Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

smejko345
28. feb 2014

@23petka ani mne sa nechce dlho cakat, ale aj sa obavam . . . asi to bude rozhodnutie v samotnom case ovulacie, podla mna budeme citit, ci ano alebo nie 🙂 bolo to prve babatko?

bajana
28. feb 2014

@ddanaa v 11tt, velkost plodu bola 6+4tt, paradoxne to bol den, kedy som bola na prvej a jedinej normalnej kontrole...ale vraj sa plod po potrate zmrstuje, takze nie je iste, kedy k MA doslo...
drzim palce, aby vam to vyslo

ddanaa
28. feb 2014

@bajana aha no to je nova info ale nevadi, nechcem sa v tom uz rypat aj ked nezabudnem idem dalej...a dakujem snad uz to stastie aj na mna sadne🙂

23petka
28. feb 2014

@smejko345 áno bolo prvé...šak práveže aj ja sa bojím, ale čítala som tu veľa aj,že niektoré baby mali aj pred prvou ms a bolo všetko fajn, tak si myslím, že je to asi jedno kedy, keď nám je súdené ho mať, tak ho budeme mať či to bude za mesiac alebo za dva

ddanaa
28. feb 2014

@smejko345 aj ja sa bojim ale snazim sa na to nemyslet a uz to beriem tak, ze priroda je silna a vie co robi a malo to tak byt a sustredim sa aby sa podarilo opat aj ked obavy budem mat urcite az do
Porodu

23petka
28. feb 2014

@ddanaa tak kyretáž mi bola vykonaná keď som mala byť v 11tt+5, ale babätko sa prestalo vyvíjať už v 6tt, takže si myslím, že to nie je až tak veľa

bajana
28. feb 2014

presne tak, dievcata, my sme sa napr. snazili 2 roky, a potom po MA to bolo na prvy sup...ked to ma prist, tak to pride a babatko si vas najde
@23petka
@ddanaa

smejko345
28. feb 2014

@23petka , ddanaa aj nase bolo prve . . . ja sa utesujem len tym baby, ze asi malo nejaku vyovjovu chybu a je lepsie, ze odislo takto skorej, ako neskor alebo ako by malo byt chore cely zivot. Viem,ze to nie je ziadna velka utecha pre ziadnu z nas, ale ako hovoris ddanaa, priroda vie, co robi . . . snazim sa mysliet pozitivne, ze druhykrat to uz vyjde, aj ked obavy tam urcite budu . . .

23petka
28. feb 2014

@bajana
@ddanaa
@smejko345
tak teraz vás prosím o radu, keby sme sa rozhodli ešte pred prvým cyklom, kedy si myslíte, že najskôr by sme mohli???alebo predsa radšej počkať aspoň na ten prvý cyklus??

23petka
28. feb 2014

@smejko345 presne tým istým sa aj ja utešujem a tiež sa snažím myslieť pozitívne, ale tiež je tam strach

bajana
28. feb 2014

@23petka ale ty si po kyrete, vsak? to aj moja benevolentna dr. hovorila, ze je treba dlhsi oddych (tusim 3 mesiace?), predsa len umely zasah je iny ako prirodzene ukoncenie tehotenstva...co ti povedali v nemocnici? tym by som sa riadila....

lucka109
28. feb 2014

Ahojte babenky trpitelky 🙂 ja som absolvovala 7.2.2014 kyretaz, bola som v 10tt a vyvoj sa zastavil v 8 tt :/, na kyret je potrebne vziat si nocnu koselu, papuce, nohavicky, ponozky, vlozky, uterak, sprchac, zupan, toaletny papier... podla potreby aj zub. kefku, pastu, kefu na vlasy... ak by ste lezali dlhsie ako jeden den. Ja to mam nastastie uz za sebou a kazdej jednej z vas drzim poriadne prsty, lebo viem o com to je :/, moja rada znie- treba verit a nevzdavat sa a hlavne mysliet pozityvne aj ked v prve dni to bude tazke, ale casom mozno tak ako ja sa pomaly s tym zmierite a poviete si ze to tak malo byt... Ja mam to stastie, ze mam skveleho manzela, rodicov, a skutocnych priatelov okolo seba 🙂 a to trpim socialnou fobiou a depresiami 🙂

smejko345
28. feb 2014

@23petka ja by som asi predsa len na ten prvy cyklus pockala, asi by som sa bala uplne riskovat, ci sa to vajicko dobre uhniezdi a maternica bude uz schopna ho prijat . . . po tom prvom cykle si myslim, ze by mohla byt pripravena. Viem,ze by si chcela co najskor, ja tiez, ale aspon trochu musime byt trpezlive a dat telu cas na oddych 🙂

23petka
28. feb 2014

@smejko345 aj ja to zvažujem, že radšej počkám po tom prvom cykle, aby som nemala taký strach, veď to nejako vydržím, teda dúfam, že prvý cyklus nebudem mať až za 8 týždňov 😒

lucka109
28. feb 2014

Este rada: mne moj dr odporucil 2-3 menstr. pockat, kym sa telo nedostane do normalu, povedal ze telo je v tomto obdobi nachylne na infekcie, takze radsej sa nenahlit, pockat a potom 🙂

23petka
28. feb 2014

@bajana áno, teraz 24.2. mi ho robili...ešte som zatiaľ nepočula žiadne vyjadrenie, ale na budúci týždeň idem ku gynekológovi, tak som zvedavá čo mi on na to povie

smejko345
28. feb 2014

@23petka ked mi lekar povedal,ze kyret, tiez som hned zacala preratavat, ze kedy prva menstrruacia a potom dalsia a ze azpotom mozem . . . viacere baby, co som citala dostali uz aj po 4 tyzdnoch alebo siestich 😉 a kde ti robili ten kyret? ja som bola 24. na kontrole a to mi lekar definitivne povedal, ze na 99% to nevyjde ☹ hrozny den ☹

bajana
28. feb 2014

@23petka urcite sa ho opytaj...ja som po potrate bola na kontrole este 2x, kym som sa uplne vycistila...a to sme uz ovulku nestihli a som aj rada...inak mi moja dr. povedala, ze prvu MS mozem ocakavat v normalnom termine po 4 tyzdnoch, alebo po 6 tyzdnoch ako po porode...prisla po 4

23petka
28. feb 2014

@smejko345 mne ho robili 24.2. teraz v pondelok, ja som bola tiež na to pripravená, lebo ja som bola aj v nemocnici a už tam sa to primárovi nepáčilo a potom ešte o týždeň u svojho gynekológa na ďalšej kontrole a potom keď som prišla na ďalšiu kontrolu, tak už klesol hormón, takže už to bolo jasné, takže ja som bola pripravená na to v podstate 3 týždne...a ty kedy ideš na kyret???

23petka
28. feb 2014

@bajana ja sa opýtam, som zvedavá na to...koľko si bola PN po potrate???lebo ja mám ťažkú robotu a bojím sa aby ma nevypísal skoro...po pravde najradšej by som bola keby som nemusela ísť vôbec do roboty...

smejko345
28. feb 2014

@23petka mne doktor HCG ani nemeral 😒 az teraz na poslednej kontrole, co som uz mala po potrate a po konzultacii s inym lekarom . . . v piatok 21, mi oznamil, ze tam nie je ziadna akcia srdca a ze sa mozem uz len modlit, aby to dobre dopadlo . .. mala som prist v utorok, ale v nedelu som spinila, tak som sla hned v pondelok a to ma uz poslal na predoperacne vys. s tym,ze vo stvrtok to este musi vidiet. Ale ja som vlastne mala spontanny potrat zo stredy na stvrtok, takze ked som vcera dosla, uz tam videl cez sono len 10 mm sliznice a nejake krvne zrazeniny, babo uz bolo prec. Teraz mam zas prist v pondelok, ci sa precistim sama alebo pojdem na kyret. Dufam,ze tam uz nic nebude. Po priapade mu poviem, ze este chcem pockat s tym zakrokom.

smejko345
28. feb 2014

@23petka chod za obvodnou nech ta vypise, ja som tak urobila, moj gynekolkog by ma na PN nikdy nedal . . . chodila som tam tento tyzden ako na klavir, minula si pomaly vsetkych lekarov, som rada, ze mi to v praci vobec uznali . . . momentalne ani nie som schopna ist medzi ludi a normalne fungovat, akoby sa nic nedalo . . . kazdu chvilu revem

23petka
28. feb 2014

@smejko345 no tak to ja som zase 2x špinila, keď som bola tehu a teraz keď už tušili lekári, že to nebude asi v poriadku, tak nič, ani špinenie, ani krvácanie...aj som dúfala v to, že začnem krvácať a prečistím sa sama, lebo po tom čo mi dr. oznámil, že musím ísť na ten kyret som sa vôbec nešetrila a odvtedy prešiel do kyretu týždeň a nič...takže mám to už za sebou

23petka
28. feb 2014

@smejko345 tak to ja skôr uspejem u gynekológa, ja mám odvodnú kravu, chystám sa ju zmeniť....ona mi nedá pn ani keď jej dám peniaze alebo si na kolenách kľaknem...

bajana
28. feb 2014

@23petka vobec som nebola PN 😉 ...nebol najmensi dovod...v piatok som zacala krvacat, dr. diagnostikovala MA, behom soboty bolo len slabe spinenie a v nedelu rano sa spustilo krvacanie, to najhorsie trvalo max. hodinu...cely den som oddychovala a v pondelok normalne do prace (ucila som cely den)....potom este 2 piatky kontrola, to bolo vsetko.....

23petka
28. feb 2014

@bajana ty si učiteľka??dobre som pochopila??

smejko345
28. feb 2014

@23petka ja to mam zas naopak, chystam sa menit gynekologa, obvodna je anjel . . . . ostava nam teda verit, ze toto nestastne obdobie mame za sebou a pride uz len lepsie. Lekarka na internom ma utesila,ze sa to najcastejsie stava pri prvom dietati, ale ze sa namusim bat a urcite budem mama . . . furt na to myslim,ze ma urcite pravdu 🙂

bajana
28. feb 2014

@23petka ano, ucim sukromne jazyky....praca mi urobila dobre, ale ozaj som nemala ziadne bolesti ani ine tazkosti

smejko345
28. feb 2014

@bajana nemala si ziadne bolesti? fuuuu, tak to ja som mala normalne kontrakcie, asi od 6 poobede do 3 v noci, to som vobec necakala, ale na pohotovost som nesla, nechcela som, aby ma tam nechali, radsej som to vydrzala doma teraz uz v poho, len sem-tam nieco citim . . . povedal ti lekakra aj casove obdobie do kolkych dni sa asi musis uplne vycistit? Lebo ja by som fakt nechcela na kyret a ak by to este v pondelok nebolo OK, chcela by som este pockat

23petka
28. feb 2014

@bajana no lenže ja dvíham ťažké a robím s chemikáliami, tak ja určite nemôžem začať hneď 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre