Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

efiku
23. máj 2011

@odrik rozhodla som sa zmeniť aj lekarku,tato mi povedala prečo ma neposlala na nejaké vyšetrenie aj vymenovala ake a moja nič v tom nerobila,dokonca pri prvom ked som špinila nič mi nedala ....neviem zlatko tato druha mi urobila ultrazvuk a pozrela predch.papiere z kontroly a plod tam je ale nema vyž.žltok a moja lekarka napisala že tam žltko je a nebolo ho a plod je tak velky ako na poslednej kontrole a to by malo byť väčšie lebo vychádza že som v 8týž

odrik
23. máj 2011

@efiku
Len prosim, nech Ta tam este pozru, nech sa nieco nezanedba! Ja viem, ze tejto lekarke doverujes, ale vies: "Trikrat meraj...."! Ja som uz pri prvom syncekovi bola tiez pripravena na najhorsie! V piatok mi povedali, ze je zle, a ze v pondelok doriesime. A ked ma v pondelok ten " zazracny pan doktor" pozrel, povedali sme si vsetci:"Chvala bohu, ze sa to nedoriesilo uz v piatok"! Babulko bolo tam, kde malo byt!!! Teraz, druhykrat, mi to sice nevyslo, ale dakujem bohu za ten prvy zazrak!!! Myslim na Teba! Prosim drz sa! Ja idem teraz 25.5. k lekarovi a ideme zacat pomaly s vysetreniami, odbery urobi on, co sa da, vysetri on, ostatne hematolog, a dalsi postup uvidime. Drz sa moja!!!

efiku
23. máj 2011

@odrik DAkujem zlatko , preto som išla druhej lekarke aby som mala nazor inej gynekologičky , ultrazvuk pozerla a dokonca bolo aj moje srdiečko pri mne a kukal ako keby tomu rozumel bol zlatý....vieš len prečo ta moja ma neposlala po tých vyšetreniach po prvom kyrete a dobre vie že som absolvovala aj umele oplod.ale teda bol to býv.partner kde chyba bola v nom ....

katusap
23. máj 2011

@odrik zlatko a to v kt. tyzdni si uz mala len 1000? a ty si aj krvacala? no ja som strasne zvedava, ako toto vsetko dopadne, ale nech to uz bude akokolvek , bude ako ma byt a vyrovnam sa s tym, aj ked to bude zle a tazke ...dakujem, ze si taka zlata, nikdy sme sa nevideli a mam pocit, ze sa pozname snad sto rokov

odrik
23. máj 2011

@efiku
No ved prave!!! To sa aj ja hnevam! Ja som sa s panom Dr. hned dohodla, vies aj s ohladom na vek! Ved ja uz nemozem cakat! Mam 38 rokov, je uz nemam cas nic skusat! Vysetrime, co sa da, a ked sa to znova nepodari, aspon budem vediet, ze som urobila vsetko, co sa dalo! Myslim na Teba, ak to teraz nedopadne dobre, das si porobit vysetrenia ako lenkasop, aj ona mala 2x MA a teraz v utorok ide na hematologiu! Verim, ze niekde musi byt chyba!!! Ta sa zisti s bude dobre!!!

odrik
23. máj 2011

@katusap moja, ja som zacala spinit, preto som hned utekala. Zobrali mi krv a HCG bol len nad 1000 a to som bola koniec 9tt. Takze, tu myslim bolo vsetko jasne, zvlast, ze gestacny vak bol prazdny! Drz sa, u Teba je to nieco celkom ine!!! Aj ja som rada, ze som Ta spoznala, aj ked len takto pisanim a pri takejto prilezitosti! Myslim a budem mysliet!

katusap
23. máj 2011

@odrik tak ja neviem, ale moj gest. vak je tiez prazdny ... uff, do pondelka daleko, ale snazim sa neznervoznovat sa

efiku
23. máj 2011

@odrik moc dakujem za podporu ...ale tiež ma desí ten môj vek....

bosoriak
23. máj 2011

@efiku neplatila som nic

lenkasop
23. máj 2011

katuskap....no vidíš, všetko budo v pohode, len sa nestresuj a oddychuj, žiadne prudké pohyby a nechaj sa obskakovať 😀 Pokiaľ nešpiníš,tak je to Ok, ja som vždy začala špiniť. Len sa divým, prečo ti neurobili sono????? 🙄 🙄
vierka0...ja som mala 2xMA a teraz idem po vyšetreniach
helenka333 ....máš pravdu, musíme to vzládnuť a navzájom sa podporovať 🙂
Odrik ...aj ja som začala zakaždým špiniť a takto to dopadlo.

Kočky zajtrajšok sa blíži a aj ja sa pomaly približujem k zisteniu prečo sa to všetko stalo,snáď mi to zistia a potom sa môžem zariadiť čo a ako.

efiku
23. máj 2011

@bosoriak ja nepatrím na antolsku a lekarka cez ktoru to riešim tiež nepatrim k nej ale som si ju vybrala ona ordinuje na antolskej a priateľ s nou volal a ona povedala že sa plati len mu nevedela presne povedať kolko tak preto sa pýtam a mam zajtra byť pred ambulanciou 26 to je interne myslím ani neviem kde to je tam nebola som tam ešte .Vchádza sa myslím tým hllavným vchodom že ?

odrik
23. máj 2011

@lenkasop
Myslim na Teba a drzim palceky! Ja idem k lekarovi v stredu, uz by mala byt histologia a urobi mi uz odbery, povedal, ze niektore vysetrenia moze urobit aj gynekolog, a potom pojdem na hematologiu na ten zvysok. Takze neviem presne, ake to budu vysetrenia, uvidim! Pekny vecer!!!

odrik
23. máj 2011

@efiku
Nemas moja za co dakovat! Skoda, ze pre seba navzajom nemozeme urobit viac!!! Som z toho celeho velmi smutna a neviem sa s tym zmierit! Ja to nechapem! Co sa toto deje?! Ako je toto vobec mozne? Co to sposobuje? Ved je toho stale viac a viac! Myslim na Teba velmi a strasne ma to cele mrzi!!!

lenkasop
23. máj 2011

odrik...ďakujem, už by som bola rada, keby som už mala výsledky a vedela čo ďalej. Veď ani ja neviem o aké vyšetrenia sa bude jednať, ale nech to už mám za sebou 🙂 Ktoré vyšetrenia môže urobit gynekológ, nevieš náhodou? Mne nič také nepovedal ☹

lenkasop
23. máj 2011

efiku..drž sa, je mi to ľúto ☹

azalka22
23. máj 2011

@odrik ked zacnes chodit po vysetreniach, daj mi, prosim info, zeby som to skonfrontovala so sebou, kam ma posle moja. zatial sme hovorili o genetike a hemato -ohladom protrombinu a pod.a tychto zrazacich markeroch
ja som bola na kontrole dnes, je to OK, mam sa ukazat, ked pride ms, este raz to skontroluje. odporucila mi neotehotniet najblizsi polrok. ake mate skusenosti vy? co doktor, to iny nazor, niektori hovoria hned dalsi cyklus hop na to, moja az po polroku. co vy na to? vdaka za kazdu odpoved

odrik
23. máj 2011

@lenkasop
No prave, ze neviem.Tak v stredu uvidim!!! Potom poviem! Zajtra sa drz a ozvi sa!!! Pekny vecer, budem mysliet!

azalka22
23. máj 2011

@efiku to je v poliklinike -cize vchod napravo, hned na prizemi by to malo byt tam zacinaju gyn ordinacie. a komu ides-k akej dr, ked sa mozem spytat?

odrik
23. máj 2011

@azalka22
Jasne, ze napisem. Budem vidiet. Urcite mi tiez vysetria zrazanie krvi a uvidim, co vsetko. Tiez mi najprv povedali, ze kontrolu po prvej mrske, ale ja som si zavolala na hematku. Tam boli velmi ochotni a pani primarka mi vysvetlila, ze najprv nech urobi potrebne vysetrenia gynekolog, nech mi napise potom kratku spravu s odporucanim a mozem sa objednat. A uz hematologia vysetri ostatne a potrebne. Tak som volala gynekologovi, a ten mi povedal, ze 25.5. mozem prist. Tak uvidim a dam vediet. Ahoj, pekny vecer!

azalka22
23. máj 2011

@odrik super, budem sa tesit 🙂 a dakujem

myskahryzka333
23. máj 2011

@efiku ahoj..ja som vo štvrtok absolvovala kyret na Antolskej..a ja som za to neplatila nič. Išla som aj v ten deň domov ale z dôvodov že som mala psychiatricky narušnú pacientku na izbe inak popravde by som ostala do rána ako to bolo v pláne. Mala som skvelú doktorku Mudr. Bertoldová a dokonca som bola šokovaná ale milo z personálu na Antolskej..až na tú spolubyvajúcu 😠 ......samotný zákrok vraj trvá 15min. u mňa sa všetko prijatie do nemocnice, odchod na sálu zbehlo tak rýchlo, že som sa ani báť nestihla...fakt aj vďaka personálu , zdravotníkovi čo nás odvážal na sálu a späť na izbu a taktiež aj milý personál na operačke..
Inak som sa rozhodla, že ak budem rodiť tak na Antolskej len s tým rozdielom, že si radšej priplatím za izbu 🙂
Veľmi ma mrzí, že toto musíš podstúpiť aj ty ☹ ...prajem Ti hlavne veľa síl, viem si predstaviť čo teraz prežívaš...i keď ako som sa dočítala ty už 2x ☹ ☹ ☹ ☹ ....

myskahryzka333
23. máj 2011

@efiku a ak sa smiem spýtať ideš aj na predoperačné? č. dverí 26 a 24 tak v nich bol vyjadrený ortiel... ☹ interné máš na poschodí č.dv. 102 ale tam sa objednáva, a 106 anesteziologické tam sa neobjednáva...na Antolskej som do piatku 13.5 nikdy nebola v ten deň som ju prešla celú..a v pondelok som ju už poznala naspamäť....A môžem sa spýtať na doktroku , ktorá Ti to bude robiť? ....

lenkasop
23. máj 2011

odrik..určite sa ozvem. Rozmýšľam nad dobrovoľným nemocenským poistením, kvôli max. materskej ( 😀 ), nevieš o tom niečo?

odrik
23. máj 2011

@lenkasop
No mrzi ma to, ale o tom neviem nic. Asi bude najlepsie popytat sa na socialnej poistovni. Maj sa pekne, pekny vecer!

katusap
23. máj 2011

@lenkasop dakujem moja, uvidime ako to bude,s tale mam strach
dufam, ze u teba pridu na pricinu, preco sa to stalo a ze sa to pekne vyriesi a budes mat krasne babuliatko v brusku

monulicka
24. máj 2011

@katusap Kati, aj ja 😒 som normlane nervozna ako pred skuskou a to idem(e) az o tyzden.... 😒
Bohuzial, musela som svojej mamine povedat co sa deje bo potrebujem varovku k synovi. Aj mi to bolo luto povedat jej v jednom rozhovore krasnu a zaroven smutnu spravu 😉 Mrzi ma to o to viac, ze rovnako to bolo aj pri synovi, to som musela pre spinenie nastupit do nemocky v 8 tt..ale mamca bola skvela, povedala, ze si aj myslela ci necakame druhe bo zboku ze sa mi rysuje brusko..a fakt baby, mne sa zda, ze mi trosku narastlo...tak snad to bude dobre! bodaj by...

pirana86
24. máj 2011

ahojte dievčata....je nas tu stale viac :( a to ma velmi mrzi... par dni som sa pokusala ucit...velmi mi to nejde...nie je den aby som nemyslela na to co som prezila, co prezivate vy vsetky....par dni sa tu zase neukazem a dufam ze vam bude moct po piatku napisat, ze som tie skusky zvladla.....chcem aby ste vedeli,ze som rada za kazdu z vas, ktorej sa cokolvek podari, ci je to uvarit chutny obed svojej laske, alebo malicky zazrak v ktory vo vas rastie,alebo ze vam nieco dnes vycarilo usmev na tvari.... hocico co vam sprijemny den....drzte sa snažilky moje 🙂
@katusap aho katka....som rada ze je to lepsie...moc ti fandim....dufam ze bude vsetko tak ako si prajes, ze budes mat krasny uzlik radosti....mam jednu otazocku....nemas dok. nahodou na juhu v Topikoch? lebo ku mne bola rovnako necitliva, ako keby sa nic nedialo....
@odrik @tina_22 viem, jedina vec ktora ma drzi pri akej takej myslienke ze to tak vsetko malo byt, ze asi by malicke nebolo zdrave, tak ze toto je jediny sposob ako držať hlavu hore.....ja uz v boha neverim....bola som veriaca, ale po tom aprili uz nie...nikomu som nikdy tak neublizila aby sa mi stalo toto....

mia55
24. máj 2011

@pirana86 ahoj, chcem ti povedat ze nesmies mysliet negativne. Tieto veci sa proste stavaju, ziadna z nas to nechce ale stanu sa. Zvacsa ide o geneticku vadu a to sa proste stane, je to nahoda a ty si stale zdrava aj tvoj muz. Niektore vsak maju problemy s krvou ci ine a preto chodia po vyssetreniach a bojuju cez lieky. Ja jednu dzravu dcerku mama tak viem ze som ok.
Hlavu hore, cas vsetko vylieci ver mi!!!

katusap
24. máj 2011

@monulicka ahoj moja....ani mi nic nehovor o nervozite, ja ked si na to spomeniem, tak mi stiahne az zaludok, ale snazim sa na to absolutne nemysliet, lebo ak je len malicka nadej, ze mimi tam je, tak moje stresovanie mu velmi skodi, stale beriem aj tehu vitaminy, co keby ... ale bojim sa, ze napriek tomu, ze HCG stuplo to nebude dobre, lebo som sa docitala, ze HCG produkuju tie obaly okolo mimi a nie mimi same...neviem ci je to pravda, ale ak je, tak to mozno len znamena, ze rastu plodove obaly a mimi tam nie je ☹ ale co uz, musime pockat do pondelka....dufam, ze dostanes od lekara dobru spravu a objavi sa ti tam krpcek aj so srdieckom, drzim palce a myslim na teba
@pirana86 ahoj....tak si sa predsa len donutia ucit sa? ja zatial nie, nejde to ked neviem, co bude dalej ...musim mat najprv vysledky a potom sa uvidi, ci budem schopna ucit sa ....a ty mas kedy tie skusky? aby som ti vedela drzat palceky 🙂

lenkasop
24. máj 2011

ahojte kočky, tak krvičku som odovzadala a čakám, niektoré výsledky majú byť ešte tento týždeň a posielaju mi krv aj na genetiku do BA - výsledky za 3týždne ☹

katuskap....nebuď nervozna, mysli pozitívne, bude to dobré,pekne odpočívaj a ver tomu, že ty budeš tá prvá z nás, ktorá prejde do krajšej témy
😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre