Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

dominiikkaa
10. nov 2009

ahoj tak zajtra idem na amniocentezu do kosic mam s toho trosku strach tak potom sa ozvem ako som dopadla drzte palce 🙂

tun1ska
10. nov 2009

lulu, micinka, velvet- som rada, že sa s vami môžem podeliť o svojich stavoch::🙂) Ďakujem krásne za podporu..Bude to môj tretí kyret, dúfam, že posledný...Ja by som sa chcela začať snažiť hneď, už to nechám na prírodu....:🙂)
dominikkaa- ty si tehu?

velvet26
10. nov 2009

micicka, tak to sme s tym cvicenim na tom rovnako, volakedy som chodila na powerjogu, to bolo velmi fajn, no nejako uz cas nie je... 😀
dominiikkaa, myslela som na teba, ze co mas nove, drz sa zajtra...budeme na teba urcite vsetky mysliet a drzat ti palceky... 😉

burina111
10. nov 2009

domik neboj, dobre to dopadne, silno držíme palčuchy 😉

lu.lu.
10. nov 2009

silno budem drzat palceky aj dominike aj tuniske zajtra 🙂
ja som cvicila celkom intenzivne az dovtedy, kym som nezistila ze som tehotna.....a od vtedy je zo mna lemra 😉
ale ak vsetko dobre pojde tak za 2 tyzdne chcem zas zacat,ten pocit na konci ked si date sprchu stoji za to...
inak ja skoro vobec nekrvacam,cele doobedie nic, ale isla som po syna do skoly 15 minut tam 15 min. naspat a trosku som sa rozkrvacala,tak uz len poctivo pololezim s laptopom a tukam 😀

xleax
10. nov 2009

Co ak som bola poslana na kyretaz a nesla som na nu,nebola som po potrate len som mala problemy s menstruaciou,niekedy bola aj 2 mesiace v kuse a pod.

dominiikkaa
10. nov 2009

dakujem ste velmi vsetky zlate drzte sa ja vy zajtra sa ozvem

tun1ska
10. nov 2009

dominika- zajtra to bude ok:🙂)
Ja som ešte vo štvrtok bola cvičiť- chodím 2x týždenne na pilates+ pilates na fit lopte..super aj na chrbticu..Zajtra ked mi urobia kyretáž, tak si dám aspo 2 týždne pokoj a potom začnem určite....

velvet26
10. nov 2009

tuniska, drzim ti palce a urcite ked sa ti to stalo uz bohuzial tretikrat.. 😔 tak by ta asi mal aj dr. poslat na vysetrenia, nebola si predtym na nich, ked sa ti to stalo predtym? ja by som tie vysetrenia davala povinne uz po prvom raze.. 😅 😕

dominiikkaa, dufam, ze zajtra budes mat len a len dobre spravy, aj ked tie vysledky z amniocentezy asi dlhsie trvaju..

xkleax, tak to teda trochu nechapem, ty si mala MA a nesla si vobec na kyret?? preco? kedy sa ti to stalo, ja som totizto citala niekde, ze ked zena nejde na vycistenie moze mat rozne problemy az neplodnost..bola si aspon na kontrole u dr..co ti povedal?

tun1ska
10. nov 2009

velvet- práveže som nikde nebola ani ma nikde nikto neposielal....ale teraz už si za tým budem stáť 😖

lu.lu.
10. nov 2009

akosi ma rozbolelo brucho-tak menzesovo,cely den v poho a teraz toto ☹ ,krvacam len trosku.dufam vsetko zo mna vybrali,nechcem tam ist 2.krat 😒

micicka
10. nov 2009

ahojte kočky, pridávam sa trošku neskôr. dnes mi bolo dosť zle, hlavne poobede. hlava a žalúdok ☹ konečne sa mi trošku uľavilo.

domin, tunis - velmi vám držím palce, všetko bude ok.

no cvičenie plánujem aj ja, lebo tá moja lenivosť je už alarmujúca 😠

micicka
10. nov 2009

lu.lu aj mna tak pobolievalo brucho, hlavne ked som nieco robila, ked som si lahla, hned to bolo ok. uvidis zajtra, určite to bude už lepšie

velvet26
11. nov 2009

ahojte baby,
dnes som bola na kontrole u dr..o tyzden skor ako som mala, lebo som chcela ukoncit pn, dr. mi robil sono a povedal mi, ze tam vidi zbytky, nie su to zbytky plodu, lebo ten cely vysal, asi skor nejake zrazeniny...skoro ma porazilo, takze pn som dalej..uz som sa zacinala tesit do prace..
povedal, ze je to kvoli tomu, ze som krvacala len v den kyretu, cize kratko a uzavrel sa mi rychlo krcok, preto vsetko neodislo..
baby, kolko ste krvacali vy, kedy ste isli na kontrolu, bolo vsetko ok,nemali ste zbytky????

pichol mi nejaku injekciu, aby sa mi vyvovali stahy maternice a vypudilo sa to, stahy nejake som mala, no nevyslo zo mna nic...v piatok mam ist znova na kontrolu bude mi brat krv, zistovat nejake hodnoty..
nieco mi naznacil, ze menzesom by to malo vyjst, keby nie musim ist na opatovny kyret...drbne ma....baby poradte... 😒

zuzanahor.
11. nov 2009

Ahoj velvet26...
Ja som po MA krvacala 17 dni 😒 tiez som uz mala strach,ci je vsetko ok....vsetky baby co mali po,hovorili,ze krvacali par dni 😲 a ja 17dni v kuse.
Tak som sla ku gynekologovi,musel ma pozret z vnutra sonom,ci je vsetko ok?
Vsetko bolo v poriadku a bola som dobre vycistena,dal mi lieky na zastavenie....tie som brala 10 dni a na 13 den som dostala normalmu menstr.ktora trvala 3 dni a bola tak akurat 😵
Dnes som volala o vysl.boli OK,nic konkretne tam nebolo pisane.... v januari mam prist na kontrolu,pozre ci je vsetko v poriadku a nadadi mi liecbu aby sa to nezopakovalo 😵
Viem,ze ta injekcia,co ti pichly sa dava hned po kyrete,co ani mne nedali?
Drzim palce aby si to nemusela podstupit znovu 😒

velvet26
11. nov 2009

ahoj zuzanahor, tak podla vsetkeho mna asi zle vycistili...
😔
volala som este s jednym gynekologom, hovoril, ze este same sa mi to moze vyplavit, no po tej injekcii sa mic nic nedeje...v piatok idem na kontrolu, tak sa uvidi..

lu.lu.
11. nov 2009

ahoj velvet, to mi je luto.....mne tiez od vcera chodia po rozume take myslienky,ze este tam cosi je a zas tam budem ist.
ty si uz potom vobec nekrvacala? ani nespinila? lebo ja tiez uplne minimum,len ked dlhsie chodim,tak trochu krvavy vytok mam 😒 ale aspon sa o teba doktor stara.ja ked som sa pytala,ze kedy kontrola,tak ani netreba....len keby mam velke bolesti alebo silno krvacam,tak super 😠
som rozmyslala,ze ak sa nebudem citit dobre a nebudu mi chciet urobit sono, tak si ho aj zaplatim sukromne......
a este jedna veaspon ti dal nadej,ze to vyjde menzesom,tak to mas este cas,nie? neboj dobre to dopadne...uz sme si dufam vytrpeli dost....

tun1ska
11. nov 2009

Čaute baby...tak som tu..a úplne psychika v koncoch...
Včera som bola na predooperačných vyšetreniach, dnes ráno 7:15 príjem v nemocnici...prijatá, prezlečená čakám na zákrok...No neviem prečo, ale v poslednej chvíle som vyštartovala za lekárom, že si žiadam kontrolný usg...Vyhovel mi, hoci sa ponáhľal...Zavolal si ešte jednu lekárku : Veď akcia je prítomná, bábo žije, je ho vidno...to bolo niečo nenormálne, keď som začala hrešiť na môjho gynekológa, skoro mi zabil dieťa, odborník jeden...asi dám naňho súdnu žalobu...Možno mi pomohla všetka tá pozotívna energia z koníka::🙂)) ktovie, nemôžem tomu uveriť po všetkých tých ťažkých chvíľach...
Určite , ak je nejaký vážny problém, treba konzultovať aspoň s dvomi odborníkmi....ten môj ma v pondelok odpísal, emryo sa nevyvíja, akcia chýba, gestačný vak prázdny...keby som nevidela ten usg, tak by som mu neverila. Naozaj to tak bolo, asi zle zameral sondu alebo čo...v živote ho nechcem vidieť a bola som si hneď aj pre kartu...
Ďakujem všetkým, ktoré ste dnes na mňa mysleli, viem, že ešte nieje ani zďaleka vyhraté, ale som šťastná..
Držím palčeky všetkým, ktoré ste to prežili, je to hrozné..Mal to byť môj tretí kyret..Božia moc zasahuje 😵

lu.lu.
11. nov 2009

😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲 😲
tun1ska, to myslis vazne???? normalne som v soku......
samozrejme ti to veeeeeeeeeeeeeelmi zelam 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
ono je pravda,ze siesty zmysel existuje a na toho lekara by som isto podala zalobu aj ja,je to nejaky mlady lekar,zaciatocnik?uz si s nim dnes hovorila?
fakt sok dna--nech ti to dobre dopadne tun1ska,vynimky potvrdzuju pravidlo 😉

tun1ska
11. nov 2009

lulu- ďakujem:🙂)
Vieš čo? Bol so mnou za ním dnes aj manžel, keby som ho neubrzdila a neprikázala, aby čakal na chodbe- tak ho asi zabije 😝 Vôbec- flegma, ako vyoraná myš, musela som sa ešte raz vyzliecť, lebo tomu neveril a konečne niečo našiel - i keď stále pochyboval..A najväčší gól bol, že sa mi ani neospravedlnil, aspoň, že mi vydal kartu..Mladý nie je, má cez 40, no je vymletý, už veľa sťažností naňho bolo z okolia....taký zbohatlík, frajerko na mercedese, čo študoval za ockove peniažky..asi tak...no nemám slov 😨 😨
Kiežby to vyšlo každej z nás takto... 😵

zuzanahor.
11. nov 2009

😅 😅 😅 to je neuveritelne!!!! pocit matky nikdy nesklame 😉
Mne pred MA ako mi to isli robit,robili sono...skoda takyto zazrak sa nekonal ☹
Drzim palceky aby si to dotiahla do konca 😅

tun1ska
11. nov 2009

Ja som si tiež myslela, že ma ešte predtým gynekologicky vešetria...nestalo sa tak, tak som si pár minút pred zákrokom sama vyžiadala usg...fakt to bola vyššia moc 😵

zuzanahor.
11. nov 2009

😉 viem si predstavit vasu radost!!!!!!!!
Toto dietatko bude pre vas vynimocne-zazracne 😅

velvet26
11. nov 2009

tuniska....to snad ani nie je pravda...moooooooc sa tesim 🙂 😉 🙂 , teda, este, ze si si to sono vyziadala..
mne ho robil tiez, no nevidela som si na monitor, no pozerala aj sestricka na monitor s nim, a skonstatoval, ze akcia nie je a ona sa tiez tak tvarila, tak hadam to bolo naozaj tak..

tun1ska
11. nov 2009

a viete, čo mi povedal na to manžel? Že keď to bude dievčatko, tak sa bude volať Xena ( bojovníčka):🙂)
velvet- zostáva len dúfať...muselo to byť hrozné....život je náhoda...

velvet26
11. nov 2009

tuniska, si stastna zena...moc ti to zelam a tesim sa s tebou.. 😉
ja som bola uz v 10 tt a bolo bez akcie, takze tam sa uz asi pomoct nedalo..
uz som sa s tym psychicky vysporiadala len teraz ma zas polozilo na kolena, ze tam mam tie zbytky...som z toho uplne mimo...co mam robit???

tun1ska
11. nov 2009

ja by som určite na tvojom mieste išla ešte raz na kyret.- ale taký šetrnejší..tie zbytky naozaj niesu sranda, hlavne, keď sa začnú rozkladať a nevypudia sa...keď chceš ďalšie bábo, tak musíš preňho pripraviť bezchybnú perinku::🙂)Musíš byť silná a vydržať to,,,je to ťažké..na sliznicu maternice dobre pomáha alchemilka-- čajík pi aspoň 2x denne

velvet26
11. nov 2009

tuniska, ja uz neviem ako to psychicky zvladnem...druhykrat..nechapem, tak som lekarovi doverovala..

lu.lu.
11. nov 2009

s tou alchemilkou suhlasim,ja ju tiez pijem a dufam pomaha, ale s tym kyretom by som sa este neponahlala, velvet....ono je to podla mna dost velky zasah do tela(aj ked to neboli)-roztahovat nasilu krcok a zoskrabovat sliznicu....a ked ti doktor povedal,ze s menzesom by sa to malo vyplavit,asi by som este pockala.
ak nemas bolesti ani teplotu,,,predsa je to este len tyzden po zakroku....drzim palceky 🙂

micicka
12. nov 2009

dobré ránko babule!
no čo tu ja čítam, ty kokso, neverím vlastným očiam. to ako sa niečo takéto môže stať? 😠 ten doktor musí byť asi totálne slepý alebo úplný amatér - to asi skôr. ja som pred kyetom bola na sono. ale ja som aj spontánne potratilo a väčšina zo mna vyšla, takže tam nebolo o čom ☹

velvet drž sa, radšej to podstúp ešte raz, hlavne aby bolo všetko ok. ja som napríklad vôbec nebola na kontrole, tak teraz mi začína všeličo behať po rozume, čo ak aj mňa dobre nevyčistili atď, aj ked je t určite ďalší nápor na psychiku, ale ty to určite zvládneš.

je neuveriteľné čo všetko sa nám môže stať, vždy keď sem zavítam, tak mi padne sánka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre