Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

desmodka
12. mar 2009

ahtojte

emily hlavu hore... budeme na teba mysliet... potom sa nam ozvi
lucka este je skoro na mrchu nie???ja som 4 tt a jeden den a nic... ale uz PMS mam 3 den 😀
a ja som prisla o mimi len v 4tt ☹

karaa
12. mar 2009

ahoj luci aj desmodka, mne lekar povedal, ze ms pride ked sa telo zacne spamatavat a teda tazko urcit kedy je ten spravny cas, ale aby som si ten 4.ty tyzden odpustila vsetko co cievy zuzuje a odporuca prvavidelne pit zensky caj v kombinacii s cervenym vinkom 😉

karaa
12. mar 2009

pravidelne 😉

jarka4982
13. mar 2009

Ahojte baby......to teda z nas do konca budu alkoholicky 😀

twiti
13. mar 2009

Ahojteee dlho som tu nebola 🙂
Potvrdzujem slovaaaa karyy. Ja som dostala Mrchu v piatom tyzdni po ky 😉 😉 rete.
Pila som aj vinko aj cajicek a nieje zo mna alkoholicka 😀 To ze si date deci cerveneho vinka este nikoho nezabilo skor vas to posilniiiiiii 😉
Niektore tu pisete,ze vam nechuti alkohol,ze alkohol nepijete,moj nazor je ze vinko nieje alkohol a v malom mnozstve je dokonca liek.
Ja ho tiez nepijem pravidelne ale mam nizky tlak a kedzee nepijem kavu, tak si obcas z muzickom vecer pohar cerveneho dame 🙂
Mam to odskusane dokonca aj pri mrche ked sa niekam chystame na dovolenku a ja ju chcem trocha skor staci si dat a mrcha je tu 😉
Ale nebudem vas navadzat len vyjadrujem svoj nazor, na tuto temu lebo ako som citala vela ste tu o tom popisali 🙂

vanilkka
13. mar 2009

ahojte,,,myslim ze som tiez po kyretazi ☹ urobili mi ju v ramci konizacie. je normalne ze som dostala hned menzes? prisiel mi o niekolko dni skor a trva uz tyzden a stale v rovnakej intenzite 😒 neviem ci je to normalne. v pondelok idem lekarovi ale dovtedy mi snad poradite vy 😉

domka28
13. mar 2009

ahojte...ja suhlasim s tebou twiti...dobre si to napisala... 😀
vanilkka....ja ti neporadim....neviem ako to prebieha pri konizacii...ale pri missede je mozne ze zacnes krvacat po kyrete ale menzes to nie je ...len maternica sa este cisti...mozno je to tak aj u teba...neviem

janulcek
13. mar 2009

Ahoj vanilkka.Ja zase neviem čo je to konizácia. 😕 Ako hned si dostala???Ja som dostala 8tyž.po kyrete a krvácala som dost intenzivne 6dni.Včera už ani kvapka a dnes trošku špinenie..

janulcek
13. mar 2009

Twity,akože vino nie je alkohol???Tak potom neviem prečo,ked si ho dá moj manžel vo väčšom množstve je opitý 😀 😀 😀 Potom to asi tak nebude. 🙂

lucka33
13. mar 2009

ahoj vanilka, to nie je menzes, ešte sa dočisťuje maternica, preto krvácaš. MS dostaneš tak 4-6 týž. po zákroku.

emily
13. mar 2009

ahojte, hlásim sa už som doma, po zákroku som hned krvácala večer len trochu ráno tiež a teraz sa to znuvu spustilo, tak sa cítim ako by som mala mrchu ale ako vravíte asi sa len čisti maternica
a nasadili mi antibiotika lebo už ráno ako som prišla do nemocnice mala zvýženú teplotu 😖 tak dúfam že všetko bude ok

jankageo
13. mar 2009

dievcata, nestihala som sa tu zastavit zopar dni, tak vas vsetky zdravim, precitam si vase odkazy...

domka28
vzdy som brala probiotika spolu s antibiotikami, hlavne kvoli tomu, aby som nedostala kandidu. No takmer vzdy som ju dostala ☹ tak som si probiotika nekupila a brala som antibiotika bez nich. No ked som videla, ze je zle s traviacim systemom, zacala som ich brat. No a dnes som bola na kontrole a z vyterov mi zistila, ze mam zlateho stafylokoka. Tak mi musela dat antibiotikovy vaginalny krem Dalacin a kedze mi teploty neklesli pod 37, dala mi Dalacin - antibiotika aj peroralne, ak teploty neklesnu, tak ich mam brat. No a probiotika beriem stale.

jankageo
13. mar 2009

ozaj, lekarka mi dnes robila sono a ukazala mi taku tmavu skvrnku, ze sa uz chysta menstruacia. Vedeli ste, ze to je vidno? Takze dobra sprava 🙂

jankageo
13. mar 2009

emily a ku ktorej lekarke chodis? Ja som tiez mala lekarku v PO, no po nie dobrych skusenostiach som od nej odisla.

emily
13. mar 2009

jankageo ja mám dr Minarikovú ja som s ňou zatiaľ spokojná 🤐

jankageo
13. mar 2009

Poznam z rozpravania - mamka k nej chodi a pacientky si ju velmi chvalia 🙂 Ja som mala Stryckovu, ale nikomu by som ju uz neodporucala. Vobec mi neurobila odbery ani pri prvom, ani pri druhom neuspesnom tehotenstve a vobec ma neposlala na ziadne vysetrenia, aj ked som sa pytala, ci by som nemala niekam ist.
No hroza.
Ako sa citis ty? Je dobre, ze ti dali antibiotika...

janulcek
13. mar 2009

Emily tak máš to už zasebou.. ☹

lucka33
13. mar 2009

jankageo - ja keď som bola u dr. na prvej kontrole v 5tt - keď nič nevidel na sone (ani nemohol, keď som mala mimomaternicové..), ale v maternici bola tiež taká čierna bodka a hovoril, že vyzerá to na menzes. Tak som nevedela, čo si mám myslieť, pozitívne testy a on mi povie, že sa chystá ms... Ale o dva týždne to už bolo jasné... 😔 Takže asi to je vidno 🙂

emily
13. mar 2009

jankageo hej je dobra len v čakárni sa dosť dlho čaká tak to ma niekedy vie rozhodiť ale inak fajn 😉
cítim sa už lepšie a aj na izbe čo som ležala tak boli baby ktoré urobili dobru náladu len ked som sama tak ma chytia take myšlienky všelijake.... 😖
s MS neviem ako to je či to vidia ale mne to napr. maja dr. po pôrode ked som prišla na kontrolu po šestonedeli tak mi povedala že o týžden môžte čakať ms a tak aj bolo ona podľa sliznice nejakej to vedela 😒

jankageo
14. mar 2009

baby, nikdy v minulosti som netušila, že 31. narodeniny oslávim bez bábätka. Nikdy som si nemyslela, že by som mohla mať problém......... Stále som túžila po bábätku...som z toho taká rozcitlivená..

majsan
14. mar 2009

mne povedal gynekolog ze ci zena potrati alebo porodi 6 tyzdnov sa dodrziava aj tak ta sestoonedielka takze je normalne ak niektora krvaciate a nemalo by sa nic robit aj ked ja som to nedodrzala 😀

desmodka
14. mar 2009

dobry vecer... hlasim mrchu 🙂 konecne.. po 4tt 3 dnoch... rano o 4 dorazila s takymi bolestami 😠

lucka33
14. mar 2009

desmodka gratulujem k mrche! ja na tú moju druhú čakám, dnes mám 31.DC, skúsila som pre istotu aj test, negatívny, čo som aj čakala 🙂 Krčok sa už otvára, takže dúfam,že zajtra-pozajtra konečne už dostanem... A to som predtým mávala pravidelný 26 dňový cyklus...

pekný večer

desmodka
14. mar 2009

luci dakujem... ale tento cyklus nemozes porovnavat s tymi predtym... tento je iny... neboj uz coskoro pride... ja mam take hrozne bolesti.. nic nezabera... 😠

lucka33
14. mar 2009

ja viem, že by som to nemala porovnávať.. Ale vieš, keď si zvyknutá na pravidelnosť, potom ťa tá neistota znervozňuje... Prvú ms po zákroku som dostala po 33 dňoch a naivne som si myslela, že tie ostatné cykly už budú 26dňové 😅 Ale vyzerá to tak, že asi nie 😀 Asi aj táto príde po tých 33 dňoch.. veď uvidím

desmodka
14. mar 2009

a uz mas aj nejake priznaky?? ci u teba chodi bezbolestne??? 😀

domka28
16. mar 2009

dobre ranko.... 😀
jankageo tak snad uz po tej liecbe budes ok... 😉
inak hlasim mrchu na 25 den po zákroku...tesim sa ...len uz by mohla ja skoncit 😉
desmodka k tej tvojej gratulujem... 😀 inak ja ju mam silnu....sak jak z vodovodneho kohutika 😀

lucka33
16. mar 2009

ahojte babule, tak aj ja hlásim mršulu 🙂 včera prišla po 31 dňoch... Tak si to "užívam" 🙄 Ale to je už druhá, tak to pomaličky aspoň ide...

desmodka
16. mar 2009

baby gratulujem k mrcham.... aj ta moja je riadne silna... a tie bolesti ☹ ☹

jarka4982
16. mar 2009

Ahojte baby...
Gratulujem k mrcham! Odhalte tajomstvo,to co ste robili ze vam vsetkym prisla???!!!! 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre