Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

desza17
28. mar 2017

Babule boli ste niektora na endokrinologii?

eliskaevicka
28. mar 2017

@desza17 poslali ta tam ? Ja som tam raz bola , to je štítna žľaza nie ? Mýlim sa ?

desza17
28. mar 2017

@eliskaevicka ano stitna zlaza.neposlali,ja chcem ist,preto zistujem

eliskaevicka
28. mar 2017

@desza17 treba skúsiť všetko , nenechaj sa odradiť . Ideš aj na to druhé co si spomínala ?

desza17
28. mar 2017

@eliskaevicka toto je premna najpodstatnejsie,kvoli ten inzulinovej rezistencii,krv mozem mat ok,ale na rozsirenejsom vysetreni endokrinologickom mi moze vyskocit nieco,isto toto vysetrenie chcem.

eliskaevicka
28. mar 2017

@desza17 urcite treba , uz si sa tam aj objednavala? Myslím ze tam robia aj sono ale nie som si istá

lekakomediant
28. mar 2017

@kimi203 ahoj dakujem za odpoved mozem sa este opytat ako dlho si krvacala? Len tu hodinu alebo aj potom ? Gyn mi povedala ze ak zacnem spinit ci krvacat mam prist

kimi203
28. mar 2017

@lekakomediant začala som spinit, to je začiatok procesu, to už som vedela, že sa niečo deje....potom po pár dňoch prišlo jasnocervene krvácanie, hodinu trvalo intenzívne, potom sa spomalilo a nakoniec zas špinenie.par dni. V podstate ako menštruácia.

lekakomediant
28. mar 2017

@kimi203 dakujem pekne za vysvetlenie.

moka27
29. mar 2017

Ahojte....som druhy den po kyrete pre MA a doktorka mi dnes povedala ze ma na ho... vycistili ( pardon za vyraz ale som velmi nahnevana) .stalo sa to niektorej? Pichla mi nejaku injekciu a mam cakat ci to pojde von.bojim sa ze nie kedze po kyrete a to su len dva dni uz vobec nekrvacam.teda ja som vobec nekrvacala.dakujem

kimi203
29. mar 2017

@moka27 podľa mňa ti dala tu injekciu na spustenie krvácania,,,nevieš, čo si dostala? Popripade jej zavolaj a budeš vedieť viac, budeš kludnejsia...

moka27
29. mar 2017

@kimi203 nieco ako oxitocin len iny nazov...ano je to na to aby sa mi maternica stahovala a zacala to vypudzovat.len dufam ze to tak bude bo kamoske to pichla ale von neslo to co malo....

violet1609
29. mar 2017

@moka27 ahoj mne po tyzdnovej kontrole tiez lekar povedal ,ze nieco 10mm mi tam ostalo a aj hcg som stale mala okolo 70 tusim. Ale rozhodli pockat a kontrolovali hcg, ktore klesalo. Po kontrole po 1ms.som uz mala vsetko ciste. Drzim palceky ,aby vsetko dobre dopadlo

moka27
29. mar 2017

@violet1609 dufam ze aj u mna to tak budu riesit a vsetko bude ok...dakujem

eliskaevicka
5. apr 2017

Baby ako ? Zadarilo sa uz niektorej ?

ikonica
5. apr 2017

ja som si vcera robila test ale vyzera ze tento cyklus nic z toho... mrcha by mala prist do nedele... tak asi bude druna mrcha po kyrete... ale tentokrat sa posnazime viac 🙂

desza17
5. apr 2017

@eliskaevicka jeeeej 9.tt tahas,super drzim palce

violet1609
6. apr 2017

@eliskaevicka ajooj ...... ja sa potichucky hlasim 😍 vcera som zacala 5tt. Citim sa dobre,lekar mi hned nasadil duphaston. O 2tyz. mam kontrolu,tak snad uz aj srdiecko bude bit.ako sa ty citis?

@desza17 ako da mi mas? Je to uz lepsie?

desza17
6. apr 2017

@violet1609 jeeeej no to je uzasneee,silno drzim palceky.
Ja,sa mam lepsie,buduci tyzden idem na endokrinologiu,dam sa trochu dokopy a v lete skusime znova.

violet1609
6. apr 2017

@desza17 dakujem....snad to dotiahneme do stastneho konca tento krat..... 🙏
Tebe drzim palceky,hlavne sa dobre naladit a leto bude urcite plodne 💃🤰

desza17
6. apr 2017

@violet1609 dotiahnete,drzim vam palceky,informuj ako sa mate,budem rada

weronyckalil
6. apr 2017

@violet1609 chcem sa opýtať vy ste hneď šli na to po prvej mrche alebo ako dlho ste čakali ? Ja idem dnes od doktorky nakoľko mi mrcha neprišla tak mi ju vyvolali som dva mesiace po kyrete a čaká teda prvý mrchu

violet1609
6. apr 2017

@weronyckalil mne prisla ms po 6tyz.od kyretu.Otehu sa nam podarikoilo teraz po 3.ms

violet1609
6. apr 2017

@desza17 dakovam.....urcite dam vediet ako sme na tom 😘

ikonica
6. apr 2017

dnes som bola na hematologii a doktorka bola strasne zlata (docentka Hulikova) a odporucila mi dat si spravit este stitnu a alergologiu na histaminovu intoleranciu a potravinove intolerancie... tak na stitnu som sa objednala - termin mi dali az o mesiac, a na alergo skusim ist zajtra... tak uvidime kam nas to posunie... na hemato idem o mesiac a spravi mi aj test na syndrom lepivych dosticiek.... obvodna sa moc krutila ked mi mala vypisat na odporucanie hematologicky listky na endo a alergo, ale nakoniec mi ich dala 🙂

eliskaevicka
6. apr 2017

@desza17 ahoj , no podľa ms áno aké dr mi hovorí ze tak 7dmi aj niečo 😊 Len mi nedal tehu knižku a na dobe tam ešte niečo bolo tak som s toho taká všelijaká . On sa k tomu nevyjadril tak len dufam ze bude všetko v poriadku . Snažím sa nato nemyslieť . Sa ďakujem . Ty ako ? Držím palce 😘❤

desza17
6. apr 2017

@eliskaevicka ako ze na sone nieco bolo?nerozumiem😞

eliskaevicka
6. apr 2017

@violet1609 Jeej tak to sa teším (tiež potichu ) hlavne nech nám je všetkým dopriate.
Celkom to ujde . Len veľa jem , ide to dole vodou so mnou . A ty ako ? Máš uz aj niejake príznaky ?

eliskaevicka
6. apr 2017

@desza17 ani sama poriadne neviem . Len taká machuľa ako by . A doktor sa k tomu vôbec nevyjadril 😡 A bol tak protivná ze som sa nepýtala . Ale keď nič nevravel tak neviem . Uz ho nám niekedy chuť aj zmeniť , tak je náladový a arogantný niekedy ze až . A vôbec nekomunikuje .

violet1609
6. apr 2017

@eliskaevicka vsak si pekne dopraj a papaj na co mas chut a kolko zvladnes 🙂 A ten tlak sa ti zlepsil? Ja sa zatial citim uplne ok, troska unava a plnsie prsniky,ale inak fajn. Uvidim ako to pojde.
A tiez som nepochopila tej sprave o tvojom dr.,ze co tam videl....... ale srdiecko uz bilo, nie? A mozno nejaky hematomik myslel,ci? 😘

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre