Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bettynka222
28. mar 2009

baby co myslite, ked ma kazdy den picha v usnom bubienku (od kyretaze), to moe byt sposobene tou anestezou?

vika34
28. mar 2009

uf o tých ušiach neviem poradiť

bettynka222
28. mar 2009

oki, ajtak dakujem 🙂

lucka33
30. mar 2009

ahojte 🙂 babulky, neviete mi poradiť, nemali ste to náhodou niektorá??? Od operácie (laparka + kyret) mám už skoro 3 mesiace, už som mala aj dve ms a nejak ma stále pobolieva ako keby maternica 😒 Akoby som mala stuhnuté svalstvo, môže to byť??? A pri sexe zozadu ma to bolí tak, že musíme prestať ☹ Len napr. v mision.polohe nič necítim, inak je to dosť bolestivé 😒 Mám ísť k dr. alebo mám ešte počkať jednu ms, či to neprejde??? ☹ ☹ ☹

jarulai
30. mar 2009

lucka, nemám s týmto skúsenosti /klop,klop,klop/ ale byť tebou, tak asi radšej skočím k dokimu aby sa niečo nezanedbalo 😉 a možno je to len podvedomie, čo pracuje. ja som bola tiež stuhnutá, ked sme začali po tých mesiacoch abstinencie, tiež to bolelo. ale na 3.krát to už bolo v pohode - u mna to bola čistá psychika...

lucka33
30. mar 2009

jaru tak ale po 2 mesiacoch, čo už pravidelne sexujeme? nemyslím, že je to podvedomie... Len nechcem robiť zbytočnú paniku... Inak keď som kedysi začínala s pravidelným sex. životom, tiež som to mala také citlivé, tak možno aj teraz sa to musí len "prispôsobiť", fakt neviem, ale je to dosť nepríjemné a hlavne to bolí, keby to bol len blbý pocit, tak to znesiem, ale bolesť sa vydržať nedá.. 😖

jarulai
30. mar 2009

tak po 2mesiacoch - fakt teda neviem. neviem, čo ti poradiť, ale myslím, že keby si sa spýtala dokiho, nič nepokazíš. ja viem, ono je to také blbé sa na niečo také asi pýatť, ale ved on je tam na to 😉 ked je tá bolesť až taká - skús

lucka33
30. mar 2009

asi tam behnem, aj tak by som mala ísť na preventívku, tak to aspoň spojím... Len aby to nič nebolo a dúfam, že to dovtedy prejde...

lucka33
30. mar 2009

A ešte niečo - ale nemám to nejak odsledované na 100 %, ale mám pocit, že ma to takto bolí len v čase ovulácie, kedy mám krčok viac vysunutý do pošvy, čiže asi sa doňho naráža a to bolí... Ale to je len moja dedukcia 😉

jarulai
30. mar 2009

no ved uvidíš, čo ti povie doki. držkám paste, nech už sme aj my konečne v pohode a šťastné 😉

lucka33
30. mar 2009

díky jaru, v poslednej dobe sa mi nejak stále niečo ozýva - také dozvuky z operácie, tak sa ani necítim na tehotenstvo... Včera som niekde čítala, že žena po kyrete alebo po pôrode by nemala min. polroka otehotnieť, tak asi to má svoje opodstatnenie, aj keď veľa závisí od toho, ako sa ktorá cíti, no ja si kľudne ten polrok a možno aj rok počkám, ak mám mať takéto bolesti, nechcem nič zanedbať a ohroziť bábätko...

jarulai
30. mar 2009

lucky, ja som sa pýtala v nemocke + ešte dalších dvoch doktorov - a všetci mi povedali, že možme hned po prvej mrche snažilkovať o mimi dalej. aj som sa pýtala na možné riziká - vraj nič nehrozí. ja by som to tiež nerizkovala - ved aj mne záleží na tom mimi, aj ked ešte nie je ani v brušku. ale cítim sa v poridaku a doki mi to tiež potvrdil, tak prečo by som mala čakať, ked nemusím 😉 ale jasné, ked sa na to ešte necítiš - je to velmi individuálne 😉

janulcek
30. mar 2009

Ahoj Lucinka..Tak mna pri sexiku nič neboli,len občas mam taky pocit od potratu ma to drži,elektrizovanie v tom lavom vaječniku... 😠 Som z toho niekedy nervozna a ustráchaná...Ved ked budeme chcciet začat znovu smž.tak behnem k dokymu,nech ma pozrie sonom...A hotovka..

ixi
30. mar 2009

ahojte chcem sa vas opytat mate daktora taky problem ze po pohlavnom styku krvacate? ja som mala kyret v decembridakujem

bettynka222
30. mar 2009

luci aj podla mna by si mala ist k dr. ja som sice tiez na zaciatku nasho vztahu mavala bolesti pri sexe.....ale do roka sa to upravilo.
inak baby co myslite, ked som dostala v piatok injekciu na stiahnutie maternice a dnes som mala strasne bolesti ked mi robili sono, ajj krvacanie....mohlo to nieco urobit krcku maternice?

emily
30. mar 2009

Lucka určite chod k dr. budeš istejšia a spokojnejšia 😉

ixi ak po každm pohlavnom styku krvácaš po kyrete je treba ísť k lekárovi určite 😒

bettynka a to si bola ulekára? a tam ťa to bolelo a krvácala si? myslím s že krčok maternice by mal byť v poriadku ale lepšie sa je opýtať lekára 😉

janulcek
30. mar 2009

bettynka ja som mala len riadne bolesti ked ma pozeral po tyž...fuj 😖 .Ale krvácat som nekrvácala.Ja si myslim že je to vpohodke...Maš to tam ešte take citilive,rozbombardovane ako sa hovori..No ale ak krvácanie neustane,tak sa spytaj lekára..
Ja som po kyrete krvácala ani nie jeden den..a potom som 7-10 dni len špinila...Bettynka ty si bola teraz niekedy na zákroku,že??/nechce sa mi spetne čitat.../

ixi
30. mar 2009

ja asom bola v januari a vsetko vraj ok teraz v marci som mala ket a teraz po ms zase to zacalo stym krvacanim 😒

bettynka222
31. mar 2009

janulcek v utorok som bola. hned na druhy den krvacanie prestalo...vobec nic sa neobjavovalo, v piatok ultrazvuk a ziadny problem nebol, len som dostala tu "stahovaciu" injekciu a az teraz v pondelok zacali tie bolesti a krvacanie po dalsom sone. zajtra zase kontrola, ale ja uz ultrazvuk odmietam.... jedine ten zvrchu, aj to sa bojim, ci to tak casto nemoze uskodit.... som zvedava na to hcg, lebo od vcera vraciam a zase ma zacali boliet prsia 😕

jaruska74
31. mar 2009

ixi velmi nerozumiem, asi mi nieco uniklo......v decembr. si bola na kyret a teraz v marci na ket( to mas na mysli umele opl?)? a krvacala si aj po kyrete aj teraz po kete krvacas?

janula.k
2. apr 2009

Ahojte, tak ja som tyzden, po tretom potrate. Prvy kyret som mala pred 2,5 rokom, pri druhom potrate ma necistili, nebolo treba a teraz pri tretom som mala opat kyret. Uz je odvtedy 8 dni a ja mam stale tmavy vytok. V nemocnici mi nedali ziadne antibiotika, az moja lekarka mi nasadila dva dni po kyrete Zinnat. Mam strach, ci tam nemam nejaky zapal.. 😕 😔

janulcek
2. apr 2009

Ahojky janula k.Chcem sa spytat že či vieš pričinu potratov,alebo či vobec sa niekto unúva Ta poslat na vyšetrenie na gentiku..???????????? 😠 Maš už babatko???
Inak ja som mala tiež 7-10 taky vytok a to že je normal..Neviem či TI lekarka povedala že tam maš zapal alebo Ti to sama odseba nasadila???Mne dali v nemocke tri krat žilou.Pred kyretom,po kyrete a ešte aj na noc..Pokial Ta nič neboli,alebo nekrvacaš silno,tak by si nemala mat zapal.A ešte,mala by si zvyšenu teplotu..

janula.k
2. apr 2009

Jani, pricinu mi zistila moja nova lekarka, ku ktorej som prestupila hned, ako som zistila, ze som znovu tehotna..Moj byv. lekar sa neunuval nic zistovat, blbec. Mam zlu zrazanlivost krvi..tak to bude asi pravdepodobna pricina a ja som mala aj tusaka, ze nieco nebude v poriadku, ale tak co som si mala sama odobrat krv a poslat sa na vysetrenia?
Tato moja nova doki mi isto spravi aj genetiku a asi aj imuno, no a samozrejme ma caka odborne vysetrenie na hematologii.
Babatko nemame zatial 😔
No mne praveze nedali v nemocke vobec nic, tak moja doktorka mi nasadila preventivne antibiotika. Tiez si myslim, ze sa mi mali dat uz pred kyretom a hned po nom a nie cakat. Tieto veci ako kyret su strasne citlive...Nie neboli ma nic, teda trosku pobolieva brusko ale nic strasne..a nekrvacam, len ten hnedy vytok mam. 😒

janulcek
2. apr 2009

Bože treti krat niečo take zažit.TAK to by som už asi nezvladla psychicky 😢 .Kvoli tomuto,že to nechcem zažit druhy krat,som si dala urobit genticke vyšetrenie na svoje naklady a aj testy na trombofiliu.Tvoj lekar nebol jediny ktory Ti nespravil geneticke vyšetrenia...Neviem či je to zo zákona,ale parvdepod.žena,ktora potratila druhy treti krat,ma narok až vtedy na tie geneticke vyšetrenia.Hlavne štát dava 1500 ečiek na kupu auta.Ale to čo je v živote doležitejšie,sa absolutne nerieši..Ked chceš,aby TI spravil taketo vyšetrenia/už to tu radili viacere/že musiš lekara oklamat že maš v rodine,trombofilika,že maš v rodine postihnute dieta,že niekto mal take problemy ako ty....atd...Horzne!!!!!!!!!!!!!!!! 😠
Aj v tej nemocnici musiš mat asi znamych,aby sa TI niekto venoval,alebo dal,čo Ti patri..
Tak ked Ta nič neboli a nemaš teploty tak to je Ok.Nemusiš sa ničoho bat,len sa chran aby si neorechladla,to je hlavne...Bruško aj mna dlho pobolievalo.A chystam sa k lekarovi predtym ako sa začneme ,,snž",lebo od potratu mavam často bolesti,resp.take elektrizovanie laveho vaječnika...takouto bolestou mi začal aj potrat.. 😢 Nech ma pozrie sonom..Lebo trtko ma nepozrel zvnutra sonom,ked som bola na kontrole,aj to som bola naštvana.Pekne si predtym zavolam,že pridem či tam ma sono...lebo ak nema,tak pojdem inam....a hotovo...ja sa nebudem nikomu prosit!!!!!

janula.k
2. apr 2009

Jani, ked som potratila prvy krat, tak som si tiez hovorila, ze zazit toto este raz, tak to nezvladnem, neprezijem...a prezila som a uz to nechcem nikdy zazit, tak mi Pan Boh pomahaj.
Ano, ja viem, ze su na to "smernice", podla kt. sa robia vysetrenia az po tretom potrate...aspon tak mi bolo povedane. Ja som sa po druhom potrate chystala zmenit lekara, ze si dam vsetko pekne vysetrit, no do toho som otehotnela treti krat a uz sa nic nestihlo vysetrit, len za pochodu..a dopadlo to tak ako dopadlo.
A uz vies vysledky z genetiky ci z trombofilie?
Moj prvy potrat bol MA v 15tt, druhy potrat zacal silnym pichanim vo vajecniku a tento treti zacinal bolestami krizov ako pred ms...fuj hruza.
Jani, ked to inak nepojde, zmen lekara...ja som zmenila a urobila som velmi dobre..

janulcek
2. apr 2009

Ešte nemam.To som posielala do Ciech,stálo ma to 117 ečiek.Neva...Dufam že mi to dobre dopadne..
Ja som sa ocitla dva krat v nemocke,prvy krat so špinenim a druhy krat už s mrtvym babatkom...Išla som po tyž.hospitalizacii na sono,sestrička mi rano vystavila knižku a v te isty den som ju odovzdala v nemocke.Už nežilo.11tt.Mimi bolo velmi malunke,5mm.Už v tom 9tt ked som tam bola,tak to nebolo dobre,ale ešte žilo...Lenže ja som vedela,ked som prišla prvy krat z nemocky že určite to nie je v poriadku a že toto tehotenstvo nedopadne dobre.Mala som stále bolesti.... 😢 Jednoducha žena to vyciti,že nie je niečo vporiadku..
Ale verim že druhy krat to vyjde...Musi.A teba pekne vyšetria nasadia liečbu a budeš tiež čoskoro maminkou..Musime mysliet optimisticky 🙂 /aj ked je to tažke/Ale nádej umiera posledna..Ty sa mi zdáš že si velmi statočna..
No uvidim čo bude na to vyšetreni...ked pojdem..

vika34
2. apr 2009

ahojte,kočky je naozaj pravda,že na genetiku ťa pošlú až po 2 potratoch? Pravda je ,že mňa poslali ked som bola 4 raz tehotná a potom po 6 tehotenstve aj s manželom.

janulcek
3. apr 2009

No vika34 ja som počula že po dvoch až troch,ale po tolkych ako ty,sa čudujem že si to nezobrala už do vlastnych ruk davno.Inak,ty si akože už 6 krat potratila???Hrozne!!!!!!!!! 😢 Je mi to luto..Mne stačilo zažit tú vec raz...a som pekne poznačena...No ale už logicky vyplyva,ked žena potrati treti krat/a určite aj druhy/že nie je niečo OK..nie????

vika34
3. apr 2009

janulček,prvé dva potraty doktori brali tak,že sa to stáva,potom som donosila zdravú dcéru a ked mala 5,začali sme sa snažiť o druhé.Máme všetky možné vyšetrenia a sú všetky o.k.,na nič sa neprišlo,podstúpila som PIGD,ale aj to som potratila,viac už nemôžem ani ja a ani doktori robiť iba sa snažiť a čakať na zázrak.

janulcek
4. apr 2009

Hm,takže je všetko ok a aj napriek tomu je to problem...Ja sa do toho moc nerozumiem,ale asi nebude niečo v poriadku,ked to zakaždym tak dopadne.Poznam aj take pripady,že čakali chlapcov,/alebo opačne/tak zakaždym potratila ta žena...A ked čakala dievča,/už si to ale nepametam,ake presne pohlavie to zakaždym potratila,/tak nepotratila...Ja len dufam že mna už taketo niečo nečaka v živote.A prajem to aj tebe z celeho srdca,vika34 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre