Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tun1ska
26. nov 2009

lulu- presne ako ja- človek si asi fuckt berie veľa negatívneho z okolia na seba....

cukruska1920
26. nov 2009

lulu.---brali ti aj na trombofilie?

lu.lu.
26. nov 2009

tunis- ja som sa tu na konovi docitala veeela veci a hned som si to aplikovala na seba , dufam nabuduce odolam.ale u lekara budem asi kazdy druhy den 😒
cukrus- hej, tu sa to vola trombophilia screening.ked budu vysledky,tak ich chcem vidiet. normalne som bola prekvapena, ze mi ich dala, lebo na slovensku ja asi vela nevybavim..

dominiikkaa
26. nov 2009

ahoj tak od kedy som tu nebola tak tu pribudlo vela prispevkov, a jeden mam aj aj v sterdu som sa vratila z nemocnice z kosic ☹ som po porode v piatom mesiaci bolo to strasne a velmi dlhe kym mi vyvolali porod prirodzene

lu.lu.
26. nov 2009

boze dominika ☹ to si musela rodit prirodzene? nemohli ta uspat a urobit cisarak? oproti tvojmu hroznemu zazitku sa kyretaz zda byt "malickost". je mi to velmi luto. kolko musite cakat, kym sa mozete zasa snazit?

velvet26
26. nov 2009

ahojte baby,
dominika, moja, to mi je neskutocne moc luto.... 😖 😢 ja som na teba casto myslela, ako sa mas, ako vam dopadli vysetrenia a dufala som, ze to bude vsetko v poriadku... ☹

velvet26
26. nov 2009

drzim ti moc palce, aby si sa rychlo dala do poriadku, hlavne psychicky...

velvet26
26. nov 2009

a tuniska, ja som myslela, ze ta uz v tejto teme neuvidim, a takto to dopadlo...mrzi ma to moc...asi to tak naozaj malo byt...naozaj ironia osudu.. ☹

dominiikkaa
26. nov 2009

pre lu.lu. no uz som bola v piatom mesiaci a povedali ze voci mojmu telu to bude setrnejsie ako cisarsky ale poviem vam ze to bola katastrofa prebiehalo to od stvrtka do nedele a to v piatok rano mi uz odtiekla plodova voda a cakali az do nedele, so vsetkym ako pri normalnom porode, kontrakcie cvicenia na lopte......... akurat to ze do mna pchali litre infuzii na vyvolanie a vselijake mozne tabletky zavadzali tycinky do krcka maternice ktore sa zvecsili 20 krat nasobne ako boli predtym ja som myslela ze ma rozstreli,mne sa kosti vsetky roztahovali tam dole a babetko sa strasne trapilo lebo ma neskutocne kopalo ja som myslela ze uz to nezvladnem este ze bol pri mne manzel,v nedelu o 15.00 sa to vsetko skoncilo a doktor mi povedal ze je vsetko v poriadku tak aspon jedna dobra sprava. no a musime cakat 6 mesiacov nech sa to vsetko spameta ale ja neviem ci budem schopna ist este do niecoho takeho ☹

dominiikkaa
26. nov 2009

velvet26 dakujem velmi pekne ste velmi zlate

velvet26
26. nov 2009

dominika, to je nieco strasne...to takto ta vytrapili...a aj to chudatko babatko..ja ani nemam slov... 😢

velvet26
26. nov 2009

normalne mi slzy tecu...ked si to predstavujem... ☹

dominiikkaa
26. nov 2009

ja som sa na to nedokazala ani pozerat ale ked ma viezli naspet do izby tak som vydela do coho dali babetko bola som s toho hotova, bolo to take plastove vedierko ako od horcice ach......... uz len sa dat dokopi

velvet26
26. nov 2009

dominika, ja ti moc zelam, aby ta najhorsia bolest bola co najskor prec...naozaj, nic ine ta nevylieci ako cas a laska tvojho manzela..drzim ti moc palce...

micicka
26. nov 2009

ahoj dominika, to čo píšeš, čo sa ti stalo je skutočne strašné. prajem ti, aby si sa čo najskôr dala do poriadku. skutočne si také niečo ani neviem predstaviť, ako sa tu písalo, tá naša kyretáž a potrat v 7tt je proti tomuto nič. ale verím, že máš okolo seba ľudí, ktorí ťa podržia a podporia a spolu s nimi to zvládneš!

držím ti strašne palce, aby to čo najskôr aspoň ako tak prebolelo a aby čo najrýchlejšie prešiel ten pol rok

v555
26. nov 2009

dobry vecer vtrhla som sem na drzovku
Dominika ani neviem čo povedat,ja som potratila po dlhom čakani ale to nebolo nič oproti tvojmu žialu,je mi to velmi luto ale to ti nepomože,ach Bože,som bez slov

micicka
26. nov 2009

no návšteva práve odišla, celkom dobre to prebehlo, našťastie žiadne nevhodné otázky neboli. no a zase som tequilovala 😀 len som zvedavá, kedy sa kumne pridáte aj vy

lulu aj ja mám podobné pocity, že radšej by som nemala chodiť na net a čítať všetky tie príbehy, lebo ma z toho čast chytí taký strach, že až. tak sa snažím čítať len túto našu skupinku 🙂

pre dnes tda končím úplne, pôjdem za chvíločku do hajan. majte sa krásne. dobrú noc a pekné sníčky 🙂

dominiikkaa
26. nov 2009

micicka dakujem pekne, zajtra rano idem ku mojej doktorke a som zvedava co mi povie zajtra sa este ozvem

prajem vam pekny vecer 🙂

velvet26
26. nov 2009

dominika, ty to zvladnes, prajem ti aby ti bolo uz len lepsie a lepsie..sme tu pre teba, tak verim, ze ti pomozeme z najhorsieho aj my trosku...pekny vecer a dobru nocku..

lu.lu.
26. nov 2009

dominika-precitala som,ako to prebiehalo....nemam slov,pride mi to ako z hororu.ja som myslela, ze babatko bolo v tebe mrtve ☹ mojko,velmi ti zelam,aby tvoja bolest bola kazdym dnom mensia. zajtra nech ma pre teba lekarka len dobre spravy.vela sil ti prajem 😉

velvet26
26. nov 2009

lulu, aj ja som si najprv myslela, ze babo uz nezije...oproti tomu je nas kyret vazne malina..no nic sa neda robit, inak sa asi nedalo... ☹
dominika posielam ti vsetku pozitivnu energiu co mam....a urcite aj vsetky co sme tu....tak nech ti trosku pomozu nase slova...ja som citala v inej teme pribeh baby, co jej zomrelo babo v 23 tt. tak ma mrazilo, ked som to citala a potom som si precitala tvoj prispevok.. 😔 bolo to tusim v teme tehotna po potrate, pokial sa nemylim..

lu.lu.
26. nov 2009

velvet!! aj ty este citas vselico na konikovi? ja tiez. si hovorim,ze kym nie som tehotna este mozem.

velvet26
26. nov 2009

lulu, aj ja... 🙂 tiez mi to neda, som zvedava, co si baby pisu, este stale je vo mne smutok z toho preziteho, mozno aj kvoli tomu pocasiu co je aj kvoli tomu ze sa blizia vianoce a okrem toho mam tehotne kolegyne v praci..tak nie je to pre mna lahke.. 😔 ale idem dalej..
zajtra idem na kontrolu gyndosovi a v pondelok idem na tu infektologiu, objednala som sa hned rano na 8 hod..
lu.lu...tak uz aj ty mas hemato za sebou, kedy budes mat vysledky?

trinitka87
26. nov 2009

caute, par krat som prispela aj ja bohuzial do tejto temy a pytala som sa sice sestricky, ze preco sa tak dlho caka na vysledky z hematologie, na trombofilne mutacie, mne povedala ze min. mesiac a mozno aj dva sa caka a povedala, ze to su nejake sety vysetreni a cakaju az sa im nazbiera viacej ludi a potom to az robia. medzitym ze je krv zamrazena.
neviete nahodu ci ta takto chodi naozaj alebo ma len " odbila"

velvet26
26. nov 2009

trinitka, no neviem presne aky je postup, ci sa zamrazuje krv, ja som bola na hemato vcera a povedala, ze vysledky budu asi tak 22.12, t.j. mesiac, ale den predtym mam zavolat, ci ozaj budu...mne zas povedali, ze sa posielaju do ineho mesta...tak neviem...no pockame si, co nam ine zostava nie? nech mame kludne vianoce..teda pevne verim, ze budu... 😉

velvet26
26. nov 2009

babule, idem uz spat, zajtra rano k dr. a potom klasika do prace...no konecne piatok, tak to ma bude cely den drzat pri vedomi... 🙂 bru noc.

trinitka87
26. nov 2009

preto som sa pytala, lebo sa mi to zda strasne dlho, ten mesiac by sa dal vydrzat, ale dva uz je vela. a to mi krv brali 13.11. ale ako som pisala to mi hovorila sestricka, napr. doktor mi nieco povie ohladom kontroly a sestricka nieco ine. aj to mi zacala hovorit, ze som otehotnela prilis skoro po prvom MA / prvy bol zaciatkom maja/
a potom tento druhy krat zaciatkom septembra, ze maternica bola prilis slaba.
i ked ani to sa mi nezda lebo predtym som bola na kontrole ci je vsetko v poriadku, aj bolo, tak sme zacali so snazenim, a podarilo sa na prvy krat i ked som v to ani nedufala.

na zaciatku tehu bolo vsetko v najlepsom poriadku aj srdiecko uz bolo, a za 2 tyzdne uz bolo zle ☹ a nasledne kyret.
tak neviem, zajtra idem na kontrolu dalsiu a opytam sa doktora co mi povie.

lu.lu.
26. nov 2009

mne brali krv dnes-a vysledky budu za 7-10 dni, ale kedzze ja som v anglicku,funguje to tu inak. a velvet, ty si hovo rila,ze ti brali asi do 6 skumaviek, mne do troch, ale su to testy na trombofiliu, tak neviem. ked dostanem vysledky, popytam sa, co vsetko mi robili

lu.lu.
26. nov 2009

neviem trinitka, myslim, ze sestricka tam nie je na to, aby ti hovorila, ci si skoro otehotnela, velmi to cloveka nepovzbudi a ked ti na kontrole lekar povedal,ze vsetko je ok,tak potom? ak dobre ratam,tak si otehotnela po3-4mesiacoch? to nie je tak skoro.
ak aj budu vysledky zaciatkom januara, mozete sa hned zacat snazit. to uz nie je tak dlho 😉 budeme sa vsetky snazit spolu.... 🙂

lu.lu.
26. nov 2009

a velvet- zajtra good luck na gynde 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre