Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

elise
16. júl 2011

@renkaniki my už spe papali, mali sme špenátovu polievku a pečené stehná s ryžou mňam, malý mi už spinká a poobede by sme niekam spolu na vílet vybehli🙂 hlavne aby sme boli spolu, doobeda sme malovali malému detsku izbičku každá stena inou farbou ale tak si vybral🙂 (máme 4,5 ročného chlapčeka)

odrik
16. júl 2011

@katusap
Tak, tak moja! A mas pravdu, ani by mi Norethisteron nedali! Nech si ho nechaju, nechcem 🙂!!! Radsej si mrsku privitame a uzijeme, vsak?!

odrik
16. júl 2011

@renkaniki
Jasne, ze sme tu taka mala rodinka zienok divozienok, mojich velkych psychickych pomocnicok!!! Mali sme podobny obedik, ale len gulocky bez papriky s rajcinkovou stavickou. U nas ta paprika moc nejde. A polievocku nasi chlapi pytali sosovicovu, tak mali. Ja teraz uz len tak sucham nozkami, od mrchy ma boli cely clovek ☹ ! Ale vydrziiiiiiim! Tak dobru chut!

katusap
16. júl 2011

@odrik Ja som dnes ani nevarila 😕 Robila som manzelovi torticku a chystam sa cvicit...moc sa mi nechce, ale pojdem na to. 🙂 Musim dat dole tie kilecka navyse.

leleh
16. júl 2011

@odrik velmi sa tesim s tebou ze ta mrcha mrchata konecne dorazila, dala si riadne nacas....tak do dalsieho boja 😀

odrik
16. júl 2011

@leleh
Dakujeeeeem!!! Si pokladik!!! Co nove u Teba???

odrik
16. júl 2011

@katusap
Torticka, mnam 🙂 !!! Prijemne cvicenie!!! Ja som mala ist zajtra, ale mrska je mrska!

renkaniki
16. júl 2011

@odrik No uz sme sa najedli,mala si este pytala duplu,tak som bola tomu rada,teraz ideme troska na prechadzku..tak sa majte zatial..A este k tej bolesti,mne najviac pomaha..Paracetamol..alebo panadol u Vas.Velmi mi vzdy pomoze,staci mi zobrat jeden za den alebo ,ked mam velmi velke bolesti,tak 2 za den a je mu fajn...

leleh
16. júl 2011

@odrik no moj cyklus trva uz 41 dni(normalne mam cyklus 31 dni), teploty sa drzia hore nad 37, som 13.DPO, mrcha nechodi a testy stale negat. 😠 Cysta neviem ci tam este je ci co robi, som zufala, nafuknuta, kozy ma bolia a vecer teplota aj 37,8.Takze som v neistote no ale stale dufam 😎

renkaniki
16. júl 2011

@katusap No,tak to schudnutie je dobry napad..ja by som mala uz tiez zacat.Pred tehu som zacala ZUMBU..suuuper vec,ale potom som nejako prestala,potom otehotnela,tak uplne som so Zumbou skoncila,ale mala by som uz aj ja zacat zasa 😒 ....

katusap
16. júl 2011

@renkaniki ja som pribrala z tehu vitaminov a teraz este 2 kila po kyrete, ale uz som trosku upravila jedalnicek a zacala som cvicit a dala som uz skoro 2 kila dole,t ak dufam, ze mi to tak pojde aj dalej

renkaniki
16. júl 2011

@katusap Tak drzim palce,len pokracuj dalej a pojde to.Ja som pred tehu dala 6kg za mesiac pri tej Zumbe..ale prestala som a to sa ti potom vrati,tak sa drz a hlavne pokracuj ....ja uz zacnem tiez.Ale casto poviem,ze zacnem od zajtra a ten zajtrajsok je aj o tyzden alebo dva..manzel sa vzdy z toho smial,ked som mu to povedala este pred tehu,pred zumbou..ze zajtra zacnes??Aha..uz vedel,ze zajtra to nebude..ja som s tym cvicenim niekedy hrooozne leniva 🙄 ....tak,teraz idem na prechadzku a myslim,ze aj to je dobra vec,ze?Tak idem si pochodit..papaaaaaa 😉

odrik
16. júl 2011

@renkaniki
@katusap
Spravne babulky!!! Aj ja som po potrate pribrala, hormony su potvory, ale uz mam zasa konecne svoju hmotnost, tak sa tesim, dnes este aj mrska prisla, tak konecne pri tych starostiach a boliestkach aj nejake radosti 🙂 !
Mne na bolave telicko dobre zabera cokolvek s ucinnou latkou Ibuprofen (Nurofen, Ibalgin, Brufen). Tak si uzime dnik!

odrik
16. júl 2011

@leleh
Jeeejda, tak drzim palceky, aby to nebolo ziadnou cystou potvorskou, ale tehulkovanim uspesnym 🙂 !!!!! To by bolo radostiiiiiii !!! Myslim na Teba a mooooc drzim vsetky prsty co mam 🙂 !

katusap
16. júl 2011

@renkaniki @odrik Jooj, stale tu vysedavam, idem uz na to, lebo sa nedonutim 😀

leleh
16. júl 2011

@odrik dakujem potom dam vediet ze ako to dopadlo 😝

ankajocka
16. júl 2011

odrik
16. júl 2011

@elise
To mi je luto moja, vitaj v smutnej teme ☹ ! Boli, ja viem a este aj bude ☹ . Ale neboj, telicko sa rychlo zahoji a srdiecko postupne tiez. Samozrejme, ze nezabudnes, ale bude lepsie. A anjelik v nebicku Ta teraz bude chranit a onedlho bude ochranovat aj noveho chrustika v Tvojom brusku, zdraveho a krasneho! Drzkaj sa moja, my tu vsetky vieme, co prezivas, lebo sme to prezili a prezivame. Ja som o malicku fazulku prisla v piatok 13.5. a bola som v 10tt ☹ ! Drzim palceky nech vsetko postupne preboli a Ty budes znova usmiata a krasna tehulka! Heslo snaziliek: Vianoce tehulkujeme!!! 🙂

elise
16. júl 2011

@odrik dakujem veľmi pekne si zlatičko 🙂 určite na vianoce budeme tehulky🙂 na anjelička nezabudnem v srdiečku navždy zostane🙂

katus193
17. júl 2011

Ahojte dievcata,prajem Vam krasnu nedelu 🙂 Dufam ze aj pre mna ostane krasna cely den,pretoze dnes ocakavam mrchu ale kedze mi niekedy meska den alebo dva,tak si musim este pockat na vysledok 😠 Inac kocky myslite si ze mozem mat uplne ine priznaky ako pri prvom tehotenstve?Lebo zacinam mat obavu ze asi sa nepodarilo,kedze vobec nic nepocitujem ako to bolo predtym,vtedy som mala take bolestive prsia,ze som som ani na bruchu spat nemohla a teraz ani naznak a este plno inych veci.Mam len mierne pichanie vo vajecnikoch ale nic viac.TAk drzte palce ze to tu rozbehnem 😉 😉 😉

odrik
17. júl 2011

@katus193
Ahoj moja! Drzim palceky!!! Mozu byt pravdaze aj ine priznaky, niektore zienky nepocituju ziadne priznaky, takze..... Velmi Ti to prajem, snad sa zadarilo 🙂 ! Krasny den! Ja sa morim s prvou mrchou, vidno, ze prisla po 9 tyzdnoch od kyretu, dufam, ze to prezijem, lebo je strasna!!!

katus193
17. júl 2011

@odrik no ved uvdime ci dostanem.Som rada ze konecne prisla ta tvoja mrcha 😉 Budes to musiet prezit,ja som tize mala velmi silnu a bolestivu,za den som minula balik vloziek,taka bola silna,menila som kazdych 20 minut.Tak len pekne oddychuj ked sa da,teraz aspon budes kludnejsia ze konecne prisla 😉

odrik
17. júl 2011

@katus193
Dakujem pokladik! No ved sa snazim len sedkat a len tak sucham nozkami, moc sa nehybem! Kazdu chvilu som v sprche, ale jasne, som rada, ze uz prisla mrsina tulava 🙂 !!! A Tebe drzim palceky nech to vyjde!!!!!!! Nech sa to tu rozbehne 🙂 !

renkaniki
17. júl 2011

@odrik Neberies ziadnu tabletku?Ako sa citis??Ja mavam mrchu dost silnu a bolestivu,ale stale mi pomoze,ako som to tu uz aj pisala,Paracetamol..u Vas je Panadol a Paralen ..po pol hodinke nemam uz ziadne bolesti.Keby som ho nevzala,tak sa krcim a valam v bolestiach....Mne to pomaha velmi.Uvidime,kedy dojde moja a aka bude....

odrik
17. júl 2011

@renkaniki
Ahoj!!! Ja nemavam bolesti, ani silnu mrsku. Teraz je pre mna vynimocne silna, ale bolesti nemam ziadne 🙂!!! Som dnes len domka, vela pijem, to aj tak musim, kedze mam trombofiliu a oddychujem. Ale co uz narobim, zvladnem. Zvladla som uz horsie veci 🙂 ! Tak drzim palceky, aby mrska prisla nacas a nech sa to da vydrzat!!! Dufam, ze ta druha uz bude "normalnejsia"! Krasny dnik!

renkaniki
17. júl 2011

@odrik Tak sa drz zienka..moja uvidim kedy pride,ale mam teraz troska bolesti,ako keby dni pred prichodom.Zajtra idem na kontrolu k zenskej a neviem,ale min.tyzden som zbadala,ze mam vedla konecnika nejaku bombulu,taku do modra, modry uzol nie tvrdy,ale neviem z coho to mam,neboli to ani nic,len som to zbadala pri sprchovani a zlakla som sa.Myslela som hned,ze mozno mi to po operacii,nejako tam napuchlo..neviem..ako keby to bola zlata zila ,ale neboli,ani nekrvacam z konecnika..mam trocha strach,ze co to moze byt..zajtra nech sa pozrie,dufam,ze nic vazne..este aj toto mi chyba....jaaaaaaaaj

ernuska296
17. júl 2011

ahojte moje stare a bohuzial aj nove babulky ..ako sa mavate?
@odrik jejej moc sa tesim ze sa tvoje telo racilo umudrit po tolkom case...jujj som rada 🙂))) takze si mrchu uzivas plnymi duskami...hlavne ze dosla 🙂 a co aj mas nejake new info o tej trombofilie?
@noja2210 som rada ze aj ty uz mas umudrene telicko a mrskujes🙂 a co idete hned na to? ci ides na vysetrenia? Ja uz na nahody neverim....takze radsej cem bt o krok popredu aj pred takymito vecami:(
@katusap ahojkyyyyy🙂)) co vyromantikovana s mangelikom? torticka vysla? a vysledky budes mat tento tyzden? drzim palceky aby si nemala nic positive ale velaaaaa negative🙂))))))) co dobre cvicis?
ja som babky oprasila brusle takze makam jak srob a mozem si kupit bud new kolecka alebo cele new brusle tak som ih stihla dokatovat...a to som si myslela ze tento rok ich nebudem potrebovat..:( ale co uz...zivot vie byt riadny podrazaaaak !!!!
ahojte moje stare a bohuzial aj nove babulky ..ako sa mavate?
@odrik jejej moc sa tesim ze sa tvoje telo racilo umudrit po tolkom case...jujj som rada 🙂))) takze si mrchu uzivas plnymi duskami...hlavne ze dosla 🙂 a co aj mas nejake new info o tej trombofilie?
@katus193 mojaaaa ja dufam verim ze budes prva kto to tu rozjedeeeeeeeeeee🙂))) a co kolko mes. mas po kyrete? vies co nerieis nic pretoze kazdy den je indi vindi a nie ece porovnat tehu a veci co je mne, jej , tebe . to co moze platit u teba nemusi u dalsich sto bab a opacne..takze prajem good luckkkkk a daj infos🙂))
@helenka333 moja stratena ty co pracujes jak srobik??? a co ta tehu stolicka zafunguje xixixi?🙂 si uz bola na dofce v tom turecku -neco sa mi zda tak ako bolooo?🙂)))

a vsetkym novym babikam:( ...baby sme v tom spolu...mne osobne vela pomohli baby co tym presli a ich pocity nazory rady...takze sme tu pre vas🙂 vsetko chce cas...a srdiecko sa pomaly zotavuje a slniecko vide kazdy den a ja dufam ze nas kazdu z tejto smutnej temy ohreju jeho luceeeeeeeeeeeeeeeeeee
pekny vecer 🙂))))

katusap
17. júl 2011

Ahojte babule....tak vikendik je pomaly za nami. Hrozne rychlo vzdy pridu tie 2 dni a opat do prace. Ja som dnes mala perny den veru. Varit, chystat oslavu, este aj sluzbu vo vchode sme mali.....este som pocvicila a teraz uz spokojne sedkam a pozeram telku. Konecne.
@odrik Moja, ja som mala tiez brutalnu mrchu. Som sa cudovala, ze nebola bolestiva, ale bol to masaker. A riadny. Ale musis sa tesit, ze vobec prisla 😀 O chvilu bude fuc a budete snazilkovat.

odrik
17. júl 2011

@renkaniki
Jeeejda zlatusik, neboj, pani doktorka to dobre vysetri!!! To bude nejaka zdurena zilka, uvidis co na to povie lekarka. Drzim palceky aby aj kontrola aj vsetko dobre dopadlo, aby Ta mrcha netrapila, snad sa uz "vyřádila" na mne, stacilo by!!! Fakt si myslim, ze to co sme prezili staci, netreba nam pridavat!!! Niekedy mam pocit, ze priroda skusa, kolko vydrzime!!! Vies, ja s mojou zistenou trombofiliou uzivam lieky, ktovie, ci to krvacanie u mna nie je take silne aj preto ☹ !!! Co narobime, zvladneme!!! My sme zienky silne!!!

katusap
17. júl 2011

@ernuska296 Ahojky....torticka sa krasne podarila - pridavam obrazok. Dnes sme mali 2 navstevy, torticka vsetkym chutila, tak som velmi rada. Cvicim na orbitreku a snazim sa "nezrat". 😀 Jemine, inak vies co? Vcera sme mali tutu mutu s mangelom a dnes pozitivos ovu testik 😕 Dufam , ze z toho nebude nejaky pruuuuser. 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre