• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

25. júna 2017 
ahoj ivanka, tak ja som bola doma 2 dni a potom som už nastúpila do práce. som si myslela, že to tak bude lepšie, ale ani nebolo... ale aj potom keď som sa viac namáhala, viacej aj po byte pobehovala, cítila som trošku bolesti a musela som si oddýchnuť. ja by som (z vlastného úsudku) odporúčala tak 5 dní kľudový režim. samozrejme nemusíš len ležať, kľudne môžeš isť na prechádzku, na nákupy :grinning: ale všetko s mierou. s kúpaním by som ešte počkala. veď všeobecne sa hovorí, že ženy by sa nemali veľmi kúpať, lebo v teplej vode sa množia baktérie a momentálne si na ne extra citlivá. takže kúpanie by som odložila minimálne do prvej menštruácie.

ale toto sú len moje postrehy, tiež mi žiaden doktor k tomu nič nepovedal :angry:
3. dec 2009 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte kocky
zdravim vas z prace...som tu na tajnasa...tak na chvilku sa nic nestane, dufam, ze nam nezacali kontrolovat stranky kam chodime...seriem na nich... :sunglasses:
kaktustek, tak vitaj medzi nami..dufam, ze sa ti bude u nas pacit... :wink: sme tu myslim celkom fajn baby, tak s nami mozes popisat o vsetkom..
ivanka, tak super, ze sa citis uz lepsie...ja som sa nekupala prve tri tyzdne, tento tyzden som to uz skusila, lebo ja nenavidim sprchovanie, lezat vo vani, to je moje.. :slight_smile:
som zvedava, kedy dojde prvy menzes, uz by aj mohol kazdu chvilku ocakavam ho s otvorenou narucou.. :grinning:
3. dec 2009 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katustek vítam ťa medzi nami, aj keď nerada, tak ako každú novú babu :frowning2: pridaj sa k nám a keď budeš potrebovať, môžeš sa u nás vykecať zo všetkého :wink:

velvet, tak otvor fľašu červeného vína :wink: ja mám dnes tiež v pláne dať si "medicínu". a zdá sa mi, že na mňa niečo lezie :angry: škriabe ma v hrdle a to nie je dobré znamenie, potommám vždy takú nádchu, že až!!!
3. dec 2009 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
presne aj ja milujem ležať vo vani :slight_smile: ale kvôli tým baktériam to vydržím ešte. Zatiaľ som len prár dni po zákroku a už sa tiež neviem dočkať prvej MS, aj kvôli pocitu, že sa prečistim poriadne...
ahoj katuštek, tak potom je to asi v norme že nekrvácam, no dokrori tvrdia že budem určite aj 4 týždne, zrejme to nevyskúšali na vlastnej koži :angry:
3. dec 2009 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,som tu na skok, neskor pridem na dlhsie.....ahoj katustek medzi nami

mam na seba nervy, som si dnes hodinku zacvicila a teraz ma zacalo popichavat asi maternica a aj na wc som mala taky ruzovkasty vytok :angry: ..........myslite,ze to bude tym cvicenim?

ivanka-ja som najprv vobec nekrvacal, ale asi po 4 dnoch som zacala spinit a to trvalo vyde dvoch tyzdnoch, tak je to velmi indi.ja som sa tiez citila fyzicky ok, ale ked som dlhsie chodila, tak som "to" citila.......vsetko s mierou

micicka-uz ficis na detoxe? informuj nas, ci to funguje? :wink:
tak papa
3. dec 2009 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lu.lu ved ty máš už dlhšie po zákroku, ale je to možné že z cvičenia, telo si musí ale postupne zvykať aj na väčšiu záťaž myslím. A možno príde MS :slight_smile:
Ja mám pocit, že som to dnes trošku tiež prehnala, som upratovala aj niečo varila, nič ťažké ale cítim to na maternici, už budem dnes iba ležať radšej...
3. dec 2009 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby neblaznite... ked ste kratko po kyrete necvicte... to bol zakrok a dokonca sa to ma brat ako sestonedelie po porode
3. dec 2009 o 18:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak tak baby, šetrite sa. využite to zlé na niečo dobré - aby sa o vás vaše polovičky dobre starali a obletovali vás :slight_smile:

lulu ešte nie, dnes na mňa niečo lezie, práve som si bola kúpiť homeo, tak nechcem kombinovať veľa vecí. som zvedavá, či zaberú homeo. nechcem sa kŕmiť "zaručne účinnými" coldrexom, septo.. neviem čo, lebo z toho mi aj tak býva iba zle a nepomôže. takže teraz dám homeo, kyslú kapustu a med - samozrejme nie naraz :grinning: to až keď budem v tom :wink:
3. dec 2009 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte kocky,
ja som potratila v nedelu, teda som 4 dni po zakroku. Zatial len polihujem, zohnut sa este nemozem. Chcela som sa spytat, ako ste boli na tom psychicky po zakroku. Ja sa zatial spamatat nedokazem. Stale na to myslim, ani spat nemozem. A ked zaspim, tak sa mi sniva o babatku. Je to tazke...
3. dec 2009 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekny vecer baby..
tak uz konecne doma...dnes sa mi podarilo odist o 16 hod..uuuspech..aj ked od polovice decembra budeme robit az do 17 hod...tak som nadsena.. :frowning2: no nic, neurobime nic..robota je sice taka aka je, no pevne verim, ze uz dlho v nej nebudem, lebo do bruska pride dalsie babatko.. :wink:

ivanka, ty sa pekne este setri, este si kratko po...takze pekne odpocivaj a setri sa..
lu.lu, moze byt, ze to mas z presilenia..z toho cvicenia.
ja som lenivec, mne sa cvicit nechce.. :grinning:
3. dec 2009 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj slniečko, vitaj medzi nami. psychicky je to skutočne veľmi ťažké, ja som už 2 mesiace po, ale ešte stále to nie je ono :frowning2: a myslím, že už ani nebude, pretože na túto zlú skúsenosť nikdy nezabudneme. je treba sa vyplakať, to skutočne pomáha a potom rozprávať sa tu s nami, pretože my chápeme, čo sme zažili. je to strašné, ale sme silné a určite to zvládneme :grinning:
3. dec 2009 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj slnieckokati...je mi to luto, ze aj ty si to musela zazit...vsetky, co sme tu, mame tu istu skusenost..pytas sa, co psychika...tak to su take fazy, najprv sok, nechces verit, myslis, ze je to omyl, ze to predsa nemoze byt pravda...potom cakanie na dalsie sono a dalsie.v mojom pripade..potom to bolo tak, ze si uvedomis naplno, ze je to pravda a ze sa to neda zmenit, hrozny plac, bezmocnost, pad na uplne dno.. :pensive: potom psychicka priprava na zakrok, strach, obavy...po zakroku ulava...no tie prve dni po...velmi tazke, stale napina na plakanie..pri kazdom podnete, no kazdym dnom sa to lepsi a lepsi...tak ver, bude to ok..aj ked ako pise micicka NIKDY nezabudnes, rana sa zahoji, no jazva v srdci ostane..
3. dec 2009 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slniecko...ja to mam za sebou uz dvakrat :pensive:
3. dec 2009 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz som si inak tak uvedomila, ze zajtra je presne mesiac, co som mala zakrok... :pensive:
hmmm...no mysllim, ze som z najhorsieho uz vonku..snazim sa, nic ine mi ani neostava...zivot ide dalej..co bolo uz nezmenime a musiem sa pozerat do buducnosti s nadejou urcite sa nam to podsari a coskoro budeme stastnymi mamickami zdravych babatiek.. :dizzy_face: :wink:
3. dec 2009 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som bola uz od stvrtku v nemocnici, pretoze som mala slabe spinenie a moja lekarka sa zlakla. V piatok mi robili sono a lakari sa zhodli na tom, ze maternica je prazdna, dietatko som uz potratila. Placuc som sa s nimi dohadovala, pretoze som bola presvedcena o tom, ze som nepotratila. Cela situacia bola divna, pretoze ma z rizikoveho previezli na gynekologicke. HCG v krvi som mala stale prilis vysoke, v sobotu si zacali mysliet, ze ide o mimomaternicove tehotenstvo. Poobede spinenie zosilnelo. V nedelu som sa rano o 5 hod. prebudila na to, ze mam bolesti v podbrusku. Isla som na toaletu a ta plna krvi, hned som vedela kolka bije. O 8 hod. som potratila v nemocnicnej izbe. Ked ma sestricky vyzliekali, tak potrateny plod zo mna vypadol na postel. Hrozne, ako zo zleho filmu. :cry: :cry: :cry:
cukruska, neviem, ci by som nieco take 2 krat zvladla. Velmi ta obdivujem.
3. dec 2009 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
velvet, to dufam aj ja. len tato myslienka ma momentalne udrzuje v normale. Rada by som mala babatko este do konca roku 2010...
3. dec 2009 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slni...to som si hovorila po prvom aj ja ze prezit to este raz nechcem ..a vidis...musela som :frowning2: ono nam ani vlastne nic ine nezostava len bojovat dalej a dopracovat sa k miminku...robili mi teraz rozne vysetrenia a uz viem vysledok neuspechov tak verim ze dotretice vsetko dobre
3. dec 2009 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj slniecko, moc ma mrzí, že aj ty si si to musela prežiť, a ešte k tomu si videla plod na vlastné očí, to sa ani nečudujem, že mávaš zlé sny. Ja som sa radšej nepozerala ani na utz ked som vedela že moje bábo je mrtve, ale ked som ešte nevedela tak som to videla a neurobilo mi to dobre, iba som videla iba ako pláva ked mi doktor stáčal brucho. Mňa operovali pred pár dňami, plod sa prestal vyvíjať v 10tt, operovali ma začiatkom 13tt. Ty si bola v kolkom týždni?
A netráp sa toľko, nie si v tom sama a každým dňom to bude lepšie. Aj mne je už lepšie a to aj vdaka dievčatám s ktorými si tu píšem :slight_smile:

A presne ako ty, aj ja chcem do budúcich Vianoc porodiť zdravé dieťa, a verím, že sa nám to podarí všetkým :slight_smile:
3. dec 2009 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slnieckokati,tak ty si mala potom samovolny potrat...hm...my sme tu mali asi skoro vsetky missed abort a vybrat to..hm...urcite to muselo byt hrozne...ze si to takto videla vsetko nazivo..
3. dec 2009 o 20:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cukruska, viem, ze si nenavyberam. Ak sa mi to bude mat stat 2x, tak to neovplyvnim... :pensive:
3. dec 2009 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :slight_smile:

vitaj medzi nami slnieckokati, uff...to, co si prezila je ako zo zleho filmu a este je to stale pre teba velmi cerstve. ale myslim, ak sa budes moct vyrozpravat, velmi sa ti ulavi. velvet velmi dobre zhrnula vsetky fazy, ktorymi prechadzame, ale naozaj musis verit, ze kazdym dnom ti bude lepsie-aspon o trosku :wink:

od teraz sa ani nepohnem, ak sa to nezlepsi, tak pojdem k lekarovi-chcela by som si dat vziat krv, ci je hodnota hcg uz na nule.
a na nete som citala, ze prva menzes po kyrete sa rata az vtedy, ked od posledneho dna spinenia po zakroku a prvym dnom krvacania(menzes) uplynulo min. 21 dni! tak podla toho ja mozem cakat este dalsie tri tyzdne :angry:
3. dec 2009 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slnieckokati-ides aj na nejake vysetrenia?
3. dec 2009 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
velvet, samovolny potrat to bol pravdepodobne. Histologiu budem mat buduci tyzden. Som velmi zvedava, lebo pravdepodobne mi uz v piatok zacal plod odumierat, ked ho ani 3 rozni lekari na sone nevideli. V sobotu ma prestali boliet prsia a ani zle mi uz nebolo. Zacala som mat z toho zly pocit a podozrenie na MA. ano, najhorsie na vsetkom neboli tie bolesti, ale to, ze som ten plod videla. Neposkodene, pekne vajicko, este aj s pupocnikovou snurou...iva, bola som v 8 tt...
3. dec 2009 o 20:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slnieckokati, ja som rodena optimistka, je veriiim, ze vsetky, co sme tu buduce vianoce budeme mat najkrajsie vianocne darceky a to nase babatka...hm....tak sa uz teraz na to babo tesim a keby boli aj dve naraz bola by som velmi stastna.. :dizzy_face: :wink:
3. dec 2009 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lulu, idem v utorok na kontrolu do nemocnice. Chcu mi spravit kontrolne sono a pravdepodobne uz bude aj histologia.
velvet, moj manzel tiez je presne taky isty. berie ako pozitivum, ze sa nam vobec podarilo otehotniet. Bol to nas uplne prvy pokus a to sme boli spolu len 3 dni - on je momentalne v zahranici. Viem, ze je to zase nefer voci tym zenam, ktore sa pokusaju dlhe roky otehotniet...
3. dec 2009 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale myslelasom hematologiu, endokrinologiu.....ono sa tieto vysetrenia vacsinou po prvom missed nerobia,ale tu si to vacsina kociek vybavila........niekedy mozu byt pricinou potratov napr. trombofilne mutacie :unamused:
3. dec 2009 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
slnieckokati, aj nam sa to podarilo na prvy sup...tiez sme to necakali tak rychlo, tak verim, ze aj na druhykrat sa nam tiez hned zadari...a presne mas pravdu, mozme byt radi, ze vieme otehotniet...vela zien sa trapi tym, ze su neplodne, alebo maju vazne zdravotne problemy, tak si toto vazme, sme plodne a babatka budu a HOTOVO.. :grinning:
3. dec 2009 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no to neviem, spytam sa na to svojej lekarky, tu nebudem musiet velmi prehovarat. lulu, dakujem za info
3. dec 2009 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hej..tak ako mam ja
3. dec 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby, mne sa dnes v noci snivalo, ze vysledky z hemato aj infektologie boli ok...tak hadam to tak bude..lebo ako to tak byva sen je opak pravdy...
3. dec 2009 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok