Mám 2 týždňové bábätko a nezvládam to.

20. jan 2020

Ahojte, mam 2tyzdnoveho syna a nezvládam to. Som príšerne unavená. Stále iba plačem, bábätko sme chceli ale teraz to ľutujem. Nevedela som, že je to také ťažké. Keď place on, plačem aj ja lebo neviem co mu je. Je napapany, odgrgnuty, prebalený atď... Už som mu dala UM nezvládla som ho mat stále na prsiach. Neviem ako sa mam o neho starať, stále je hore. Cez noc spi asi 3 hodiny a cez deň 4-5 a vtedy sa oddychovať nedá, lebo upratujem

heidy222
21. jan 2020

@ladyvi presne toto poznam aj ja, preto si ku kojeniu v noci pustam serial na Netflix. V porodnici Ma nechali samu na maleho Uz prvu noc a kedze som nevedela sediet nakazali mi kojit poleziacky. Maly vobec nechcel spat! Retrospektivne viem ze bol hladny. No a v noci som sa zrazu zobudila na to ze mam ruku pricapenu na jeho tvari,na nose. Ale spava tak ako starsia sestra kedysi, s nami v posteli a nemam obavy lebo uz som oddychnuta a som typ co sa v spanku nehybe.

raffaella
21. jan 2020

@ladyvi to su uz ine teorie 🙂 zena asi nekoji v noci v kupelni aby jej dieta padlo na kachlicky. Predsa ked kojim v noci po sediacky, tak dieta je za poprve v posteli so mnou a po druhe, ak padne na v sede z ruk na postel, tak si nijako neublizi. A vzdy si mozes dieta polozit na vankus (teda aspon ja som tak kojila). Cize pravdepodobnost zalahnutia v noci je daleko vyssia, najma ak je to extremne unavena matka, co autorka prispevku je. Mne sa to tiez stalo, tiez som zaspala pri kojeni a zobudil ma muz - vzdy je to nehoda, aj ked ti vypadne dieta z okna je to nehoda. Ale prave tie nehody sa stavaju a lahko sa da mnohym predist, tu staci nekojit v noci v lahu v posteli. Ziadna veda. Tak ako nebehat s jedlom v ustach, pretoze hrozi vdychnutie a zadusenie. Ak ho uznavas, tak odporucam jeho knihu "Ako neprist o dieta", ja ju mam a je skvela. Prednedavnom som bola na kurze prvej pomoci s Cervenym krizom a sme o knihe diskutovali a presne sme sa aj o tomto so zachranarkou bavili, ze by to mala byt povinna kniha pre kazdeho. A tam spomina aj to kojenie v noci.

jeliz59
21. jan 2020

Ahoj tiež som mala také dieta aj mám má 2 r 5 m a nespí v noci no to je samo o sebe kapitola....od malička bol taký to náročnejší....bola som a som naňho sama muž stále pracuje .....dali to ostatné dáš aj ty áno je to pre teba nove a je to prve dieťa aj ja som sa bála či sa viem o neho postarať nevedela som presne prečo plače od hladu??? Od bolesti??? Alebo čo...ale postupne som do toho prišla a vedela...aj ja som upratovala keď spal...vieš čo kašli na to upratovanie neujde...spí aj ty jednoducho zalahni a basta upratovala som keď bol hore...zapla kolotoč nad postieľku projektor tv hoco som striedala aby sa zabavil....a medzi papaniami som si robila co bolo treba ....zasa keď bude väčšie bude to iné zasa dačo príde...môj má 2 a pol skoro v postieľke ohrádka ho neudrzis je to veľký nezbednik všetko robí čo nesmie lozi na obyvackovu stenu doslova si tam sadne postaví atď takže každú minútu pri upratovaní a varení ho musím kontrolovať a odbehovat aby si neublížil...prajem ti veľa síl dobreho spánku a trpezlivosti....nieje to navždy raz vyrastú.....ja si poviem kamarade si prvý aj posledný😂😂😂 už len čakať kým budú veľkači

ladyvi
21. jan 2020

@raffaella v poriadku ved snad kazdy ma pravo na svoj nazor. Teorie to nie su, mne spadlo dieta kojac na gauci, a z gauca dole. Zachytila som. Nastastie. Ale to je jedno, ja uznavam, ze na spolocnom spani a kojeni s babom je riziko. Nestrasme radsej autorku s hrozostrasnymi scenarmi o zaduseni. Myslim, ze ma dost obav aj tak.

stela01
21. jan 2020

@raffaella všetko sa deje , ale napr ja kojím len. Po leziacky aj teraz druhé dieťa a aj v noci ... aj zaspim atd , ale neviem si predstaviť spat a ľahnúť si na dieťa ? Nechápem ja som na každý dych hore , a vyhodnocujem situáciu .... Pre mna nepochopiteľne aj keď som počula že sa stal už taký prípad .

raffaella
21. jan 2020

@stela01 aj pre mna nepochopitelne, kym som sama pri kojeni nezaspala od silneho vycerpania. Stat sa to moze. Matka je unavena, vytiahne prsnik, da dietatu a zaspi pri tom a pritom ho moze zadusit. Novorodenec sa sam neodtiahne. Dr. Dobias pise, ze po jeho pripade z praxe kojila jeho manzelka vsetky tri deti zasadne posediacky, na stolicke, bez ohladu na cas alebo unavu a tak to ide aj jeho dalsia generacia. Ja si necham vzdy od mudrejsich poradit, preto som to potom uz aj ja tak praktikovala a tak budem aj dcery ucit.

ladyvi
21. jan 2020

@raffaella novorodenca som tiez nekojila po leziacky, ani s nim nespala. Ani tatiho som nenechavala spat pri malych cez den. Spravila som peknu fotku😂, ale potom som ho vyhnala, ked som videla ako tvrdo spi pri nich. Hovorim o novorodenococh, take 3-4 mesacne som uz popravde vzala k sebe, aj kojila po leziacky. Aj v noci. Mne sa ti novorodenci po leziacky ani velmi nedali kojit. Nejako som sa nevedela nastelovat aby mi bolo pohodlne.

zuzuliennka1
21. jan 2020

@katkaba1 no stress, mozno budu ako moj syn - spavci od narodenia, totalni kludasi, ze som mala cas aj hackovat a kukat serialy 😁 teraz ma 2r tak to uz je nezastavitelne tornado, sme furt vonku, jasne, ako prisiel na to, ze vie chodit a utekat, tak uz len to, ale kym bol babatko - totalna pohoda 😊 ziadne vstavanie iks krat v noci,

raffaella
21. jan 2020

@ladyvi ved ja nikomu nevnucujem svoj nazor, ja akurat upozornujem na fakt autorku (kedze som sama bola v situacii jej velmi podobnej a vtedy mi akurat ta kniha prisla vhod a touto radou som sa aj riadila). Ja som clovek, co ma rad fakty, mne staci par pripadov zo zachranarskej praxe a riadim sa tym, nie tym ze ak sa to nestalo v mojom okoli, tak to tak nemoze byt. To je cele k tomu, kazdy nech si z toho (ne)zoberie co mu je vhodne.

katkaba1
21. jan 2020

@zuzuliennka1 ja akosi nestresujem, hlúpa naivka, že😂😂😂 dve deti, babätka som videla max. z diaľky, starí rodičia, žiaľ, nie sú... však pohodaa, svet gombička 😀 aspoň, že tú malú chlpatú čivku máme😀len keď čitam občas tieto prispevky tak ma chyta panika😀🙈
Ale pohoda, psychiater existuje, antidepresiva a vino bude snaď tiež.. zvládneme😀🥰 a teda, aj modliť sa naučim nech mam deti ako Ty krpca🙏👶😁

katrin21
21. jan 2020

@ladyvi neslo o grcnutie,islo o zalahnutie...ja by som nikdy nekojila v.noci poleziacky , babo je malinke krehke, lahko ho pridusis,okrem toho aj muz prehodi ruku cezomna niekedy,ani nevie! By som neriskovala,ze to bude cez tvar babatka... ani omylom...
A ze je to rarita? Nie je... casto sa stava..aj v minulosti mi mama spominala,ma skoro 80r,ze sa take stavalo... zena unavena,dieta radsej do postielky blizko seba.
A vstavanie je v pohode,ked nebehas vedla... je yo 1 krok.. okrem toho, zbytocne dieta ucite budit sa celu noc na sanie, nevyspi sa ani ono,ani matka dobre.. vsetky,co tvrdia,ako sa lepsie vyspia,nevedua co hovoria,alebo spia ako drevo...ja sa teda pri dietati nevyspim, kope,obracia sa, spi krizom,vyklada si nohy atd.. nevraviac o tom,ze vacsie ta vyzlieka a hlada prsnil hocikedy...
Hmm
.tazko.sa od toho oduca,preto nech si kazda zvazi an tuto stranku veci..😉

katrin21
21. jan 2020

@raffaella mas pravdu ,suhlas

ladyvi
21. jan 2020

@katrin21 samozrejme kazda nech si zvazi 😉 ja som to nepopierala, mne sa zda, ze raz v rozhovore hovoril, ze slo o zakuckanie, mozno v knihe hovoril nieco ine. To je asi taky priklad, akoze behaju vam chlapcekovia po dvore dole bez? Ved oducit od cikania treba. Poznam pripad, kde take behanie naholo skoncilo tragicky. Ja som len chcela podotknut, ze niekedy sa nehody proste stavaju. Myslim si odhadom, ze 50% zien koji po leziacky. Aspon z okolia. Netvrdim,ze je to 100% spravne. Kazda aj tak robi najlepsie ako vie.

zuzuliennka1
21. jan 2020

@katkaba1 cosii, hlavne pozitivne nastavenie, ono sa na nete vseobecne dost prehana 😁 nie, vazne, ja chapem ze su deti, co su patstokrat hore, co len revu, alebo maju koliky 4mes. v kuse, ale zvladnut sa to vsetko da, uplne vazne 😊 a vsetko prejde... hlavne budete na to dvaja predpokladam... a zaklad je - nie ako autorka upratovat a stresovat, ale oddychovat a spat, co to da 😊 sama pise, ze dieta spi 4h cez den, a zaroven pise, ze vlastne nespi ... spi, ibaze ona vtedy namiesto nacerpania sil, upratuje... nie nie, bordel neutecie, vykaslat sa na to, kazda sme prve mesiace mali doma chaos ako po vybuchu 😂 utrasie sa to a neskor budes stihat vsetko

sashik
21. jan 2020

9h spanku je priserne malo na take mini babatko, to je ciste konstatovanie. Asi by ti mega pomohlo, keby ti ho niekto aspon von vzal pokocikovat, nech vypnes / oddychnes si od placu - ja som cez den nevedela spat s malou od nervov, ze zas sa zobudi a bude rucat. Mozno ma fakt aj koliky, ze ho brusko boli. Nasa revala furt, ked nespala, cista depka. az teraz pri druhom som zistila, ze im vadi, ked jem ja mlieko/mliecne veci. Ak by si fakt nevedela co dalej, resp. ani sa nevladala starat o maleho, okamzite vyhladaj odbornu pomoc. A nic, absolutne nic si nevycitaj, nik nevie popredu ake "komplikovane" dieta sa mu narodi, resp. ako budu reagovat hormony na babatko. Drzim palce a zelam, aby si nasla v svojom okoli co najlepsiu podporu.

maria39
21. jan 2020

nieje skoro treba to dodrziavat a bude to fungovat ako samatka k tomu postavi tak to bude jej babetko zvladat

hdpe
22. jan 2020

Odporúčam pozrieť videá od Evy Kiedroňovej alebo prečítať jej knihy: Nežná náruč rodičů, alebo Rozvíjej se deťátko....

frota3
22. jan 2020

Podla mna ma kazda mamicka zvlast na zaciatku obcas taketo pocity a niekedy dost pomoze, to proste len takto vykricat. Treba sa k tomu vsak postavit zodpovedne a proste vydrzat. Ono sa to casom uprace a bude dobre. Toto si treba vsak stale opakovat

zuzuliennka1
22. jan 2020

@hdpe tak tato pani je dost kontroverzna a niektore jej rady su uz davno vyvratene, ze skor skodi, nez pomoze.... netreba ziadne knihy, len materinsky cit, a vydrzat.... je to zive dieta, nie babika babyborn. Syn ma 2r a este len teraz sa obcas nezastavim, co vsade lezie a vsetko skusa, a spatne si hovorim, co som na 1mes. dietati nezvladala, ved len spalo... je to tak, vzdy bude nejake obdobie, cele detstvo, dospievanie, je to na cely zivot

autor
22. jan 2020

Dievčence, naozaj pomohlo keď chodím spávať ako drobec 😍

zuzuliennka1
22. jan 2020

spi - ked spi dieta 😉😉 zlate pravidlo

tukanec
24. jan 2020

ja som bola tiez zufala a to cele sestonedelie,mozno aj ty mas este hormony rozhadzane. no ale mne velmi pomohlo, ked som citala jednu knihu a tam sa pisalo, ako zo vnima to dieta. ono nevie byt zle alebo dobre- 9 mesiacov bolo v maternici- stale teplo, nonstop prisun potravy, vsade sumy a zvuky, hojdalo sa vacsinu casu.. a zrazu je vonku, vone, svetla a milion inych podnetov, nepapa uz stale, nehojda sa stale.. ver ze pre to dieta je to ovela horsie ako pre teba, ono nechape co sa stalo a co sa deje. a jedina jeho istota si ty a tvoje teplo. tak hlavu hore dievca, vsetko prejde , drzim ti palce aby toto obdobie bolo rychlo len spomienkou 🙂

gabika42252
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rachelkk
6. jan 2022

Ja mám dve detičky a naozaj ako hore píše pomáha mojkacik látkovy pri tváričku dať . A biely šum . A kojit po leziacky .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre