Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

macoo13
22. máj 2017

@violet1609 supeeer jaj gratulujem a drzim palceky 🙏 😍 my uz 3 mesiac skusame a noc tak neviem uvidime co bude hadam sa podari 😉

macoo13
22. máj 2017

@eliskaevicka neboj sa hlavne nemysli na noc zle ....!!vsetko bude ok uvidis 😍😍 my sa tiez snazime uz 3 mesiac a zarial nic...akurat dnes rano som si robila test a jedna / ...tak uvidime co bude dalej 😉

violet1609
22. máj 2017

@eliskaevicka termin mame 5.12 a poradnu som mala mat buduci pondelok ,ale isla som dnes lebo som trosku zacala spinit,tak som radsej sla. Vsetko v poriadku ,aj mi urobil tie merania a dalsiu kontrolu mam 16.6 .
Ty mas kedy termin?

eliskaevicka
22. máj 2017

@violet1609 my mame 13.11.
Uff tak to som rada , dal ti aj niečo na spinenie? Držím palčeky

violet1609
22. máj 2017

@eliskaevicka ja uz od zaciatku beriem duphaston,tak mi nic nedaval.skontroloval ma a povedal,ze pravdepodobne troska z krcka asi to spinenie bude. Maternica bola v poriadku. Tak snad uz bude vsetko v poriadku.
A inak sa ako citis?

eliskaevicka
22. máj 2017

@violet1609 celkom to ujde ,uz pomaličky aj pociťujem niečo ☺ ale len ráno . Tak sa budím okolo piatej každý deň a uz nemôžem zaspať .tak ma bolieva hlava , ale inak da da . A ty ako?

violet1609
22. máj 2017

@eliskaevicka jeeej tak to kazdu chvilu zacnes citit..... ja si pamatam pri synovi to boli najprv take jemne bublinky, ale bolo to asi az v nejakom 19-20tt. Tiez dufam,ze teraz to budem vediet rozpoznat skor.
Inak sa citim fajn,este unava ma niekedy riadna chyti. A tiez sa skoro zadycham a pri mensom kracani do kopca ma tak nohy bolia ako keby som sprintovala. Tiez aj vonavky mi vadia, strasne.

juliett99
24. máj 2017

@eliskaevicka mojko u nas je to aj mojim vekom a roznymi diagnozami... IVF uz iba ako samoplatci 😭 prisli vysledky zo stitnej a ta je ok. A zhodli sme sa s mamzelom ze nebudeme uz tlacit ns pilu... mozno sa zadari a mozno nie.

eliskaevicka
24. máj 2017

@juliett99 myslíš ze iba vekom by to mohlo byt ? Veď koľké majú aj viac a zadarí sa im aj keď nechcú .a je to moc drahé ? Budem na vás myslieť , nech sa zadarí ❤ a vôbec nevyzeras na ten vek co tu máš napísaný

violet1609
24. máj 2017

@juliett99 moja podla mna to s vekom az take zle nie je. Kamoskina kamaratka ma 42,presli si dlhou cestou a aj potratmi. Uz isli na umele a teraz otehotnela prirodzenou cestou. Konci 16tt a zatial je vsetko v poriadku.
Velmi Ti to prajem a netreba stracat nadej. ❤

juliett99
24. máj 2017

@violet1609
@eliskaevicka babulky dakujem za povzbudenie no nie je to len vek ale aj rozne diagnozy.. Marek ma malo a lenive spermosky.. toho dopujem vitaminkami... plus ja mam dost toho nizku sluznicu, vysoku hladinu muzskeho hormonu, nepravidelnu mrchu a k tomu kopec ineho. Nadej nestracame nakolko to co sa prihodilo minuly rok nebolo uz vobec v plane a priroda nas urobila stastnymi a vieme ze je ta moznost splodit.. aj ked sa priroda rozhodla v 12tt inak.. vieme ze ak bolo chorucke stalo sa to lepsie pre drobatko.
Nadej zomiera posledna.. aj ked som mala vcera 40 ja sa vobec nato necitim.
Maly sa mi podaril s byvalym priatelom po 10 rokoch.. tak uvidime co pre nas a nasu spolocnu cestu nachystal osud.
Drzkajte sa babulenky a dakujem za podporu. Mam vas moc rada.😘

violet1609
24. máj 2017

@juliett99 moja zlata, super ,ze sa k tomu takto stavias. Urcite sa navzajom s drahym podrzite a podporite. A to je dolezite. Nadej umiera posledna a ked sa Vam podarilo naposledy takto Vasho anjelika splodit dava to nadej,ze sanca tam je. A vsetko sa nam asi naozaj stava z nejakych dovodov. Budem na teba mysliet a drzat palceky. Opatruj sa ❤❤❤

myriada
25. jún 2017

ahojte, nechce sa mi čítať všetkých 700 strán...chcem sa opýtať pár vecí. V piatok som mala kyret, po zákroku som len slabo špinila aj v deň kyretu aj v sobotu. No dnes krvácam viac, bolí ma aj podbruško ako pri silnej menštruácii. Je to jasná krv, bez zrazením. Mám antibiotiká preventívne. Mali ste takýto "problém"? je to ešte v norme? takéto krvácanie?

paulapaula
7. aug 2017

Prosim vas ake vlozky si zobrat na.kyretaz

chmeluska
7. aug 2017

@paulapaula staci take co pouzivas normalne pri menstruacii

10patricia10
26. aug 2017

Ahoj,
v stredu som mala kyret pretože plod bol mŕtvy,po kyrete som len troška semtam spinila a dnes (sobota) som začala krvácať je to takto normalne?

desza17
27. aug 2017

@10patricia10 ahoj,v prvom rade ti chcem dodat silu nestracaj nadej,je to tazke viem,preto tobpise pisem.mrzi ma to.a co sa tyka krvacania,je to normalne..teraz par dni budes sa cistit,ak by si ale velmi krvacala (co myslim ze nebudes),zajdi za dr.vela sil zelam a nech si cim skor fit.

julyl
15. sep 2017

Prosim Vas v pondelok idem na kyret kvoli myomu a nasledne odstrNenie maternice. neviem ci nedostanem menzes. robi sa to aj pocas menzesu? velmi rychly postup. vo stvrtok som sa dozvedela ze musim ist a neviem o tom probleme vela. dakujem

10patricia10
23. sep 2017

Ahojte,
23.8.som mala kyretaz (missed abort), potom som dostala zápal ležala som týždeň v nemocnici.Teraz je to už mesiac od toho no doktorka mi kázala ešte aspoň 3 mesiace marodovat(mám dosť namáhavu prácu, dvíham ťažké predmety), nemáte niekto s tým skúsenosť?j Je naozaj potrebné tak dlho marodovať?
Vopred Ďakujem za odpoveď

mona1981
20. dec 2017

Ahojte...
Mám opakovane bolesti vpravo ako sú vaječníky...teda som si myslela ze sú to vaječníky..mávala som to dlhšiu dobu ale jeden deň bola bolesť intenzívnejšia.Tak som išla ku gynekologické.Spravila vyšetrenie odobrala krv. Povedala ze to co ma boli není vaječník ale maternica. Mám momentálne myom na maternici. Zobrala výter.. Čakala som na výsledky...krv mám dobrú,zápal žiadny,železo ok
Onkamarkery mám zvýšené ale iba málo. Moje bolesti sú asi také že začínajú dva týždne po menštruácii..boli ma maternica,mám bolesti, kŕče...také kŕče že musím ísť na toaletu vyprázdniť sa úplne a tečie po mne studený pot..držím si brucho lebo tie kŕče sú neznesiteľné a sem tam ma napína na vracanie.. Po nejakých 10 min to prestane keďže si rýchlo dám tabletku..no lekárka povedala ze to není endometriaza..ale podstúpiť kyretaz alebo laparoskopicke vyšetrenie.. Počkáme na menštruáciu a potom spravíme zase odber a vyšetrenie. Potom uvidíme. Baby prepáčte že som to tak rozpísala ale potrebovala som to napísať či náhodou nemá niekto taky problém ako ja.. Aj by som plakala ale som silná...hlavou chodia všelijaké myšlienky ale držím sa...uvidíme v januári..

eliskaevicka
21. dec 2017

@violet1609
@juliett99
@macoo13
Baby ako sa máte ? Zadarilo sa niektorej ?

violet1609
28. dec 2017

@eliskaevicka ajoj moja. Tak nam sa 14.12 narodila dcera a sme velmi stastni 🙂 ty ako?

eliskaevicka
28. dec 2017

@violet1609 jeeej , teším sa . Nám sa 7 novembra narodil syn ☺️ Užívame si ho . Ako sa vola ?

weronyckalil
28. dec 2017

Oj zeny ako vam paradne my mame po 10 mesiacov bo potrate a stale akosi nic.

violet1609
28. dec 2017

@eliskaevicka jeeej blahozelam k syncekovi. Nasa sa vola Greta. Ma 2tyzdne tak sa zabehavame. Malicky ako?

violet1609
28. dec 2017

@weronyckalil verim,ze coskoro sa zadari a dockate sa svojho vytuzeneho drobceka. Drzim palce 🙏

weronyckalil
28. dec 2017

@violet1609 dakujem, dufame ze sa podari i ked meska mi to prave 6 dni ale na teh. Testoch len jedna ciarka stale.

eliskaevicka
28. dec 2017

@violet1609 Jemine krásne meno . My sme uz ako tak zabehnutý . Maly je betar . Pre mna najkrajší . Sestrička ho lubi . Trosku žiarli ale malinko.
@weronyckalil neboj aj ty sa dočkas . Prakem s celého ❤️

violet1609
29. dec 2017

@eliskaevicka tak nech len robia radost obaja 😉
@weronyckalil tak mozno sa aj zadarilo. Niekomu hned neukaze // . Myslim na vas, aby to tak bolo.

dominika123654
29. dec 2017

@aspinka
Dobrý den môžem sa spýtať ak by som dneska išla na kyretaz nesmiem už jesť ani piť?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre