Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

ernuska296
8. júl 2011

ahojte babiky...vidim ze sme sa rozrastli ...tak nemilo vitam nove kocky co prezli tym istym...
baby vsetko chce cas, ked sa ce plakat placte, ked kricat kricte, ked byt ticho ako rybka budte!!!!!!
a ked budete cet pisat piste ..pomozeme si...je tu vela milych kociek a hlavne s rovnakymi pocitmi ako prezivate,,,,takze hlavku hore🙂 podari sa a budeme sa vyteskovat vsetky spolu!!!!

odrik
8. júl 2011

@ernuska296
Ahoooj moja, krasny den Ti prajem!!!! Vsetko bude dobre 🙂, drzkaj sa!!!

ernuska296
8. júl 2011

@odrik aj ja TEBE ZLATKO 🙂))) a vsetkym ostatnym babulkam 🙂)))))
keep smile 🙂))) every day, every minute 🙂)))

odrik
8. júl 2011

@ernuska296
Kraaaaasne!!! Dakujeme! 🙂 idem do robotky, urcite popoludni urobim kuk 🙂 pa

ernuska296
8. júl 2011

ja uz pracujem xixixi 🙂) a takk sa mi nechceeeeeeeeeeeeee....naj by som nekde lezala na slniecku a nemyslela na nicccccccccccccccccc...kazdy problem by bol maly ako oblacik 🙂))
jujj tak hadam aj tak raz bude 🙂)) cmuk vsetkym 🙂))

renkaniki
8. júl 2011

@katusap Ahoj..presne tak,bola som v aj ja na tej stranke Januarovky 2012.Tak som sa aj ja zapojila tu do tejto temy a som nestastna.Strasne to boli,ja viem,ze by to malo preboliet,ale momentalne mam pocit,ze to strasne dlho potrva.Vcera pocas dna som si sem-tam poplakala,kontrolujem sa kvoli mojej dcerke,aby ma nevidela plakat,ale co sa so mnou dialo vecer,ked mala uz spinkala vo svojej postielke...zalahla som si aj ja do postele a dostala som zachvat.Nevedela som prestat plakat,manzel ma len utisoval,ze bude dobre,ze to preboli,aj ked aj on uz mal slzy na krajicku,snazil sa ma upokojotit,ale bolo to tazke.Len som si drzala brucho a myslela,ze teraz mohlo este vo mne rast nase babätko,,co sa stalo,kde som urobila chybu 😢 ,preco pri nas nezostalo? 😅Tolko vela otazok mi prebehovalo hlavou a slzy sa len kotulali a kotulali 😢 Aaaaach,je to bolest.No a mas pravdu v tom,ze clovek este nema teraz na rozume snazilkovanie,je to dost cerstve,treba mat na to vsetko cas,klud.....a potom sa pokusat.Na vysetrenia si sa pytala alebo ta poslala tvoja zenska alebo obvodna?Ako to je s tym vysetrenim.Ja by som sla s manzelom na geneticke testy a ake by som si mala dat este robit?Kam ist?

katusap
8. júl 2011

@renkaniki ahoj.....pisem len na rychlo z prace....ja ked som isla z prepustacou spravou k mojej gyndoske.....tiez mi povedala, ze sa to stava, ale ja som vravela, ze chcem vediet pricinu a potom, ze ok, a napisala mi doporucenia na genetiku, hematologiu a infektologiu ....uz som to vsetko absolvovala, len na vysledky sa velmi dlho caka, tak teraz mi nezostava nic ine, len si nejako uzit....alebo skor prezit leto a koncom augusta by uz malo byt vsetko hotove a uvidime, ci to bola vazne len nahoda, alebo nie. Bola by som asi najstastnejsia na svete, keby bolo vsetko negativne, ale uz teraz mam nejake vysledky z infektologie pozitivne ....najviac ma zaujima genetika a tie trombof. mutacie. Takze uvidime, cakame.
Obcas to chyti aj mna, ale uz neplacem....naco?! Aj tak mi to nepomoze....od kyretu som plakala asi tak 2x. Len mi srdce stisne ked si predstavim, ze som mala byt uz na konci 14tt a teraz som kde? No v ..... Ved vies. 😖
Drz sa, ako som pisala vcera, kazdym dnom to bude lepsie a lepsie. Uvidis.

katusap
8. júl 2011

@a_rianna ja byt na tvojom miesta, tak by som trvala na tych vysetreniach....vsak to je vazna vec ....je pravda, ze po prvom potrate akoze nie je narok na vysetrenia, ale tak....zalezi len od tvojho lekara....moja s tym nemala problem

renkaniki
8. júl 2011

@katusap No,tak ja mam tiez u seba tu prepustacu spravu,ale urcite ju poslali faxom uz aj mojej zenskej..termim mam u nej 18steho,tak jej to urcite poviem,ze chcem tie vysetrenia.Urcite ta bolest preboli a budem sa citit lepsie,ale je to este cerstve a kazda sme ina,niektora sa z toho dostane skor,niektora neskor....ale dakujem za povzbudenie.Prajem prijemny pracovny dnik

myskahryzka333
8. júl 2011

kočky pomoc...tak ja zmenila lekárku a boli sme dohodnuté, že po prvej mrche prídem na kontrolu. Včera som volala so sestričkou či mi k nim došla karta a že sme boli dohodnuté že na kontrolu s doktorkou..tak mi povedala, že od zajtra teda už dnes idú na dovolenku tak mi povedala, že mám prísť až 08.08 lenže v tom čase sme na dovolenky zasa my....no a keď som jej to povedala, tak že vidíme sa v septembri bo potom sú zase oni na dovolenke..a v jednom kuse mi vrčala do telefónu, že 6 mesiacov neotehotnieť či si to viem zariadiť alebo si mám prísť pre lieky..ja reku že žiadnu antikoncepciu brať nechcem!!!!!!!! ODMIETAM..tak si to mám zariadiť..Ale my sme na dovolenke chceli začať so snažením, bo doktorka vie o tom, že 6 meisacov čakať nechceme....Ja neviem čo robiť..ja som chcela absolvovať vyšetrenie aby mi bolo povedané áno je to v poriadku ...alebo..no proste neviem..s tou novou nemám ešte zmluvu podpísanú, len mi tam došla karta..tak silno uvažujem že do tretice si nájdem niekoho normálneho..kamoška mi spomínala že v Galante je super lekár..len to dochádzanie ma odrázda..ale som naklonená všetkému...prečo jeden povie že po prvej mrche je možnosť sa začať snažiť, druhý, že po troch, ďalší že po 6 a nikto sa nevie zhodnúť ????

lussinkaaa
8. júl 2011

@myskahryzka333 Ahojik, nepocuvaj co vravi sestricka, dolezite je, co ti povie lekarka, aj ked sa v nazoroch obcas nezhoduju. Teraz je dovolenkove obdobie, takze to bude trochu tazsie dostat sa k nej. Ale nakoniec aj tak vsetko zalezi len od teba a od toho, ako sa citis. Pocuvaj svoj vnutorny hlas. Z vlastnej skusenosti: tiez mi sestricka povedala (ked tam vtedy nebola lekarka), ze 6 mesiacov si musime dat pauzu aby sa maternica zregenerovala. A ked som potom o dva tyzdne nato bola u lekarky, tak mi povedala, ze vobec nie je potrebne cakat a hned po prvej mrske sa mozme snazit. Tolko moja skusenost. Drzim palce, aby vam to vyslo co najskor 🙂

ernuska296
8. júl 2011

@katusap suhlasim s tebou ja som si tiez vydupala vysledky sama..
inak ako vzdy na celomuzemi SR sa to bezne tieto stavaju..ved co .nie?!
cize ak by som si ich nevydupala mne by sa to zopaklo again..takto viem ze musim zabojovat a ked ma budu sledovat sa dockame aj konecne baby my🙂)))

katusap
8. júl 2011

@myskahryzka333 so ziadnou sestrickou sa nestresuj prosim ta, nepotrebujes to teraz....jasne? pekne si uzi dovolenku a ak mas chut snazit sa, tak sa snazte. nikto ti to nemoze zakazat a uz vobec nie nutit ta brat tabletky ...a ked je tam ta sestricka taka mudra, mala si urobit medicinu!!! 😠 Mne povedal lekar v nemocke, ze odborna literatura uvadza, ze by sa mala dodrzat 6 mes. pauza, ale vzapäti dodal, ze tri je optimalna doba na regeneraciu ....a vseobecne....ked pride prva mrcha bez nejakych komplikacii, tak je vsetko ok. Mne napr. ani moja dr. nekazala prist po prvej mrche. Ale az ked budem mat vsetky vysetrenia hotove. Vsak co by tam chcela kukat. Ze mi sono urobi? Ked mrcha dosla, sliznica sa tym padom regeneruje ako ma a co treba riesit? Ked su neni bolesti, tak je dobre. A volbu lekara poriadne zvaz, lebo ked uz podpises zmluvu s touto novou, budes musiet cakat zase rok aby si ju mohla vymenit. Tak drzim palce.

katusap
8. júl 2011

@ernuska296 nooo ved jasne, ta otrepana veta - to sa stava, tu nech si strcia.....ved vies kde ....hlavne, ze nasli "chybu" ...teraz to uz dobojujete do uspesneho konca 😉

renkaniki
8. júl 2011

Ja sa dost bojim toho,ze som pocas tehu,ale vlastne aj pred brala tabl.na tlak,na stitnu zlazu,proti nevolnosti,lebo som zvraciala aj 5,6 krat denne,co som uz nevladala,nic vo mne nezostalo.Bojim sa,ze mi uskodili tie tabl.To je najhorsie,ze som ich mala predpisane,ale potom som sa informovala na nete aj v lekarni,obvolavala som a informovala som sa o tabl.ktore mi dala na tlak a este aj dodatocne na bolesti hlavy,lebo som mavala casto Migrenu s aurou.Tak na tlak mi vysadila,ale tie,ktore som brala este na bolesti hlavy,tie som dostala brat 2x a moje info,co som volala a pozerala na nete..povedali mi v lekarni,ze tie nesmiem brat,ze je to nebezpecne,ze sa v tehotenstve a hlavne na zaciatku nesmu brat.Sla som hned za svojou,povedala som jej,ze nechcem brat tieto lieky,lebo ,ze sa nesmu a nech mi da tie,ktore som brala v prvom tehu.Tak mi ich predpisala a brala som len tie 1x denne.Ono to moze aj nemusi byt pricina mojho potratu.Vcera som citala,ze aj stitna zlaza moze byt pricinou potratu.Ja som mala doteraz zvysenu funkciu st.zlazy a posledne,ako som bola uz pocas tehu u mojej obvodnej,tak mi povedala,ze mi to uz ide na podfunkciu,ze mam este o 3 mes.prist...ja som z toho vsetkeho uz salena.Clovek aby si bol uz aj lekarom..vsetko treba overovat...ale tym chcem povedat,ze mam strach,ze to boli tie tabl,ale to sa pravdepodobne nedozviem.Uvidim,co mi povie na gynde.ci jej doslo nieco z nemocnice..pricina.Ale neverim tomu,lebo uz ked ma posielala do nemocnice,tak mi povedla,ze to nebudu vediet povedat, preco sa to stalo..uz mi naznacila,nech si nerobim velmi nadej na dovod 😢

ankajocka
8. júl 2011

ahojte, ja nestiham vas ani sledovat 😔 zavalila som sa pracou- taham 16hodinove smeny 6krat v tyzdni- da to cloveku zabrat ale aspon nie je cas mysliet na ine 😔 az kym nepride ten jeden volny den ked sa idem zblaznit..
mam pocit ze cim viac cas plynie tym ma vsetko mrzi viac 😔 tym sa ma viac zmocnuje uzkost beznadej.. a to navyse ked som bez priatela a to estre dobre dva tyzdne..

odrik
8. júl 2011

@myskahryzka333
Zlatusik, nezhodnu sa! Kazdy lekar ma iny nazor na upravenie sa hormonov po potrate. Niektori vravia, ze "rozhadzane" hormony sa musia dat do povodneho stavu, pretoze mozu sposoit dalsi potrat alebo poskodenie plodu. Su ale lekari, ktori vravia, ze hormony sa upravia rychlo a zena moze otehotniet hned po prvej mrske a donosi zdrave dietatko. Moj lekar tiez vravi, ze hned a hotovo. Tak Ti drzim palceky, aby si si nasla dobreho lekara, v tom Ti poradit neviem, kedze nie som z Galanty. Drzkaj sa!!!

odrik
8. júl 2011

@ankajocka
Drzkaj sa moja, mysli na krasne veci, ked mas volno, rob veci, ktore Ta tesia. Ani tak vela pracovat nie je celkom dobre! Telo potrebuje aj oddych!!! Ja viem, este dlho potrva, kym sa srdiecko zaoji, ale urcite to zvladnes 🙂!

odrik
8. júl 2011

Babulky moje, hlasim presne 8 tyzdnov bezmrsie!!! To je sila, co?! Dnes som zasa konzultovala hematologiu, pretoze mi zacali praskat cievky nad kolennou jamkou az vznikaju modriny a velmi ma zacali vcera boliet nohy az do krcov. Tak k mojim liekom na trombofiliu pribudlo magnezium. Ak to neprestane, musim prist. Tak uvidim. Ale uz som doma z robotky, ide vikend!!! Tak krasny den, krasny vikend a dovolenkujucim nadhernu dovolenku 🙂 !!!

kejla
8. júl 2011

@katusap uvidime,ci mi spravia tie hematologicke vysetrenia,ale budem na tom trvat.Moja starka mala velke problemy aj so stitnou zlazou a myslim,ze aj so zrazanlivostou,tak sa budem odvolavat aj na to,ze to mame v rodine.Snad nepovedia nie.

@myskahryzka333 ani ja nechcem tabletky,my mame problem otehotniet,MM ma velmi zly spermiogram,tak tiez rozmyslam,dokedy si davat pozor,ked otehotnenie je vlastne u nas zazrak.Dr,co mi robil zakrok povedal,ze kvoli oslabenej branke maternice-pretoze ju pri zakroku musa roztvarat,aby sa tam dostali by mala byt trojmesacna pauza medzi tehotenstvami.Ze ak by som otehotnela skor,tak co uz,ale musim si byt vedoma moznych komplikacii (potratu,predcasneho porodu) kvoli tej oslabenej branke.U mojho gynekologa som este nebola s prepustacou spravou,ale predpokladam,ze kedze vie o spermiograme MM,tak povie,nech pockame do prvej mrchy,ze ked maternica nie je pripravena,babo sa neuhniezdi.Takze som zvedava,ci to naozaj povie,da vediet.

@renkaniki aj ja si kolkokrat aj teraz pohladkam brusko 😔 Ale napr ja som brala aj Duphaston na podporu tehu,aj vitaminy,aj som sa setrila a nepomohlo.Takze si hovorim,ze asi nebolo nieco v poriadku...Aj dr ma o tom presviedcal,ze je to ochranny mechanizmus prirody ak nieco nie v poriadku,ci je to pravda nikto nevie.Preto by som chcela tie vysetrenia,ak budu oki,tak ma dr pravdepodobne pravdu 😔

renkaniki
8. júl 2011

@kejla Aj mne bolo povedane,ze aj zienka,ktora neberie vobec lieky moze potratit,ze to rozhodne priroda.Pravdepodobne bolo dietatko chore a skoncilo to,ako to skoncilo...

odrik
8. júl 2011

@kejla
@renkaniki
Babulky, len sa nedajte!!! Mne bolo povedane to iste, co Vam. Ja som si vsak tu hematologiu "vydupkala" a zistili mi vrodrnu trombofiliu typu V Leiden. Uz mam lieky, a ak by som bola znovu tehulka, musim si celu tehotnost pichat fraxiparin!!! Takze potratit som mohla naozaj len tak, ze to chcela priroda, ale mohla byt pricinou, a je to velmi pravdepodobne, zistena tromofilia. A ked aj nebola pricinou, aspon viem, ze ju mam a liecim sa. Pani primarka na hematologii povedala, ze aj jeden potrat je dovodom na zistovanie preco sa to stalo a vobec sa nemusim citit zle, ze som si to vysetrenie "vydupkala" aj napriek presvedceniu mojho gynekologa. Ved ide o nase zdravie a moznost predchadzat dalsej bolesti!!! Tak Vam velmi drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo a nech cim skor mozete snazilkovat, pretoze tu koluje heslo: "Tehulky do Vianoc"!!!

katusap
8. júl 2011

Jaj babulky moje.....musim uz prestat pozerat albumceky tehuliek....ked vidim niektoru v tom tyzdni, ako by som ja bola teraz.....az mi slzicky vybehli ☹ je mi smutno z toho....preco niekto moze prezit svoje tehu bez problemov, aj ked si nedava pozor na nic....a ja som aj zostala doma z prace, ani som sa nenamahala, pila som vitaminky, davala na seba aj drobca pozor a ako to dopadlo, fnuk ☹ ☹ ☹ este aj pracovny vikend predo mnou, no proste horsie to uz ani nemoze byt

lucinocka
8. júl 2011

@odrik kludne si mohla potratit kvoli ten trombofilii, mne tak vravela na gynde, ze aj v neskorsom tehu by mi mohol bez injekcii zo dna na den zomriet plod.. tiez si musim pichat do konca tehu.. tak dufam, ze to pomaha

mia1111
8. júl 2011

Ahojte babulky, tak hlásim, že mne mrška dorazila 34 dní po kyrete... tak som rada, mesiac-dva s mm počkáme a potom šup-šup, ideme sa snažilkovať... 😉 . Idem vás trošku prečítať, začala som predchádzajúcou stranou a normálne nechápem, koľko nás je, čo sme mali byť v Januárovkach 2012... aj ja som tam patrila (str.10), do súkromky som sa nechcela pridať, kým nebudem vedieť, že je všetko OK a nakoniec už som nemala ani silu im napísať, že sa ani nepridám... ☹ . Verím, že sa nám všetkým čoskoro splní ten sen mať krásne bezproblémové tehu a následne zdravé bábatenko 😵 😵 😵

mia1111
8. júl 2011

@myskahryzka333 - ak chceš mať istotu, zbehni k inému lekárovi, uňho si môžeš vyšetrenie zaplatiť a nemusíš mať s ním zmluvu. Ja som tak bola na kontrolnom sone+konzultácii u inej lekárky, keď som bola prvýkrát tehu a môj lekár mal dovču a ja som mala zlý pocit, že sa niečo deje... Tak som sa objednala u inej lekárky, aj som povedala, že k nej nepatrím, ale potrebujem vedieť, že je všetko OK, tak ma objednala na druhý deň (chcela ma aj v ten deň, ale volala som jej, keď už končili ordinač.hodiny). Všetko bolo OK, platila som pár Eur a bola som spokojná a kľudná... Tak skús takto 😉

meusicka
8. júl 2011

@odrik ma zaujal tvoj prispevok, pred necelym rokom som totiz tiez potratila a moj dr. ma nikam neposielal, ale nastastie mam endokrinologicku ktora si da na vsetkom zalezat a ona mi napisala do papierov ze odporuca hem. vysetrenie. tak som tam prisla s vymennym listkom od vseobecnej dr. nastastie mne nic nezistili, takze naozaj to chcela priroda ze sme o babo prisli. ale som kludnejsia ked viem ze je vs. ok. a teraz po 4 mesiacoch prazdninovania a dalsich 4 cykloch snazenia sme sa dockali a cakame dvojicky 😀
takze hore hlavu a treba dufat ze vsetko bude dobre. aj ja v to dufam a hladim si svoje vystupujuce brusko s dvoma pokladmi. prajem vam vsetkym skore otehulkovanie s uspesnym koncom 🙂

myskahryzka333
8. júl 2011

@katusap ahoj moja...tak pravdupovediac si mi to natrela ale v dobrom...konečne niekto....máš pravdu, mrcha došla normálne ako mala, všetko prebiehalo tak ako malo..žiadne problémy som nemala...nič....tak asi nie je dôvod chodiť po kontrolách....
Ja sa však dnes teším...vlastne mne sa to všetko stalo kôli štítnej žlaze, ale všetko bolo zistené už neskoro aj som sa na ňu začala liečiť neskoro...No a min týždeň som bola na krvi a dnes u lekárky na kontrole po dvoch mesiacoch..jednoznačný verdikt, je, že u mňa za to môže štítna žlaza...aj sa teším, že to viem...ale viac ma tešia výsledky.....norma je tuším od 0,19 do 4,90 a ja mám 2,40 a keď mi v tehotenstve zistili tak hodnotu som mala 5,9....takže som rada, doktorka mi povedala, že nemáme čakať a kľudne sa máme začať snažiť...nie je dôvod čakať....lieky mám užívať aj naďalej...a proste všetky hormóny, všetko mám v norme takže už to mám podchytené ..juuuuujjjj...tešíííím sa na more a naozaj nebudem počúvať nejakú sestričku..a pustíme sa do toho, dúfam, že leto 2012 strávime už minimálne v trojici 🙂

myskahryzka333
8. júl 2011

@odrik ani ja nie som z Galanty ale kamoška tam pozná lekára..Aj ona bola na kyrete...len ona rok nechcela bábo sa bála...no ja sa nebojím ja verím, že druhé tehotenstvo bude presne také aké má byť 🙂
Moja ja sa dnes teším veľmi tým mojím výsledkom štítnej, takto som sa tešila keď mi najprv mrcha neprišla a naposledy keď mi prišla.
A čo ty, stále bez mršky ?

katusap
8. júl 2011

@myskahryzka333 tak predsa len stitna zlaza? mne tiez v priebehu tehu zistili problem so stitnou - znizena funkcia, ale co uz....neviem presne ake som mala hodnoty, ale vraj to nie je nejake akutne....beriem sice euthyrox, ale len 25 ....bola som aj znova na krv a dr. mi povedala, ze to mam uzivat dalej a hned ako budem tehu mam prist na kontrolu, ci nebude treba zvysit davku....takze uvidime .....juj, tak ti bude fajne ked idete k moru....aj ja som chcela ist, ale manzel kvoli praci tento rok nemoze....tak som chcela ist s kamoskou, ale prave sa chysta na umele oplodnenie, takze zase smola....tento rok to isti len tyzden na chate , ale aspon nieco 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre