Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
23. mar 2009

Tak to som nevedela že posunuta ovu,ma taky vplyv na mimi,ked sa vyvija..No sestrička sa hrala na premudrelu...
Ja som preistotu začala špinit den po Vianociach/moje najhoršie Vianoce mimochodom 😢 /a išla som do nemocky až v pondelok...nechcela som robit paniku...Ved mi aj doktori dali žuvat... 😠 Trubka,neskusena..Ale tak či tak by sa nedalo pre mimi nič robit...Bolo malinke,nevyvyjalo sa...NO a o tyž.v pond.som sa ocitla znovu v nemocke,ale už vychystana na zákrok 😢 😢 .
A teraz čakam ešte na dve MS,aby sme mohli znovu plodit... 🙂 Verim že druhe mimi sa podari!!!Musi!!!!!!

bettynka222
23. mar 2009

no jani, tak v to pevne verim aj ja. len dnes uz sa citim fakt hrozne, lebo som si od lekarov vypocula, ze vlastne nie ej ani za cim plakat....
idem fakt spat..nevladzem. hore som od 5 a isla som spat o 1 v noci. Bojim sa, ze nezaspim...

janulcek
23. mar 2009

mojenko nebojkaj..Ja viem,je to tažke a bolestive,ale chce to čas,trošku to preboli...ale aj tak je to velka strata... 😢 😢

bettynka222
24. mar 2009

janiiiiiiiiiiii, uz len dve hodky vydrzim a budem to mat za sebou 😉 hore som uz od pol tretej, takze sa citim fakt super 😀 hlavne musim byt silna a neplakat pred lekarmi, lebo oni su z toho tak strasne nervozni. ale ked mne uslo len par slziciek.....ja nechapem, to musim byt v 5 mesiaci aby som podla lekarov mala pravo smutit za babatkom?

jarulai
24. mar 2009

dobré ránko, bettynka, sme s tebou 😉
a kludne si poplač - ja som slzila ešte na operačke a sestrička mi slzy utierala a tíšila ma ☹ máš na to právo, kašli na doktorov. je lepšie, ked to zo seba dáš von - ver mi, viem o čom hovorím
janulcek - áno, začali sme už naostro - doki dovolil a nám sa veru ani čakať nechce 😉 no načo, ked to máme povolené?inak-daj vedieť, čo ti zistili tie testy, hej? ja som ich pozerala na nete a zistila som, že mne tieto testy robil doki tesne predtým ako som zostala tehu 😉

bettynka222
24. mar 2009

no tak som po. v cakarni mi vytiekla asi jedna slzicka, ale na operacke som sa drzala, aby sa dr. nenahnevala... 😉
ale manzel ma pozoroval ked ma prevazali a celu cestu som vraj plakala. je si len pamatam, ze ked ma prelozili, tak sa plac spustil a nevedela osm prestat asi tristvrte hodiny....
nastastie som uz po, dostala som lieky od bolesti, aj sa mi po tom placi trosku ulavilo 😒

jarulai
24. mar 2009

bettynka, len plač - ulaví sa ti. my čo sme tu, vieme ako to bolí a sme pri tebe. ked budeš potrebovať - sme tu 😉 drž sa

bettynka222
24. mar 2009

baby, vam davali pred zakrokom naladovku ci nie?

jarulai
24. mar 2009

bettynka, mne dali - takú malú tabletku, ale nebláznila som, ja som len plakala. a dali mi aj infuzku s antibiotikami

janulcek
24. mar 2009

tak super jarulai.mas super lekara.dam potom vediet detaily.pá frčim na hodinu

jarulai
24. mar 2009

pa, janulcek 😉 tak si to uži 🙂

bettynka222
24. mar 2009

jari aj ja som vkuse plakal. oni sa stle pytali, ci ma nieco boli...ale ja som asi po zakroku nic necitila. tiez som dostala natibiotika.
ale myslim ze tu naladovku by davat mohli, kazda sa predsa citi hrozne ked vie, ze potratila a idu to z nej navyse vyskriabavat....

jarulai
24. mar 2009

bettynka, ved mne ju aj dali a ešte mi sestrička vraví, že ona sa po nej smiala ako blázon, no mne nespravila náladovka nič. cítila som sa veru hrozne aj tak ☹

sjuzi
24. mar 2009

Ahojte ☹ ☹ ☹ ☹ Tiež som po smutnom víkende, v sobotu sa mi to stalo... Bohužiaľ som si musela prežiť pred tým ako som čakala na kyret i to, ako zo mňa ide všetko von a len som sledovala, ako všetky moje ilúzie končia v záchode... Bolo to veľmi bolestivé, teraz s odstupom pár dní mi je už lepšie. Fyzicky som bola fit už na druhý deň, ale psychika trpí. Zatiaľ to vie iba rodina, bojím sa zavolať nejakej kamoške, väčšina z nich sú tehotné a nechcem ich ani znepokojovať.
Nad vodou ma drží iba môj Miško, ktorý je mojou psychoterapiou a pri ňom aspoň cez deň nemám čas na to veľmi myslieť. Ale večer a v noci si to stále prehrávam v pamäti. Verím, že čas všetko zahojí.
Veľmi cítim so všetkými, čo ste to prežili... Bola som už v 12tt... 😢

Bettynka, máš úplnú pravdu s tými lekármi... Do mňa len hučali, nech neplačem, že už mám predsa jedno dieťa a že keď budem plakať, tak mi stúpne teplota a nebudú mi môcť ten zákrok spraviť... 😖

jarulai
24. mar 2009

sjuzi ☹ ☹ ☹ to mi je lúto. a pokojne sa vyplač - ulaví sa ti. mna aj teraz ešte chytajú občas záchvaty plaču a lútosti a to budem vo štvrtok 9týžden po zákroku ☹ navždy bude mať toto mimi miestečko v našich srdiečkach a nikdy nezabudneme...ale musíme sa s tým vyrovnať a žiť dalej, aby bolo bruško pripravené pre dalšie mimi 😉

bettynka222
24. mar 2009

sjuzi aj mne to je luto. no mne uz teplotka stupla - ale po zakroku to asi tak ma byt. dali ti naladovku? lebo mne nie. viem ze ten tristvrte hodinovy plac po zakroku nemal nic spolocne s bolestou, ale tenstres ktoremu ma vystavili od rana...a na operacke....je mi z toho zle

sjuzi
24. mar 2009

Jarulai, už teraz viem, že sa na to asi dá len ťažko zabudnúť, ale snáď čas všetky hrany obrúsi a budeme sa opäť usmievať...
Baby, čo vlastne treba po kyrete dodržiavať? Mňa akosi prepúšťali len sestričky, nikto mi nič nepovedal. Môžem ísť napr. s malým plávať? Predpokladám, že nie... lebo som zrejme ako v šestonedelí, tak tam hrozí infekcia? Hmmmm? V piatok som mala mať poradňu, tak sa pôjdem asi na všetko spýtať môjho dokiho... 😅

jarulai
24. mar 2009

bettynka, viem ako ti je ☹ ja som prežívala to isté, večer som tam ani zaspať nemohla - stále som plakala. vrcholom všetkého bolo, ked mi sestrička na sále povedala, že: neplačte, ved to nebolo bábatko! skoro ma porazilo 😠 😠 😠 našťastie tam so mnou ležali ešte 2baby a tie ma podržali 😉

sjuzi
24. mar 2009

Nedali mi nič... akurát som sa ale dozvedela, že mi po prvom pôrode nepichli rhegu (mm má pozit.rh faktor), aby sa predišlo problémom v ďalších tehotenstvách. Nechcem nikoho obviňovať, ale možno to mohlo mať súvis. Vraj ju vtedy nemali k dispo, tak mi ju nepichli... 😠 😒 😖

Ja som plakala ráno ako mi na pohotovosti doktor povedal, že môjmu anjelikovi chýba akcia srdca a že je asi ako v 7tt... Dovtedy som len slabúčko špinila, ale to som očakávala, pretože som mala na maternici malý hematóm a môj doki mi vravel, že to môže nastať, že sa tak vyplaví... Ale už v sobotu sa špinenie zosilňovalo a už som začala byť nervózna, tak som šla na pohotovosť... A tak som došla domov za mm ako kopa nešťastia a poobede som sa hlásila na príjme, o 17tej mi už aj robili zákrok. Ale asi zo stresu a nervov a plaču sa mi všetko samé dovtedy spustilo... a aj doki vravel, že už toho ani nemuseli veľa čistiť... 😒 😢 😢 😢

bettynka222
24. mar 2009

nooo, to som si cez vikend a aj vcera vypocula od lekarov ja - ved este ani nie je az cim plakat. tak preco museli robit cistenie????

sjuzi
24. mar 2009

Ja som sa snažila tiež kvôli doktorom držať statočne, ale nedalo sa, ako som šla na izbu, tak ma musel sanitár podopierať, lebo som ani nevidela kade idem. Ráno v nedeľu ma pustili domov... Najhoršia bola noc v nemocnici a všetky tetulky, ktoré sa len vypytovali... Doma mi už bolo lepšie, mm a moja mama ma z toho dostávali... a tiež môj malý. Teraz už mi je lepšie...
Verím, že to máte iste ťažšie, keď ste sa snažili o prvé bábenko, ale musíte veriť, že sa to nabudúce podarí... 😉

twiti
24. mar 2009

Ahoj jarulai akurat som dopozerala tvoj dvojfotkovy album 😀
To ti zavidim,ze ste sa zacali znovu snazit 🙂
Ja uz mam po prvej mrche cakam na druhuuu priblizne na buduci tyzden dojde,dufa,lebo som bola na kontrole u dokiho po prvej mrche.Akurat vcera som bola.Joj pisem jak madar ale nechce sa mi prepisovat a zas mam ja pre istotu zapal,stale nieco dokelu ja sa tych chorob asi nezbavim. Pred tyzdnom som bola chora a ako na truc som dostala teraz z antibiotik zapal. Tak som sa u dokiho zas nic nedozvedela. Musim tam prist o mesiac zas na 4d ultrazvuk aby vsetko poriadne skontroloval. ☹
Tiez som chcela zacat zo sexikom no nemozeme asi sa k tomu nedopracujeme 😀

sjuzi
24. mar 2009

Ja sa snažím stále myslieť na to, že je to takto lepšie, horšie by bolo, keby sa to stalo v neskorškom štádiu, kedy by som už cítila pohyby... to by som sa asi zbláznila...
Ja som ale počas min.mesiacov prekonala aj chrípku a angínu, síce som sa liečila hlavne homeopatikami a babskými receptami, ale asi to všetko prispelo k tomuto... ☹

jarulai
24. mar 2009

sjuzi, mna prijali v stredu ráno s krvácaním a doki mi povedal, že tiež nevidí srdiečko /pritom v utorok sme ho s mojim dr.krásne videli biť ☹ , napichali ma injekciami na zastavenie krvácanie a že tomu dajú ešte 2-3dni a uvidíme. no štvrtok som začala krvácať viac, robili mi dalšie sono a znova nič nevideli. bola som v 8+5tt a mimi bolo ako v 5tt a že som mala v maternici už kopu zrazenín...na obed ma už aj robili ☹

bettynka222
24. mar 2009

jarulik je mi tak vselijak. uz som sa dnes aj smiala...ale rychlo ma to preslo. myslim ze som to tu uz mniekde pisala...za babatkom placem uz dva tyzdne a presne tolko uz krvacam - teda striedavo spinim a krvacam....presla som cez fazy sebaobvinovania, cez odmietanie akehokolvek tehotenstva v mojom buducom zivote az po hladanie pricin. vcera som uz bola "v pohode" ale dnes je to zase take o nicom... ☹
sjuzi je i to velmi luto. a v kolkom si bola tyzdni? ja iba v 6...ale ajtek mi to je luto a myslim ze mam pravo poplakat si...

sjuzi
24. mar 2009

Na začiatku 12tt... 😢
Možno by sa na to dalo zabudnúť ľahšie, keby sme nemuseli znášať i tie následky, krvácanie, ktoré vždy ako idem na wcko mi to len pripomína... 😒 ☹ ☹

sjuzi
24. mar 2009

Ja som sa cítila celkom v pohode ako pri prvom tehu... Akurát mám teraz výčitky, že som na môjho anjelika niekedy celý deň ani nepomyslela... nejako som si pri malom ani nestíhala uvedomovať, že som tehu. O to ma to teraz viacej bolí... ☹

sjuzi
24. mar 2009

Každá má právo cítiť sa mizerne, viem, že pri prvom tehu, keďže sme sa naozaj oň veľmi snažili, tak sme si ho s mm vychutnávali hneď od začiatku, tuším od 5tt... A tá "depka" je úplne opodstatnená... Veď to bolo niečo v nás, z nás, v čo sme tak dúfali... ☹ 😢

bettynka222
24. mar 2009

to ti verim....ale tesi ta doma aspon jedno zlaticko 😉
ach ked ja sa stale bojim, ze sa to zopakuje, alebo ze sa nam to uz nikdy nepodari....

jarulai
24. mar 2009

bettynka, jasné, že máš právo plakať a dostan to von. aj keby si bola tehotná 1den, aj tak máš právo smútiť. my všetky. je to obrovská bolesť ☹

sjuzi, aj ja si to tak vravím, že keby to bolo v neskoršom štádiu, tak to asi ani neprežijem. mne sa už teraz nechcelo ani žiť. tiež som sa obvinovala, vrčala na všetkých naokolo akoby za to mohli...no už je to za mnou a musím ísť dalej 😉 mne v nemocke povedali, že to mohol sposobiť chrípkový vírus, aj ked ja som nemala žiadne príznaky, jednoducho to hned prešlo na mimi a takto to skončilo... ☹

ahoj twiti - neboj, ani sa nenazdáš a bude tu tá druhá mrcha, budeš OK a možte aj vy snažilkovať 😉 ale aj ja som rada, že už možme snažilkovať 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre