Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lussinkaaa
29. apr 2011

Kyret som mala 4.3. 2011 a snazit by sme sa chceli od juna, este chceme pockat na 2 a 3 MS a potom ideme na to. A vy sa po akej dlhej dobe zacinate snazit?

lussinkaaa
29. apr 2011

@nat28 Kyret som mala 4.3. 2011 a snazit by sme sa chceli od juna, este chceme pockat na 2 a 3 MS a potom ideme na to. A vy sa po akej dlhej dobe zacinate snazit?

nat28
29. apr 2011

@katkarv no teda, ale aspon vies ze mavas ovulku ked sa ti hlasi tak intenzivne 😉 Ja som otehotnela 3 dni po tom co bol muz na spg, tak dufam ze tolko staci setrit. Teda ale vy budete mat za tych par dni nasetrene tolkych, ze to uz konecne musi vyjst. 😎 Inak, nechcem byt nechutna, ale nerozmyslala si o prstovej metode? Sa teraz normalne hanbim, ale vraj to pomaha...ja som teda este neskusala, ale intenzivne uvazujem 😅

nat28
29. apr 2011

@lussinkaaa no ja som mala kyret presne mesiac pred tebou, 4.2. ☹ Najhorsi den mojho zivota. Prisli sme o dvojicky dvojvajecne ktore to vzdali v 11tt, takze pomerne neskoro. Aj zakrok bol komplikovany, lebo uz boli trosku vacsi, plus aj to ze dvaja 😢 Ale pozeral ma aj primar, aj moja dr. ktora mi nahodou aj robila kyret a obidvaja ma uistili ze mi staci pockat 2ms aj napriek okolnostiam. Je ale pravda ze sa mi tehotenstvom upravil cyklus (predtym som mala 60-85 dnove), takze vraj mozme uz skusat. Denne prosim o dalsie babatko, aj ked mojich 2 anjelikov mi uz nikto nevrati

katkarv
29. apr 2011

@nat28 neviem na co myslis,nepocula.

lea1333
29. apr 2011

@nat28 to mi je luto a ver tomu ze coskoro pride nove zlaticko a to uz dotiahnete do konca!

lea1333
29. apr 2011

@nat28 to je aka metoda????

nat28
29. apr 2011

@katkarv no je to taka chulostiva vec, tiez som sa o nej dozvedela len pred asi mesiacom 😅 Ale vraj po milovani sa da pomoct spermiam tym, ze si jemne zatlacis krcok maternice a tym sa ti dostanu spermie dalej...neviem ci na tom nieco je, ale vraj aj niektori lekari hovoria ze to moze pomoct. Logicky to chapem ze by mohlo. Inak aj tu na MK pisalo par bab ktore tak hned otehotneli.

lea1333
29. apr 2011

@margetakuska ahoj ako sa mas???

nat28
29. apr 2011

@lea1333 ahojky, dakujem 😉 tiez verim tomu ze to vyjde, len obcas ma prepadnu pochybnosti a strach, ale to je asi po nasich skusenostiach uplne prirodzene. Pozeram ze si z Ivanky, tam mam rodinu 😉 Ty uz sa snazis, ci si tesne po kyrete?

katkarv
29. apr 2011

@nat28 to som pocula a dokonca aj videla davnejsie na STV v telke ze ak po tom co su uz spermie v posve ma zena orgazmus tak ten krcok sa do nich namaca a tym ich nasava,ale o tom co pises ty som nepocula.Ja som si po akte dvihala nohy a vtedy som aj otehu.

katkarv
29. apr 2011

@lussinkaaa my sa snazime hned od kyretu a este nic ☹ a to som mala kyret v decembri

nat28
29. apr 2011

@katkarv ono tato metoda je vlastne pre zeny ktore milovanim nedosiahnu orgazmus. Inak princip orgazmu a prstikovej metody je ten isty 😉 Nohy dviham aj ja a lezim min 20 min. Tiez som tak otehotnela, ze som po milovani zaspala na hodinu a bolo to 🙂

lea1333
29. apr 2011

@nat28 ahoj no ja som mala kyret 18.3. ale ideme sa snazit uz teraz skoncla mi mrcha tak ideme na to ako aj doktor mi povedal ked telo na to nebude pripravene tak neostanem tehu a ked budem pripravena tak sa budeme tesit!hej z ivanky som a ty?a koho tam mas?

katkarv
29. apr 2011

@nat28 jednoznacne prajem pekny víkend plny pohody 😀 😉

nat28
29. apr 2011

@lea1333 no ja som z tt, ale mam tam tetu a uja Halasovi, maju deti Zuzka a Tomas, nepoznas nahodou? Su tak cca v tvojom veku...tie deti 😉

nat28
29. apr 2011

@katkarv nuz, tak dakujem. To bude skor vikend na vyrabanie potomka 😀

margetakuska
29. apr 2011

@lea1333 ahoj ja sa mám fajn včera večer som dostala druhú mrchu aj keď som včera najskôr ráno špinila čo sa mi predtým nestávalo ale už sa to rozbehlo tak som kľudnejšia... no a začínam opäť piť alchimelku a čakám na drahého má prísť 11.mája tak sa na neho moc teším mám stresy so štátnic ale inak v poho 😉 a ty ako? už skončila mrcha? idete na to? držím päste a dúfam, že sa nám podari obidvom 😀 a inak ty si Lea? ak áno tak všetučko len to najlepšie k meninkám a nech vám čoskoro výjde drobček a ak nie si Lea tak aj tak ti to prajem 😀

margetakuska
29. apr 2011

@nat28 waw že prstová metóda 😀 nikdy som o tom nepočula ale môže to byť účinné vyskúšame uvidíme 😅 kto sa pridáva? 😀 😀 😀

lea1333
29. apr 2011

@margetakuska JA SOM Michaela teda miska dakujem no uz sme na to skocili hned ako skoncila mrcha tak uvidime moc sa snazime aj ja pijem alchimilkovy cajik stale!!!tak uvidime a vy tiez uz idete na to?

lea1333
29. apr 2011

@margetakuska ak mi ukazes ako sa to robi tak sa pridam 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

nat28
29. apr 2011

@margetakuska no ja sa na to chystam, cez vikend bude ovu, tak vyskusame. 😉 Inak toto vyrabanie mimi je hotova veda, co vsetko clovek ale neurobi...ja napr som uzivala fytosoju, pila poctivo od ms po ovu alchemilku, milujeme sa zozadu (mam totiz zaklonenu maternicu a to je lepsia metoda na otehotnenie v tomto pripade), po milovani lezim co najdlhsie s nohami hore a teraz este aj ta ehm...metoda. No bol by v tom cert aby to do leta nevyslo 😎

lea1333
29. apr 2011

@nat28 nie nic mi to nehovori!!!a ty si kolko od zaktoku?

nat28
29. apr 2011

@lea1333 ja som mala kyret 4.2., odvtedy boli 2 ms a kedze mi vsetci lekari hovoria ze to staci, tak im verim a uz sme oficialne zacali, dnes rano 😉 Hlavne sa ale znazim mysliet pozitivne a tesim sa na nadchadzajuce tehotenstvo, beriem to ako hotovu vec ze otehotniem coskoro, ved aj predtym sa to podarilo na 2. pokus, tak hadam aj teraz to pojde sup sup. 😉 Niekedy ma ale prepadnu riadne depky a tazke stavy, sa rozlutostim, placem ze naco som tolko cakala, mali sme zacat skor, ale s tym uz teraz nic nenarobim. Vy ste sa ako dlho snazili predtym?

lea1333
29. apr 2011

@nat28 no presne tak isto sa na to pozeram ja !my sme sa pred tym snazili skoro 10mes a potom mi zomrela babka v januari presne 22januara a vtedy som ostala tehu!tak po smutu nastala radost a za radostou dalsi smutok a cele sa mi to vlece je toho na mna uz vela asi potrebujem vypnut som na tom psychicke zle ale nie z toho ze som potratila ale s toho vsetkeho co sa za cely ten to rok stalo naozaj je toho vela...tak uz chcem len na teste najst 2ciarky a budem stastna a spokojna a budem si cele tehu uzivat!!!tak ako sa patri

nat28
29. apr 2011

@lea1333 nuz, presne mesiac po mojom kyrete mojmu ockovi diagnostikovali rakovinu, takze sa mi svet behom 1 mesiaca zrutil 2x. Ked som si myslela ze nic horsie sa uz nemoze stat, prislo toto a to ma zrazilo na kolena. Aj ma napadlo, ze ak by som nebola potratila vtedy, bola by som urcite potratila o mesiac neskor ked som sa zrutila kvoli otcovi. To by asi babatka nezvladli. ☹ Tak si hovorim, lespie v 11tt ako v 15tt. Nevzdavame sa vsak, vsetci verime ze to dopadne dobre, ocko reaguje na liecbu dobre, tak sa modlim aby bolo uz len dobre...

lea1333
29. apr 2011

@nat28 vies je to pravda ze ked sa sere tak sa sere vsetko!je to strasne!!!!ale uz sa to otoci a bude uz len dobre a tesim sa na bruskovanie aj ja som potratila v 11tt ale babetko bolo velke len na 7tt!

margetakuska
29. apr 2011

@lea1333 tak teda nič Miška neva😀 no tak aj my pôjdeme na to hej ale až keď sa vráti drahý pretože takto na diaľku sa to nedá 😀 či? 😉 no tak vôbec neviem ako by som ti to ukázala, keď som to ešte v živote nerobila.... ale musíme ísť na to taktikou pokusu a omylu 😀 😀
@nat28 tak super potom daj vedieť či to pomohlo ja pevne verím že áno veď teda ako by tí chlapci mohli újsť, keď im zatarasíme cestu 😀 😀 😀 no máš pravdu skúšame všetko možné, nám sa podarilo otehu na prvý pokus tak dúfam, že aj tentokrát to tak bude a nebude žiaden problém, ja teda pijem alchimelkový čaj a užívam tie homeopatika a inak ništ neviem čo by som ešte pre to mohla urobiť ... ale snáď už len veriť 😉

margetakuska
29. apr 2011

@nat28 ježin tvojho ocka mi je ľúto neboj treba veriť a bude všetko dobre
@lea1333 a baby máte pravdu keď sa dačo rúti tak to so sebou zoberie všetko... ale my musíme vstať a ísť so vstýčenou hlavou a nebojte ja verím, že sa nám podarí mať krásne živé bábätka tu na zemi 🙂

lea1333
29. apr 2011

@margetakuska jasne ze sa to podari!!!!!a budeme vsetky v jednom termine co vy na to???? 😉 a neda sa to na dialku!!!musis vydrzat do 11maja a mas plodne?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre