Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
22. nov 2009

na mna dopadla akasi depka 😖 ...neviem, co so sebou robit.viete ja totiz uz asi rok mam tzv. "ranku" na krcku maternice.neviem,ci s tym mate niekto skusenosti. nie je to naozajstna ranka, je na krcku su totiz dve vrstvy buniek a ked sa ta spodna vrstva dostane na povrch vyzera to ako erozia.robili mi aj cytologiu opakovane, ale vysledky boli nastastie dobre, preto mi lekar hovoril, ze to staci len sledovat. pocula som aj nazor, ze je to lepsie odstranit....tak neviem. neboli to, len niekedy po sexe som trosku krvacala-nic prijemne. tak uz neviem co so sebou robit.plus vybavovat si vysetrenia z anglicka je veeeeeelmi komplikovane

lu.lu.
22. nov 2009

velvet-aj ja este trosku spinim,ale mam taky pocit,ze mozno bude coskoro ovulacia,mam take podobne pocity ako predtym pri ovulke.bolo by dobre-zajtra je 14.den od kyretu,tak by to aj tak vychadzalo...

lu.lu.
22. nov 2009

lenkka-som rada,ze sa u teba nieco hybe,je to lepsi pocit, ked vies na com si.ja ked som volala na hematologiu ma objednali na 15.2.!!!! tolko cakat? idem zajtra este obvolavat nejakych lekarov, dufam nieco vybavim....
velvet-na tej infektologii sa myslim zistuje, ci mas protilatky proti niektorym infekcnym ochoreniam-toxoplazmoza, rubeola-tie su velmi nebezpecne. ale ja asi protilatky proti toxo mam, kedze som bola na VS so zvieratami v dennom kontakte...ak sa bude dat, aj to vybavim

velvet26
22. nov 2009

lu.lu, snaz si aspon tel. poobjednavat co najskorsie terminy, aby si potom,ked prides na slovensko mohla vsetko obehat...a s tym krckom, no neviem ti poradit, este som o tom nepocula, skus pohladat pripadne nieco na internete, nejaku poradnu gynekologa, kde ti potom on priamo odpise, co by navrhoval..
inak s tou ovulaciou, mne dr. hovoril, ze 14 dni po zakroku pride a mna predvcerom tak pichal vajecnik, ako vzdy pri ovule, tak asi som ju mala aj ja...no len ten ovulacny vytok chybal, namiesto neho stale to spinenie..no ved uvidime, pevne verim, ze telo bude fungovat tak ako predtym..

lenkka81
22. nov 2009

Velvetka a to kto ti napisal to dopor. na tu infektologiu, alebo ako to nazvat...Ja uspejem ako tak u praktickej lekarky ta je zo vsetkých najochotnejsia, idem si to porobit mimo zenskeho a hotovo, nikomu sa nebudem prosit o to na co mam narok...Inak babky už mam 1mesiac aj 2 dni za sebou od MA, pri vsetkej tej smole co sa nam stala tak vdaka bohu ako to dopadlo...dnes akurat v spravach, ze 36 zomrela a aj malinká dcera... ☹ ☹ ☹ hrozné daco

lenkka81
22. nov 2009

este som zabudla lu.lu aj mne cistenie trvalo asi tak cca 2tyzdne...ale skor to bol taký hnedavý vytok...nie ako menzes . Este ze tie dni tak bezia a snad je pred nami krajsia buducnost... 🙂 🙂

lenkka81
22. nov 2009

Inak s tym objedanvanim to je hrozné...kolegine mala tiez nejaké problemy a potrebovala specialnejsie vysetrenie bolo ich viacero a vsade kde sa pohla tak jej povedali bud terminy tak o 2-3mesiace...Alebo potom s usmevom na perách jej sestricka ponukla prednostné vysetrenie hned na druhý den, alebo cca 2-3dni neskor za 20Euro...Taký terminik sa vzdy zazrakom najde 😖 😖 😖

velvet26
22. nov 2009

lenka, na tu infektologiu mi dal vymenny listok jeden gyndos, ktoreho poznam, ten moj ma hned odpalkoval, ze po prvom MA sa vysetrenia nerobia, tak som si povedala, ze ked on kasle na to, ja budem kaslat nanho a vybavim si to aj sama...endokrinolgiu mam za sebou, vsetky vysledky hormonov a protilatok ok, aj sona zlazy, stredu idem na hemato a este tu infekto..no a chcel mi dat aj vymenny listok na genetiku, no to si nedam robit...to sa robi v blave..a verim, ze s genetikou to nema nic spolocne...ja chcem tomu verit, ze sa jednalo len o nahodu, no chcem mat istotu, preto to obeham vsetko..

velvet26
22. nov 2009

a leni, aj ja som vdacna za to, ze su aj iny lekari, aj z ineho odboru, kt. vedia cloveka pochopit a chcu mu pomoct...ja keby som neuspela u toho druheho gynekologa, tak tiez o to prosim obvodacku..

lu.lu.
22. nov 2009

velvet-ja uz o tej ranke som si pozistovala tolko ze az moc...hrabala som sa na internete, pytala viacerych lekarov a nazory su rozdielne....ako so vsetkym 😠 porozpravam sa s mojim lekarom,ked pridem na slovensko, problem je v tom, ze ja vzdy pridem len tak na 7-10 dni a toho sa vela vybavit neda...a pritom by stacilo mat veeela peniazkov, vsetko si zaplatit, vysetrenia aj vysledky v ten isty den, to by bolo,mozem snivat....

lu.lu.
22. nov 2009

lenkka- aj ja som pocula o tej zene ,smutne ☹
si pisla,ze si mesiac po kyrete,neviem,ci si to spominala, ale dostala si uz menzes? ja som moc zvedava, ako to bude u mna? bola by som rada, keby dosiel po 4 tyzdnoch.

lu.lu.
22. nov 2009

alebo sa nastvem a hned po prvej menzes ideme na to....vsetko alebo nic 😎

micicka
22. nov 2009

no lu.lu aj to je možné, aj mňa to už napadlo, že keď sa to má podariť, tak sa to podarí hneď. ale ešte som sa neodhodlala ☹

lu.lu.
22. nov 2009

ved ani ja micicka,to len tak machrujem 😉 ,ale neviem, ak sa budem na to citit,mozno to riskneme. ked som bola teraz tehotna,robila som vsetko, co som mala a aj tak to nepomohlo,tak mozno sa len treba nebat a ist na to,uvidime...

micicka
22. nov 2009

tak to máš pravdu, niekedy sa robí všetko ako má byť a aj tek je to na nič. ale toto je hlavne o psychickej pohode a asi som ešte colkom neni ok, lebo niekedy mám normálnepocit, že ani nechcem 😢 dúfam, že ma tento pocit čoskoro opustí ☹

lenkka81
22. nov 2009

Lu.lu zatim som este nedostala...cakám kazdým dnom ale... 🙂 🙂 sama som zvedavá kedy to dojde...už chcem mat aspon jeden cyklus za sebou 🙂 Nech to uteká sikovno, sikovno...ja uz chcem babo 🙂 Inak jak dostanem, dam vediet okamzite 🙂 🙂 🙂 Ozi velvetka, ja mam negativku krv, mozno aj s tym daco to bude...protilatky mi mal brat gyndos az vlastne v ten den ked mi zistili to srdiecko ze nebije....Ale pred tym kyretom mi brali krv a zevraj to bolo ok...tak je uz neviem oki papa vsetkym

micicka
22. nov 2009

lenkka a koľko si po? držím paľčoky dievčatá, aby ste všetky dostali menzes čo najskôr - čo inokedy nadávame, že zase menzes a teraz sa nevieme dočkať 🙂 no ja už som na tom trošičku lepšie, ja už pomaličky začínam čakať na druhý - o 2 týždne

lu.lu.
22. nov 2009

dobru nocku dievcata a pekny tyzden prajem 🙂
dam vam zajtra vediet, ci som nieco aspon telefonicky vybavila
paa

micicka
23. nov 2009

lu.lu som zvedavá čo sa ti podarí po telefóne vybaviť, držím palce 🙂

baby spýtam sa vás... mne sa stráááášne rozmnožili vyrážky, raší mi jeden pupák za druhým ☹ a nie len na tváry, ale aj veľmi veľa na chrbáte 😠 deje sa aj u vás takéto čosi? ja som predtým mala sem tam nejaký ten pupáčik, no ale teraz je to hrôza 😠

lu.lu.
23. nov 2009

micicka,
vyrazky mi ani nespominaj, akoby toho nebolo dost, este aj to vypadavanie vlasov. ved to si nezasluzime, ci hej? ale myslim je to logicke-hormony sa zblaznili, po kyrete ti rapidne klesnu a telo sa s tym musi vysporiadat.
ja som si minuly tyzden objednala kvalitnu kozmetiku, s ktorou uz mam skusenosti, je fakt dobra na problematicku plet. tak od soboty pouzivam ,dufam ze pomoze. najhorsie je to na brade-hruuuza

lu.lu.
23. nov 2009

inak, bola som dnes u zubara,cistila mi zubny kamen, chudatka moje dasna tiez nie su na tom najlepsie. ona vedela, ze som bola tehotna a tiez mi potvrdila,ze je normalne,ze sa to takto vplyvom hormonov zhorsilo. povedala som jej, ze som bohuzial o dietatko prisla a ona ze jej to je luto, ale ze ak mi to trochu pomoze, ze ona potratila 4krat!!!!! a teraz ma zdraveho syna. 4krat? to neviem, ci by som zvladla

micicka
23. nov 2009

zaslúžime si aby sme sa mali dobre, aby sme boli krásne a nie mať vyrážky 😠

ja som bola u zubara minuly týždeň. naposledy, keď som tam bola v septembri, tak mi išiel čosi dať a že či nie som tehotná, vtedy som mu povedala, že to je možné. našťastie sa ma teraz už nepýtal, že ako to teda je.
a tvoju zubárku obdivujem, nádej je vždy a raz sa to podarí

lu.lu.
23. nov 2009

no tak som dnes mala telefonovaci den,
volala som mojmu gynekologovi na slovensku,sa objednat pred vianocami, sa ho chcem popytat okrem ineho, ci nebudeme riesit aj tu "ranku".
potom som volala endokrinologicke,tiez na slovensku, ci by mi nespravili vysetrenia-bola mila, ale povedala, ze potrebujem, aby mi moj obvodak vzal krv a potom s vysledkami tam. kedze ja obvodaka na slovensku nemam, nic z toho nebude...
pisala som e-mail do hematologickeho centra-mi odpisali, ze sa samozrejme take vysetrenie daju robit, su pre poistencov bezplatne(ja mam vsak len europsku karticku poistenca, tak asi budem musiet platit 😠 ), ten pan, ktory mi odpisal na e-mail mi dal link na primarku,nech sa s nou dohodnem. tak cakam, kedy a co mi odpise.

lu.lu.
23. nov 2009

jaaj a este som zabudla. volala som aj tu do nemocnice, ze ci by mi neurobili kontrolny ultrazvuk, ze mam trosku bolesti a ona ze samozrejme 🙂 .som bola milo prekvapena, lebo tu sa kontrolne ultrazvuky po kyrete nerobia, dokonca som pocula, ze zena silno krvacala, mala bolesti aj teplotu a oni jej ultrazvuk nechceli urobit, ze najskor za tri tyzdne! tak tato nemocnica je asi vynimka. dufam dopadne to dobre, v stredu tam idem, dam vam vediet
a este mi aj doporucila, nech idem cim skor k mojmu obvodnemu lekarovi, aby mi predpisal ATB na pripadnu infekciu. neviem, ci to je nutne. citim sa dobre, co myslite?

velvet26
23. nov 2009

ahojte kocky, tak dnes som tvrdla v praci az do siestej..fujj..
lu.lu, super si sa rozbehla s tym vybavovanim, fajn, som rada...drzim ti palce na sone, dufam, ze bude vsetko ok...a tie antibiotika si pre istotu daj predpisat a uzivaj ich, aj mne ich gyndos predpisal, ked mi zistil vtedy tie zbytky, je to naozaj proti pripadnej infekcii, on mi to tak vysvetlil, ze sa mozu premnozit bakterie, nejake chlamydie a v najhorsom pripadne napadnut vajcovody a zapricinit moznu neplodnost, tak radsej si ich daj..
ja som uz v piatok douzivala a prestala som aj spinit, dnes nic, tak ma to celkom tesi..

velvet26
23. nov 2009

v stredu idem na tu hematologiu a v piatok na kontrolu gyndosovi, chcem to vsetko stihnut pred pracovnou dobou, hadam sa podari..
inak,s tym vypadavanim vlasov, tak to je otras, aj mne hrozne padaju..a tie vyrazky som mala aj ja,no uz mi chvalabohu zmizli a plet je celkom cista, je to asi naozaj tym velkym poklesom hormonov,no nebojte nejako sa s tym vysporiadame a znova budeme take krasne kocky ako sme boli.. 😉

velvet26
23. nov 2009

baby a co rozmyslali ste nad tym nazvom novej temy??
mna este tak napadlo, ze nieco take by to aj mohlo byt napr..tentokrat bocian prileti alebo nieco na ten styl, aby bolo jasne z nazvu, co sme prezili, aby sa vedeli aj nove baby, co to maju za sebou pridat, no aby to bolo optimtisticke na druhej strane.. 🙂

lenkka81
23. nov 2009

ahojte kočky 🙂 No dnes mam prvy den v praci za sebou, po MA ma este drapla chripka, takze moja PN sa pretiahla od 20,10,2009 do 22,11,2009...Takze mesiac aj daco...Inak micicka po MA som vlasnte mesiac aj 3 dni. Letí to ako voda, a tesim sa na Vianoce pretoze to zas budeme o jeden mesiac dalej a to už pomalicky mozem zacat pomýslat nad dalsim pokusom o babatko. Dnes som sa tak tesila do prace ako asi nikdy...Ubehlo mi to ako voda a aj s babami sme hned dohodli sedenie, mame si co urcite porozpravat, a tak ak baby pokecat o nespravodlivom zivote... Ozi menzes furt nic, ja som mala ale inak dost nepravidelné, tak asi sa to vrati do starých kolaji... 😒 Velvetka som zvedavá ako pochodime na tych vysetreniach, akurat mi dnes kolegina povedala ze jej syn je dobry kamarat s primarom na infekcnom a ze sa mi pokusi daco vybavit, tak dufam ze sa dostanem aj tam. Lu.lu a kde si v zahranici????

velvet26
23. nov 2009

lenka, aj ja som sa taaak tesila do prace, no uz ma to preslo.. 😀
tak to je super, verim, ze sa ti to infekcne podari vybavit, drzim ti palce, aj ja som moc zvedava na tie vysledky, dufam, ze bude vsetko ok...drzim palceky... 😉
ja som po ma 3 tt. bude to akurat v stredu, leti to.no som tomu moc rada, nech su uz vianoce... 😉

lu.lu.
23. nov 2009

pridavam sa k vam,ze to ide naozaj rychlo, comu som len rada.
velvet-rozhodla som sa,ze si zajtra dam tie ATB predpisat, ved aj keby som ich nepotrebovala,hadam mi neublizia.aj tak sa ani nepamatam, kedy som nejake naposledy uzivala. nastastie 😉
lenkka-som v anglicku
tak sa majte krasne a nech nam to rychlo uteka. priatel ma tu obtazuje 😀 tak sa mu idem trochu venovat.
pa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre