Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
7. sep 2011

@lucianak ano, tie mutacie mozu za to, ze som prisla o mimco....dr. mi vravela, ze urcite to ma aj moja sestra aj moj brat...a predstav si, ze segra ma dve deti - mala viac stastia ako ja....dnes som bola na hematologii...hned ako zistim, ze som tehu, budem si pichat do brucha ten fraxiparin a brat vit. B12 ....a teraz mi predpisala vyssie davky kys.listovej .....a povolila mi aj snazilkovanie, takze konecne sa mozeme do toho pustit.
Co sa tych vysetreni tyka, tak na infektologii, hematologii, endokrinologii som bola len ja a na genetike sme boli obaja, aj ja , aj manzel. A presne ako pises....sama od seba som povedala kam chcem ist na vysetrenia a tam som aj isla. A som rada, ze som na tom trvala. Skoda, ze na SK plati to pravidlo, ze sa nieco zacne riesit az po troch potratoch. Fakt je to smutne. Keby som nebola trvala na tych vysetreniach, kazde moje tehu by skoncilo potratom ☹

lucianak
7. sep 2011

@usacek79 Tak tak, taky fajny "smarkel" 😀 takže predpokladám, že to bola ovulka jak bejk... Ja som ju zvykla mať skôr ku koncu, teda tesne pred ms, tak už nech je to tu, ale nechávam tomu voľný priebeh, aj tak to ovplyvniť neviem.
A myslíš, že by usg mohlo škodiť plodu? Asi nie, to predsa nemôže na to nič také byť... teda podľa mňa. Keby to škodilo, tak by to isto nerobili. Ale 3x za 12 dní, tak to je už fakt moc.

lucianak
7. sep 2011

@katusap Tak to ani nerozprávaj. Teraz sa už vie, kde bola príčina, tak sa to bude vedieť podchytiť včas. A už vám aj povolili radovánky a dúfam, že aj s následkom, ktorý vás potom o 9 mesiacov poteší 🙂 Keď sa ešte môžem pýtať, tak ako dlho po zákroku trvali tie všetky vyšetrenia? A odkiaľ si vedela, na aké sa pýtať? Lebo ja som niečo zisťovala, no o vyšetreniach som sa dozvedela tu od teba a ešte zopár báb tu o nich písalo, no nie o všetkých, čo ty.

katusap
7. sep 2011

@lucianak ja robim v nemocke....takze akosi mam vseobecny prehlad ....co bolo treba vysetrit 🙂 Kyret som mala 31.5. a 6.9. som dostala posledne vysledky. Takze dlheeeee tri mesiace som cakala na vysledky. 😖

jania023
7. sep 2011

@cora41 ano ten folik coskoro praskne tak pri 22-24mm rataj 2mm za den

cora41
7. sep 2011

@jania023 no ak my ma prist MS o 14 dni, tak to by som mala byt v polovicke a folik by musel mat aspon tych 20, aby praskol, nie? A ak mal vcera 7, tak zrejme nepraskne a nejako sa vstrebe...aspon tak si to myslim. Baby, radte 😎

lucianak
7. sep 2011

@katusap Ahaaaaa, takže nejakú sestru alebo nebodaj si aj ty dr.? 🙂 Už mi je jasné, ak sa pohybudeš v takom prostredí, tak sa už aj niečo nalepí na človeka. Ach ci beka, 3 mesiace, veď to je večnosť čakať toľko na výsledky. Ja sa neviem dočkať na budúci týždeň a nie eče štvrť roka.... 😒 Ale tá genetika zaberie asi najviac času, nie? Alebo koľko trvalo ktoré vyšetrenie? Teda za aký čas boli výsledky po konkr. vyšetreniach?

odrik
7. sep 2011

@cora41
Ved by sme radili, aleeeee nevieme 🙂! Snad praskne a bude ovulka!

usacek79
8. sep 2011

@lucianak no tak parada, ze aj tebe uz ovu prisla, telo je skvely stroj 🙂
nuz o usg su rozne teorie, ale pravda je taka, ze ultrazvukove vlny su kmity, ktore my sice nevnimame, ale predsa len vytvaraju aj tie kmity aj teplo, nehovoriac, ze vaginalny usg je navyse rusivy uz len preto, ze je vaginalny.. tak ze z toho babatko nema radost je dost pravdepodobne, aj ked samozrejme neda sa tvrdit, ze to urcite skodi... ale medicinsky su indikovane tri usg pocas celeho tehu, no kedze sme zenske zvedave, nechame sa kontrolovat kazdy mesiac a to podla mna moze byt uz negativne 😒 ale to je len a len moja sukromna paranoja, je milion zien, ktore si usg nechaju robit furt a nic sa nestane 🙂

jania023
8. sep 2011

@cora41 ja som mala iba ciastocny kyret a doky vravel ze budem krvacat ina 2-3 dni dnes som7 dni po a este stale zo mna tecie tak nie vsetko co doky povie je aj tak moja...ver iba tomu ze tam je folik a ten sa chysta na ovulku...co sa tyka ms tak vraj mne sa cyklus neposunie kedze som bola na kyrete 19dc tak vraj by som mala dostat bud tyzden ms. no ale je to divne ze este stale krvacam a bud tyzden ze ma dojst ms..ved tam nevude mat co krvacat ked teraz vsetko vychadza...no ale pockame si 😀 ak mas testiky ovu tak skusaj a uvidis.ms ti aj tak dojde az od ovulky cca 10-16dni

katusap
8. sep 2011

@lucianak nie, nie som zdrav. sestra....robim laboratornu diagnostiku 🙂 najdlhsie trvali vysledky z genetiky....tam sa caka 8 tyzdnov 😖

lucianak
9. sep 2011

@usacek79 Asi tak by sa to dalo zhrnúť, že koľko ľudí, toľko názorov, lebo fakt asi každý povie na to niečo iné. A prečo ťa posielali na usg tak často? Mali na to nejaký dôvod, že sa im niečo nezdalo? Lebo také niečo som zatiaľ nepočula, žeby v priebehu 2týž. robili 3x usg. Mne robili prvý po bruchu a zvyšok zospodu. Ble, to bolo také mazgľavé 😀 A toto ma trošku aj bolelo.Neviem prečo.

lucianak
9. sep 2011

@katusap Pjekná práca, ja som sa tiež keďže som chodila na zdravotnú školu som sa videla v nejakom labáku a tam všelijaké piplačky robiť. To by ma bavilo, ale sen sa nesplnil, nevadí.
Na hematke vezmú krv a robia z toho výsledky, že? A na ostatných vyšetreniach to ako prebieha? Dosť sa o to posledné dva tri dni zaujímam, lebo fakt tuho premýšľamm že pôjdem aj ja. Nechcem to viackrát zažiť. Ale asi genetiku nie, lebo v rodine mojej ani manželovej nič nie je. A 2mesiace čakať...fuu...ALebo na tie mutácie ti prišli práve tam? A manžel tvoj bol aj na spermograme?

usacek79
9. sep 2011

@lucianak aale nie, nebolo nic zle.. len prve sono mi orbil stary gynekolog, ja som ho hned nato vymenila a teda novy gynekolog robil to iste po piatich dnoch.. Ale plodik bol este malicky, tak o tyzden som mala prist zase, ze ci je uz srdiecko. takze preto tolko 😒 robili mi vzdy len zo spodu, az potratene uz pozerali cez brucho..

katusap
9. sep 2011

@lucianak ja som na zdravotnu strednu nechodila, chodila som na chemicku...az na vyske som sa "zalubila" do bakterii 😀 inak ani v nasej rodine nie je ziadne geneticke ochorenie, no napriek tomu som tam isla - a prave tam mi dosli na tie mutacie, ze som 2 podedila od oboch rodicov a 2 od maminy ....hej, manzel bol na spermiograme, ale to len tak, lebo som bola zvedava....ja som nemala problem otehotniet....a spg mu vysiel dobry....ale to bol uz davno tam, este v marci tusim, ked sme sa snazili o mimco

eviq
9. sep 2011

@katusap homocistein neviem, mozem pozriet vysledky, aku ma skratku? Na endokrin. som bola a na infekcnom len teraz v stredu, cakam na vysledky....

katusap
9. sep 2011

@eviq tak to neviem aku ma skratku, mam to len v tom komentari napisane, ze je negat. .... v tych skratkach sa nevyznam 😖

lucianak
10. sep 2011

@usacek79 No tak ja mám tiež takmer 60roč. gynďačku, preto ju chcem vymeniť. Mne robili práve naopak, že prvé sono cez brucho, potom zospodu všetky. No neviem, to každý asi inak berie. Ja sa až bojím utorka, čo mám ísť na kontrolu hcg aj usg, že zas mi nedajú výsledky ☹

lucianak
10. sep 2011

@katusap Hmmm, zaujímavá je tá genetika, na čo všetko tam neprídu... Ale to museli mať aj nejaké vzorky od rodičov, či to z tvojich tak zistili? Páni moji.... Mne dr. tiež vypísala papierik pre manžela na ten spg, ale povedal, že zatiaľ nepôjde, že sme ešte neskúšali. A ani netrebalo, lebo som hneď otehotnela. Takže so spermiami teda usudzujem, že by nemal byť problém. No na nejakých vyšetr. pre seba budem trvať.

katusap
10. sep 2011

@lucianak veru, genetika je super vec ....bola by som radsej keby neboli nic zistili, no ale ked uz zistili, tak s tym nic nenarobim

lucianak
10. sep 2011

@katusap Jasné, že by bolo lepšie, keby nenašli nič, ale aspoň už budú vedeiť, akú liečbu nasadiť a určite sa do roka dočkáš krásneho drobca. Len to museli byť riadne nerváky, čakať toľko na výsledky, či ani nie?

katusap
10. sep 2011

@lucianak coze? to boli hrozne nervy

lucianak
10. sep 2011

@katusap Tak teda ja uvidím, čo mi na to povie dr., ak jej oznámim, že chcem ísť na tie vyšetrenia. Snáď žiadne hlúpe reči okolo toho mať nebude a hneď vypíše papiere. Tiež nechcem, aby sa to viackrát opakovalo. Jasné, mohla to byť ako oni vravia "náhoda", ale aj nemusela byť.

katusap
10. sep 2011

@lucianak ved to....ze nikdy nevies, ci to je nahoda, alebo neni....lepsie je to asi zistit hned ako 3x zbytocne potratit
...drzim palce, nech je dr. ustretova

cora41
10. sep 2011

baby, ahojte 🙂 Uz som pri VAs nebola 2 dni, lebo mame doma mensiu rekonstrukciu a nestiham upratovat🙂
Neviete mi nahodou povedat nieco o duphastone? Nasadil mi ho lekar na podporu progesteronu pred dalsim otehotnenim, no niekde som uz citala,ze zamedzuje ovulacii...JE to pravda? Mate s nim niektora skusenosti? Mozem teda pri nom otehotniet? som v polovici prvej davky a este by som mala mat dve.. Dakujem 😎

alaniska
11. sep 2011

@cora41 ahoj, duphaston neblokuje ovu, ja som ho brala strasne dlho lebo bez neho som nemala ani ms, duphaston aj udrzuje tehu, kukni aj temu duphaston, alebo kludne napis ja som sa ho najedla habadej 🙂

cora41
11. sep 2011

@alaniska srdecna vdaka 🙂 ved prave ked som pozerala temu duphaston, nasla som tam len same negativa a preto som sa trochu zlakla.

lucianak
12. sep 2011

@katusap Druhýkrát by to už bolo horšie a tretíkrát ani nevravím, totálny koniec, preto by som rada tomu predišla. Ďakujem a budem rada ak tu napíšem, že mám papiere na vyšetrenia.

katusap
13. sep 2011

@lucianak a kedy sa chystas ist k lekarovi pre doporucenia?

tinasc
13. sep 2011

ahojte dnes som si volala pre výsledky z krvi, hematológia našťastie negatívna, ale som pozitívna proti spermiám 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre