Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
6. jún 2011

@fatimuska mne naposledy brali krv na hcg 23.5. a 31.5 som bola na kyret a odvtedy nie....k dr. mam ist na kontrolu az 17.6. tak mozno tam mi vezmu....a mozno aj nie ...jaj, som si nikdy nemyslela, ze budem musiet jedneho dna riesit taketo veci

fatimuska
6. jún 2011

@katusap ak bolo všetko v poriadku tak nemajú asi dôvod, iba ak by si veľmi krvácala, alebo tak, ja som to absolvovala už budú v júli 2 roky

katusap
6. jún 2011

@fatimuska vidim, ze mas doma rocneho drobceka....kolko po kyrete sa ti podarilo otehotniet?

katkarv
6. jún 2011

@katusap preco by to malo byt divne?HCG klesa aj 2mesiace.

fatimuska
6. jún 2011

@katusap úplne neplánovane, hned po prvej mrche🙂

odrik
6. jún 2011

@hagarka
Ahoj, nove velmi nemam nic, cakam na prvu mrsku potvorku. Teraz v stredu idem na hematologiu, tak uvidim, co, a ci vobec nieco zistia. Trosku som taka nijaka. Ale pomalicky sa davam do normalu, len uz nech pride mrska, aby som sa uz vedela zariadit. Takze tak. Tak sa drzkaj, obcas sa ohlas ako sa Ti dari! 🙂

odrik
6. jún 2011

@azalka22
Dakujem, aj ja si myslim, ze to asi bude priprava na mrsku. Aj brusko mam take cudne, akoby nafuknute. Boze, ake je to zvlastne ist takto od zaciatku a nevediet co bude! Uz sa pozorujem ako blazon 🙂. No uvidim, kedy sa mrska laskavo dostavi a hlavne aka pride! Ja idem v stredu na hematologiu, tak uvidim. Nevies prosim v com spocivaju hematologicke vysetrenia, len v odbere krvi a zisteni trombotickeho kmena? Dakujem!

odrik
6. jún 2011

@katusap
Neboj, ubehne to! Ja som uz 24. den po, tak uz to dufam pojde k lepsiemu, i ked je to cele take zvlastne, akoby clovek vsetko zacinal odznovu! Len nech sa "unormalnime" cim skor! V stredu idem na hematku, tak uvidim co a ako. Pa

katusap
6. jún 2011

@odrik joj veru, ani ja si neviem predstavit ist zase od zaciatku ....dnes mi prisli ovu testy 😀 ja som si merala aj BT pred otehu....velmi mi to pomohlo aj s ovu testami, lebo nakoniec som mala ovulku uplne inokedy nez som si povodne myslela 😅 a na tu hematologiu, tam ta poslal tvoj gyndos, alebo tam ides sama? ze si su to vlastne povinne vysetrenia po potrate, alebo nie, aby som vedela, co mam cakat

azalka22
6. jún 2011

tie vysetrenia sa zvycajne robievaju po 2 abortoch. no mozno si asi vyziadat ich aj hned po prvom. moja dr mi hovorila o genetike a hematke. co sa presne testuje ani neviem, isto ako pise odrik zrazanie krvi ci je OK.

viete niekto nieco viac?

odrik
6. jún 2011

@katusap
Na hematologiu idem sama. Ja som sa s lekarom dohodla, ze i ked to bolo len raz, predsa len mam vek, tak radsej pojdem, nech vylucime aspon nieco. Tak uvidim! A ked pride prva mrska a po nej ovulka nech viem co a ako. Tak sa drzkaj, myslim na Teba!

katusap
6. jún 2011

@odrik hm...teraz si mi dala chrobaka do hlavy ...som zvedava, co mi pri kontrole povie moja dr. a potom uvidim ...v kazdom pripade u nas nie je dobra hematologia, takze by som musela ist do susedneho mesta 😖

odrik
6. jún 2011

@azalka22
Ano mas pravdu, ja idem po prvom aborte, pretoze lekar zohladnil vek (38), komplikovane prve tehotenstvo a dlhorocne snazilkovanie. Takze tak. Genetiku uvidim ako sa dohodneme. Zatial hematologiu. Potom dam vediet. Pa

odrik
6. jún 2011

@katusap
No uvidis, ci Ti nieco lekar navrhne. Ak nie, pytaj sa! Mne tiez spontanne nenavrhol, ale som sa opytala ja sama, porozpravali sme sa o tom a spolocne zvazili, ze ano. Ved predsa je to v nasom zaujme urobit aspon to, co mozme. Tak tych lekarov trosku "dotukneme" tam, kam potrebujeme 🙂

ernuska296
6. jún 2011

ahojte viete mi poradit? dnes som bola na kontorle kyretaz mam za sebou 26.5 mi to robili:( a dnes mi povedal ze sliznica je nizka...a ked som sa ho spytala to je good or bad tak povedal ze dobre asestricka mi povedala pravy opak, ako to je s tou sliznicou aka ma byt hruba ci tenka??? a kolko by tam mala meriat? ci ako?

odrik
6. jún 2011

@ernuska296
No ahoj aj tu. Myslim, ze sliznicu este nemozes mat v povodnom stave, je to kratky cas. Ona postupne dorasta. Neviem presne aka ma byt vysoka, ale lekar vie, ci je primerana na buducu nidaciu oplodneneho vajicka. Mna lekar pozval na kontrolu po prvej mrske a zhodnoti aj stav sliznice maternice, potom poviem. Ale motno sa na to este niekde pozriem-vyguglim 🙂

odrik
6. jún 2011

@ernuska296
Cyklus prebiehajúci v maternici

V dôsledku zmien hladín hormónov, ktoré pôsobia na vaječníky súčasne ovplyvňujú aj maternicu, jej sliznicu (endometrium) a svalovinu (myometrium), a vplývajú aj na zmeny prebiehajúce na krčku maternice a v pošve.

Endometriálny cyklus

Hormonálne zmeny vplývajú na sliznicu maternice (endometrium), ktorá v priebehu menštruačného cyklu mení svoju hrúbku. Preto tento cyklus môžeme rozdeliť na viacero fáz.

Proliferačná fáza: Začína približne v 5. deň cyklu a prejavuje sa rastom endometria, ktoré na konci tejto fázy má výšku 3 až 5 mm.

Sekrečná fáza: Začína okolo 15. dňa cyklu a končí 26. dňom. Vo vaječníkoch dochádza k uvoľneniu dozretého vajíčka, na čo endometrium reaguje tým, že už okolo 20. dňa má výšku 7 mm. Tým sa sliznica maternice pripravuje na uhniezdenie (nidáciu) oplodneného vajíčka. Dĺžka sekrečnej fázy je konštantná, trvá približne 14 dní. Ak k oplodneniu nedôjde sekrečná fáza prechádza do ďalšej poslednej fázy a to do menštruačnej.


shania31
7. jún 2011

@azalka22
@odrik
pri hematologii odoberu niekolko skumaviek krvi- neviem co vsetko testuju- jedine si pamatam, ze hlavne tie trombofilne stavy sa vysetruju- to najcastejsie zapricinuje problemy pri tehu a potraty....

katusap
7. jún 2011

@ernuska296 ja som citala, ze sliznica zacina rast cca. dva tyzdne po kyrete...takze si myslim, ze je v poriadku, ked ju mas nizku este....ked dorastie a zhrubne, pride mrcha 😉

lea1333
7. jún 2011

ahojte babule ako sa mi mate???ja meram bazalku no a uvidime zatial to vyzera ze mame po ovulaci! 😉 a vy ???

katus193
7. jún 2011

@lea1333 ahoj,tak drzim palce,kedy by si mala dost mrchu?Ja si idem objednat dalsie kvapky gynex lebo uz som flasticku minula
🙂

azalka22
7. jún 2011

@lea1333 merala si aj po kyrete? ako to vtedy vychadza? je to klasicky cyklus alebo dost rozhadzane?

nat28
7. jún 2011

@odrik ahojky, citam ze ides na hematologiu, chcem sa spytat kde presne v tt tam ides a ci potrebujes odporucanie tvojho dr.? Dakujem 😉 Inak sa mas ako, sme si dlhsie nepisali...Zvladas, najhorsie uz za tebou?

katusap
7. jún 2011

@lea1333 jeeej, normalne ti zavidim ,ze mas ovulku 😀 samozrejme v dobrom...ja sa uz tiez neviem dockat

odrik
7. jún 2011

@nat28
Ahoooj! Idem na odporucanie, potrebujes od lekara aspon kratku lekarsku spravu. Ja idem do nemocnice, moj manzel tam pracuje, tak mi to tam dohodol, ale bolo mi to uplne jedno, pretoze aj na poliklinike je vraj vyborna pani doktorka. Takze tak. Dakujem za opytanie, mam sa v ramci moznosti dobre, pracujem, vselicim sa zamestnavam, nech nemyslim na to, co bolo. Cakam na prvu mrsku. A co Ty ako sa Ti dari?

odrik
7. jún 2011

@shania31
Dakujem velmi pekne, tak zajtra budem na hematologii aspon trochu vediet do coho idem. Pekne Ta pozdravujem! 🙂

odrik
7. jún 2011

@lea1333
Ahoj moja, dufam, ze ste poctivo snazilkovali!!! Drzim palceky, aby uz mrska neprisla a vsetko bolo v poriadku!!!! Ja zatial OK, ziadne vyrazne zmeny, cakam na prvu mrsku a potom sa uvidi. Drz sa!!!

lenkasop
7. jún 2011

ahojte,dlho som tu nebola,tak som vás zbežne prečítala. Včera večer mi dorazila prvá mrcha po kyrete ( 36DC), je slabá,miestami špinenie alebo slabé krvácanie, tak som zvedavá, či sa rozbehne 😒

musíme sa držať a veriť, že nasledujúce snažilkovanie a tehu bude úspečné až do konca a našu smolu sme si už každá povyberala 🙂 a na Vianoce už budeme mať naše bábätká v brušku.
Kristínka mi včera povedala, že sa strašne teší na súrodenca 🙂 joj ako ma to rozosmutnilo ☹ ☹ ☹ a preto verím,že sa nám to podarí 🙂

ernuska296
7. jún 2011

ahojte babulky, ako sa mate? ako sa citite? ja dnes nejako mizerne stale len zistujem ze zivot si s nami robi co chce spravi tragikomediu a my musime bohuzial"hrat" hlavnu rolu...fuuu ...ano suhlasim a moc zelam nam aby sme na tie vianoce mali tie mimi v brusku..ked ti prvy jeziskovia..su uz v nebicku ...

odrik
7. jún 2011

@ernuska296
Ahoooj. Aj ja mam niektore dni take zvlastne. Nejako sa mi neda tak spontanne tesit a radovat, ako to prirodzene islo pred tym. Odkedy mame anjelika tam hore, vselico prehodnocujem, doslednejsie zvazujem, mam pocit, ze som vo vsetkom opatrnejsia. Akoby sa vytratila spontannost a moc premyslam. A to nie je dobre. Cim viac clovek premysla, tym je opatrnejsi a viac sa boji. No ale co narobime? Ako mozme nemysliet na to, ci sa to nestane znova, preco sa to vlastne stalo, ako tomu predist.... No uz dost! Ako pises, na Vianoce tehulkujeme vsetky doradu!!! A uspesne! Pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre