Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

helenka333
2. jún 2011

@katusap Ahoj, mne robili vaginálny 3 dni po zákroku a mi povedal doktor že je krásne maternica vyčistená, po prvej mrche šup do toho. A ja som tiež mala kŕče a hlavne keď mi trebalo ísť na malú či na velkú a som nešla, tak vtedy som mala krče, tak som sa naučila, že ked mi treba na záchod, tak idem. A občas pichanie v brušku, to je ževraj normálne, lebo sa maternica sťahuje. Ja už sa neviem dočkať kedy dostanem prvú mrchu a ideme nato. Dúfam že a nehneváš kvôli tej nelinke, keďže si mi neodpísala ☹ ☹ ☹
A baby dnes som sa rozhodla, že idem k obvodnej na vyšetrenie, keďže som mala tie hnačky, či nemám helicobaktera, a inak dosť často aj pred tehu som mávala hnačky, pripisovala som to stresu zo školy aj z roboty, len som nemala čas to riešiť a teraz sa to viac asi ukázalo pri tehu. Doplatila som nato poriadne ☹ Mohol aj to byť dôvod potratu. Tak sa idem poriadne vyšetriť a vyliečiť aby sme po mrche mohli snažilkovať 🙂!!!
Držte sa!!!!

helenka333
2. jún 2011

@katusap a ešte k histologií, ešte po zákroku mi povedal lekár, že z histologie nič nezistia, len to musia poslať, tak to robia stále. Aj mne len ked som išla po výsledky povedal, že nič nezistili, bol to mrtvy plod.....Tak drž sa, sme tu všetky pre všetky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aby sme sa podržali 🙂

helenka333
2. jún 2011

@lea1333 juj som rada, že nie som sama ktorá už s mužíčkom týždeň po zákroku sa milovali 🙂 ale už sme to tak potrebovali cítiť jeden druhého a mať iné myšlienky, ja som tiež ani nekrvácala po, len pár dní špinila a treba vyskúšať, môže to bolieť aj mesiac po zákroku ale zase nemusí to bolieť už ani o pár dní po zákroku. 🙂 tiež si teraz dávame pozor a po prvej mrche ideme nato 🙂 🙂 🙂 Držím ti palce, aby ti to vyšlo...až mám úsmev na tvári, ked si spätne predstavím tie pocity, či dostanem alebo nedostanem alebo som tehotná. DRŽIM SILNO PRSTY 🙂 !!!

lea1333
2. jún 2011

@helenka333 dakujem aj my sme na to isli hned po prvej mrche a uvidime kedy sa drobec zase uchyti ale pred tym som nemohla ostat tehu 10mes tak dufam ze teraz to pojde rychlejsie aj vam drzim palce nech co najskor si ukazujeme testy!!! 😀 ani mna to nebolelo pozakroku vobec ale kazda mame iny prah bolesti! 😀

zuzananina
2. jún 2011

Ahojte ....ako to tu čítam nie som sama čo to prežívam ja som na zákroku bola septembri 2010 a po prvej mrche sa snažíme s priateľom o drobca. A stále nič.Máme doma dvoch čertov a chceme ešte jedno.Prve dve tehotenstva bez problémov a tretie sa nevydarilo... Na histológií mi bolo povedané,že nič nezistili že to bol mŕtvy plod v 10tt. Ale snažíme sa naďalej ako sa vraví hádam aj motyka vystrelí. Priateľ veľmi túži po vlastnom bábätku.Aj keď mojich dvoch berie ako vlastné. 🙂

lea1333
2. jún 2011

@zuzananina ahoj no je nas tu viac ale nebola si uz aj na niakych vysetreniiach?lebo mne doktor povedal ze ak neostanem do pol roka tehu tak zacnem chodit po vysetreniach!tak chod asi k dokimu nech ti pomoze! 😉

odrik
2. jún 2011

@katusap
Ano moja, je to normalne, mne niekedy az vystrelovalo do chrbtice. Ja som prve tri dni spinila, na 4. den som malinko aj krvacala, a potom uz nic, len mierny vytok. Lekar mi povedal, ze ked sa budem dobre citit, kontrola staci po prvej mrske, takmsi myslim, ze tvoja lekarka nebude zajtra s Tebou robit nic. Drzkaj sa, ja idem zajtra na kongres do Bystrice, tak mam o vikendovu zabavu postarane!!!

odrik
2. jún 2011

@katkarv
Aj ja som to uz pocula, vraj je nalozene tomu, kto to zvladne. No ale ved, co cloveku ine ostava ako to zvladnut?! Kazdy musi uz kvoli sebe, svojim blizkym... Tak len verme, ze este popestujeme babuliatka zdravunke!!!

odrik
2. jún 2011

@zuzananina
Tak vela stastia!!! Nemame to tu lahke! Budem Ti drzat palceky, aby ste mali aj spolocne vytuzene babulko!!!

katusap
2. jún 2011

@helenka333 ahoj...jasne, ze sa nehnevam kvoli Nelinke....ja ju beriem ako "dietatko" ....lebo ona je taka rozmaznana.. 🙂 🙂 tiez som si vsimla, ze ked mi treba cikat, zacne ma pichat v brusku....ale dnes som varila a dlho som stala a bolesti sa ozvali...ale uz pekne oddychujem, zajtra pojdem len k dr. rano, manzel ma odvezie, aby som nesla peso taky kus ...no ja som zvedava na tu histologiu, ale asi tiez nic z toho nebude vidno, kedze vsade sa pise, ze v prvom trimestri sa potratia plody, kt. su geneticky vadne ☹
a normalne ti povedal tvoj lekar, ze po prvej mrche mozete ist na to? lebo dr. kt. mi robila kyret mi povedala, ze aby som urcite pockala 3 mrchy a az potom aby sa maternica dostatocne zregenerovala
dnes som si objednala kys.listovu a ovu testy ....aby som mala vsetko nachystane ked pojdeme na to 😀 😀

katusap
2. jún 2011

@odrik no ja uz dnes mam cistu intimku tak uvidim ako to bude pokracovat dalsie dni....mne zase ta bolest obcas vystreluje do stehien, ako keby som mala mrchu

zuzananina
2. jún 2011

@lea1333 bola som u doktora sme sa bavili o možnostiach a mam tam prísť po ďalšej mrche a začneme to riešiť ale skorej predpokladá problém v partnerovi... Ta uvidíme aj s prvou ženou mal problém aby ostala tehotná tam pomohlo až umele oplodnenie ale tam s väčšej časti mala ona problém ale potom tiež potratila v 7tt. tak uvidím pri ďalšej nášteve doktora budúci týžden.

pirana86
2. jún 2011

@katusap dakujem za drzanie palcov 🙂 pomohli 🙂 teraz naozaj len oddychuj, relaxuj a lieč si srdiečko i telo...viem ze ti to asi hovori kazdy, ale naozaj to pomaha....ked ti bude lepsie, chod sa kludne prejst niekam po okoli...vycisti to hlavu 🙂
@odrik som rada ze ti je aspon trosku lepsie...veru aj ja som vela prehodnotila...uz mi napr. vobec ma uz nerozculuje mensi neporiadok v izbe...alebo ani niektorí neprejni ludia ma uz nenahnevaju....je to vela asi o psychike a o strese...
prajem vám všetkým pekny vikend a čo najviac radosti vo vašom živote žienky moje 🙂

katusap
2. jún 2011

@pirana86 ja som sa rozhodla, ze od pondelka sa zacnem ucit , alebo teda skor si to budem len citat, lebo ucit sa mi to nechce a uvidim, ci to zvladnem...ak nie, ziadna tragedia...uz viem, ze su aj horsie veci

lea1333
2. jún 2011

@zuzananina aha no sak potom daj vediet ze ako...

odrik
2. jún 2011

@pirana86
Velmi pekne dakujem, a aj ja Tebe prajem vsetko len to najlepsie!!! Zajtra cestujem na kongres, tak trosku zmena! Pekny vecer!!!

odrik
2. jún 2011

@katusap
No vidis, telo je neskutocne!!! Keby sa tak rychlo hojilo aj srdiecko! Myslim na Teba, drzkaj sa! Zajtra cestujem do Bystrice na kongres, tak sa odmlcim, aj mi bude smutno 😖

katusap
2. jún 2011

@odrik aspon prides na ine myslienky....ja sa asi pustim predsa len do toho ucenia od pondelka...dufam, ze si to nerozmyslim do vtedy 🙂 joj veru, keby sa srdiecko rychlo zahojilo, bola by som rada....ale vies co? ja sa tesim asi prvykrat v zivote na mrchu....dufam, ze ma nebude dlho natahovat a o 4 tyzdne je tu...aj ked mi to pripada straaaasne dlho 😖

odrik
2. jún 2011

@katusap
No veru, veru aj ja sa tesim na mrsku prvy raz v zivote! Tak budeme cakat spolu a potom hneeeed snazilkovat!!!

katusap
2. jún 2011

@odrik no my hned nebudeme....ja chcem pockat 2-3 mrchy...bojim sa, ze by som mohla potratit spontanne

odrik
2. jún 2011

@katusap
Tak Ti budem drzat palceky!!!

helenka333
3. jún 2011

@katusap Ahoj, áno mne povedal doktor, že s tým mám len dobré skúsenosti, že po prvej mrche sa môžme do toho hneď pustiť a práveže žena skôr otehotnie v nasledujúcom polroku, lebo vtedy je maternica najčistejšia. A mi povedal, že je to hlavne o psychike, musíš byť na to pripravená a nie sa báť.Veľa príspevkov aj tu aj inde som čítala a boli aj také baby, čo pol roka počkali potom sa to podarilo a aj tak potratila, čiže si myslím, že to fakt nezáleží natom, kolko počkáš, ale ako sa fyzicky aj psychicky cítiš a jasné, keď všetko je v poriadku a žiadne bolesti. Ja sa neviem dočkať kedy prvú mrchu dostanem, ešte som trpezlivá, keďže prešli len 3 týždne, tak dúfam že na konci júna najneskôr by som mala dostať a potom ideme natoooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 takže to bude bábätko marcové alebo aprílové....ja tomu normálne verím, že sa to hneď podarí a bude všetko ok 🙂 🙂 🙂 ...aj keď viem že možno je to hlúposť čo napíšem, ale pri prvom som stále cítila a fakt stále, že niečo nie je tak ako by to malo byť a teraz cítim to, že otehotniem hneď 🙂 🙂 🙂 Ja pijem alchmilku, kúp si ju, stojí okolo 1,40 v lekárni 20 sáčkov, je velmi fakt velmi dobrý čajík, až ukludňuje a velmi dobrá na maternicu a beriem calibrum baby plan ďalej, keďže sa to môže brať aj pri plánovanom tehotenstve 🙂 a v tom máš aj kys. listovú. Drž sa moja a neboj sa, ako som už písala, sme tu všetky pre všetky 🙂. Drž sa a oddychuj a mysli len na pekné veci a na budúcnosť. 🙂

Baby napadlo ma aj, či by sme sa aj osobne nemohli stretnúť, ale keďže nevieme kto zkade je, tak to je ešte ťažšie, ale myslím, že ešte viac by nám pomohlo, keby sme sa mohli aj stretnúť. 🙂

helenka333
3. jún 2011

@odrik
@katusap
BABY, tiež sa neskutočne a tiež prvý raz teším na mrchu, juj keby som už dostala 🙂 🙂 🙂
Takže odrik, sme natom rovnako, hneď snažilkujeme a katusap, je to tvoje rozhodnutie, kedy sa nato budeš citiť vtedy začnite. Myslím, že srdiečko sa skôr zahojí, keď to príde čím skôr. 🙂 🙂 🙂

katusap
3. jún 2011

@helenka333 ahoj...ja som sa prave vratila od dr....nic mi nerobila, stale som PN a o dva tyzdne sa mam zastavit s vysledkami histologie...takze budem oddychovat a ucit sa - aj ked sa mi nechce, ale aspon pridem na ine myslienky, lebo dnes mi teda nebolo vsetko jedno ked som v cakarni videla vsetky tie tehulky s krasnymi bruskami ☹ Inak ja som tiez hned ako som zistila, ze som tehu tak nejak v podvedomi vedela, ze nie je vsetko tak, ako by malo byt a nakoniec sa mi moja predtucha aj splnila. Aj vzdy ked som isla k dr. som mala pocit, ze to nebudu dobre spravy co mi povie ...a tak aj bolo. Takze asi dalsi zmysel fakt funguje. 😀
ja som si vcera objednala z netu uz ovu testiky a kys.listovu....alchemilku mam tiez doma....uz ju mozem zacat pit? Ci az po prvej mrche?

katusap
3. jún 2011

@helenka333 @odrik babulky...jednu otazocku mam....ako sa k tomu vsetkemu postavili vasi partneri? lebo ja mam pocit, ze moj to berie tak, ze sa akoby nic nestalo, ze sa to len nepodarilo 😖

helenka333
3. jún 2011

@katusap ja alchemilku pijem teraz, aspon si myslím, že čím skôr ju začať piť, lebo v čase ovulácie a už keď budeš tehu, ju piť nesmieme. Takže ja ju tiež budem piť možno len do prvej mrchy alebo keď budem citiť už ovu, tak už ju piť nebudem.
Môjho muža to tiež bolelo, ale je to uplne iné, on ma stále potešoval, on to bral nejak inak, nestalo sa to im, takže oni presne pochopiť nevedia, čím naše telo prešlo a že si pamätáme každú chvílku, kedy o ktorej kde sme boli a mi skôr spomíname nato, že ako som sa cítila ako tehotná, hladkali sme si bruško, myslím, že ich to skôr prejde. A tiež mám pocit, že už po 3 týždňoch sa tvári akoby sa nič nestalo, síce ked mu spomeniem že ma strašne bolí srdiečko, tak ma stále povzbudí, a je stále pri mne ale ich to tak nebolí. A v piatok keď som mala zase zlý deň, depresie a tak, a ešte on prišiel domov zo zlou náladou a s hlúposťami, tak som mala strašne zlý deň a večer som potom plakala hodiny v kuse, čo som si už ruky nohy necítila až sanitku mi chcel privolať...a vtedy som sa dobre rozkričala čo si o sebe myslí, že nestačí čo prežívame a to nieje taká vec, čo po týždni zabudneš a ešte on príde s hlupostami, tak si dobre uvedomil, čo spravil, ale velmi ma to bolelo!!! ☹ ☹ :-Ale život ide ďalej, a ja mám pocit akoby som ho mala prázdny, aj ked je primne stále môj mužíček aj ma potešuje, krásne plány do budúcnosti...a nemôžme denne len plakať a myslieť na minulosť, treba sa pohnúť dopredu 🙂

helenka333
3. jún 2011

@lea1333 nám sa to podarilo po 7 mesiacoch snažilkovania, tak teraz aj ja dúfam, že to bude skôr, musí to byť tento rok, aby sme si už Vianoce mohli užívať s kopaním v brušku. Veľa šťastia 🙂 🙂 🙂

katusap
3. jún 2011

@helenka333 no moj je taky isty, utesuje ma, ze vsetko bude ok, ze si urobime nove mimi, ale citim, ze vobec nechape....a vcera som tiez plakala ked mi povedal, ze on to berie tak, ze to nevyslo....ale mna boli srdiecko a som nestastna z toho....tak potom ma objal a utesil, ale uz bolo neskoro....asi ani nema zmysel sa o tom bavit s nim .... inak dnes som zacala trosku viac spinit, vcera uz skoro nic a dnes je toho viac tak dufam, ze to nie je nic zle , ale snad sa este telo cisti, ved su to len 3 dni od zakroku .... tu alchemilku asi zacnem pit od buduceho tyzdna a uvidim....a prva mrcha by mala byt aka? silna ci slaba? logicky mi vychadza, ze asi slabsia, ked sliznica nie je taka hruba este...hm...no ved uvidime...keby uz prislaaaaa, bude to dlhy mesiac cakania

lea1333
3. jún 2011

@helenka333 dakujem aj vam sak sa hovori ze zena po kyrete lahko otehotnie len ci ja zase nebudem niaka vynimka uz som si na to zvykla ze vzdy sa moje telo sprava inak!ako by malo!a prosim si uz babo! 😉

azalka22
3. jún 2011

@katusap prva mrcha moze byt dost silna-dakde som citala prirovnanie ako masaker.
moja dr mi to potvrdial-moze byt silna a viac bolestiva.
ja som dnes 22den po kyrete a zacala som spinit. tak som zvedava, ci uz prichadza ms alebo este stale nejake vyplavovanie z tela 😒

a aku kys.listovu si si objednala?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre