Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

svintekova
3. máj 2012

Ahojte kočky. Dnes na mna skoro po 3 mesiacoch od MA dolahol neskutočný smútok-stále len plačem ☹ . čakám na moju druhú mrchu kt. nie a nie príst dnes 41DC (možno aj koli penicilinu kt. som dobrala v utorok).

usacek79
3. máj 2012

@mata_ba ahoj, nuz tak ta vitam v tejto smutno-veselej spolocnosti (veselou sa totiz skor ci neskor stane kazda z nas 🙂 ) ja to mam za sebou 2x - prvy bol kyret, druhy som uz chcela cakat na sponatnny a dockala som sa...
babam vacsinou hodim link na moj opis tej mrzutej udalosti, za teda aj tebe, musis trosku nizsie zrolovat, je to siahodlhy opis.. nasledujucich 10-20stran sme potom diskutovali o spontannom vs. kyrete, ak sa ti chce citat.
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/

sponatnny potrat nie je nic prijemne, ale ty si este v dost nizkom stadiu, takze by to nemuselo byt take dramaticke, ako ten moj v 11tt.. ale aj ked to bol nechutny zazitok, som rada, ze som sa pre neho rozhodla..

spontanny potrat sa moze rozbehnut niekedy az 4tyzdne po umreti plodu, takze tazko ti predpovedat, kedy to pride. Ja som cakala tusim tiez vyse 2 ci 3 tyzdne.
Zacala som na stedry vecer trosku spinit a potom to kazdym dnom silnelo, take utrzky male sliznice, az teda nasledujuci utorok (z pondelka na utorok) v noci to prislo v plnej sile.. ale ved si precitaj..

drzim velmi palce, ale neboj, bude to OK, aj ked teraz ti asi veselo nie je, no ako hovorim, tato tema je smutno-vesela 🙂 chce to len pozitivny pristup a trosku trpezlivosti

usacek79
3. máj 2012

@svintekova moja zlata, co to vyvadzas, taketo stavy si odloz, ked budes mat emocie rozhadzane tehotenskymi hormonmi 😉 hlavu hore, ona sa urcite dostavi, o tom predsa nie je pochyb, kdesi sa flaka, mozno tusi, ze je posledna 😵

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 no moja dík za podporu 😉 . ja neviem čo je to dnes so mnou. Mám pocit,že stojím na mieste a čakám-vieš keby tá mrchana aspon došla nech možme snažilkovat, ale ona nie madam jedna 😠 . A ty moja ako si na tom? Inak aj ja si robím malé radosti ako ty? zatial som oblečko nekúpila, ale mám nálepky na stenu Winnie the Pooh, deku a projektor s melodiou Winnie the Pooh 😀 . tak sa z toho vytešujem

usacek79
3. máj 2012

@svintekova no ako vidis ja, stary fetak, uz nakupujem vybavicku 😀 no ja sa uz straaasne tesim na junove plodenie, tak nejako si opat predstavujem, ze to bude opat na prvy pokus 😉 alebo maximalne na druhy! 😎
inak Macko Pu je moj milacik, cela kniha je moja srdcovka 🙂
tak sa vytesuj, to je to najlepsie, co mozeme robit 😉 kazde babo by predsa chcelo mat veselu maminu 😵
a ako sa tak na teba pozeram, ty si tiez taka krv a mlieko zenska ako ma byt, takze to bude len otazka par vrzov a bude babo zamiesene 😉 a po tomto treningu uz to dobehnes do ciela, neboj 🙂

ja idem od zajtra na takmer 2 tyzdne za hranice, takze sa vytesujem silno! 😵

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 a kamže za hranice?

usacek79
3. máj 2012

@svintekova no teraz na 4 dni do Prahy k svokrovcom, no najma na koncert METALLICI 😵
a v utorok na tyzden pracovne do Izraela, ale tak velmi prijemne pracovne - budu mi ukazovat najkrajsie miesta krajiny a ja o tom mam referovat 😉

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 no supééér, tak si to pekne uži 😵 . Aj ja idem v júni na dovolenku-na SK za maminkou 😀 -teším.

bambi2
3. máj 2012

@svintekova neboj, ona este pride!!!!! mozno je to naozaj koli tomu penicilinu... a nesmut, za chvilu sme tehu vsetky do jednej 😉

ja som dnes bola velmi sikovna, podarilo sa mi nieco co sa mi uz davno nepodarilo- odrezat si z prsta a poriadny kus!!!!! skoro som umrela od bolesti, tak som si rovno celu flasku arniky vysypala do ust.. a tolko krvy vytieklo, som mohla porad na gyndu na hp zanest. ale podarilo sa ju stopnut, az na tu bolest.. no hruza.. asi mi uz dlho nic nebolo... 😒 😖 😖 😖 😠

bambi2
3. máj 2012

@usacek79 veru tak si to uzi!!! poriadne!!! 😉 idem ja asi spat, ved sa mi ani pisat neda jednou rukou... ☹

bambi2
3. máj 2012

@svintekova odkial si ty a ako dlho budes na sk?? ja idem tiez asi posledny junovy a prvy julovy tyzden na sk...

usacek79
3. máj 2012

@bambi2 aha, tak uz vieme kde sa minula svintekovej mrchana 😀 na tvoj prst!
ale teda nerobim si srandu z tvojho "urazu", posielam pofukanie 😉
dakujem, urcite si to tam uzijem, aj ked teda budeme lietat ako handry, kolko nam toho chcu poukazovat 😉

@svintekova ja idem 15 juna na 16 dni do Grecka s muzom, to bude uz rozmnozovacia dovolenka, neviem sa dockaaaaaat!!! 😵 😵
a chodis aj na normalne dovolenky, alebo len tieto navraty domov pocitas za dovolenky? obcas treba ist aj kdesi len tak uplne mimo vypnut 😉

svintekova
3. máj 2012

@bambi2 ja som z Martina a ty?

svintekova
3. máj 2012

@bambi2 ja budem na SK od 8.-25.6. na SK

bambi2
3. máj 2012

@svintekova ja som z Nitry.. no my pojdeme asi toho 23 juna na sk. ale este to presne neviem... nejako sa mi ani nechce aj chce.. ach, dnes mam na figu den... zajtra to musi byt lepsie!!!! 😀

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 no boli sme v decembri s manželom v Tirolských Alpách na 2 týždne. Teraz nedostal dovolenku ale zase niekedy v zime plánujeme dovolenku pri mori 🙂

svintekova
3. máj 2012

@bambi2 no určite zajtra to už bude lepšie-len si dávaj pozor na pršteky 😉

bambi2
3. máj 2012

@usacek79 dakujem za pofukanie, je to vazne na figu, kedze je to hlboke a nemozem to ani zaviazat ani zalepit.. a je to lavy ukazovak.. hnusny ostry noz som chytila do ruky, uz sa ho vacej nedotknem!!!! 😖

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 budem na teba mysliet od toho 15 júna 😉 a držat silnoooo palce 😵

bambi2
3. máj 2012

@svintekova ja som este rozmyslala predtym ci mam zobrat druhy noz... najradsej by som ho vyhodila!!!!! 😖

usacek79
3. máj 2012

@svintekova tak to je dobre 🙂 ja tvrdim, ze clovek by mal ist na dovcu aspon 3x za rok, hoci aj len na par korunovu kdesi na Oravu 😉 ja chodim zvacsa na velmi lacne dovolenky, poznam uz vselijake finty, kde hladat, aby aj more bolo za 5 korun 😉 radsej lacno a casto, ako raz za dva roky na nejaku ultra nezmyselne drahu dovolenku..
my si to s muzom vzdy uzasne uzijeme, nase dva nepodarky su toho dokazom 😉 ten treti "podarok" bude ceresnickou 😵

svintekova
3. máj 2012

@bambi2 to ti verím mojka 😔

svintekova
3. máj 2012

@usacek79 do tretice všetko dobré 😵

usacek79
3. máj 2012

@bambi2 ech, no to je mrzute a boliii to na tych prstoch besne, kedze s nimi furt hybeme 😒 ale hadam si aspon pravacka, ze ta to uplne neodrovnalo..
vidis, to sa ti pomstil za to, ze si ho chcela vyhodit 😉 on pritom chudak chcel len dobre sluzit, predsa noz ma byt ostry.. nehnevaj sa na neho, on uz ti to neurobiiii!

bambi2
3. máj 2012

@usacek79 tak tak... na ten podarok sa tesim aj ja ale my to asi nechame az na september to snazilkovanie. ak by to klaplo skor tak nevadi...

svintekova
3. máj 2012

@usacek79
@bambi2 ach kočky moje, teraz som si tak predstavila ked už budeme tehulky ako si budeme písat ako nám rastú brušká, ako nám je zle.... ved si to zaslúžime 😵

bambi2
3. máj 2012

@usacek79 no prec je cela polka toho bruska laveho. keby som sa radsej porezala ale odrezat, to uz co ma byt????!!! 😖 😠 😠 😠

bambi2
3. máj 2012

@svintekova za chvilu to bude, neboj, pojdeme rad za radom... 😉 jedna po druhej... 🙂

svintekova
3. máj 2012

@bambi2 tak tak 😀

usacek79
3. máj 2012

@svintekova aaaano, to je to najlepsie, co si mozes predstavovat! 😉 lebo to uz coskoro bude pravda 😵
ja zakladam marcovcatka/aprilovcatka 2013, bambi sa tiez smykne skor, ako v septembri a ako tak pozeram na tvoj cyklus, tiez niekedy v tom juni ostanes samodruha 😀
takze baby, toto je velka vyzva na letne oplodnovacky!! 😵

@bambi2 neboj, dorastie.. ved poznas nase zazracne tela s uzasnou sebauzdravovacou schopnostou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre