Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
15. jún 2011

@ernuska296 ahoj mojko 🙂 tak uz mas histolku? ja som dnes volala, ci to uz je a sestricka mi povedala, ze sa nemusim teperit ja na amb. ked som este PN, ze staci ked pride manzel.....o 11 mi to bol vyzdvihnut, ale uvidim to az ked sa pride naobedovat, tak som zvedava co tam budem mat napisane....potom mozeme porovnat....a piatok idem svojej gyndoske nech ma vypise do prace uz, aj ked by som este bola kludne doma, som si zvykla, doma som od 6.maja 🙂 a ty uz chodis aj do prace?

ernuska296
15. jún 2011

@katusap ahojky 🙂 no tak sa pak ozvi ...dobre ze ti to siel zobrat mangelik...no ja som si myslela ze ok su tu vysledky...ale ked mi ich dali a zacala som to citat a zase v hlave fantasmagory co by bolo ak by bolo...som plakala ze som ani nevidela na cestu ked som soferovala....ale hned v pondelok som bola u gynekologa akoze to co som uz napisala...skoda reci...chapem aj jeho ze to by nam all pov. cytogenetika co sa stalo a nestalo:( tak nechapem preco tieto tehu nedavaju tam..ale to sme my na to kratke!!!!! no ja mam ece poslednu kontrolu 22. a pak mi aj tak pov ze sa mam nachystat k 27.6 do roboty...a ano ako pises aj ja sa cudujem ako mi je doma dobre...inokedy ma poraza ked mam len chripku a atak...a teraz ,,,som spokojna-relativne ...a dnes ma nahnevala kamaratka ked mi call ci som ece PN a ja ze hej...a ano ze ty mas ake vymozenosti!!!tak som sa do nej pustila ze ci sa pocuvala?!!!! akoze vsetko vedela od zaciatku a toto mi povie...no co uz ....a ty ako moja? ako ti je? mna nejako boli cely spodok-citim vajecniky a tak neviem ci to je dobre ci zle znamenie...ale nerisiem ... tak sa ozvi ako sa dari🙂 budem rada ...som rada ze som nasla biotechnologicku xixi a skoda ze za takych okolnosti...ja verim ze bude dobre proste musiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

katusap
15. jún 2011

@ernuska296 no ja som zvedava, co mi povie v piatok....asi ma kukne, spravi sono a posle ma do prace....teda myslilm si, lebo sa citim dobre....mam taky trosku vytok, ale nesvrbi, tak asi to nic zle nebude....uvidim co mi povie .....ja som tiez nebola zvyknuta byt doma....ked som chodila na vysku, tak cely cas som nebola chora a v praci som 3 roky a tiez som nikdy nebola chora, takze teraz to bola pre mna nova skusenost 😀 z tej kamosky si nic nerob...mne moja povedala, ze mi zavidi, ze som tehu....a to vedela, co sa deje. Tak vtedy sa mi na par sekund az rozum zastavil, ako moze byt niekto taky hlupy, ale co uz. Inak ani mne nie je jasne, preco sa nerobi hned cytogenetika....tu urobia az po 2. potrate. Debili. No co na to povedat. Peniaze su asi dolezitejsie ako to, aby sa prislo na pricinu potratu. ☹

noja2210
15. jún 2011

@katusap @ernuska296 mna tiez "pobavila" kamoska, ked mala potrebu mi oznamit ze je tehotna, a ze sme MOHLI byt len 2 tyzdne od seba s terminmi...ach jo...ja viem, ze to tak nemyslela, ked to povedala, ale mne to teda ublizilo riadne...

noja2210
15. jún 2011

no co...budu mat oni novorocnu radost s babatkom, hadam budem mat aj ja....aspon s 2 ciarkami 😒

majuska251
15. jún 2011

dnes som si kupila vitaminy CALIBRUM BABY PLAN ...a aj alechemilku pit ju ci nie???nieje to skoro???
u som sa kusok zmierila s tym co sa stalo...mam svojho anjelika ktory je cele 2 tyzdne so mnou doma lebo mal kiahne a ja zajtra idem zavolat lekarke ci nedosli vysledky z histologie lebo ma zaujima pricina...a cakam kedy dostanem menzes...boze este len 12 den.....

katusap
15. jún 2011

@majuska251 z histologie sa pricinu nedozvies ....to by prezradila cytogenetika, kt. sa ale po prvom MA nerobi ☹

katusap
15. jún 2011

@ernuska296 Tak uz mam tu histolku , dozvedela som sa uzasnu spravu.....bola som tehotna, no prestav si 😠 😠
"Regresivne zmenene choriove klky s hydropickou degeraciou a regresivne zmenená decidua. Casti sekrečného korporálneho endometria a krvne zrazeniny. Konecna diagnoza : O 02.1 "

noja2210
15. jún 2011

@katusap no znie to strasne vedecky...

noja2210
15. jún 2011

@majuska251 ja som si dnes objednala elastiQ kyselinu listovu....alchemilka sa ma pit na upravu cyklu a regeneraciu...tak som sa docitala na internete...som si laicky vyhodnotila, ze to nie je skoro...ved regenerovat potrebujeme...ci nie?

katusap
15. jún 2011

@noja2210 co z toho, ked to nevysvetluje pricinu

shania31
15. jún 2011

@noja2210
aj ja odporucam pit alchemilku
ja som zacala hned po zakroku a pijem ju stale- myslim, ze mi to velmi pomohlo 🙂

shania31
15. jún 2011

@majuska251
odporucam pit alchemilku, ja som ju zacala hned po zakroku a pijem ju stale......
myslim ze mi to dost pomohlo - maternica sa rychlejsie dala dokopy a aj cyklus sa obnovil uplne normalne
a pricinu sa pravdepodobne z histologie nedozvies (velmi mizive percento pripadov je takych, pri ktorych sa z histologie zisti preco sa to stalo)

noja2210
15. jún 2011

@katusap asi sa musime zmierit s tym, ze pricinu sa nedozvieme...jednoducho SA TO stalo...mozno je to aj dobre...takto vies, ze si zdrava, resp. nevies ze nie si...a mozes dalej dufat...

noja2210
15. jún 2011

@shania31 akurat mi dvakrat nechuti...ale tak "obetujem sa" 😒

katusap
15. jún 2011

@noja2210 no ja rozmyslam, ze sa objedname s manzelom na genetiku ....uvidim, co sa dozviem piatok od svojej dr.

shania31
15. jún 2011

@noja2210
hej, chut to bohvie aku nema- hlavne ked vychladne, ale ja som si uz na tu chut zvykla 🙂
jak dlho si po zakroku?
citam, ze si tiez z BA, mozem sa opytat, ku ktoremu gyn chodis??

shania31
15. jún 2011

@katusap
na genetiku potrebujes odporucanie od nejakeho lekara, alebo si to cele bude platit sama...

katusap
15. jún 2011

@noja2210 @shania31 alchemilka je hnusnaaaa 🤐 tak ale ked je este tepla, da sa vypit

katusap
15. jún 2011

@shania31 no ved sa chcem dohodnut s mojou gyndoskou

katkarv
15. jún 2011

ahojte,tak mne dosla dnes mrcha,uz 6ta 😠 😠 🙄

katusap
15. jún 2011

@katkarv ☹ ☹ nabuduce to uz vyjde

shania31
15. jún 2011

@katusap
jo, tepla sa da vypit a casom si zvyknes na tu pachut

shania31
15. jún 2011

@katusap
hm to mas najlepsie, ak mas gynekologa v pohode 🙂
mne sa zatal 😠
ale aspon hematologiu mam za sebou a reprodukcnu imunologiu

katkarv
15. jún 2011

@katusap to si vravim kazdy mesiac od kyretu,lebo ani mrchu prvu sme necakali a niiiiiiic ☹ 😒

katkarv
15. jún 2011

@katusap aj obvodak ta moze poslat,mne gyndos nedal odporucanie,tak som sla za obvodackou

allure08
15. jún 2011

ahojte babulky...dlhsie som tu nebola, moc vam vsetkym dakujem za podporu..tak uz to mam za sebou..v pondelok bol ten "osudny " den;(((( ked som isla z nemocnice, tak uplne som bola stastna ze odtial odchadzam, pretoze som si pripadala ako za sociku...katastrofa..
vcera som mala velmi velke krce v podbrusku, partner mi daval teple obklady a brufen fical v plnej parade..
dnes okolo obeda som mala teplotu a triasku, a tak idem dnes k dr. na krv, ze ci nemam nejaky zapal v tele....
vam dali po kyrete nejake antibiotika, alebo nejake lieky na rychlejsie hojenie????ake s tym mate skusenosti?
teraz mi je troska lepsie, spanok a brufen zaucinkoval..ale stale sa citim slaba..
nechce sa mi moc citat vsetkych 300 stran tak by som sa vas rada spytala, ze kedy je podla vas dobre sa zacat opat snazilkovat???
dufam, ze toto nikdy ani jedna z nas uz nezazije...pscyhika uplne v riti...

noja2210
15. jún 2011

@shania31 ja som fyzicky po kyrete 1 den, ale cakali sme s definitivnym rohodnutim 10 dni kym som pochopila, ze to je fakt tak...

mam uzasnu mudr, chodievam do procare na daxnerovom namesti

katusap
15. jún 2011

@shania31 @katkarv no ja dufam, ze sa s gyndoskou bude dat dohodnut, lebo ona je taka divna trosku, ale snad mi da odporucanie....od obvodaka take nieco necakam, lebo to je totalny debil 😀

odrik
15. jún 2011

@noja2210
Ahoj moja, drzkaj sa! Tesim sa, ze si zdravotne v poriadku a pocity budu striedave! Raz si povies, ze je vsetko OK, ze to tak malo byt, a ze bude vsetko v poriadku. No a potom pride den so slzickami, preco prave Ty si to musela zazit, ci sa to nestane znova, preco je svet taky nespravodlivy. A takto sa to u mna strieda este aj teraz po 32 dnoch! Ani ja som vobec nekrvacala, iba som dost dlho, asi 16 dni, rozne spinila. Potom nic a teraz asi 5 dni mam zasa ciry vytok. Uvidis, aky bude priebeh u Teba. Myslim na Teba velmi, prajem Ti rychle uzdravenie telicka aj srdiecka!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre