Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

efiku
25. máj 2011

@myskahryzka333 zlatko mala som tam teraísť ale napokon som ostala u mojej a idem na jednodnochu do snopu viem platí sa za to ..ale mala som ísť dr.Marekovej bola som u nej na konzultácii lebo ja idem na kyret 2x v januári a terazlebo aj toto druhe tehotenstvo takto končí.Pokial ma moja nepošle na nejake vyšetrenie tak budem chodiť pani dr.Marekovej.

odrik
25. máj 2011

@efiku
No to mi je strasne luto ☹ !!! Asi potom bude naozaj dobre vysetrit potrebne veci. My sme dnes s panom Dr. prebrali anamnezu, rodinnu aj osobnu. Fakt je, ze som v mesiaci, ked som otehotnela, bola chora. Ci to ma alebo nema suvis nevie nikto, ale moze mat. Tak sme sa dohodli, ze pockame na 1. mrsku, cez leto mame snazilkovat a na jesen sa uvidi podla uspesnosti, co dalej. Tak uvidim, priznam sa, este som srdieckovo ubolena a niektore dni su zle. Tak viem, co to musi robit s Tebou! Je mi to velmi luto! NECHAPEM TO! Drz sa prosim!

efiku
25. máj 2011

@odrik Dakujem zlatko ja som si povedala že nastane očista a chcem sa dať úplne do poriadku a nemyslieť na to netrápiť sa a srdiečko vybera dovolenku v egypte je zlatý aj som nechcela ísť ale dnes som si povedala že si pôjdeme troška užiť a bude nám krásne.nebudem sa zamýšlať prečo,lebo neviem odpoved na to ....ale po konzultácii s tou druhou lekarkou čo som bola každopadne chcem aby mi ta moja dala nejake vyšetrenie aby sme všetko zlé vylúčili.Pre mna bol velký úspech že som otehotnela , ešte nech to dotiahneme do úspešného kočíkovania verím že to bude ako u mňa u Teba tak uu každej čo túži po babenuo a chce mu dať lásku a šťastie.Zajtra ´tam ide ešte jedna kočka na to čo ja... ☹už nech to je za mnou , a ešte drahy je v prahe tak ráno tam idem sama tak si vyčíta že šiel do prahy , že mal byť pri mne , ale kto vedel ako sa to skončí a musel tam ísť pracovne ☹

odrik
25. máj 2011

@efiku
Mas pravdu moja! Asi sa naozaj netreba zamyslat nad tym, preco sa to deje! Aj tak nic nevyriesime a na nic neprideme! Mne samozrejme histologia nepovedala nic. Dnes boli vysledky. V lete ideme k moru, planujeme si oddychnut a "vyvetrat" hlavy"! Porozmyslame co a ako dalej. Myslim na Teba, nech si priatel nic nevycita, ved ste naozaj nemohli vediet, ze sa to stane. Je to cele na figu a nevieme si pomoct! Tak strasne si prajem, aby sa to vsetkym nam podarilo!!! Ved si to zasluzime! Ja uz mam taaaak dlho vybraty kocik, ze aj vyjde z mody🙂! Alebo sme v minulom zivote neposluchali?!

lenkasop
25. máj 2011

odrik...super stým snažilkovaním 😀 tak pekne vitamínky,naladiť sa na pozitívnu strunu a hlavne nech tá mrcha už príde. Jaj ako sa teším, ja si pekne počkám na výsledky a konzultácie s lekárom a uvidíme, čo povie 🙂 🙂

katuskap.. držkaj sa,myslím na teba, všetko bude ok a babenko bude pekne v brušku ako má byť, uvidíš.

myskahryzka333
25. máj 2011

@efiku no ona mi vyriekla ten ortiel...v piatok trinásteho. Bola som najprv na utz potom u Marekovej a až nakoniec som sa ešte dostala k Mudr.Bertoldovej, ktorá bola fakt skvelá. Idem zajtra za ňou tiež chcem zmeniť lekárku a rada by sm chodila k nej. Mareková sa mi zdala byť tiež super a hlavne sa mi zdá, že na tej Antolskej sú fakt skvelí doktori... 😉

efiku
25. máj 2011

@myskahryzka333 mne sa zda že ta bertoldova ordinuje aj v gynfive , ja uvidím zajtra mam kyret už krvacam bolesti mam ako pri menzese ,idem tamt rano sama lebo srdiečko je v prahe služobne ale kamoška ma potom odvezie domenko.Marekova bola mila vysvevetlila nam kopec veci ,ale ved sa rozhodneme potom čo dalel.Zlatko držkám palčeky aby všetko dobre dopadlo a babenko sa podarilo 🙂

myskahryzka333
25. máj 2011

moja tak Ti držím palce, hlavne nech to už máš za sebou keď už musí....Aj ja som to absolvovala všetko bez manžela, tiež bol preč v Prahe na SC ☹ ..áno Bertoldová je v gynfine, ale oni nemôžu brať nových pacientov, až keď sa ja s ňou dohodnem..tak uvidím...
nooo ďakujem a ja prajem Tebe to isté...A smiem sa spýtať štítnu žlazu máš vyšetrenú? to iba tak, pretože mne sa to stalo vďaka nefunkčnej štínej žlaze.....

odrik
25. máj 2011

@lenkasop
Jej zlatinko, dakujem!!! Tesim sa, ze mas vysetrenia za sebou a verim, ze konecne budes vediet, kde bol problem! A potom si budeme krasne tehulkovat, spolu!!! Krasny vecer!

lenkasop
25. máj 2011

Už aby to bolo, len neviem, či sa mám sama tlačiť aj na endokrińológiu skôr než prídu výsledky z hematológie alebo počkať ☹

odrik
25. máj 2011

@lenkasop
No to neviem, ale mozno by bolo mozne to spravit naraz, aby Ti neutekal cas, pretoze to vsetko dlho trva. Kym sa to zrealizuje, odosle, vysetri, posle naspat... A ak to treba, tak asi cim skor. Tak drzim palceky, nech su cim skor vysledky! A hlavne dobre vysledky!

lenkasop
25. máj 2011

odrik....ďakujem, aj ja nadtým uvažujem 🙂 Pekný večer

myskahryzka333
25. máj 2011

@lenkasop odporúčam endokrinológiu...za to predsa nič nedáš..teda ja som dala 10 EUR za objednanie na presnú hodinu....a s najväčšou pravdepodobnosťou za všetkým u mňa je štítna žlaza..žial neskoro sme to zistili.. ☹ ☹ ☹ ☹

katusap
25. máj 2011

@efiku ak sa mozem spytat, ty chodis do gin fivu normalne? alebo tam ides len kvoli kyretu? lebo ak to u mna dobre nedopadne, tak by som tam tiez asi isla ...a v kt. si tyzdni? citam, ze krvacas ☹ to zacalo samovolne, alebo ti to nejako vyvolali? vies ako to myslim...moc ti drzim palceky, aby si bola coskoro fit...je strasne, ze to musis zazit, je mi to luto ☹ ☹

katusap
25. máj 2011

@myskahryzka333 aj ja idem zajtra na endokrin....sice som mala pred tehu dobre vysledky, ale mohlo sa mi to posrat aj tym, ze som vobec otehotnela a mozno preto sa to cele deje, tak som zvedava, co mi dr. povie

odrik
25. máj 2011

@lenkasop
Aj Tebe pekny vecer! Vsetko dobre!!! 🙂

lenkasop
26. máj 2011

myskahryzka333....ďakujem za radu, pôjdem k obvodnej nech ma tam pošle 🙂

monulicka
26. máj 2011

Fuuu a dlhy, predlhy vikend sa bliizi!! len si na to spomeniem a zviera mi zaludok 😒

katusap
26. máj 2011

@monulicka no ani mi nehovor, ked si na to spomeniem, tak mi je zle ☹

monulicka
26. máj 2011

@katusap ja preto na to radsej ani nemyslim, venujem sa synovi, zahradke apod.bo v pondelok by zo mna bolo roztrasene klbko nervov. Hm, ale to bude asi aj tak 😖

katusap
26. máj 2011

@monulicka su to strasne nervy..ja sa tiez snazim nemysliet na to a dokonca som od nedele ani neplakala, snazim sa byt statocna, ale v pondelok sa rozrevem urcite ked mi povie, ze.....ved vies ....dnes idem na tu endokrin. tak som zvedava co mi povie

katusap
26. máj 2011

babule, bola som dnes na tej endokrinologii....vysledky krvicky pred tehu mam ukazkove....ale robila mi sono a to uz take dobre nie je, takze mi nasadila euthyrox...budem brat kazde rano bez ohladu na to, ci tehu bude pokracovat alebo nie ...strasne zlata dr. tam bola, popriala mi vela stastia a povedala, ze mozno tym, ze som otehu, sa stitna zacala spravat inak aj ked vysledky boli dobre, takze mi zobrala krv a uvidi sa

odrik
26. máj 2011

@efiku
Ked budes moct ohlas sa moja!!! Velmi na Teba myslim!!! Bude dobre, neboj! Vsetko co bude treba sa vysetri!!!

odrik
26. máj 2011

@katusap
Drzim palceky, aby vsetko bolo dobre!!! Babulko aj stitna zlaza! Uz to babulky vydrzte!!!!! A hlavne s pozitivnym myslenim!!!! 🙂

odrik
26. máj 2011

@monulicka
To Ti verim! A nielen klbko nervov! Mne sa triasli nohy ako mlademu teliatku. Netusila som, ci do ambulancie pridem po svojich! Vazne by so to uz druhy raz nechcela prezit, takze viem o com hovoris! Ale uz zajtra je piatok, vikend preleti ako voda a uvidis babulko, ako krasne si v brusku rastie!!! Drzim palceky!!! Vela sily prajem!

katusap
26. máj 2011

@efiku veru, veru....aj ja na teba myslim uz od rana...uz to mas urcite za sebou , najhorsie uz preslo, teraz treba hlavne dusicku vyliecit
@odrik uvidime co bude v pondelok...ale ak to dobre nebude aspon viem pricinu a druhykrat sa to nestane, kedze mam lieciky

nat28
26. máj 2011

@nany100 podla mna sa ti cykly vratia k takym, ake si mala pred otehotnenim. Aspon u mna to tak je. Pred tehu som mala 60-85 DC cykly, po kyrete 35DC, 36DC no a treti cyklus som 41 DC dnes a to som este nemala ani ovulaciu tento cyklus. Takze vyzera to, ze tento cyklus bude cca 60 a viac DC 😖 Neboj sa, bude to dobre, medicina je pokrokova, mame moznosti o akych sa nasim mamam ani len nesnivalo, urcite sa nam podari otehotniet. Nestracaj nadej! Drzim palce 🙂

nat28
26. máj 2011

@katusap ahojky, citam ze si bola na endokrinologii, ak sa mozm opytat, bola si tam 1.krat kvoli MA alebo uz chodis dlhsie? Ja som cez 3 mesiace po MA a bola som na endoske, cakam na vysledky krvi. Nikto ma tam sice neposlal, ale radsej som sla, lebo ked som bola v puberte, chodievala som kvoli stitke po doktoroch. Tak nech mam dusu na mieste, nechcem daco zanedbat 😉

efiku
26. máj 2011

@katusap chodím tam už normalne ,bola som 9týžden a prestalo sa vyvíjaž už ležím domenka a aj moja laska dnes dorazí z prahy a chcem sa dať dokopy aby nam to už na 3krat vyšlo do úspešneho konca

efiku
26. máj 2011

@odrik ahoj zlatko tak už som domenka , chvalabohu a aj moje srdiečko mi volalo že už dorazil z Prahy tak sa teším že večer budeme pekne už spolu, som v pohodke už a verím že všetko bude dobre .....Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre