Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janirea
17. nov 2009

,,,idem ja obedik chystat,,,pekny oddychovy dnik zelam

velvet26
17. nov 2009

janirea nepytala som sa ho na to, lebo ked mi pichli tie injekcie tak mi bolo blbo z nich a ani som neverila, ze by som mohla z nich krvacat, rozpravali sme sa s dr. prave o tom, ze v stredu mi bude roztahovat ten krcok a davat oxytocin....no a potom doma sa mi to spustilo, hned som mu volala, tak som pocula na hlase, ze bol spokojnejsi...tak v stredu na kontrole sa ho opytam, ci toto mozem povazovat za prvu ms, sice umelo vyvolanu...

velvet26
17. nov 2009

dobru chut k obediku baby... 😉
mne doprala pracka, pojdem to vyvesit a potom nieco narychlo ukuchtim, manzelik je uz asi aj hladny chudak.. 😅

cukruska1920
17. nov 2009

halo alo...kde ste vsetky, ?

velvet26
17. nov 2009

babyyyy, tusim tu ozaj nikto nie je.... 😀
no nevadi, ak by niekto predsa len nakukol, tak zelam vsetkym kraaasny vecer...papa 😉

micicka
17. nov 2009

ahij baby, tak ja som sa až teraz dostala k netu. no my sme dnes nič nerobili, len sme sa sebe venovali 😉 dlho sme si pospali, ako lulu pisala, vyspala som sa do lepsieho dna. my sme obedovali okolo pol šiestej 🙂 ale ked boli ranajky neskore, tak preco nie! taketo sviatky uprostred tyzdna by mohli byt kazdy tyzden, potesilo by ma 🙂

velvet26
17. nov 2009

micicka, super ste si teda povegetili....aj my, take fajnove nicnerobenie ja mozem... 🙂 zajtra na mna myslite, nech je uz ta kontrola konecne v poriadku..

micicka
17. nov 2009

velvet budem na teba mysliet, aby to už konečne bolo všetko ok, aby si už mala pokoj. ale myslím, že podľa toho ako sa to vyvíjalo, už to bude v poriadku 🙂

velvet26
17. nov 2009

micicka, diky moc...aj ja pevne verim, ze uz to bude ok... 😉

micicka
17. nov 2009

daj nam potom vedieť ako pochodíš

velvet26
17. nov 2009

jasne, ozvem sa, no asi az vecer, lebo mam toho zajtra vela na plane, chcem ist aj k endokrinologicke mala by mat uz asi tie vysledky krvi...tak som zvedava...a potom este nejake vybavovacky na uradoch..tak pekny vecer este.. 😉

micicka
17. nov 2009

pekny vecer tebe, aj ostatnym

lu.lu.
18. nov 2009

ahojte kocky,
tak ja som bola vcera taka sikulka,cely den som upratovala,prala....a ze dnes si dam taky oddychovy den.....no a moj syn sa v noci zobudil cely horuci ☹ .....sme sli hned rano k lekarovi,tak pravdepodobne ma nejaku virozu,ze ak by zacalaj kaslat,mohla by to byt prasacia chripka 😢
tak som cela vynervacena,neznasam ked je chory,je mi ho tak luto,najradsej by som bola chora za neho....
tak som sa vyzalovala,drzte palce,nech je skoro fit.pa

micicka
18. nov 2009

lu.lu to mi je ľúto, že je malý chorý. tak najskôr oslava a potom hneď takto šup do choroby 😠 dúfam, že je to len obyčajná chrípka a nie táto nová potvora prasacia. držím palce, aby sa čo najskôr uzdravil, aby nemal vysoké horúčky. papajte obidvaja vytamíny, aby to malému lepšie prešlo a ty aby si to nechytila od neho. takže veľa zdravíčka vám prajem

velvet26
18. nov 2009

ahojte kocky..
tak ja uz mam vsetko pobehane, teraz som u nasich, rano kontrola u gyndosa...koneeeeecnneeee dobry vysledok sona, maternica uz cista, len take male dve bodecky krvi tam mam, no dr. povedal, ze to by mi uz malo prirodzene vyjst pri prvom menzese, toto krvacanie co som mala vyvolane sa nepovazuje za menzes som sa ho pytala..mala som na vyber, ci este nechcem pre istotu dalsiu injekciu pichnut, to som radikalne odmietla, uz som cela dopichana...
😀 kontrola o tyzden..
potom som bola na tej endokrinologii, tak vysledky krvi, co sa tyka hormonov mam uplne ok, aj protilatky proti stitnej zlaze netvorim, takze stitna zlaza funguje presne tak ako ma...dr. bola spokojna..
aj mne odlahlo, bala som sa, ze mi nieco najdu a budem brat lieky, chvalabohu je to ok...
buducu stredu vybavim tu hematologiu...
a co vy, ako sa mate, co ste robili? lu.lu, tak malinky ochorel? chudacik, drzim mu palceky, nech je skoro zdravucky... 🙂

velvet26
18. nov 2009

a skoro som zabudla, zajtra do prace...taaaak sa mi nechce, no uz konecne potrebujem sa zaradit do normalneho zivota.. 😅

lu.lu.
18. nov 2009

ahojte,
velvet-to je koooooonecneeee 😉 dobra alebo skor dobre spravy.super.isto ti odlahlo,ked ti lekar povedal,ze vsetko je vonku.ja som tiez dnes chcela volat sa objednat na kontrolny ultrazvuk,ale maly ochorel,tak som mala ine starosti,teraz pozera dvd-Night in the museum 2,tak mam trochu casu pre seba. chudatko,tak mi ho je luto,dufam mu teplotka coskoro klesne.
a ako dlho si nebola v praci? od kyretu?

velvet26
18. nov 2009

lu.lu, ja som na pn od zaciatku tehu, takze uz doooost dlho.. 😀
a hej, veru odlahlo mi, este tam ostali take dve male sprtky, no aj tie dlho hladal, takze malo by to byt uz v poriadku...som mu vdacna, dobre sa o mna stara... 😉
boze moj, aj ja dufam, ze malinky bude coskoro zdravucky, nie je nic horsie, ked je dieta chore...co? ale urcite to zvladne a bude coskoro fit a znova vymyslat... 😉

lu.lu.
18. nov 2009

veru,veru-on je riadny certisko az sa niekedy hnevam a teraz,ked ho vidim takeho smutneho,tak by som bola radsej,keby tu poskakoval a vymyslal.....nedali mu nic,ze len paralen na znizenie teploty,tak ja ho doliecujem homeopatikami-som nimi zasobena,ked som zistila,ze som tehotna,hned som ich nakupila,keby nahodou ochoriem....tak aspon ich on vyuzije 😉
aspon ti v praci rychlejsie cas prejde,ci nie? najma ak ste dobry kolektiv...

lu.lu.
18. nov 2009

inak,pozerala som nejake nazvy tem-a je tam hrozne vela toho ako "zaciname v roku2010","marcove snazilky"...
atd. budeme musiet naozaj vymysliet nieco origos,neviem,ci by sme v nazve mali spomenut aj kyretaz,aby to oslovilo viac zien s podobnou skusenostou alebo to uz uplne ignorovat
ale ved este mame cas,aj tak asi vacsina z nas chce zacat v buducom roku...

velvet26
18. nov 2009

lu.lu, cha, ze dobry kolektiv...to by som tak moc nenazvala, no co narobim... 😠 po tomto, co som zazila, tak mam maximalny nadhlad a som odosobnena, nebudem ziadne chujoviny prezivat a nervacit sa..
veru, inak, aj ja som pozerala nazvy tem a nejako neviem aky by sme mali dat, no jednoznacne by som bola rada, keby sa do nej zapajali hlavne holky, co prezili to, co my...tak nejako by sme tam mohli spomenut to co sme zazili, len nie to hrozne slovo kyretaz, skor anjelika alebo tak...

velvet26
18. nov 2009

inaaak, aky sen sa mi snival??? ze druhe babatko bude v znameni vah...a ked som kukla do horoskopov, tak vahy su koncom septembra az do konca oktobra, takze aj to tak vychadza, ze ked zacneme vo februari, tak by sa mohlo v tomto znameni aj narodit... 😉 a inak, ja zvyknem mavat prorocke sny, take, co sa plnia, uz viackrat sa mi to potvrdilo, tak pevne veriiiim, ze to tak aj bude.. 😉 😵

lu.lu.
18. nov 2009

mmm, s tym anjelickom to nie je zly napad.......nieco ako "jeden anjelicek v nebicku, ale coskoro druhe baby v brusku" alebo nieco take....
mne sa tiez dost zmenil pohlad na svet od vtedy,naco sa zbytocne rozculovat nad blbostami a idiotmi...najdolezitejsie je zdravie a ludia na ktorych ti zalezi, no nie?

velvet26
18. nov 2009

lu.lu, ved to je krasny nazov temy, len aby nam ju adminky nezamkli, mohlo by byt trebars anjelicek v nebicku, a od februara druhe babo v brusku...alebo tak dajako? napiste baby, co na to hovorite mne sa to celkom paci.... 😉 alebo dajte iny tip....

lu.lu.
18. nov 2009

no,cim viac napadov,tym lepsie a znie to celkom pozitivne,ze? ked bude z nazvu aj celej temy vyzarovat pozitivna energia, davam tomu maximalne 3 mesiace a vsetky budeme tehotne 😉

velvet26
18. nov 2009

presne tak lu.lu...ten nazov musi byt optimisticky, v nejakej teme som citala, ze babo patri do veseleho bruska, tak take musime byt aj my a presvedcene o tom, ze to vyjde...ved aj ja som verila, ze to na prvy sup vyjde a aj to vyslo, tak musi aj teraz... 😉

lu.lu.
18. nov 2009

hmmm,neviem ako ty,ale ja som od zaciatku tohoto tehotenstva mala zly pocit a tak to aj dopadlo,myslim som to tusila, pri prvom ma ani nenapadlo,ze by to nevyslo a mala som ukazkove bezproblemove tehu.
no a co sa tyka buduceho tehu,citim dobre vibracie,nielen, co sa mna tyka,ale celkovo "nas" tu 😎

velvet26
18. nov 2009

jasne, druhykrat nam to vyjde, urcite.... 🙂 😵 🙂

micicka
18. nov 2009

ahoj dievčence, už ste asi "mimo" skôr som sa sem nedostala. ako vidím všetko ide lepším smerom 🙂 velvet všetko ok, teším sa, že konečne je to vonku. určite si už aj ty kľudnejšia. no a lu.lu, aspoň, že malý nemá nič vážnejšie, že je to len bežná viróza, aj keď ani to nie je nič príjemné, takže určite to nechcem zľahčovať.

lu.lu som rada, že cítiš dobré vibrácie. hodilo by sa 😉 ja teda neviem aké pocity má budúca mamička, ale ja som sa podľa mňa netešila tak ako by som sa mala, ako keby moje telo, resp. duša cítila, že nie je všetko v poriadku. je to možno zvláštne, možno si to len namýšľam.

lenkka81
18. nov 2009

Ahojte baby, no tak som si vas zase precitala...Lulu aj moja mala tuto virozu, viac menej nic len teplota vysoká ktoru sme nemohli zrazit...Ale trvalo to 1,5dna a teraz sa malej spustili sopliky a uz je ok...Inak teraz ako som Vas docitala, tak mi nedá nenapisat, aké som mala ja pocity pr itomto tehot. Presne ako písete aj ja som bola nejaká mimo...Nejak zvlastne som to prezivala, bola som dost nervozna a neviem ci to clovek cíti, alebo som si to nejak namyslam, ale nebolo to OK...Daco sa mi nezdalo, neviem co, ale celkovo ten priebeh bol iný ako pri prvom tehotenstve...Ako keby som daco v sebe mala nejakú neistotu, taký divný pocit to bol...a tak to aj skoncilo, asi to tak naozaj malo byt.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre