Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucka109
6. mar 2014

predoperacne vysetrenia musis absolvovat, bez toho ta nemozu prijat do nemocnice

ddanaa
10. mar 2014

@anny111 mne nestihli tak mi robili tesne pred zakrokom a to krv, tlak, ekg

anny111
16. mar 2014

uz mam spravene a zajtra ma to caka 😒

ddanaa
19. mar 2014

@anny111 dufam, ze si dopadla ok...

anny111
21. mar 2014

@ddanaa ahoj ano uz som doma a vsetko ok uz ani nekrvacam uz som sa bola objednat aj na genetiku a gynek. mi uz robila aj odber krvy na rozne vysetrenia som zvedava ci nieco zistime .

ddanaa
21. mar 2014

@anny111 tak to som rada a aj zvedava...drzim palce

anny111
21. mar 2014

@ddanaa dakujem 🙂

usiatko308
25. mar 2014

Ahojte dievcata, pridavam sa k vam. Dnes mi potvrdili missed ab. ☹ , zajtra rano idem do nemocnice.
Bolo to moje prve tehotenstvo, az sa mi nechcelo verit, ze sa to podarilo skoro hned ako sme sa zacali snazit, az som sa vznasala. Potom, v 6tt som zacala spinit a trosku krvacat, bola som par dni v nemocnici, povedali, ze to nevyzera dobre, ziadna vitalita, ale ze je este tyzden cas. Ked ma pustili, moja dr. ma poslala do Ruzinova na sono, nech potvrdia diagnozu. Kazali mi prist o tyzden, ze este je prilis skoro na radikalne zavery. Dnes som bola na kontrole a zial, je koniec ☹

iva123a
29. mar 2014

@usiatko308 ahoj strasne ma to mrzi,ja som bola dva dni po novom roku:(( este teraz si poplacem hocikedy...je to strasne.kolko mas rokov?nam sa tiez podarilo na prvykrat..ale bolcz toho missed:(( v marci sme sa zase zacali snazit,nevyslo to tak zase depka u mna...prajem vela sil.drz sa...

tarinka18
29. mar 2014

Hlavu hore,mne sa to stalo tiez. Odplakat, prijat a ist dalej. Po necelých 5 mesiacoch od zakroku som bola opat tehotna a dnes som stastna mamina rocneho Lukaska. Nestracajte nadej, ked bude telo opat pripravene, otehotniete, verte mi🙂

tamarka9
29. mar 2014

@usiatko308 ahoj, uz mas isto po zakroku a asi nie su slova na tomto svete ktore by ti dokazali pomoct.....ale stale nas je tu vela, ktore sme to zvadli a su tu aj maminy krasnych zdravych deticiek a to nam musi dt silu. Ja som uy po druhom MA, jedenkrat cistena, na Valentina 😢 tiez mam stale cierne myslienky, ale niekedy uz aj kusok slniecka vidim....neboj raz bude dobre 😉

jankadr
30. mar 2014

Hlavu hore.ja som mala ma 4.2.2013 a teraz sa uz tesime z dvojmesacneho babatka.treba sa vyplakat a ist dalej,lebo psychika robi svoje.vsetkym prajem krasne babatka.tiez mi pomohlo,ked som minuly rok citala povzbudive prispevky

usiatko308
30. mar 2014

@iva123a
@tamarka9
Uz to mam za sebou. Fyzicky je to dobre, psychicky relativne tiez. Ked to na mna pride, poplacem si a to mi trochu pomoze. Ked som si precitala diskusie o missed ab. tu na konikovi a videla som, kolko dievcat to zazilo tiez a vacsina z nich po par mesiacoch otehotnelo, dava mi to nadej. Iva123a - mam 32 rokov.

Rozumiem tomu, co sa stalo, som biolog a dokonca som robila prenatalnu diagnostiku. Nekladiem si filozoficke otazky typu, preco sa to stalo prave mne. Ale je pravda, ze ma to velmi zaskocilo, vobec som to necakala. Je mi strasne smutno a som sklamana. A hrozne netrpezliva, uz aby tu bol cas, kedy to mozeme skusit zase.
Prajem vam vela sil a optimizmu, nech sme coskoro maminy 🙂

@tarinka18
@jankadr
Dievcata, dakujem vam za podporu, velmi mi pomaha, ked viem, kolko dievcat ma rovnaku skusenost a ze sa im podarilo otehotniet a ze to na druhy krat dobre dopadlo.

jankadr
30. mar 2014

usiatko 308 - Presne tak🙂 Ja mam 34 rokov. Doktorka mi odporucila cakat 2 mesiace, ale ja som cakala az 3, lebo som sa este necitila fit. Malinky sa narodil sice o tri tyzdne skor, ale je ok🙂Ale pre otehotnenim som uzivala inofolic

janchi212
5. apr 2014

Ahojte aj ja sa zial pridavam.Bola som v 11 tyzdni.Doktor mi na 1.aprila na kontrole oznamil, ze je to zmlknuty potratNa kyrete som bola vcera. Bolo to nase prve babo, ani som neverila tomu ze sa nam to podari hned na prvy krat. Najhorsie bude teraz pozerat sa na moju kmotru, ktora bude v juni rodit a moju svagrinu ktora by mala mat termin o mesiac neskor ako ja. Neviem ako to zvladnem ked sa s nimi stretnem ☹

petitepeste
5. apr 2014

Pridavam sa aj ja :( Bola som v 11. tyzdni. Mam 26r. 2 mesiace som zila v tom, ze som tehotna, pred 4 tyzdnami som videla zarodok v bublinke a vcera bola bublinka prazdna... :( :( Kyret ma caka v piatok. Doma mam krasnu dvojrocnu dceru, toto ma vsak velmi zaskocilo... Nie je pre mna teraz veru lahke vidiet rodinnu priatelku v 20.tt...

usiatko308 aj ja som biolog, robila som geneticku diagnostiku, v predchadzajucom tehotenstve som bola na genetickom vysetreni kvoli zlym vysledkom tripple testu

janchi212
5. apr 2014

@petitepeste ja som bola presne ako ty v 11 tyzdni.Este v 7 som videla bublinku vsetko ok.Tesila som sa, ze si spravim novu foto z ultrazvuku ale uz tam zostal len prazdny vak. Ziadne krvacanie len sem tam mierna bolest v podbrusku, ktoru som pripisovala zvacsvaniu maternice. Zvladnes to. Drzim palce

petitepeste
9. apr 2014

Ahojte, v nedelu som zacala krvacat, dnes sa to zintenzivnilo -gynekolog mi nakazal v takom pripade ist do nemocnice - tak som tu.. Mozno sa vsak kyretu vyhnem.. cakaju do rana.. ale ze iba 1 zo 100 sa maternica vycisti sama.. je to pravda?

adamnela
10. apr 2014

Ahojte kočky.
Mam otazocku.
Toie, co ste boli na kyrete, kazdej Vam pichli pred zakrokom Fraxiparine? Lebo nasla som v sprave, ze mi ho pichli a neviem ci sa to vzdy picha alebo len v niektorych pripadoch.
Diky

gabrielles
10. apr 2014

@petitepeste ahoj, no mna hned poslali na kyretaz, no poistila som sa dalsimi dvoma doktormi, ci naozaj...pocula som, ze ked cakas na samovycistenie, moze sa ti nakazit krv...ale niektore baby pisu, ze sa samocistili a bolo to ok...drzim palec, aby to dobre dopadlo!

petitepeste
16. apr 2014

No tak mam za tym, 3 lekari mi kyretaz doporucili, tak som sla, fraxiparin mi nepichli, po zakroku som sa citila dobre, ustala bolest brucha a neviem, cim ma uspali, ale normalne som mala dobru naladu, ked som sa prebrala, po 2 hodinach ma pustili domov - tesila som sa na malu.. zda sa mi, ze to cele ide mimo mna a len niekedy, ked sa zastavim a zamyslim sa, ma zaleje smutok..

gabrielles

jankadr
19. apr 2014

@petitepeste Zvladnes tie pohlady..V nedelu moja sestra porodila dievcatko, ja som isla v pondelok k lekarke - 12 tt (nikto o mojom tehu nevedel okrem manzela) a tesila som sa ako oznamim, ze bude dalsi prirastok v rodine. Ale v rodine bola nakoniec radost aj smutok zaroven. A vidis teraz sa uz tesim z mojho skoro 12 tyzdnoveho syna, ktory sa narodil skoro do roka a do dna - tyzden🙂

nynyky
20. apr 2014

Ahojte dievcata. Bohuzial kyret som absalvovala min sobotu na odporucenie kekarov lebo babo bolo postihnute a chore. Bola som v 13tt :( a bolo to moje prve tehotenstvo. Po zakroku som krvacala 2 dni a potom len take hnede spinenie slabe. Ale vcera sa objavila krv a dnes uz len take hnede spinenie ale je to silnejsie ako to predtym az take tmavo hnede kusky sa mi objavia na papieri ked sa utriem. Bolesti nemam. Neviete ci je to hnede spinenie normalne prosim?

menopur60
20. apr 2014

@nynyky Ja som bola v pondelok na kyrete a stale spinim dokonca viac ako prve dni od zakroku. Tiez mam hnede spinenie a neviem ci je to v poriadku siesty den od zakroku spinit. Ja som sa v 11tt dozvedela ze mam zamlknuty potrat. Ziadne bolesti ani spinenie som nemala o to viac som bola zdrvena takou spravou. Bolo to moje prve tehotenstvo po Ivf v styridsiatke.

nynyky
20. apr 2014

@menopur60 to ma mrzi :( ja som mala bezproblemove tehotenstvo a sok nastal ked nam povedala he je chore a ze najlepsie to cim skor ukoncit kym nebude neskoro :( takze sme sa museli rozhodnut hned :( dnes je to 8 dni co nas anjelik je v nebicku. V utorok idem na kontrolu tak sa musim pytat ci to spinenie je normalne

menopur60
21. apr 2014

@nynyky To je smutne a v kolkom tyzdni si bola?☹ Ja mam ist na kontrolu po menzese. Citala som, ze menzes moze prist az po 6-8 tyzdni od zakroku, ale nerozumiem tomu spineniu.

nynyky
21. apr 2014

@menopur60 bola som v 13tt . Mne nariadili kontrolu po 10 dnoch od zakroku ci je vsetko dobre vycistene. Citala som ze teraz mame ako sestonedelie kde sa zena cisti. No uvidim zajtra co mi povie doktorka .

menopur60
21. apr 2014

@nynyky Nie ze by som zrovna mala chut na sex, ale cakat dalsich 6 tyzdnov... to som sex nemala od 10.2. -mala som to zakazane od lekarky. Daj mi prosim vediet ako si dopadla u doktorky a co ti na to spinenie povedala.

nynyky
21. apr 2014

@menopur60 moja s tym sexom som presne na tom ako ty od februara nic :( no mna aj upozornivali na to ze sex az po prvej menstruacii. Ano dam idem tam rano.

menopur60
21. apr 2014

Drzim palce. Mne odporucili aby som 3 mesiace po kyrete neotehotnela a tu citam pripady, ze hed po prvom menzese otehotneli a vsetko je ok tak teraz neviem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre