Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
3. júl 2011

@myskahryzka333
Ahoooj! Tak si mala krasnu sobotu aj s povzbudenim do dalsieho snazilkovania!!! Tak netreba zbytocne otalat a sup do toho 🙂 ! Prajem vela stastia a drzim palceky!!!

myskahryzka333
3. júl 2011

@odrik ďakujem...sme povzbudení obidvaja s manželom....čo má byť to bude. A ja verím, že v mojom prípade to bola tá štítna, takže ešte uvidím čo mi povie doktorka v piatok, či lieky na štítnu zabrali a naozaj ja nechcem čakať..na čo? roky nám utekajú..ja budem mať tento rok 30 a manžel má 36..takže na prvé mimčo resp. už druhé najvyšší čas !!!!!

katusap
3. júl 2011

@myskahryzka333 juuuj, tak ste dobre svadbovali.....my sme mali minuly rok 4 svadby - jedna bola nasa 😀 ....tento rok sa asi nikto nechysta zenit/vydavat .....tak to ste mali krasnu inspiraciu pre dalsie snazilkovanie.....ja dufam, ze to cim sme si presli uz ziadna z nas opat nezazije a budeme sa tesit zo zdravuckych krpcekov

myskahryzka333
3. júl 2011

@katusap ešte nie je koniec roka, možno sa niekto rozhodne pre ten krok...Tak my posledné roky tiež svadbujeme už asi 8-sta za 4 roky, z toho jedna naša..ale u nás tomu budú už tri roky v septembri....
hej inšpirácia bola krásna a chytila za srdiečko môjho manžela čomu sa tešííím..tak uvidíme....Kočky ja dôfam, že sa všetky presťahujeme čoskoro do inej témy - veselšej... 🙂

odrik
3. júl 2011

@myskahryzka333
Na prve babulko akurat 🙂 !!! Ja mam 38 a moooc rokov uz bojujeme o druhe. A neviem, ci to este do "slusneho" veku stihnem! Nebudem to silit, cas ukaze!!! Tak vela stastia a radosti!!!

helenka333
4. júl 2011

@katusap Ahoj moja, tak nestíham čítať, super že aj Tebe došla, no ved som ti mrsku poslala 😎 aj odrikovi, tak asi najprv k tebe zašla a tak príde ku nej. Mne došla až 48 dní po, tak už bolo na čase, a tiež prvý deň to bolo len také špinenie ale včera ráno sa to zomňa tak spustilo....ojojoj, ale som rada, aspoň sa poriadne vyčistím 🙂 júúúúj a môžme sa snažilkovať 🙂 jupíííííííííííííí 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 !!!

helenka333
4. júl 2011

@ernuska296 Ahoj, no ako píšeš, muži prejdu okrajovo 🙂 a mňa to inak vôbec neteší ☹, no ja som zatiaľ natom tak, že sa začneme hneď po mrske snažiť, ale najprv keď skončí pôjdem na kontrolu a podľa toho sa uvidí na 100 %, keď povie lekár že môžme tak šup ideme do toho a keď nie tak radšej počkáme, ako píšeš ja by som to tiež asi 2x neprežila....no 2x to už vyjde a do úspešného konca, no nie? 🙂 Musí to tak byť. Keď rátam a keď sa hneď zadarí, bábo bude aprílové 🙂 jupííííííí!!!Držkaj sa!!!

katusap
4. júl 2011

@helenka333 Ahoj....no teba teda tiez dlho natahovala, mne prisla po 32.dnoch ale teda poviem ti, je to poriadny masaker , esteze idem do prace az v stredu takze dufam, ze dovtedy to bude uz ok.

katusap
4. júl 2011

Inak babulky, dnes sme boli na tej genetike.....davali nam obom milion otazok a obom vzali krv. Urobia mi vsetko co sa tyka tromb. mutacii a tych srandiciek okolo toho, tak sa tesim, ze sa nebudem musiet trepat do Martina na tu hematologicku kliniku. Pre vysledky ohladom mutacii aj nasej DNA mam volat o 8 tyzdnov....to bude akurat koncom augusta. Takze super,, kedze od septembra sa chceme zacat znova snazit. Dovtedy si budeme uzivat leto - ak este bude teplo. 😀

odrik
4. júl 2011

@katusap
Tak to sa tesim!!! Vsetko bude v poriadku a mozete spokojne snazilkovat!!! Na dovolenke si oddychnite a naberte nove sily na september 🙂 !!! Krasny den!!!

katusap
4. júl 2011

@odrik jaaaa ti neviem, ale mam pocit, ze nieco nebude fajn .....taky zvlastny vnutorny pocit mam ....a ty ako? mrcha nikde? sakris, co nevie tak dlho trafit 😠

odrik
4. júl 2011

@katusap
Vsetko bude v poriadku, vnutorne pocity sa pripustaju len tie pozitivne!!! Nie je dovod, aby sa nieco naslo! Ale budes aspon spokojnesie snazilkovat. Mrcha este netrafila, ja Ti neviem, ci uz na mna nezabudla 🙂 !!! Asi si ma uz vyskrtla na vela mesiacov zo zoznamu, a nema informaciu, ze som potratila. Tak snad sa to uz dozvie a pride
🙂 ! Uz mi ju posielali babulky aj vlakom, lietadlom, postou a nic 🙂. Vobec teraz na vysledky nemysli, krvicka je odovzdana a mas 8 tyzdnov casuuuuu!!!

martinka13
4. júl 2011

Ahoj katusap Prosim Ta kde ste boli na genetike? Ja stale nad tym rozmyslam ci to riesit, alebo nie Prve babo mame ok O druhe sme prisli ako uz asi vies Mala trizomiu Neviem ci sa ist dat nejako preverit aj s manzelom Vraveli nam ze to bola len nahoda, ale sama neviem

katusap
4. júl 2011

@martinka13 Ahoj....no tak ja byt na tvojom mieste, urcite by som na genetiku zasla. A hlavne, mas dovod,takze nikto te nemoze odmietnut, ze take vysetrenie nie je potrebne. My sme boli s manzelom obaja....budu porovnavat nase DNA a samozrejme hladat, ci tam nema niekto z nas chybny gen. Boli sme v Nitre u dr. Barosovej, ona je vyborna lekarka. Neviem od kadial si, ze ci by si to nemala do Nitry daleko. Okrem toho mne budu okrem samotneho urcovania DNA vysetrovat aj rozne mutacie. Dufam, ze som ti pomohla. 🙂

katusap
4. júl 2011

@odrik Dakujem, ty si taky anjelik. 🙂 Niekedy ma mrzi, ze tu nemas fotocku, aby som sa na toho anjelika mohla pozriet. Veru, teraz nebudem 8 tyzdnom na nic mysliet....akurat na to, ze si budeme davat pozor. Bolo nam to odporucene aj na genetike, ze vsak ked sme vydrzali, tak uz 8 tyzdnov prezijeme a ak to pojde vsetko podla planu, tak zacneme snazilkovat v septembri tak, ako som aj chcela.

shania31
4. júl 2011

@martinka13
ahoj, ja by som tiez nevahala na tvojom mieste- urcite by som absolvovala genetiku
ved aj to, ze prve babo je chlapcek a je ok, a dievcatko malo tu trizomiu- ano mnohokrat lekari vedia vsetko odlahcit, to je len nahoda a bla bla bla
moja sesternica ma napr. problem, oni s manzelom by nemali mat chlapceka - lebo bude urcite vzdy problem, dievcatko nie je problem (teda jej manzel by nemal mat chlapceka, je tam nejaka geneticka vada)
u mna tiez brali potrat asi tym stylom, dnes je toho vela a vysetrenia sa robia az po 2 potrate .... - napokon som si ich vynutila a ako sa ukazalo, ze neboli absolvovane nadarmo

ernuska296
4. júl 2011

baby mam vysledky z hema a poviem vam zase som si tak porevala!!!ked sa ..... sa ....... :(

shania31
4. júl 2011

@ernuska296
zistili ti pricinu moja??

odrik
4. júl 2011

@katusap
No uz sa tesim ako mi posles fotecku // v testiku 🙂 !!! A potom samozrejme fotecky chrustika v brusku aj von z bruska 🙂. A ked stretnem bociana, tak mu urcite podam informaciu, ze Ty ho v septembri privitas 🙂 ! Ale neboj, nedam sa, a ked skonci toto moje, uz naozaj trapne, bezmrsie, ideme na to, a ked sa podari budem musiet sice pichat, ale nech!!! Tak krasny vecer aj zajtrajsi volny dnik!

katusap
4. júl 2011

@ernuska296 zlatko co sa deje? co ti tam zistili?

odrik
4. júl 2011

@ernuska296
Zlatusik, neplaaaaac!!! Co Ti moja pozistovali??? Mne zistili vrodenu trombofiliu a vselico este zvysene, uzivam lieky, v tehotenstve si budem musiet pichat fraxiparin. Ale nic nenarobim. A musim byt stale pod kontrolou hematologa, aj pred dlhsou cestou. Neboj, vsetko sa nejako vyriesi a liekmi upravi. Hlavku hore a ohlas sa pokladik!

helenka333
6. júl 2011

@ernuska296 Moja neplač.....prosím...už sme tolko plakali, že už sa musíme len usmievať, aj keď je to určite ťažké, čo sa stalo?

helenka333
6. júl 2011

@odrik Tak ako moja? Myslím na Teba dosť často, ešte stále máš obdobie bezmrsia? To je hrozné...no ale do tých 8 týždnov čakať a čakať.....ani necítiš, nie si citlivá, nemáš bolesti?
No mne dnes ráno spolužiačka napísala, že v noci sa jej narodilo krásne zdravé dievčatko....🙂 tešim sa s nou velmi...ale zase mi prišlo ľúto, že už teraz by som mohla mať aj ja trošku väčšie bruško....baby je to hrozné, a mi sme silné? Stále sa hovorí, že mi ženy všetko zvládneme, ale aké stopy to na nás nechá??? Neviem či zvládnem všetko odznova....

odrik
6. júl 2011

@helenka333
Ahoj moja, ano, obdobie bezmrsia pokracuje ☹ ! Uz to neriesim, ani pocity uz neviem identifikovat. Aj sa mi od vcera zda, ze by mohla prist, ale uz ani nechcem dopredu dufat. Ved uz ani neviem, ako mrcha vyzera 🙂 ! Od marca u mna nebola. Tak snad uz teraz pride, a potom moze ist kade lahsie 🙂 ! No aj mojej susede sa teraz narodil chlapcek, uz druhy, je nadherny! Neboj, aj my sa dockame 🙂

martinka13
6. júl 2011

@odrik Ahojte zienky Pridam sa k Vam Mne akurat predvcerom skoncilo cistenie takze tiez sa zaradujem medzi cakatelky na mrchu Len neviem ci vobec este niekedy zvladnem tehotenstvo A ak ano tak to bude asi len samy strach a ziadna radost Tak vela sil do boja!

katusap
6. júl 2011

Joj babulky, presne ako pisete. Aj ja sa bojim zacat znova od zaciatku. Normalne som rada, ze do septembra mame zakaz. Mozno dovtedy sa aj odhodlam ist do toho znova, ale teraz sa na to este fakt necitim. Hlavne chcem mat vsetky vysledocky hotove. Babule, kolko vam trvali tie vysledky hematologie? mne to spolu s genetikou robi az 8 tyzdnov, ale vsak nevadi. Prajem Vam krasny slnecny dnik. A neviete co je s @ernuska296 ?

odrik
6. júl 2011

@katusap
Ahoj moja, ernusku som objavila v jednej temicke o stitnej zlaze a ma nejaky problem so stitnou zlazou. Takze tak. U mna nic nove, cim by som sa mohla pochvalit. Tesim sa krasnemu pocasiu chodim uz na 7,00 do robotky a o 13,00 koncim, nech si uzijeme spolu so Šimonkom prazdniny 🙂! No a myslienky su veru vselijake, aj trosku "zbabele", ale asi sa niet comu v nasom pripade cudovat!!! Tak uvidime, ktora sa prva odhodla 🙂 !!!

odrik
6. júl 2011

@martinka13
Ahoj pokladik, veru, veru, nemame to lahke!!! Ja uz mam 7 tyzdnov bezmrsie. Vobec po kyretazi mrska neprisla. Lekar zatial zhodnotil, ze je vsetko v poriadku, este pockame do buducej stredy ci sa priroda umudri, a ked nie, budeme riesit. U mna je to tou trombofiliou trosku komplikovane, moj gynekolog musi kazdu moju liecbu konzultovat s hematologickou. No a "zajacie umysly" mame asi vsetky, ktore museli tymto prejst. Babulky, ani sa nam necudujme!!! Ale ja verim, ze nas to este poriadne chyti 🙂 a ono sa to tu rozbehne!

helenka333
6. júl 2011

@martinka13
@katusap
BABY musíme to zvládnuť, nesmieme sa vzdávať...NIKDY...viem že to bude strach ale žiť v strachu je hrozné, tak myslite len nato, že to bola fakt len náhoda, a že nabudúce už bude krásne biť srdiečko celých 9 mesiacov v brušku a potom naše krásne zdravé detičky budeme držať v náručí 🙂 aj nás to čaká, nebojte sa!!!Držkajte sa 🙂!!!

katusap
6. júl 2011

@odrik hmmmm....so stitnou? nepisala, ze to boli vysledky z hematologie? jaj, nech je to akokolvek, drzim jej palceky nech sa s tym vyrovnala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre