Detské sebauspokojovanie navzájom medzi deťmi - ako ďalej postupovať?

16. feb 2020

Ahojte baby. Už z nadpisu je vám asi zrejmé aký mám problém s takmer 8-roč.synom. Nedávno sa mi priznal,že jeho o rok starší kamarát plus jeden 12-roč. ho nabádajú,aby si navzájom robili dobre a to takým príšerným spôsobom,že mu dávali pipíka do ritky alebo do úst. Syn sa mi s tým zdôveril z dôvodu,že mal toho plnú hlavu a chcel,aby som to vedela. Na moju otázku,či sa mu to páčilo odpovedal,že bolo to príjemné,ale on to nevyhľadával,ale keď to chceli oni,tak si to nechal so sebou robiť. On to jedine inicioval s dievčaťom - rovesníčkou,ale to skôr také šúchanie sa o seba. Mám z toho celého hrôzu a netuším ako s tým naložiť,aby sa to viac-krát neopakovalo. Povedať to nebudem môcť nikomu,pretože som synovi sľúbila,že to nikomu nepoviem.Máme medzi sebou dobrý vzťah,veľa sa mi zdôveruje,dokonca aj s takouto chúlostivou vecou a ja by som nerada sklamala jeho dôveru. Potom by sa mi už nikdy s ničím nezdôveril. Takže sociálku do toho ťahať nechcem,to by ho vypočúvali a navyše nerobil to pod nátlakom. Proste deti prišli na niečo,čo im robí dobre,tak to skúšajú,akurát môj syn si zjavne uvedomuje,že je to veľmi zlé,tak sa mi s tým radšej zveril.Vďakabohu.A možno aj dúfal,že to nejako zastavím. Len sa bojím následkov a toho,aby sa to viac krát neopakovalo.Lenže problém je v tom,že sme veľmi malá dedina a tu nie je možné,aby sa nestretli.Zakázala som sa mu s nimi hrať,ale úplne sa im žiaľ nevyhne.Baby stretli ste sa s takýmto niečím? Čo by ste vy s tým robili? Ešte podotknem,syn nemá mobil,ani tablet,iba na PC chodí (nie denne) a aj to má svoje konto,má ho obmedzené a nedostane sa na ňom na hocijaké stránky a navyše,manžel to má prepojené s mobilom. Takže odtiaľto to nemá. Poraďte mi prosím vás ,ako by ste to riešili vy.Ďakujem.

gabika0825
26. feb 2020

@beronsche Nehádam sa, je to môj názor... skratka vidím a čítam s porozumením ale práve mi nedáva logiku ten nesúvislý text to je cele 🙂 Žiadne paranoie tu nie sú a ani nikde na 10 tém nepíšem že sú vymyslené. Len tu mi to tak príde ale je to čisto môj názor... no aj tak mi príde cez čiaru sa pýtať malého čo ani nevie čo sa poriadne stalo že či sa mu to páčilo... tak mi to vyplynulo z textu že som sa nad tým pozastavila ako sa vôbec toto môže matka pri takejto veci spýtať možno že to bolo iba zle podané. No mne to udrelo do očí

karmen118
27. feb 2020

Najhoršie je, že tvojho synčeka zneužili ☹, 12 ročný už dobre vie čo robí, a ja sa bojím, že čo ak tvoj syn nie je ich jediná obeť? A ak si raz naplno uvedomí, čo sa mu udialo...bude to preňho hrozné...Treba mu povedať, že to treba riešiť, aby sa pomohlo aj tým chlapcom - lebo tí nemôžu byť ok, keď toto sú schopní urobiť... a možno aj iným deťom, ak im niečo podobné urobili ☹. Ja by som to riešila cez políciu, psychológa aj sociálku. Takéto niečo nesmie ostať bez odozvy...lebo ak by si to neriešila, raz keď bude starší, ti to môže vytknúť, že si ho nebránila...

pavucikvet
12. mar 2020

ja som zdesena....
1. takmer 8 rocne dieta nema co behat vonku same. Ani pod oknom, za oknom bez dozoru.
2. tvojho syna sexualne zneuzili, on zneuzil dievcatko. Obaja netusia, ze boli zneuzití.
3. Treba vziat syna k psychologovi, ktory mu to vysvetli, ak ty nevies.
4. treba informovat rodicov ostatnych deti.
5. slub, neslub, ze nikomu to nepoviem v tomto pripade neplati a dietatu vysvetlit slovo zneuzitie.

muzskylukas
22. dec 2023

Môžem povedať, že som rád, že máte so synom tak skvelý vzťah. Ja som žil v rodine kde bol vždy tyran, alkoholik a pod. Ja som ako 8 ročný zastal rolu muža a staral sa o bračeka keď mama nemohla, bol som jej oporou. A jeden starší už dospelý tak okolo 19 rokov chlapec má sexuálne zneužival. Bol som veľmi zvedavé dieťa a zaujímalo ma to. Tak on mi hovoril ak ho orálne uspokojim dovedie kamošky a všetko mi ukáže. A vždy s toho nič nebolo a v tedy sa mi to aj páčilo, myslel som si, že to je normálny sex ako mi on hovoril. Ale nezdoveril som sa nikomu z rodiny. Necítil som k nikomu dôveru a to je aj doteraz. Tu traumu som vyriešil a už o tom dokážem otvorené hovoriť. Prvý x som to povedal mame čo sa dialo v 24 rokoch. Pamätám si jeho meno a aj kde v tedy býval.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre