojom pripade nie, pokial nie su ziadne komplikacie, dalsie tehotenstvo neberu ako rizikove no neviem aku skusenost maju ostatni, ale po jednom potrate to vacsinou nikto neriesi... proste sa to stava naozaj casto... ale niektori lekari mozu mat k tomu iny pristup. Ja som napr. nebola ani na kontrole po kyrete, niektore zeny boli kontrolovane castejsie..

leleh
28. apr 2011

@margetakuska dakujem krasne za tvoje slova a podporu 🙂 velmi ma potesili 😉

mia55
28. apr 2011

@shania31 ano velmi tazke, ale ved casom sa maternica zahoji a bude dalsi pokus a ked si otehotnela prvy krat otehotnies aj druhy...neboj sa. A aky si mala vysledok histologie?

mia55
28. apr 2011

@leleh ja si to z casti myslim tiez ze to mohlo k tomu prispiet ale ci to moze sposobit potrat to veru neviem ☹

mia55
28. apr 2011

@usjak mne dokotor hned povedal ked som otehotnela ze mam rizikove, doma 6 mesacne babo a ja tehotna. Ale nemohla som nebrat ju na ruky nemal sa kto o nu starat . Mne to doktor prizvukoval ale nepocuvala som ho myslela som si ze mne sa to nemoze stata a stalo sa. Proste priroda niekedy nas pouci a povie tak takto to proste nejde. Postaraj sa najprv o to male a potom mozes mat dalsie.....zvlastne je ze ta nekontrolovali po kyrete mne doktor hend povedal o 4 az 6 tyzdnov na kontrolu na sono.

mia55
28. apr 2011

@leleh a ty to mas za seboukedy? davnejsie ked uz citam ze sa snazis tak by som rada vedela po akej dlhej dobe sa zacinate snazit o babo....

mia55
28. apr 2011

dievcata brali ste niekto antikoncepiu na posilnenie maternice po kyrete? mne to odporucil doktor ale neviem ci je to nutne,najradsej by som sa jej uzivaniu vyhla..

leleh
28. apr 2011

@mia55 ahoj kyret som mala 30.12. a zacali sme sa snazit po 3 mrchach, to som este nepocola ze antikonc na posilnenie maternice 😅 , radsej by som zvolila alchemilkovy caj a nechala to na prirodu....nebrala by som to ani zanic, ja beriem femibion

mia55
28. apr 2011

@leleh a femibion beries koli comu? Na pripravu na tehu? Mne dr. nehovoril o ziadnych liekoch teraz tak neviem ci mam nieco brat alebo nie....

leleh
28. apr 2011

hej na pripravu na tehu- zacala som ich brat pred mesiacom, inak ziadne lieky po kyrete mi nedali...len tie ATB tesne po co kazda berie doxybene ci take nieco

shania31
28. apr 2011

@mia55
no podarilo sa nam navela, navela otehotniet po takmer 2 rokoch - a skocilo to takto, takze asi tak - moc iluzii na dalsie rychle otehotnenie si moc nedavam- skor sa obavam kedy to zasa bude....
po histologii vysledok? takmer nic, co by objasnilo pricinu- mne len skor potvrdilo to, co sa predpokladalo po zakroku - ze tam zostali zvysky (ktore nastastie 2 dni po kyrete vysli doma spontanne, inak by som to musela absolvovat opat)
inak suhlasim, antikoncepciu po kyrete - nikdy, aj ja odporucam ten caj alchemilka- ja ho pijem stale
odkial si?

margetakuska
28. apr 2011

ahojte dámy neviete mi prosím poradiť? práve čakám na mrchu a dnes som dostala najprv ružovkastý výtok a potom hnedý akokeby mrcha odchádzala ... nechápem zajtra by som podľa všetkého mala dostať kramy ale nikdy mi takto nezačínali.. vždy sa veľmi rýchlo rozbiehali hneď červená a šlo to... teraz mám mať 2 mrchu po kyrete...
@leleh 😉 je veľmi dobré hovoriť pekné veci, nielen pomôžu druhým ale aj nám samým 😵
@mia55 prečo ti lekár odporučil antikoncepciu? ja som tiež rázne proti naozaj ten alchimelkový čaj je veľmi dobrý a len vitamíniky a potom ten femibion.. ja ho síce neužívam ale mám calubrum (modrý) a ešte jedny homeopatiká pre budúce a dojčiace mamičky

solinkarka
28. apr 2011

@margetakuska hneda krv alebo vytok na zaciatku mrchy znamena ze je stara a mrcha pride v najlizsej dobe 😖

margetakuska
28. apr 2011

@solinkarka čo je stará krv? nechápem... ale to neva.. hlavne že sa mrcha mrchatá dostaví v najbližšej dobe a tým pádom to je znak toho že sa mi cyklus nezmenil a ostávame na 30dňovom jupííííííííííííííí 😉 ovu tak ako má 😀

vera_t
28. apr 2011

@margetakuska ahoj, ja vzdy pred menstruaciou asi 2-3 dni mavam hnedy vytok a podla toho viem ze dostanem menstruaciu. To bol pre mna vzdy taky signalizator i ked teraz po kyrete len cakam na menstruaciu tak som zvedava ci sa nieco zmeni...

shania31
28. apr 2011

@margetakuska
ahoj, zvykne byvat tzv hnede spinenie, kym sa uplne spusti samotne krvacanie - ja to tiez mavam
ono to ovyplyvnuje aj hladina hormonov

margetakuska
28. apr 2011

@vera_t ako signalizator je fakt dobrý 😉 len ja som to nikdy nemávala a preto som sa zarazila.. myslela som že sa to rozbehne ako vždy... tak dúfam, že to nič zvláštne neznamená....
@shania31 a ako to ovplyvňujú hormóny? čo to teda znamená?

leleh
28. apr 2011

@margetakuska aj ja mam po zakroku inu ms najprv 1. den hnede spinenie a potom na 2. sa pusti normalna krv, dufam ze casom sa to upravi - predtym som to takto nemavala

vera_t
28. apr 2011

@margetakuska vsak jasne 🙂 ale podla mna sa nemusis bat ved uvidis ci dostanes v najblizsich dnoch menstruaciu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre