Kedy môžem otehotnieť po potrate?

katty27
3. nov 2011

Ahojte. 4.10. som v 16 tt potratila. Zotavujem sa z toho, ale je to ťažké, lebo sme sa s manželom veľmi tešili na bábo.
Chcem sa spýtať po akej dobe sa môžme snažiť o ďalšie bábo?

veeron
3. nov 2011

@katty27 ahoj Katty... Velmi ma to mrzi... Aj ja som potratila medzi 16. a 17. tyzdnom.. viem je to tazke a este aj bude... Mne povedal doktor ze po pol roku by to bolo najlepsie, no niektori hovoria ze staci aj 3 mesiace...teda 3 cykly...Co sa ti stalo? Neboj bude dobre...Zvladnes to...A za chvilu sa budeme tesit z nasich deticiek.. verim tomu... 😉

katty27
autor
3. nov 2011

Ahoj veeron. Zajtra idem na poslednú kontrolu k lekárke a uvidím čo mi povie, lebo už chcem ísť do práce. Mala som silný zápal, ale už je to v poriadku. 4. októbra som šla na poradňu, klasika, už som sa aj tešila, že budem vedieť pohlavie. No keď doktorka nepočula srdiečko nezdalo sa jej to, tak hneď mi spravila sono a zistila, že babo sa nehýbe, že došlo k zástave srdiečka. Ja som totiž už mala byť v 19 tt, no babo odumrelo už medzi 16 a 17 tt. Neviem čo sa stalo, nezistili to, lebo už bolo v rozklade. Je to dosť ťažke. Ja pracujem ako učiteľka a hneď začiatkom šk. roka sme mali na škole virozu, možno je to aj s tým spojene, neviem ťažko povedať, možno to tak malo byť. teraz hlavne nabrať dostatok síl a tešiť sa na ďalšie babo. Len to čakanie tie dlhé mesiace sú hrozné. tebe sa čo stalo?

jajuuus
3. nov 2011

ahojte kočky... veľmi ma mrzí, že sa vám to tiež stalo...
ja som potratila v cca 9tt, tiež nám prestalo byť srdiečko... dozvedeli sme sa to 11.10., hneď 12.10. mi robili kyret a 17.10. znovu odsávali, lebo mi to zle vyčistili... odporúčali nám začať sa snažiť za 3-4 mesiace...

usacek79
3. nov 2011

@katty27 katy, uz je tu taka tema - https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/tehotna-po-potrate-bojim-sa/
alebo sa o tom bavime aj tu - https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-sa-tazko-rozprava/co-si-vziat-a-ako-sa-pripravit-na-kyretaz/

inak na tvoje otazku neexistuje jednoznacna odpoved, lebo su tri rozne teorie..
jedna hovori, ze hoci aj hned - teda po prvej MS je uz telo pripravene
druha hovori, ze treba maternicu nechat zotavit aspon tri menstruacie
a tretia hovori, ze treba cakat aspon pol roka

myslim, ze zlata stredna cesta je dobra volba, aj my sme ju zvolili - treba ist na kontrolu, ze ako po dvoch MS zhrubla maternica (lebo po kyretazi je velmi tenucka, kedze ju totalne vyskrabu a nemusela by udrzat plodik..) a pit alchemilkovy caj, to je naozaj zazrak 🙂 dva krat denne
a este zalezi, ako dlho tehotenstvo trvalo - tolko, kolko trvalo by malo trvat aj zotavovanie..
ty si potratila v 4 mesiaci, takze aspon tie tri-styri cykly by mozno nebolo zle pockat..
kazdopadne, priroda vie co robi a ako ti babo vzala, tak ti ho vrati v pravy cas, uvidis 🙂

katty27
autor
3. nov 2011

Dakujem usacek79, my sa ani neponahlame, radsej nech sa da maternica uplne doporiadku. nech tam uz nieje ziadne riziko. 🙂

ajca123
3. nov 2011

@katty27 najskor ti chcem povedat ze mi to je luto :( ale mozno keby sa narodilo mohlo mat problemy so srdieckom,ked mu zliehalo este v brusku :(
Ja som tiez potratila ale hned na zacatku :( to tvoje babo bolo uz velke..
Ja som otehotnela znova po troch mesiacoch a teraz mam 5rocneho chlapca,druhy ma 20 mesiacov a treti sa nam narodi teraz v decembru 🙂
Byt tebou si trocha psych.odpocin a naber silu... A pockaj si 6mesiacov,uvidis ze aj lekarka ti to povie..
Drz sa a neboj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre