Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarulai
25. feb 2009

z toho si nič nerob - aj ja som už asi závislá a to som v robote 😉 😀
ale fakt mi toto pomohlo, hlavne tie prvé týždne

domka28
25. feb 2009

ja pojdem dufam ze uz v pondelok do prace....a pri praci snad na to ani nebude clovek tolko mysliet...len prvy den bude najhorsi...ked sa budu vypytovat co mi bolo... 😝

lucka33
25. feb 2009

pridávam sa k závisláčkam 🙂 neprejde deň, aby som neprelustrovala moje témičky 😀

jarulai
25. feb 2009

domka, to poznám. aj u mna bol ten prvý den v robote hrozný. a to došla jedna zamestnankyna za mnou, že: no čo, udržali ste to bábo? si tehotná? aj som chcela klamať, ale nahrnuli sa mi hned slzy do očí a to jej stačilo. tá to samozrejme rozniesla po celom zariadení a už sa radšej nikto nepýatl. aj tak videli, že chodím ako bez duše, takže pohlad na mna všetkým asi potvrdil, že dotyčná roznáša pravdivú správu ☹

mna už aj mužík nazval závislou a večer sa ma vždy opýta, či som aj dnes koníkovala 😀

janulcek
25. feb 2009

Babýýýýýýýý mne sa ten sneh podaril!!!Jupi,jupi jupi..aka som na seba hrda.. 😀
Tak stretneme sa na odvykačke,lebo aj ja som závisla. 😉

domka28
25. feb 2009

...u mna v praci to vedia iba baby....kolegovia nie...teda az na jedneho....ten si to domyslel...ja som nehovorila ze som tehotna..iba koleginiam...ved podla pohladuu uvidim kto to vie a kto nie... 😝

jankageo
25. feb 2009

po com vsetkom nam tehotenstva chtivym uz rozum chodi 🙂

domka28
25. feb 2009

janulcek gratulujem k snehu... 😀 , inak pocuvaj nemas ho dost vonku ked ho aj doma vyrabas?????? 😀

jankageo
25. feb 2009

domka28
Ty sa citis uz dobre? Mna dnes dost pobolieva v podbrusku. Tak ma to znepokojuje. Ja by som chcela buduci pondelok....do prace...teda az 9.3.

domka28
25. feb 2009

no ja som uz dva tyzdne doma....tak snad ma pusti v pondelok...a brucha ma uz tak neboli.....ale hneva ma to krvacanie...snad prestanem uz....dufam ze ma neposle na to docitenie....porazilo by ma... 😝

jarulai
25. feb 2009

janulcek, super. my sme vedeli, že to tentoraz zvládneš 😉
domka, u mna v robote to vedeli 3ludia a z toho bola jedna moja segra. no vieš, tie staré baby to vidia hned, ani im netreba nič hovoriť 😉 ale neboj, ty to zvládneš, to len tu na dedine je to tak

janulcek
25. feb 2009

Presne tak som aj dopadla.povedala som to kamoške,ešte jej hovorim do telef.nikomu to nepovedz,čo sa mi stalo.No jasne.Stretnem sa s velkou partiou znamych na jednej akcii.a bum.Všetci sa tvarili ako drbnuty.Nikto sa ma neopytal ako tehulka,lebo vedeli od nej že som potretila.Krava jedna...a ešte sme boli rovnako tehotne a jej sa to udržalo..tak viete asi ako mi je...

chick
25. feb 2009

Ahojte dievcata....k tomu Rh faktoru...mne zistili hned na zaciatku tehu, ze som RH SLABO POZITIVNA...v zivote som to nepocula..ale bol tam dodatok: zaobchadzat ako s RH NEGATIVNOU..po kyrete mi hned na druhy den rano, musi sa to totiz do 72 hodin po porode alebo potrate, pichli injekciu, ktora ma zabranit vytvaraniu protilatok ked budem mat buduce babatko RH pozitivne..manzelovu skupinu nezistovali, ale on ma RH Pozitivnu..aj tak, preventivne mi to pichli...

domka28
25. feb 2009

...ved ja viem...sak uz mi povedali ze sa budu o mna starat 🙂 , ale slzam sa neubarnis ked sa spytaju a tak lutostivo na teba pozru....hlavne ked vedia ze uz o jedno som prisla pre pol rokom....ale to bude iba prvy den...a potom bude ok...

jarulai
25. feb 2009

veru, janulcek, v takýchto situáciach sú podaktorí vážne ako šlahnutí 😠

jarulai
25. feb 2009

babulky, mne padla, utekám domkov. pekný zvyšok dna všetkým, zajtra sem zase skočím 😉 /to znamená - šup na koníka 😀 /
pa-pa 🙂

domka28
25. feb 2009

ahoj jarulai.......to ti je super ked robis do 15.h. ...ja ked si to predstavim ze do 16.30...tak mi je asi lepsie doma... 😉

jankageo
25. feb 2009

chick
tak to som zvedava, co povedia mne...
zatial neviem nic...teda co sa tyka krvi, skupiny, Rh a pod...
Zaujimave je, ze uz teraz ti pichli injekciu pre buduce tahotanstvo

domka28
mozno spoznas prave tvare niektorych kolegov, kolegyn....myslim viac na tu lepsiu stranku...nie?

chick
25. feb 2009

janulcek, kasli na to, moj manzel sa z tehu strasne tesil a vsetkym to rozpraval, uplne bez vynimky, aj ked som mu vravela ze pockaj, este je skoro, mala som zle tusenie..no a teraz, vysvetluj vsetkym..dost blby pocit..takze nie si sama

jankageo
25. feb 2009

ja som rada, ze nemam pracovnu dobu kazdy den rovnaku...

chick
25. feb 2009

no Jani, a to mi moj doktor vravel, ze im to v nemocnici musel pripomenut, nastastie tam bol, lebo mal službu preto som vlastne isla v ten den...nechapem, na co do kelu ti zoberu pomaly liter krvi ked aj tak skoro zabudli...

Neviem, preco ti nezistovali krvnu skupinu, to je divne..mne hned pri prvych odberoch..skus sa na to spytat..ale vies, nie sme lekari, mozno to funguje aj inak..

jankageo
25. feb 2009

chick
16.3. idem na hematologiu, tak to mi to hadam uz zistia.
Robi sa tam asi 14 testov a podla mna krvna skupina a Rh budu tie prve....

chick
25. feb 2009

no to urcite...sak tam sa to vlastne zistuje...A zase si nemyslim, ze by taketo nieco opomenuli, ved maju takych pripadov x...

jankageo
25. feb 2009

chick
pisala si, ze ta cakaju advokatske skusky. Kde pracujes?

janulcek
25. feb 2009

No chick,ja by som to radšej povedala každemu sama.Ale nie ako sa tam na mna všetci divali a tvarili sa že ako keby nevedeli že som bola vobec tehotna....fuj,ešte dnes mam tie všetky trapne pohlady pred očami.A tá kamaratka bude ta posledna čo jej to poviem...nikomu ani slovo.aj ked to bude tažke.Už aby bola ta situacia...Tešim sa na to.
Tak potom mame ozaj pozitiv.krvnu skupinu..uff,aspon niečo.To som naozaj ani ja nepočula že slabo pozitivna,čo sa tu človek nedozvie..

jarka4982
25. feb 2009

Baby,mam na vas taku intimnu otazocku 😅

V nemocke mi hovorili,ze sa az 6 tyzdnou po zakroku nesmieme s manzelom milovat 😕 Ako vam hovorili?Musime az tak dlho cakat?Nemyslim hned na snazilkovanie,ale chraneny sexik 😉

jankageo
25. feb 2009

mne vlastne vobec nepovedali, kedy sa mozeme milovat. Chcem sa na to opytat v utorok, ked pojdem k lekarke. Viem akurat, ze to je kvoli infekcii...

janulcek
25. feb 2009

Mne povedali že až po prvej MS.A ta je v nedohladne.Ale minule sme tak trošku...a v pohode,nič sa nestalo.Samozrejme s ochranou.Ale ja si tiež nakoniec myslim že po tych 6 tyž.to musi byt ok.Ved to je ako žena po šestonedeli,nie???

lucka33
25. feb 2009

tak ja som už domka a už aj napapkaná 😉

s tým milovaním treba počkať to šestonedelie, resp. do 1.ms. Ale to je tak, že ak žena dostane napr. 3 týždne po zákroku, tak už môže mať styk, a ak to trvá dlhšie ako tých 6 týž., kým príde ms, tak potom môže tiež začať s intím.životom, lebo prešla potrebná doba. Buď po ms alebo po šestonedelí. Za to obdobie sa krčok uzatvorí a nehrozí prenos infekcie ani prípadné "ohrozenie" krčka - čo by mohlo spôsobiť bolesti... Vraj treba používať kondom, ale my to s týmto kamošom nemáme radi, tak sme vlastne ešte ochranu ani nepoužili 😅

jarka4982
25. feb 2009

Dakujem,tak radsej pocuvneme rady 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre