Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
15. feb 2012

tak teda vsetkym dobru noc. idem aj ja. o 2 vstavam 😀 😀 budem na vas myslet!!!!!

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 no nechcela som ti tak rovno napisat ale citas mi myslienky 😀 😀 😀

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 zacneme blogom... uvidime aku to bude mat navstevnost, ci sa to oplati atd...

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 ona je v irsku...

usacek79
15. feb 2012

@jetokuko precitaj si moju skusenost tu - https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/ - trosku nizsie to je a nasledujucich x stran rozoberame kyret... je to absolutne chore na slovensku, nikde inde na zapad od nas kyret nerobia v takych kvantach, naozaj len ako krajnu moznost, resp. ked to poriadne neodide spontannym potratom...
tu ti povedia horory, co ak na kyret nepojdes (pritom je velmi mala sanca, ze by sa naplnili), ale uz ti akosi nepovedia tie horory, ktore ti hrozia, ak na kyret pojdes! (a tie su ovela, ovela castejsie!)
no ved ak chces, citaj, popisali sme toho naozaj dost na tu temu..

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 no to ma prekvapuje, lebo ved v Irsku aj GB maju prave dost na haku a nechavaju to najma na prirodu... 😒 to bude nejaka slovenska lekarka 😀

jetokuko
15. feb 2012

@svintekova a ako si nato prišla bolelo ťa bruško?alebo si krvácala?lebo ja som mala zrazu strašné pichanie a o pár minút som začala krvácať s plačom som volala doktorovi do 20minút mi robil sono ale nevidel to dobre mala som tam zrazeninu a možno aj videl len mi nechcel povedať ,keď videl ako revem poslal ma do nemocnice ako akútny stav no a tam mi doktorka povedala môžme to urobiť hneď alebo počkáme do zajtra keby náhodou,možno zajtra to srdiečko uvidíme celú noc som plakala a modlila sa aby to bolo ráno O.K.ale bohužiaľ,tak o 12 ma robili ,ževraj museli a o 17 mi doniesli podpísať papier že idem domov skoro som odpadla keď som čítala ako mi nič neni.Ale človek bol rád že odtiaľ vypadne...

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 no vidis... vsade sa to robi len na sk ani netusia o niecom takom... 😖

@jetokuko ja som spinila 4 dni predtym a potom uz isla normalna krv svetla tak som letela na pohotovost a tam mi povedali, ze mam pockat... ze oni nic urobit nemozu... a potom to uz islo...

svintekova
15. feb 2012

druhé kolo za mnou 😢

jetokuko
15. feb 2012

@usacek79 moja v tej situácii som volala iba so švagrinou tá je zdrav.sestra ale tej som tiež iba plakala a vravela že je to lepšie aby som nedostala neakú ifekciu,ale mám sa popýtať lekárky tak som sa pýtala a reagovala tak ako som písala musím ísť človek v tej chvíli ani moc nerozmýšla ešte na operačnom som im plakala nech sa posnažia a neurobia niečo zle ☹ no a či to urobili dobre zistíme až keď sa nám podarí otehotnieť.

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 proste ked o tom nevies, ze takato moznost existuje, tak nemas z coho vyberat. oni vyberu tu ich "ich jedinu" spravnu moznost...

bambi2
15. feb 2012

@svintekova neboj ide to dobre!!! za chvilu to bude za tebou!!!! zajtra sa ti ulavi troska 🙂

bambi2
15. feb 2012

@svintekova a uz aj vytieklo nieco?? slo to uz prudom?? ci este nie?

usacek79
15. feb 2012

@svintekova ... 😒 a je ti dobre? teda myslim, nie je ti na odpadnutie?
vajce uz vyslo, ci to nesledujes?

svintekova
15. feb 2012

@jetokuko včera som sa necítila dobre, začalo ma pichat v krížoch a o 16tej som začala krvácat. Bola som v robote, som opatrovatelka troch malých detí a boli sme na prechádzke. Jedna pani nás odvieyla domov a potom prišiel manžel a leteli sme do nemocnice. na ultrazvuku bolo vidiet drobca ale srdiečko nie ☹

usacek79
15. feb 2012

@jetokuko nuz... ved s tym pocitaju, ze clovek jednak velmi nerozmysla v tom momente a jednak malokto ma info o rizikach kyretu 😒
ale tak snad to urobili dobre, teraz to uz netreba riesit, ved ja mam tiez jeden kyret za sebou, ale teda som vdacna ze to, ze druhy krat to islo same..

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 šlo to prúdom

svintekova
15. feb 2012

@usacek79 nesledujem, neviem čo vyšlo hned splachujem ale kontrakcie pretrvávajú

svintekova
15. feb 2012

@usacek79 vela pijem, som poslabšia na odpadnutie mi nie je-zatial

bambi2
15. feb 2012

@svintekova no super!!!! vidis ako rychlo!!! zvladnes to!!!! uz to mas skoro za sebou... ked to z teba vyjde vsetko, budes este par dni krvacat... alebo spinit... a ak dospinis, az vtedy by som sla na kontrolu ci je vsetko vonku alebo az po prvej mrche...

bola by si aj ty ochotna napisat kratky clanok ako si prezila spontanny potrat bez kyretu?? ako to robia v irsku??

bambi2
15. feb 2012

@svintekova oni prestanu ak bude vsetko vonku...

svintekova
15. feb 2012

@bambi2 jasné, však to tu všetko píšem. Jasné ak budete mat otázky odpoviem

bambi2
15. feb 2012

@svintekova iba kratky clanok by to chcelo ako si to prezivala ty... tie pocity, co ti povedali v nemocke atd. nech vidia, ze iba na sk sa to nerobi... nech ludia vidia, ze vo viacerych krajinach... spojila som sa teraz s niekym s kym by sme to potom prepojili... v utorok dam vediet co a ako.. uz sa celkom tesim na to... 🙂 a hlavne ide o to, ze to neni take nebezpecne ako vravia dr. na sk...

usacek79
15. feb 2012

@bambi2 jeeezos daj pokoj este chudatku svintekovej! 😠 ty si nejaka hrr 😀 ked sa da dokopy, vsetko sa jej v hlave ulezi, potom ju poprosime 😉

@svintekova dobre, mas stastie, lebo tie stavy boli na tom najhorsie... 😒 neboj, myslim, ze uz si aspon v polovici procesu. si sikovna a hrdinska, este si schopna nam pisat, to ja by som vtedy nebola urcite.
ale tiez suhlasim s bambi, ak nebudes mat teplotu, chod mozno az po par dnoch, ci po tyzdni na kontrolu, lebo zajtra ti urcite nejake zvysky najdu, ktore by mozno chceli kyretovat (aky by boli velmi horlivi masiari), no aj tie zvysky vyjdu v priebehu par dni, resp. prva menstruacia to uz uplne docisti..
ale ako chces, ak sa budes citit istejsie, tak chod aj zajtra.

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 jasne ved to ma cas. to neponahla.. ale vies, ja som teraz taka motivovana.. rozmyslala som o tom uz dlhsie... 😵 😵 😵

jetokuko
15. feb 2012

@svintekova zlatinko budeš mať krásne zdravé bábetko keď príde čas ja si to tak tiež hovorím,že určite bol ten drobček choručký preto sa to stalo ja už doma jedného čertíka mám a hneď ako ma pustili z nemocnice som šla rovno do hračkárne kúpiť mu bager a plakala som od šťastia že mám aspoň jeho,keby to tí tupci pokašlali...

bambi2
15. feb 2012

@svintekova ja som sa totiz radila s tou babou co pisala ten clanok. ona mi odporucala, ist az po spineni alebo po prvej ms, lebo krcok vraj neni uzavrety a mozes dostat nejaku infekciu aj z utz. ja som pockala, sla som az po prvej mrche tusim... to staci. vobec sa neobavaj... 🙂

usacek79
15. feb 2012

@svintekova inak teda tiez ti davam ten link, kde som opisala moju skusenost tesne po potrate, tiez si mozes precitat, na ake reakcie sa teoreticky mozes pripravit...
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/
zroluj trosku nizsie..

bambi2
15. feb 2012

@usacek79 zrejme pokracuje.. ale uz bude dobre... zajtra bude lepsie... a bude cela hrda na seba, ze to takto zvladla... ja ani spat nejdem... 😀

svintekova
15. feb 2012

tretie kolo za mnou, už toho bolo menej kontrakcie pretrvávajú. kontrolu mám o týžden v piatok na moje narodky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre