Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucinocka
4. nov 2011

@kukucg 🙂 ja som teda po missed nechcela byt hned tehotna, mne to trvalo akurat tie tri mesiace , kym som sa dala do normalu.. ale u mna to bolo ine, ja som sa tie tri mesiace, kym som potratila vytrapila - ci uz dlhymi cestami na gyn, injekciami, chorobou, narocnou pracou.. tak som nemala ani najmensiu chut to tak rychlo zazivat odznova

kukucg
4. nov 2011

@lucinocka jasne ved to je pochopitelne... kazdy to mame inak, ja by som velmi, velmi chcela byt tehu 🙂 nevedela som sa dockat prvej MS

denisaaa23
4. nov 2011

@kukucg som mala bolesti v podbrusku a tvrdlo mi brucho niekedy okolo 20 tt.
@anuska30 to aj mne povedal,ale som si myslela,ze aj tak neotehotniem hned,kym sa nam podari... no a otehotnela som na prvy sup 🙂 ateraz ma terezka 3,5 roka. 😉

chrustik1
4. nov 2011

@kukucg ja som veru na tom podobne, tiež by som veľmi chcela byť tehu a nevedela som sa dočkať prvej ms. A čuduj sa svete ešte aj tá prišla normálna, síce skôr ale bola normálna. Ale ono zas ktovie ako to moje telo vnímalo, ja mávam normálne 31 dňové cykly a prvá ms po kyrete prišla po 24 dňoch. Lenže keď som si rátala koľko to je dní od toho čo som sa sama čistila tak mi to vychádza na normálny cyklus. Ja som sa totiž čistila sama, síce nevyčistila úplne, museli ma dočisťovať.

@denisaaa23 si ma tým veľmi povzbudila, dúfam, že sa nám podarí niečo podobné 😵

chrustik1
4. nov 2011

@hariet ani my veru pozor nedávame, mne síce dr. povedala, že by ma najskôr rada videla po prvej ms, že ako vyzerá maternica ale ja si hovorím, že ak maternica pripravená nieje tak tehu neprijme a ak je nechcem premeškať cyklus 🙂 Inak, včera to bol mesiac od kyretu, my sme ho tuším mali rovnako, všakže?

gumkacka1
4. nov 2011

@anuska30 my mame uz dcerku, ale ideme aj na genetiku, ja som po dvoch MA

hariet
4. nov 2011

@chrustik1 presne na den, veru 🙂 INak to je zaujimave, co si spominala, ze si sa zacala sama cistit, potom to vysvetluje preco ti MS dostala trosku skor. Ja tiez mavam 30-31 dnove cykly. Teraz mam 2.den MS a zatial priebeh normalny. Inak u mna sa ta tuzba po babatku trosicku utlmila..teda neviem ci je to spravny vyraz. Jasne ze by som velmi chcela babo, ale nejak inak sa na to cele uz pozeram....Pozor si nebudeme davat ani nie tak kvoli tomu, zeby som sa nevedela dockat pozitivneho testu, ale nechcem branit pocatiu vedome....

lucianak
4. nov 2011

@tinasc Tak hypo... značí nedostatok, tak si myslím, že ak má telo niečoho menej, tak si to asi vyžaduje. Ak neporadia lekári, tak na nete si nájdeš všetko, aj čo nechceš 😀

lucianak
4. nov 2011

@monika2712 To je supiš pupiš, že je takáto náladička. Aj telo sa troška odreaguje od stresov a náporov a bude sa mu lepšie prijímať to, čo prjať má... Tak nech po novembri len rastieš... Ale verím tomu, že sa nám pochváliš a dáš inšpiráciu ostatným, že netreba strácať nádej 🙂

lucianak
4. nov 2011

@anuska30 Ja som čakala na výsledky z hematky 5 týždňov... dllllllho predlho mi to pršlo, ale inak to zbehlo 🙂

monika2712
4. nov 2011

@lucianak noooo .. uz mam len troska stres z tej utorkovej kontroly u gyndy, dufam, ze m povie ze vsetko je v poriadku a potom hop sup na plodenie... samozrejme stale mam obavy ci sa to nezopakuje a akoby som to zvladla. asi tazko.. v podstate ten samotny kyret OK, ale tie psychicke stavy potom, tie rozhadazane hormony... to by sa mi veru nechcelo znova absolvovat.. ale tak... som si povedala ze na 30tku uz chcem mat babo v brusku, tak to proste musi vyjst 😀 urcite dam vediet potom.. boze len to je este tak daleko.. este len plodit ideme potom zas cakat dva tyzdne... ufff ten cas sa tak vlecie ked je clovej v napati a ked tak moc po niecom tuzi 🙂

lucianak
4. nov 2011

@monika2712 Hovor mi niečoooo...Ve´d to je na zbláznenie to čakanie. ja by som mala najradšej za sebou aj Vianoce a mimi v brušku, to by som bola najspokojnejšia asi. Ale uvidíme koncom decembra alebo od januára. To vieš, že obavy budú stále. Asi každá z nás sa bude báť o bábo až do pôrodu. Každý usg bude búšiť srdce, či je všetko ok a či tlkoce aj to malé srdiečko. Ja chcem potom určite každý mesiac vidieť mimi, že je ok.
A gyndošška ti isto povie, že len s radosťou na to a onedlho za ňou pôjdeš zasa, že ti mešká ms 🙂

monika2712
4. nov 2011

@lucianak no ja som sa skoro zblaznila uz minuly cyklus.. to cakanie na mrchu bolo fakt desne... a hlavne s tymi vsetkymi tehu priznakmi... som myslela fakt ze uz to vyslo.. tak dufam, ze tento mesiac sa mi podari troska ovladat, nevsimat si telo tak velmi a pockat si pekne... musim sa tie dva tyzdne nejak zamestnat, cvicit alebo daco robit, aby mi zas nehrabalo z toho.

tinasc
5. nov 2011

@anuska30 výsledky histológie som mala za 14 dní, výsledky z hematológie a protilátok niečo vyše mesiaca... na genetike som nebola...

tinasc
5. nov 2011

@lucianak už som niečo našla... pravdepodobne sa to môže... aj tu som pátrala v témach a kočky ho pri hypo normálne brali...

chrustik1
5. nov 2011

@hariet ja si tiež myslím, že ms prišla skôr preto. No a čistila som sa sama preto lebo mi odkladali kyret kvôli nádche a telo sa s tým začalo vysporiadať samé... Nuž čo sa týka túžby po bábätku, asi to je u teba spôsobené aj tým, že sa kdesi vnútri bojíš, že sa to zopakuje, tak sa nechceš moc na to tešiť alebo sústrediť, neviem, ktorý výraz je ten správny. Ja sa tiež nejako "neteším" tiež to nieje ten správny výraz, no v tejto chvíli lepší neviem nájsť. Proste bábätko chcem veľmi ale už keď človek prežije takéto niečo tak tá obava aby sa to nezopakovalo v nás zostane. Presne ako píše @lucianak každá z nás sa bude báť o bábo až do pôrodu..

anuska30
5. nov 2011

@tinasc histologia aj tak nic neukaze len to ze sme boli tejhotne,vcera mi to vravel lekar.aj ti nieco zistili?

tinasc
5. nov 2011

@anuska30 nie nezistili a aj som to vedela, že nič nezistia...

hariet
5. nov 2011

@chrustik1 ano, presne tak sa citim aj ja. Ako keby som to cele tak nejak potlacila a viac som sa sustredila na pracu a na vztah s manzelom. Ja si vazim to, ze je nam spolu dobre a tesime sa zo zivota. Bolo to tazke pre oboch a este viac nas to spojilo. Dnes ideme na romanticku veceru 😝 Pekny vikend! 🙂

lucianak
5. nov 2011

@monika2712 Asi tak nejako, treba zamestnať myseľ niečím iným a toto si vôbec nevšímať a zrazu sa nenazdáš a mrcha nikde 🙂

lucianak
5. nov 2011

@tinasc Tak supiš, od lekárov sa len tak ľahko nedočkách infošiek, ktroré sú pre teba dosť dôležité. Ale hlavné je, že vieš, čo chceš. ja som sa tu tiež dozvedela veci, čo som potrebovala, lebo zdroj, ktorý niečo hovoril, tak bol zlý a predsa som si to chcela overiť. Eše dobre, že som hľadala, lebo inak by som bola v depkách 😒

tinasc
5. nov 2011

@lucianak no veru, ešte že je tu ten internet... aby človek hľadal to, čo mu má povedať lekár... ale to asi nie je pre nich podstatné a tiež sa vždy zabudnem opýtať 🙂 ale zase ak človek je pravidelne zeleninu, tak môže aj Femibion no nie?

chrustik1
6. nov 2011

@hariet to je dobre, len sa teš zo života a nesústreď sa veľmi na bábätko. Dúfam, že večera dopadla najlepšie ako sa len dalo 😉
Ja sa zas hlavne sústredím na môjho malinkého, teda niežeby na manžela nie ale predsa len malinký je malinký, ten ma potrebuje viac. Samozrejme, že aj s manželom si rozumieme a sme radi, že máme jeden druhého.

kattarinab
6. nov 2011

Ahojte, som v čase ovulky a pre zmenu ma dnes manžel herpes, myslíte, že sa netreba pokušať o dieťatko, ked ma herpes manžel? Nerada, by som znova prišla o dieťatko ☹ je to nebezpečné rovnako, akoby som ho mala ja?

lucianak
6. nov 2011

@tinasc Jou. Ja som teraz začala brať obyčajnú listovku. Do konca mesiaca vyberiem obyčajnú a potom znova femibion. Teraz sa aj tak nemôžeme snažiť, tak nechcem nie že zbytočne, ale investovať 13eur do femibionu. Dala som necelé 2ečka za listovku a potom pokračujem vo femibione. Len si veľmi želám, aby sme čoskoro mali úspech a o 9 mesiacov sa mohli tešiť z bábätka. Strach a obavy budú stále v podvedomí, ale verím, že ak sa mi prišlo na problém, že bude už dobre. Aj keď by to bolo pohodlnejšie bez toho fraxiku.

lucianak
6. nov 2011

@kattarinab To podľa mňa nie je až také hrozné, ale predsa by som radšej počkala a máš to isté na 100%, že si aj ty aj manžel fit.

chrustik1
6. nov 2011

baby neviete mi poradiť, mám také divné bolesti ako keby pred ms, tá mi ale skončila pred necelým týždňom. Uvažovala som, že ovulka, vtedy mávam podobné bolesti ale nemám výtok. Čo to môže byť? Bojím sa, či nemám dáky zápal alebo čo ak by to tak bolo, že by zo mňa nevybrali všetko a mala by som zápal aké by boli tie bolesti? Nebolí ma to stále len sem - tam ale potom fakt ako pred ms. Na kontrolu k dr. mám ísť až o týždeň..

monika2712
6. nov 2011

@kattarinab uz som to tu riesila s kaculiatkom, nebezpecny je herpes iba u zeny.. u muza nie.. samozrejme neodporucam sa pozkavat pri milovani, aby ti ho nepreniesol.. cize ziadne pery. nikde.. my sme tak maly minuly mesiac a tiez sme sa snazili..

monika2712
6. nov 2011

@chrustik1 moze to byt ovulka.. hlien tomu nemusi nasvedcovat.. tie prve ovulky po kyrete mozu byt rozne. ja som mala tiez jeden mesiac taky, ze podla hlienu som ovu nevedela zistit, lebo som proste ziadny nemala.. uplne ze sucho..

tinasc
6. nov 2011

@lucianak presne ako ja, ja teraz mám obyčajnú listovku až v decembri alebo v januári si plánujem kúpiť ten Femibion... hej ten strach bude stále prítomný, ale už sa také nič nestane 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre