Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katkarv
9. aug 2011

@nany100 aj ja som citala ze je to nieco podobne.Neverila som ze to hned zaberie 🙂 Ale od kyretu som nemala skoro ziadny ovu hlien.Snad to aj tebe pomoze.

silvia371
9. aug 2011

@nany100 @katkarv aj mne ten gel pomohol hned prvy mesiac uzivania i ked tehu skoncilo, ale teraz akosi nepomaha....treti mesiac snazenia po povinnej kyret pauze zatial nic....

katkarv
9. aug 2011

@silvia371 neboj ono to pride.Napisem co tu vsetky nenavidime ale fakt to pomaha:ja som bola uz ako posadnuta tym ze chcem otehu a zrazu som si povedala ze uz dost ked to ma prist tak to pride a necakala som ze to bude hned ked na to prestanem mysliet ale gel bol uz objednany tak sme ho vyskusali 🙂

nany100
9. aug 2011

@silvia371 je síce dosť riedky, tak mm trochu nadáva, že je to voda v tube 😅 ...normálny lubrikant je hustejší, mazľavejší, ale ten som zakázala používať, lebo zabíja spermie 😖 ...ja som mala kyret 12.3. a hneď po prvej ms sme sa začali snažiť, teda už 4 cykly...a teraz čakám, pozajtra má prísť ms...dúfam, verím...že nepríde

silvia371
9. aug 2011

@nany100 tak držím palce @katkarv áno presne aj ja som si povedala, že tento mesiac už kašlem na to, nebudem si robiť ani ovutesty ani merať BT, tak snáď to pomôže 🙂

katusap
9. aug 2011

@katkarv jeeej, krasna spravicka pre tento den....mooooc ti gratulujem ,ale este viac drzim pazure aby uz konecne vsetko dobre dopadlo ....drzte sa 😉

renkaniki
9. aug 2011

@katkarv Gratulujeeeem Ktaka,tak to je super sprava,ach,ako som sa potesila..to je paraaada,len sa drz 😉

odrik
9. aug 2011

@katkarv
Jeeeeeeej!!! Velmi sa tesim 🙂 a mooooc drzim palceky!!! Posielam vela pozdravov a pozitivnej energie, urcite uz bude dobre 🙂 !!! Vela stastia pokladik!!!

katus193
9. aug 2011

@katkarv Katuska tak gratulujem a urcite si nam tu vsetkym dala nadej, ze sa to raz musi podarit 🙂 Drzim palceky 😉

tinasc
9. aug 2011

@katkarv blahoželám a držím palce, aby bolo všetko v poriadku 🙂 ono ten strach po tých skúsenostiach tu bude vždy, ale dúfam, že nebude opodstatnený 🙂

katkarv
10. aug 2011

@katus193 este nemam vyhrane,len som dostala dalsiu sancu 😒

lenkasop
11. aug 2011

@katkarv gratulujem a želám úspešné tehulkovanie až do šťastného konca. 😀 Jééééj ako som rada, dodala si mi nádej, že do tretice to vyjde. Chystáme sa na snažilkovanie od októbra. Všetky vyšetrenia sú negatívne - príčina neznáma 😉 Ešte ma čaká imunológia(23.8).

katkarv
11. aug 2011

@lenkasop mne tie nic nezistili.Dakujem ti aj vam vsetkym v tejto teme,dufam ze sa sem ani ja ani vy uz nevratite.

lenkasop
11. aug 2011

@katkarv tak v to dúfam,že už sa dopracujeme do úspešného konca. 😉

mihalienka27
16. aug 2011

Ahojte dievčatá. Neviem, či je to vhodné ozývať sa tu, keďže ešte nemám dieťa, ale snáď mi poradíte. Doktorka ma poslala na kyretáž, lebo pravidelne pri styku krvácam. Cosi som si o tom precítala, ale ja sa toho strasne bojím. Bojím sa, že sa niečo pokazí a ja nikdy nebudem môct mat deti. Uz som mala ist na ten zakrok pred styrma rokami, ale primar mi povedal, ze mi to neurobi, lebo mozem mat problemy. a teraz ma ta doktorka poslala znova. mam z toho zly pocit ☹

frca
16. aug 2011

@mihalienka27,ahoj a povedala ti doktorka preco prave kyretaz?Mne ju robili v juni lenze to museli spontanny potrat.Ale myslim ze na tvoj problem su aj ine riesenia,nie taky zasah do organizmu.Skus zmenit doktorku.A ak ti mozem poradit obcas vypi cajik z alchemilky a mysieho chvostika,je vyborny na zenske problemy,mne to osobne pomohlo🙂

mihalienka27
16. aug 2011

@frca ved tiez som z toho v soku, ze takyto zakrok mi odporuca ked som este nerodila ani nebola tehotna. zajtra idem na prehliadku k inemu doktorovi, som zvedava, co mi povie. neviem, preco prave toto mi chce robit, vraj mam ranku na maternici. cytologiu mam vzdy vybornu...no neviem, som z toho mierme mimo...dakujem za recept, okamzite idem do lekarne kupit...

frca
16. aug 2011

@mihalienka27,k tej ranke,kamaratka ma tiez ranku na maternici vdaka kyretazi a doktor v tom nevidi ziadny problem,tak dufam ze ti tie cajiky zaberu🙂

odrik
16. aug 2011

@mihalienka27
Ahoj moja! Tu ranku mas pravdepodobne na krcku maternice. Mala som ju aj ja, ale neriesilo sa ro kyretazou, ale tzv. konizaciou, teda "vypalenim" suchym ladom. Kyretaz mam po potrate za sebou a naozaj je to neprijemny zasah do organizmu a pokial to nie je nutne....... Skus sa este poradit s inymi lekarmi. Alchemilka je super, pripadne kvapky FEMI od firmy Valovic. Tak vela stastia!!! Drzkaj sa 🙂

odrik
16. aug 2011

@katkarv
Velmi sa s Tebou tesim a verim, ze uz bude vsetko v najlepsom poriadku!!!!! Vela stastia!

mihalienka27
17. aug 2011

@frca
@odrik
Ďakujem Vám. Áno, ranka je na krcku maternice. Doktorka mi to "vypalovala", ale akosi to nepomohlo. Dnes idem za inym lekarom, tak som zvedava, co mi k tomu povie. Drzte mi palceky, velmi sa bojim...

katkarv
17. aug 2011

@odrik dakujem,vidim ze uz mas foto 🙂

frca
17. aug 2011

@mihalienka27,neboj nic urcite to bude v pohode,daj vediet ako si dopadla

odrik
17. aug 2011

@mihalienka27
Myslim na Teba, neboj, vsetko bude v poriadku!!!!! Budem cakat na dobre spravicky 🙂 !

lucianak
17. aug 2011

Ahoj, neviem, či som tu dobre. Som tu nová. Tiež mi robili kyret po MA :( Bola som v 11tt a zistili že medzi 9-10tt prestalo mimi biť srdiečko, tak ma poslali na ten zákrok. Nepovedali mi nič, do kedy budem krvácať, kedy príde mrška, ani to, kedy sa môžeme pokúšať ďalej. No už nekrvácam. Kyret mi robili teraz 10.8 a už 15.8 ani špinenie. Viete poradiť, kedy príde mrška a kedy sa možeme s mužíčkom opäť snažiť?

frca
17. aug 2011

@lucianak,ahoj mne tiez robili kyret 22.6,MA 10 tt,tiez som spinila len par dni,menstruaciu som dostala piaty tyzden po zakroku,teraz ma prist druha a v septembri ked budem mat po 3cykloch idem na kontrolu,doktorka mi odporucila pockat 5mesiacov ale to sa mi zda dlho,niekto otehotnie do mesiaca a je vsetko v poho,ale netreba riskovat radsej pockat,my sa zacneme snazit po tych 3cykloch ak to bude v poriadku,lebo mam aj malu cystu na vajecniku tak dufam ze tam uz nebude v septembri,tak hlavne mysli pozitivne aj ked je to tazke a vsetko dobre dopadne🙂

lucianak
17. aug 2011

@frca Hmmmm, 5 týždňov?? Ale čo už... určite sa dočkám. Ja čo som tu čítala, tak baby písali rôzne, niektoré rok, iné 1 cyklus a vše bolo ok. Čítala som aj, že vraj najnovšie štúdie zo Škótska potvrdili, že je najlepšie otehotnieť do 6 mesiacov. Že je takmer 90% šanca, že tehu bude bezproblémové a aj bábo sa narodí zdravé.

frca
17. aug 2011

@lucianak,neboj to vydrzis a mozn dostanes skor kazda to ma individualne,na tie studie by som sa nespoliehala,stat sa moze vselico,tych 6mesiacov sa vacsinou odporuca ked to uz bolo vacsie stadium tehu,alebo po interupcii,tych 6 sa mi zda mooc dlho uz by som chcela najradsej teraz🙂skus pit alchemilku,regeneruje to maternicu aj sliznicu

monika2712
17. aug 2011

@lucianak, ja som mala zakrok 1.7., minuly tyzden mi prislo nieco ako mrska, len to bolo velmi slabe, tak neviem ci sa to uz pocita ako prva, ale zrejme ano.. buduci utorok mam kontrolu u gyndy, tak uvidim co povie.. inak sa chceme zacat snazit po troch cykloch, tak mi odporucila lekarka ktora mi robila kyret, vraj 3-6 mesiacov po je to idealne, pokial slo o skore MA, ja som bola v 8tt, srdiecka sme sa ani nedockali.

lucianak
17. aug 2011

@monika2712 :( Smutné, že ten kto po miminu túži, tak to nevýjde.Tak mne robili 10.8. ako som už spomínala. Ja dúfam, že do tých 6 týždňov po už dostanem. A snažiť by sme sa chceli tak november, december určite. Inak čo som ppísala do pár poradní, zatiaľ odporúčali všade min. 2 cykly počkať. A ešte som sa dočítala o femibione 800, že je dobrý, síce okolo 13eur na mesiac, ale znižuje aj riziko potratu. Od októbra asi začnem užívať. Vy ste o tom niečo počuli?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre