Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

moncici
8. máj 2011

ja chodím do Gyn fivu a baby čo som s nimi ležala sa pítali prečo mi nezobrali krv len doktorka povedala že dutinka je prázdna a má nepravidelný tvar ale ináč ja sa cítim v pohode ale dakujem za rady je mi stále do revu je to naše prvé dieťa s druhým manželom 6 rokov sme sa snažili a teraz toto ,pekný večer odrik budem na teba myslieť nech ti to dobre dopadne

odrik
8. máj 2011

@shania31 dakujem za doplnenie, ano hospitalizacia asi bezne trva dlhsie. Ja, kedze mam manzela lekara, a nenastanu komplikacie, mozem ist domov skor. Predstav si, ze mne vobec ani raz nekontrolovali hodnoty HCG. Lekar vsetko riesil sonografiou. Mozno sme uz skor mohli vediet, ze babatko nerastie. Neviem, pri prvom syncekovi som mala tiez tazkosti, ale uplne ineho charakteru. Teraz som v podstate tazkosti nemala, citila som sa dobre a dopadlo to zle. Priroda tak chcela! ☹ Monciici moc drzim palce, aby jej babatko bolo v poriadku!!!

odrik
8. máj 2011

@moncici ja viem, co prezivas!!! Tuto noc som nespala vobec a mam co robit, aby som sa dnes ako tak drzala. Nechcem, aby moj syncek trpel aj tak ho to boli. Tesil sa velmi na surodenca! Aj ja mam vak alebo dutinku, kde malo rast babatko prazdnu. Tazkosti nemam ziadne! Co narobim, priroda je silnejsia ako moje prosby. Drzim Ti vsetky prsty, aby to u Teba dobre dopadlo. Mysli pozitivne!!!

moncici
8. máj 2011

@odrik dakujem ☹

shania31
8. máj 2011

@odrik
no mne jak zistili, ze to nezodpoveda dlzke tehu, tak brali krv a sledovali HCG- asi 3-4 krat mi to zopakovali v kombinacii s UTZ az verdikt bol MA - nechceli nic zanedbat tym, ze to bolo velmi velmi zelane tehu
@moncici
no tak GYNFIV viem, ze to robia v ramci 1-dnovej chirurgie
my sme sa o nase prve babo snazili 2 roky, navela sa zadarilo a skoncilo to tiez takto, uplne sa viem vzit, ako sa citis - dusa to dlhsie travi - ja som mala zakrok 14.3. a stale mam dni, ked to dojde na mna...... 😖

moncici
8. máj 2011

@shania31 najradšej by som tam nešla chodila som tam tak dlho ale viem že ináč sa to nevyrieši prečo ked už každý povie že načo je Vám už dieťa tak ja mi nom túžime velmi a vieme že by sme to zvládli ked som mala Mišku bola som mladá a neskusená teraz idem na to s rozumom a nejde to ☹ ale dakujem som rada že som si mohla s niekým pokecať s mužom sa neda jemu sa tisnu slzy do očí ale radšej ho pripravím nato ako sa tešiť on detičky nema pekný večer 😔

odrik
8. máj 2011

@shania31
To ti verim, ze to stale dusa neprekonala, ani moja dusa sa tak skoro s tym nevyrovna. Pozdravujem Vas vsetky, drzim palce, ja to tiez budem potrebovat!

shania31
8. máj 2011

@odrik
no aj ja som sa citila skvele a dopadlo to takto 😒
hm zaujimave, ze Ti nebrali vobec krv......
a kedy ti robili/resp. budu robit zakrok?? a v ktorom tt ??

odrik
8. máj 2011

@moncici
Neboj sa! Preboha len to nevzdavaj! Ved ja mam 38 rokov, mam 11 rocneho syna, vidis podarilo sa nam po kolkych rokoch a je to zle! Ale to neznamena, ze to vzdam! Do "slusneho" veku to este skusim! Aj ked strach bude straaasny! Ja sa teraz tiez musim pozbierat, lebo len placem. Aj moj manzel a syn, ale preboli a pride novy den! Neboj, lepsi! A ty mas este NADEJ!!! Hlavu hore!

odrik
8. máj 2011

Zajtra idem na predoperacne odbery, zakrok bude podla vsetkeho v utorok, ak lekar zajtra nerozhodne inak. A je to 9. Tyzden. Jezis, tak sme sa tesili!
@shania31

hagarka
9. máj 2011

@odrik
@moncici .....ja som to zažila na štedrý deň....po dvoch bezproblémových tehotenstvách som v 6 tt potratila.....nepripúšťala som si, že by sa mi také niečo mohlo stať....a stalo sa.....preplakala som toho veľa, ale povedala som si, že to asi tak malo byť a určite to ešte skúsime.....tak držím palčeky....určite to vyjde 😉

moncici
9. máj 2011

@hagarka Dakujem ved zajtra idem a uvidím čo mi povedia v Gyn five ale je to nespravodlivé keby že žena cíti že neni niečo dobre ale ja sa cítim super dokonca aj moja dcera mi povie že vyzerám dobre ☹ plačem skoro každý den lebo som velmi túžila dať môjmu mužovi dieťa a trošku radosti

hagarka
9. máj 2011

@moncici ....neboj.....ešte bude radosti....naše babky rodili aj v 45 a nikto sa nad tým nezamýšlal.....záleží na tom na koľko sa cítiš ty.....doteraz som si myslela, že už som na bábätko stará a zrazu ma premohla taká túžby, ktorú si neviem ani vysvetliť......držím palce....moc!!!

odrik
9. máj 2011

@hagarka

Velmi pekne dakujem za povzbudenie! Urcite to aj my este skusime, aspon raz, kym nam to vek dovoli!!!

odrik
9. máj 2011

@hagarka
Tesim sa, ze to budete skusat, ta tuzba je naozaj silna, a tak to ma byt! Drzim vsetky prsty, ktore mam, nech sa vam to cim skor podari!

hagarka
9. máj 2011

@odrik ....šak sme ešte mladice.......či? 😀 😀 😀

odrik
9. máj 2011

No to teda sme, ja dokonca uz 2 roky tancujem hip-hop!!! Tesila som sa, ze budem mat malu tanecnicu, no musim si trosku pockat! zahojime telicko i dusicku a bude lepsie! Teraz ma lekar este nechal do piatku cakat na ortiel, ale len ked sa velmi nerozkrvacam! V tom pripade hned nemocnica! No nevyzera to vobec nadejne! Cakame, lebo lekar nechce nic unahlit, ale dnes sono zasa nic moc.

lea1333
9. máj 2011

AHOJTE BABI NESMUTE JASNE ZE STE ESTE MLADE A VYDE TO AJ JA SI TO TAK POVIEM PROSTE TO PRIDE ALE myslim si ze uz teraz by bolo neskoro!!! 😀 a je to rana od zivota hlavne ked je to planovane a my sme na to cakali 10mes...a dopadlo to zle! ☹ ale teraz to uz vyde 😉
@hagarka
@odrik

odrik
9. máj 2011

@lea1333
No poklad, jasne , ze to tentoraz to bude super! A ziadne neskoro uz nechcem pocut!!! Ja mam teraz 38 rokov, jedenastrocne dieta a az teraz sa nam podarilo druhe a vidis, je to cele na figu☹ ale verim, ze bude dobre!!!

lea1333
9. máj 2011

@odrik bude to dobre proste niekedy je dobre ze sa to stane na zaciatu ako keby si to mala zazit neskor alebo az po porode ja som si povedala ze to tak asi malo byt!my zeny si prejdeme asi vsetkym!a vy ste sa snazili 10rokov???

odrik
9. máj 2011

@lea1333
Celych desat nie, Simonko mal asi 6 rokov, ked sme si povedali, ze je cas na surodenca. No a uz bude mat o 2 tyzdne 11 rokov. Aj tak je to dost dlho, ale aj na Simonka sme si pockali. Len on ma tak nepotrapil! Mozno uz teraz nebola maternica celkom "spokojna" po tolkych rokoch, ze ma zasa opatrovat babulko, neviem. Tebe drzim palce!!! 🙂

lea1333
9. máj 2011

@odrik sak aj ja tebe drzim palce este aby sme neboli spolu v termine!!!

odrik
9. máj 2011

@lea1333
Jejda, no to budeme potom spolu v oddeleni tehuliek a budeme sa spolu vytesovat!!!

vivienkata
9. máj 2011

ahojte čitam vaše prispevky už dlho som tu nebola ale vidim ze zase smutne veci ☹ chapem vas čo preživate ,ja som prisla o svojho anjelika v decembri ☹ ale potešim vas nevzdavajte sa 🙂 a určite budete zase tehu ja som tiez bola smutna plakala som a teraz som zase tehu som v 8tt a dufam ze už bude všetko v poriadku treba veriť 🙂 tak vam držim palce 🙂

solinkarka
9. máj 2011

@vivienkata presne tak ja som prisla o babo v januari tohto roka a tiez som znova tehu 😉

lenkaa222
9. máj 2011

ahoojte... aj ja viem čo prežívate...tiež som prišla o babo v oktobri...a znova som tehu..už v 5 mesiaci...zatial je všetko v poriadku tak dufam, že vydržíme dokonca...držím vam všetkym palce hlavne sa netreba vzdavať

vivienkata
9. máj 2011

@solinkarka tak to ti blahozelam a prajem aby ste boli v poriadku 🙂

solinkarka
9. máj 2011

@vivienkata dakujem, podobne....ked budeme mat srdiecko uz budem pokojnejsia 😉

vivienkata
9. máj 2011

@solinkarka treba veriť ze bude všetko ok , ja som sa tiez bala aj teraz sa bojim ale dufam ze bude všetko ok,berieš aj nejake tabletky ja beriem duphaston

solinkarka
9. máj 2011

@vivienkata nie neberiem nic..mne ho doktor nechce dat do kym neuvidi mimi na sone 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre