Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

domka28
16. mar 2009

jarka u mna asi zabralo to cervene vino ...muz sa mi smial ze na co som ho tolko pila,teraz ze zo mna vyteka 😝 ....mame v chladnicke nedopitu flasu, ak by si chcela.. 😀 ....a inak pijem aj ten zensky caj...tak zeby aj tym?

jarka4982
16. mar 2009

Domka,aj ja pijem vinko a aj zensky caj...len ja vinko moc nemusim,tak a mi podari naliat od seba len trosticku,ale aspon ze kazdy den.A pijem aj zensky caj....a nic...ale priznaky uz mam zopar dni,no mrcha sa nechce pustit ☹

domka28
16. mar 2009

jarka tak neboj...spusti sa aj tebe... 😀 mne stacilo dat si len dva dni cervene...a je tu...normalne som sa ale cudovala ze na 25 den....ale asi tento prvy cyklus je len aky ...zvycajne som mavala 28-30 ako kedy.. 😉

emily
16. mar 2009

ahojte 🙂 tak všetkým blahoželám k mrchám 😵 a chcela by som sa opýtať koľko dni po zákroku ste krvacali lebo ja ešte stále nie silno ale ešte stále je tam červené 😖

desmodka
16. mar 2009

jarka ... moje tajomstvo... objednala som sa ku gyn a hned dorazila... asi sa zlakla 😀 😀
emily ja som spinila este 5 dni po zakroku

jarulai
16. mar 2009

ahojte babulky 🙂
dávno som tu nebola. všetkým gratulujem k mrchám 😉
mne sa tiež nejako nechce spustiť - bruško bolí ako das a výjde zo mna pár kvapiek červeného slizu - aj to len na papieri. ide ma šlaktrafiť 😠 ale je to len prvý den, tak snád...mne vždy mrcha začínala špinením asi tak 2dni, rozdiel je len v tom, že krče nastali až ked sa to roztieklo, tak mám teraz obavy 😠

lucka33
16. mar 2009

ja som si tiež dala v sobotu večer dve deci červeného a v nedeľu sa už mrcha objavila 😀 ale bolo už veru načase, lebo sa mi predĺžil cyklus oproti tomu, čo som mala pred zákrokom... ale na to, že je to druhá ms, tak je riadne silná, som to fakt nečakala, normálne mi idú aj kúsky sliznice ešte. To som teda teraz už nečakala, takže asi to má nejaké opodstatnenie tá niekoľkomesačná pauza od snaženia...

inak po zákroku som 5 dní krvácala a potom ďalších 5 špinila. A po 34 dňoch mi prišla prvá ms.

jarulai
16. mar 2009

babulky, už sa mrcha spustila tak ako mala 😵 😵 😵 fuj, aj som zabudla aké to je nechutné 😝

janulcek
16. mar 2009

Emily ja som špinila ešte 7 dni po zákroku.A o 8 tyž.som dostala,ale až po vyvolavačke.

janulcek
16. mar 2009

Jarulai,tak je tu.No vidiš a tak si sa strachovala že kedy dorazi 😀 Inak už tu skoro všetky mrchujeme.Sice ja som už skončila.Ešte jarka.. 😉

jarulai
16. mar 2009

no mala som obavy - začínalo to tak inak, naopak - najskor bolesti a až potom sa spustila. predtým išli bolesti spolu s mrchou...

ale to už je jedno - hlavne že je tuuuu 😵 😵 😵 takže začíname novú etapu a som plná optimizmu 😵 😵 😵 /som zvedavá, dokedy mi to vydrží 😀 😀

janulcek
16. mar 2009

jarulai 😀 😀 😀

emily
16. mar 2009

baby ďakujem ste ma upokojili ja som 4 dni po takže ešte je to v pohode 😉 ale dúfam že sa ms mi upraví lebo mne v posledných 3 mesiacoch chodila až na 37 deň 🙄

janulcek
16. mar 2009

No emily s tou MS nie si sama.Ja ju mam taku odjakživa.Len ked som užívala HA,tak som dostavala presne.Ale doposledku ked som ju brala,nejake 3 roky dozadu,tak mi začala aj počas užívania,MS haprovat.Divne..Mala som ist aj tento rok na vyšetrenie krvi,na hormonalny profil,ale kedeže som ostala tehotna,tak to už asi nie je potrebne.Lebo mi to chcel lekar brat na margo toho,že som chcela ostat tehotna,tak aby nebol problem ostat.

jarulai
16. mar 2009

babulky, ja som tiež mávala taký dlhý cyklus - odjakživa to bolo cca35dní/+-2dni/ a ked som po roku užívania HAK vysadila, celý rok sa mi nemohol dať do poriadku - to som mávala cyklus 56dní! a to sme sa o mimi nesnažili. možno máme nejaký debilný hormonálny systém a preto sme sa aj ocitli tu. ktovie...

desmodka
16. mar 2009

ja sa pridavam 🙂... u mna je rekord 62 dni, ale to bol anovulacny cyklus, vacsinou sa to drzalo od 30 do 40 dni...
jak casovana bomba 😖

janulcek
16. mar 2009

Tak čo teraz,mam sa doktora spytat či mi na ten hormo profil nevezne krv???Može aj to byt príčina toho že sme tu???Ja už naozaj neviem.Ale hlavne chcem mat pred druhou skúškou o mimi istotu že som ok.A že sa mi to znovu nestane..

jarulai
16. mar 2009

janulcek a ty si aj počas tehu niečo užívala? no čo - spýtaj sa, hlavu ti predsa neodtrhne a ty budeš mať aspon klud 😉

emily
16. mar 2009

tak ja mám tiež od jakživa tiež rozhádzanu ms ale tiež sa mi držala do 35 dní a po pôrode sa mi celkom upravila na 29 dní a žiadne bolesti a potom to zas prišlo po 3 mesiacoch ten dlhý 37 dní cyklus a tiež začalo bolenie brucha 😠 no uvidíme ako to teraz bude či sa mi to same napraví alebo nie 😨

emily
16. mar 2009

janulcek kludne sa opýtaj ale ja som s prvým bábom vôbec nemala problém aj ked som mala ms rozhádzanú tak neviem v čom by bola chyba 😒

janulcek
16. mar 2009

Ake lieky maš na mysli jarulai???

jarulai
16. mar 2009

myslela som nejaké hormony. ja konkrétne som užívala duphaston na udržanie. a teraz mi povedal, že nabudúce ho budem brať v injekciách...uffff - ale ja to vydržím, pre mimi aj vrtať do kolena 😉

janulcek
16. mar 2009

nie nič som nebrala...Lebo som ostala tehotna ešte predtym ako mi mal spravit ten hormo profil..

jarulai
16. mar 2009

no mne tiež nerobil hHP, nasadil mi ho - že pre istotu, to usúdil podla toho, že mi nedorastala sliznica do tej správnej hrúbky a mimi by sa neudržalo

emily
16. mar 2009

jarulai ja som tiež brala duphaston v 1 tehotenstve a pomohol mi 😵 asi mi ho mala dať aj teraz pri druhom ale pri druhom som brala len kyselinu listovu a tu to nepomohlo ☹

janulcek
16. mar 2009

No asi tak skočim pred dalšim plánovanim.Lebo chcem ist potom aj sama odseba na kontrolu,nech ma pozrie zvnutra sonom,či je všetko ok a či može začat pracovat na druhom.

jankageo
16. mar 2009

Dnes som bola na hematologii..och, ale ma vytrapili.....Na prve pichnutia naplnila iba 7 skumaviek, potom skusala do lavej a znova do prave a nic. Ani kvapka. A pritom som vcera vypila viac ako 3 litre vody. Tak mi pichla k palcu, stipalo ako sialene a vravela, ze musela silno tlacit, lebo jej neslo prepichnut kozu...tak potom naplnila este tri skumavky. Vysledky budu az o tri tyzdne. Bola som sa objadnat aj na genetiku. Tam pojdeme obaja 20.4. a vysledky budu az o 4-6 tyzdnov. Teda az zaciatkom juna. Dovtedy sa nemame snazit o babatko.
Baby, ja sa zblaznim ☹

jarulai
16. mar 2009

emily, ja som brala 3x1. moj doki je stále presvečený, že v nemocke urobili chybu, že sa to dalo zachrániť. zakaždým ma zabolí srdce, ked mi to povie ☹ vyčítala som si, že som verila tým doktorom a nešla k nemu, ale už s tým nič neurobím a ani nezistím, či to tak naozaj bolo alebo nie ☹

emily
16. mar 2009

jankageo držím palčeky nech tie týždne ubehnu ako voda aby ste sa mohli snažiť o bábätko a ked ti bude najhoršie tak napíš a mi ťa podržíme 😉

janulcek
16. mar 2009

No jankageo,to do ak vela skumaviek.ufff.Tak hlavne nech TI dobre tie testy dopadnu...Alebo nech najdu aspon pričinu ktora sa bude dat odstranit..Ved aj ja musim čakat tak do maja,juna.Teda chcem čakat,pokial neprejdu aspon 3 cykly...a potom snad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre